هزینه زندگی

هزینه زندگی در برزیل

هزینه زندگی در برزیل

بررسی هزینه زندگی در برزیل در سال 2024 از موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت به این کشور آمریکایی محسوب می گردد و پرتقاضا است. اشخاص متقاضی قبل از هر اقدامی می بایست با این میزان هزینه آشنایی کامل نیز داشته باشند. در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت فراهم شده است، تلاش نموده ایم اطلاعاتی را در خصوص هزینه زندگی در برزیل خدمت شما متقاضیان ارائه دهیم.

میزان هزینه زندگی در برزیل در 2024

برزیل بزرگترین کشور در آمریکای جنوبی می باشد و پنجمیم کشور بزرگ جهان است. طبیعت برزیل بسیار متنوع می باشد و این بیشتر به خاطر جنگل های متراکم آن، از جمله آمازون، بزرگترین جنگل های جهان، در شمال شناخته شده است. همچنین چمنزارهای خشک(پامپا)، تپه های ناهموار، جنگل های کاج، تالاب های پر از برف و دشت­ های وسیع در این کشور مهاجران زیادی را جهت مهاجرت به این کشور جذب نموده است.

هزینه زندگی در برزیل نسبتا بالا است. دسترسی به کالا و خدمات با هزینه پایین برای افراد در این کشور محدود خواهد بود. نرخ هزینه ها در دسته بندی های مختلفت، متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه مسکن حمل و نقل و کالاهای تولیدی گران هستند. هزینه های غذایی متغیر است و به این بستگی دارد که آیا فرد در خانه غذا می خورد و آشپزی می کند و یا از رستوران ها غذای خود را تهیه می نماید. البته خدمات نسبتا ارزان هستند چرا که هزینه های کار کم است. در دهه گذشته، برزیل در حال پیشرفت چشمگیری در حرکت مردم از فقر شدید و کاهش نابرابری درآمد، نموده است. با این حال، هنوز اختلاف زیادی در ثروت میان ثروتمندان و فقیران وجود دارد. در ادامه با بخشی از هزینه های این کشور آشنا می شویم.

هزینه های اقامت و زندگی در برزیل

اجاره مسکن در این کشور گران است و احتمالا بزرگترین هزینه برای مهاجرت به برزیل محسوب خواهد شد. افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل یا کار نیز هستند، می بایست محل اقامت خود را طبق مسیر رفت و آمد در نظر بگیرند که هزینه حمل و نقل را نیز کاهش دهند. حدود اجاره بهای ماهانه در برزیل طی سال 2024 به شرح جدول ذیل است:

نوع آپارتماناجاره بهای ماهانه (دلار آمریکا)
آپارتمان 1 خوابهاز 120$ تا 510$
آپارتمان 3 خوابهاز 202$ تا 1100$

هزینه های اقامت و زندگی در برزیل

حقایق سریع در خصوص هزینه زندگی در برزیل

اتباع کشورهای خارجی که به دنبال ادامه زندگی در برزیل هستند، قبل از مهاجرت به این کشور باید، با حقایق کلیدی در خصوص هزینه زندگی در این کشور آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در زمینه های مختلف مواجه خواهند شد. به طور کلی مجموع هزینه های یک فرد مجرد در برزیل حدود 7500BRL تا 15000BRL (رئال برزیل) در ماه است. البته لازم به ذکر است هزینه زندگی اتباع خارجی در این کشور بسته به سبک زندگی آنها و محل زندگی آنها در این کشور متفاوت خواهد بود.

در نمودار زیر می توانید روند رشد هزینه زندگی در برزیل را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند رشد هزینه زندگی در برزیل

در جدول زیر می توانید حقایق سریع در خصوص هزینه زندگی در برزیل را مشاهده فرمایید:

حقایق سریع در خصوص هزینه زندگی در برزیلتوضیحات
برزیل کشور ارزانی است.برزیل 5 برابر ارزان تر از شهر نیویورک در ایالات متحده است.
درآمدماهانه نسبتا ایده آل در برزیلمهاجران با درآمد کمتر از 15000BRL (رئال برزیل) می توانند در این کشور زندگی مطلوب را تجربه کنند.
اجاره ماهانه اقامتگاه در برزیلبر خلاف اغلب کشورهای اروپایی، هزینه اجازه اقامتگاه در برزیل بسیار مساعد است. متاوسط هزینه اجاره اقامتگاه در این کشرو حدود 5500BRL تا 9000BRL (رئال برزیل) می باشد.
حفظ زندگی استاندارد در برزیلبرای حفظ زندگی استاندارد در برزیل، حدود 15000BRL (رئال برزیل) در ماه نیاز است.
هزینه مواد غذایییک برنامه غذایی مقرون به صرفه و خواربار در برزیل، بسته به مکان و بودجه مهاجران حدود 1000BRL تا 1500BRL (رئال برزیل) هزینه دارد.

هزینه حمل و نقل جهت زندگی در برزیل

هزینه دیگری که به دلیل رفت و آمد در این کشور باید در لیست هزینه ها لحاظ نمود، هزینه حمل و نقل در این کشور می باشد. به صورت کلی هزینه های حمل و نقل در این کشور شامل موارد زیر می باشد.

 • بلیط یک ماهه 44.5$ (دلار آمریکا)
 • هزینه هر یک لیتر بنزین 1.13$ (دلار آمریکا)
 • هزینه تاکسی هر یک کیلومتر 0.66$ (دلار آمریکا)
 • بلیط یک طرفه جهت حمل و نقل محلی 0.91$ (دلار آمریکا)

تحصیل در کشور برزیل

تحصیل در برزیل از سایر راه های اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور می باشد. تحصیل در برزیل به منظور برخورداری از سطح کیفی بالا نیز می تواند کمک شایانی به دانشجویان در خصوص رشد در این کشور در حال توسعه و رونق زندگی دانشجویان نیز باشد. این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی به جذب دانشجو پرداخته و برای اعزام دانشجو به برزیل در مقطع کارشناسی، تعدادی مؤسسه پیشرفته و با کیفیت آموزشی بالا تأسیس کرده است. این موسسه­ ها به شرح زیر می ­باشند:

 • دانشگاه مدیریت دولت فدرال
 • دانشگاه مدیریت دولت ایالتی
 • دانشگاه مدیریت دولت شهری
 • دانشگاه های خصوصی

کار دانشجویی در برزیل

در برزیل افرادی که تابعیت این کشور را ندارند اجازه خواهند داشت به طور محدود و پاره وقت، یعنی تا سقف 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند. به این ترتیب بخشی از هزینه های زندگی خود را ضمن تحصیل در برزیل می توانند تامین نمایند. بررسی هزینه های زندگی در برزیل یکی از موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت محسوب می گردد که دانشجویان و مهاجرین نباید از آن چشم پوشی کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از برترین راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که افراد متقاضی می بایست با آگاهی از شرایط پذیرش و ویزای تحصیلی برزیل نیز نسبت به این امر اقدام نماید. مهاجرت از طریق کار در برزیل نیز از دیگر طرق اخذ اقامت محسوب می شود که افراد می بایست از شرایط نامه کاری نیز برخوردار باشند.

هزینه زندگی در برزیل

قیمت بازار در برزیل تابع عوامل مختلفی از جمله عرضه و تقاضا، نرخ تورم و مقررات دولتی است. برزیل به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، نقش مهمی در بازارهای جهانی کالاهایی مانند قهوه، سویا و نیشکر ایفا می کند. با این حال، در سال ‌های اخیر، برزیل تلاش ‌هایی برای ثبات اقتصاد خود و جذب سرمایه‌ گذاری خارجی انجام داده است که به کاهش برخی از ریسک ‌های مرتبط با بازارهایش کمک کرده است. هزینه زندگی در برزیل با توجه به سبک زندگی و تعداد نفرات متفاوت است اما به صورت میانگین هزینه زندگی از 500$ (دلار) تا 2500$ (دلار) متغیر است.

افرادی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت برزیل، مجارستان، آلمان، ایتالیا، ترکیه، اتریش، کانادا و غیره را دارند، می توانند با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطلع شوند.

پرتکرارترین سوالات در خصوص هزینه زندگی در برزیل

در بخش پایانی به مهم ترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

 • حقایق سریع در خصوص هزینه زندگی در برزیل چه مواردی است؟ اتباع کشورهای خارجی که به دنبال ادامه زندگی در برزیل هستند، قبل از مهاجرت به این کشور باید، با حقایق کلیدی در خصوص هزینه زندگی در این کشور آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در زمینه های مختلف مواجه خواهند شد. به طور کلی مجموع هزینه های یک فرد مجرد در برزیل حدود 7500BRL تا 15000BRL (رئال برزیل) در ماه است. البته لازم به ذکر است هزینه زندگی اتباع خارجی در این کشور بسته به سبک زندگی آنها و محل زندگی آنها در این کشور متفاوت خواهد بود.
 • میزان هزینه زندگی در برزیل به چه صورت است؟ هزینه زندگی در برزیل نسبتا بالا است. دسترسی به کالا و خدمات با هزینه پایین برای افراد در این کشور محدود خواهد بود. نرخ هزینه ها در دسته بندی های مختلفت، متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه مسکن حمل و نقل و کالاهای تولیدی گران هستند. هزینه های غذایی متغیر است و به این بستگی دارد که آیا فرد در خانه غذا می خورد و آشپزی می کند و یا از رستوران ها غذای خود را تهیه می نماید. البته خدمات نسبتا ارزان هستند چرا که هزینه های کار کم است. در دهه گذشته، برزیل در حال پیشرفت چشمگیری در حرکت مردم از فقر شدید و کاهش نابرابری درآمد، نموده است. با این حال، هنوز اختلاف زیادی در ثروت میان ثروتمندان و فقیران وجود دارد. در ادامه با بخشی از هزینه های این کشور آشنا می شویم.
5/5 - (12 امتیاز)

4 دیدگاه برای “هزینه زندگی در برزیل

 1. مومن گفت:

  سلام، خسته نباشید. یک سوال دارم: درآمد ماهیانه یک کارگر در برزیل چقدر است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حدود 4000 رئال برزیل در ماه

 2. korush گفت:

  کل این مقاله اشتباهه. خودتون نوشتید که آگارتمان یک خوابه حداکثر 235 دلاره!!! 235 دلار یعنی پایین ترین اجاره در تمام دنیای غرب

  1. داوری گفت:

   سلام
   نمیدونم منظورتون از دنیای غرب دقیقا کجاست اما برزیل در آمریکای جنوبیه و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه هم حدودا به همین میزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *