شرایط دومینیکا

هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا در سال 2023 ارزان و مقرون به صرفه بوده و همین امر انگیزه خوبی برای اخذ پذیرش از این کشور محسوب می شود. البته نباید از این نکته مهم نیز غافل شد که این هزینه بیش از هر چیزی به محل زندگی افراد و نیز سبک زندگی آنها بستگی دارد. بر طبق آمار، متوسط ماهیانه هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا $1500 (دلار) می باشد. اما هزینه دانشگاهی در دومینیکا بیش از هر چیزی به نوع دانشگاه مورد نظرتان بستگی دارد. عزیزان در جریان باشند که یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا می باشد. برای مشاوره جهت سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا نیز با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

  • آیا شرایط تحصیل در دومینیکا مناسب است؟
  • شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور چگونه است؟
  • آیا می توانید اقامت پس از تحصیل دومینیکا را به دست آورید؟

درباره دومینیکا و تحصیل در این کشور

دومینیکا Dominica کشوری جزیره ای و بسیار خوش آب و هوا در حوزه کارائیب می باشد که گاه با عنوان کشور مشترک المنافع دومینیکا به پایتختی روسو شناخته می شود. جالب است بدانید که دومینیکا زمانی مستعمره بریتانیا بوده و از سال 1978 میلادی استقلال خود را از بریتانیا کسب کرده و نکته مهم دیگر اینکه واحد پولی آن دلار کارائیب شرقی (XCD) می باشد. نکته جالب دیگر هم اینکه دومینیکا در جهان به خاطر اعطای پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری نیز معروف است. در تصویر زیر می توان با موقعیت دومینیکا در سال 2023 آشنا شد:

موقعیت دومینیکا

این کشور کوچک دارای سیستم دانشگاهی با کیفیت و مطلوبی نیز می باشد و تحصیل در هر سه مقطع تحصیلی در آن میسر است. علی الخصوص اینکه تحصیل در دومینیکا به زبان انگلیسی بوده و در ثانی هزینه تحصیل درآن هم مقرون به صرفه تر می باشد. از جمله دانشگاه های معروف دومینیکا نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کالج دولتی دومینیکا
  • دانشگاه روس
  • دانشگاه بین المللی تحصیلات تکمیلی
  • دانشگاه ال سینتز

وضعیت هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

یکی از موضوعات مهم درباب تحصیل در دومینیکا که ذهن اغلب دانشجویان را هم به خود مشغول کرده، هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا می باشد. در اینجا ما به طور جداگانه ای به بررسی هزینه زندگی و هزینه تحصیل دانشجویان در کشور دومینیکا می پردازیم. با توجه به آمارهای دقیق در سال 2023، متوسط ماهیانه هزینه زندگی دانشجوئی در دومینیکا $1500 (دلار) می باشد. در جدول زیر به برخی از هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در دومینیکا می پردازیم:

نوع/ آیتم هزینه هزینه به دلار آمریکا
هزینه یک وعده غذا در رستوران 4.44$
یک لیتر شیر 2.50$
یک عدد نان تازه سفید 500 گرمی 2.07$
یک کیلو برنج 1.34$
یک کیلو فیله مرغ 4.63$
حمل و نقل ماهیانه 18.50$
یک کیلو گوشت گوساله 8.14$
بلیط یک طرفه (حمل و نقل) 1.11$
یک لیتر بنزین 1.13$
آپارتمان یک خواب وسط شهر 481.03$
آپارتمان یک خواب بیرون شهر 240.51$

وضعیت هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

هزینه تحصیل در دومینیکا نیز همانند هزینه زندگی در این کشور ارزان و مقرون به صرفه می باشد و دانشجویان خارجی از این نظر هم دغدغه کمتری خواهند داشت. مثلا متوسط هزینه تحصیل در دوره کارشناسی کالج هنر و علوم روزاری با 12 الی 18 واحد درسی حدود $17475 (دلار) می باشد. در جدول زیر می توان با متوسط شهریه دانشگاه های مختلف در دومینیکا آشنا شد:

دانشگاه هزینه تحصیلی به ازای هر واحد درسی
کالج هنر و علوم روزاری $1167 (دلار)
کالج علوم اجتماعی کاربردی $125 (دلار)
کالج علوم بهداشتی بورا $1005 (دلار)

کار دانشجویی برای پوشش هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

یکی از اصلی ترین عواملی که موجب پوشش بخش اصلی هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا می شود، انجام کار دانشجویی در این کشور می باشد. به بعرات دیگر، کار دانشجویی در دومینیکا در کنار مزیت های ویژه ای که برای دانشجویان به همراه دارد، موجب پوشش بخشی از هزینه زندگی و تحصیل در این کشور می شود. دولت دومینیکا با همکاری دانشگاه های این کشور برای افرادی که به دنبال کار حین تحصیل در دومینکا هستند، مشاغل دانشجویی گسترده ای را ارائه کرده اند.

برخی از مهمترین مشاغل دانشجویی برای متقاضیان کار حین تحصیل در دومینیکا عبارت اند از:

مهمترین مشاغل دانشجویی برای متقاضیان کار حین تحصیل در دومینیکا

هزینه تحصیل رشته پزشکی در دومینیکا چقدر است؟

دانشگاه All saints university یکی از دانشگاه های پزشکی برتر در دومینیکاست که با حدود 20 سال سابقه آموزشی درحال جذب دانشجویان پزشکی از سراسر جهان می باشد. لازم است بدانید که برنامه های پزشکی این دانشگاه در دومینیکا شامل برنامه های 4 ساله و 5 ساله و به زبان انگلیسی می باشد. برای اطلاع از شرایط هزینه تحصیل پزشکی در دومینیکا در سال 2023 به لیست زیر مراجعه نمائید:

هزینه تحصیل پزشکی در دومینیکا

هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا و فرصت های دانشجوئی

پس از اطلاع در خصوص وضعیت هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا، اکنون بهتر است کمی هم درباره فرصت های دانشجوئی یعنی کار دانشجوئی و بورس تحصیلی نیز صحبت کنیم. آیا اصلا امکان کار پاره وقت برای دانشجویان خارجی در دومینیکا فراهم است؟ بورس تحصیلی چطور؟ اول از همه باید این نکته مهم مدنظرتان قرار گیرد که هیچ محدودیتی برای انجام کار پاره وقت یا Part-time work در دومینیکا وجود ندارد و دانشجویان از این طریق می توانند بخشی از هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا 2023 را کسب کنند. علاوه بر این لیستی از بورسیه تحصیلی نیز در دومینیکا برای متقاضیان به شرح ذیل فراهم است:

عنوان برنامه بورس تحصیلی تاریخ شروع ثبت نام تاریخ انقضاء
سازمان بورس های کشورهای آمریکایی (OAS) 6 می سال 2023 21 جولای سال 2023
کورس های آموزشی بین المللی سالانه تایلند (AITC) سال 2023 21 آوریل سال 2023 31 دسامبر سال 2023
برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت برای باربادوس و کارائیب شرقی 2023 10 مارس سال 2023 30 ژانویه سال 2023

شرایط استثنائی اخذ پاسپورت دوم از دومینیکا

شما با سرمایه گذاری در دومینیکا نه تنها اقامت دائم خود و اعضای خانواده اتان را تضمین می کنید بلکه می توانید به پاسپورت این کشور هم دست یابید. پاسپورتی که در سال 2023 در رده 33 جهانی قرار داشته و دارندگان آن هم می توانند به 143 کشور جهان معاف از روادید سفر کنند. از مهمترین این کشورها نیز می توان به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU)، آمریکا، استرالیا و کانادا اشاره نمود. اکنون همراه با شما به بررسی برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا (مصوب سال 1993) با مدت رسیدگی ماکسیمم 6 ماه و برگشت سرمایه 5 ساله به شرح ذیل می پردازیم:

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا

نابراین شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی می توانید از 2 طریق خرید ملک به ارزش بیش از $200000 (دلار) در دومینیکا و یا اعطای کمک مالی به صندوق توسعه ملی دومینیکا به مبلغ حداقل $100000 (دلار) کل خانواده خود را مشمول دریافت پاسپورت دوم دومینیکا کرده و از مزایای شهروندی این کشور توریستی و زیبا بهره مند شوید. بهتر است بدانید که تیم وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی کامل دارند تا راهنمائی و هدایت پرونده مهاجرتی شما برای اخذ پاسپورت دوم کشور دومینیکا را برعهده بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در دومینکا، قصد داریم تا در این بخش از مقاله به برخی از کلیدی ترین آنها پاسخ دهیم. مهمترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

  • آیا هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا برای اتباع خارجی مطلوب است؟ برای کشورهای جهان سومی یا کشورهای ثالث، که به دومینیکا مهاجرت می کنند، هزینه تحصیل و زندگی بسیار به نظر می آید.
  • هزینه زندگی و تحصیل در دومینکا به نسبت ایالات متحده آمریکا چگونه است؟ هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا به نسبت ایالات متحده آمریکا، به مراتب پایین تر خواهد بود.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *