مهاجرت به کشور آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

اطلاع از هزینه مهاجرت به آلمان از مهم ترین موارد مهاجرت به آلمان میباشد که متقاضیان باید پیش از اقدام در این خصوص به کسب اطلاعات بپردازند. کشور آلمان همواره در بین سه کشور برتر از لحاظ مهاجرت پذیری قرار گرفته است و هر ساله مهاجران زیادی وارد خاک این کشور میشوند. در سال های اخیر، شرایط مهاجرت کارکنان متخصص خارجی به آلمان تغییر کرده است و امروزه مهاجران شرایط بهتری برای ورود به خاک این کشور دارند.

لازم به ذکر است که مطلع بودن از هزینه مهاجرت به آلمان امری بسیار مهم به شمار میرود و متقاضیان حتما باید قبل از ورود به خاک این کشور به صورت کامل از هزینه مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور مطلع باشند. کارشناسان و متخصصان با تجربه و کاردان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار شما عزیزان را از هزینه مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور آگاه خواهند ساخت.

روش های مهاجرت به کشور آلمان

شرایط زندگی بسیار مطلوب، قدرت اقتصادی بالا، سیستم آموزشی مدرن و همچنین هزینه های زندگی و اقامت مناسب باعث شده اند تا هر ساله مهاجران و متقاضیان زیادی از راه های مختلفی اقدام به مهاجرت به کشور آلمان می کنند. انواع راههای مهاجرت به آلمان عبارتند از مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت از طریق ویزای کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق پناهندگی. از رایج ترین روش های مهاجرت به کشور آلمان می توان به مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری اشاره کرد. ویزاهای آلمان معمولا بر طبق اقامت متقاضیان به دو دسته شنگن ویزا با اقامت کوتاه و ویزای ملی آلمان با اقامت طولانی دسته بندی می شود. در نمودار زیر می توانید با انواع روش های مهاجرت به آلمان و ویزای مربوطه آشنا شوید:

انواع روش های مهاجرت به آلمان و ویزای مربوطه

متقاضیان خارجی که در یک زمینه کاری مشخص تخصص دارند می توانند با کسب ویزای موقت کشور آلمان وارد خاک این کشور شوند و اقدام به کاریابی کنند، همچنین دانشجویانی که از دانشگاه های کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند، در صورت یافتن شغل مناسب و کسب درآمد کافی، قادر خواهند بود تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و سپس مقیم این کشور شوند. اگر به فکر زندگی و اقامت در کشور آلمان هستید، حتما باید زبان آلمانی را بلد باشید. تحصیل در دانشگاه های آلمان و یا مشغول به کار شدن در کمپانی های مختلف در این کشور، نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و آلمانی دارد.

کسب اقامت در کشور آلمان

اقامت در آلمان به دو بخش اقامت موقت و دائم تقسیم می شود و هر کدام شرایط خاص خود را دارا می باشند. اقامت موقت در آلمان برای افرادی که قصد دارند جهت تحصیل، کار و یا فعالیت های تجاری در مدت زمان مشخصی (کمتر از 6 ماه) مقیم شوند، صادر می شود. در حالیکه اقامت دائم در آلمان براساس شرایط مشخص و قوانین خاصی به متقاضیانی که قصد زندگی در این کشور را دارند، ارائه می شود. اقامت دائمی در کشور آلمان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که مهم ترین فاکتورهای کسب اقامت منظور گردد که به صورت زیر است:

داشتن مدرک زبان آلمان: اگر قصد اقامت در آلمان را دارید، حتما باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید. اکثر برنامه های تحصیلی، فعالیت های تجاری، کاری و غیره به زبان آلمانی انجام می شوند.

داشتن توان مالی کافی: مهاجرانی که قصد دارند در آلمان زندگی کنند و اقامت دائم این کشور پیشرفته را دریافت کنند، می بایست توان مالی خود را ثابت کنند. داشتن درآمد کافی و شغل مناسب از مهم ترین موارد جهت کسب اقامت دائم به شمار می روند. اگر به فکر مقیم شدن می باشید حتما باید توان پرداخت هزینه های زندگی از جمله مسکن، امکانات، تحصیل، خوراک و پوشاک، مالیات و همچنین حمل و نقل را داشته باشید.

داشتن بیمه درمانی: مهاجرت به کشور آلمان با ارائه بیمه درمانی معتبر امکان پذیر خواهد بود. اکثر مهاجرانی که قصد کسب اقامت در این کشور را دارند می بایست از کمپانی های آلمانی بیمه درمانی دریافت کنند.

داشتن ویزا و هزینه مهاجرت به آلمان

متقاضیان و مهاجران ایرانی برای ورود به خاک کشور آلمان نیاز به کسب ویزای این کشور دارند. ویزای کشور آلمان در زمینه های مختلفی قابل اخذ می باشد. به یاد داشته باشید که شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا و سایر کشورها نیازی به دریافت ویزای کشور آلمان نخواهند داشت. همانطور که می دانید، هزینه مهاجرت به آلمان به چند بخش تقسیم می شود. متقاضیانی که قصد ورود به خاک کشور آلمان را دارند می بایست از هزینه مهاجرت به آلمان و همچنین هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات کافی داشته باشند. در این بخش قصد داریم به اصلی ترین هزینه های مهاجرت به کشور آلمان و همچنین اقامت در این کشور اشاره کنیم.

شرایط اخذ ویزای شنگن آلمان

همه ساله هزاران نفر از سراسر جهان برای مسافرت به کشور آلمان ویزای مسافرتی آلمان یا همان شنگن ویزای آلمان را اخذ می کنند. در واقع ویزای شنگن آلمان مخصوص سیر و سفر، سر زدن به آشنایان و یا شرکت در مسابقات ورزشی- فرهنگی، همایش ها و جلسات و یا با اهداف درمانی به متقاضیان اعطاء می شود. این ویزا به دارنده آن اجازه اقامت در کشور آلمان و حتی مسافرت آزادانه به 26 کشور دیگر شنگن را فراهم می کند. اما ویزای شنگن آلمان نیز انواع مختلفی دارد که در جدول زیر آشنا می شوید:

نوع ویزای شنگن آلمان شرایط
ویزای یکبار عبور (Single-Entry) شنگن آلمان با این ویزا دارنده آن در طی مدت اعتبار ویزا فقط یکبار حق ورود به ناحیه شنگن و کشور آلمان را دارد.
ویزای چندبار عبور (Multipe-Entry) شنگن آلمان با این ویزا دارنده آن می تواند در طی مدت اعتبار ویزا چندین بار به ناحیه شگن و آلمان وارد و خارج شود.
ویزای اعتبار قلمرویی محدود شنگن آلمان (LTV) دارنده این ویزا فقط می تواند در آلمان بماند و حق تردد به سایر کشورهای شنگن را ندارد.

لازم به ذکر است که ویزای شنگن آلمان همان ویزای توریستی آلمان محسوب شده و طبق قانون کشور آلمان نیز دارندگان این ویزا نه حق کاریابی و نه حق کار در آلمان را ندارند. متقاضیان برای کار در آلمان 2021 می توانند از طریق ویزاهای جستجوی کار یا بلوکارت آلمان اقدام نمایند.

هزینه مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا

هزینه مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا شامل موارد زیر می شود: (ریز هزینه های ویزا + زندگی)

نوع ویزا هزینه دریافت ویزا به یورو
ویزای ترانزیت هوایی 60€
ویزای کوتاه مدت (بزرگسالان) 60€
ویزای کودکان 6 الی 12 سال 35€
ویزای کودکان زیر 6 سال رایگان
ویزای شهروندان گرجستان، روسیه و اوکراین 35€
ویزای بلند مدت آلمان 37.5€

هزینه مهاجرت به آلمان و دریافت ویزا

هزینه های زندگی در کشور آلمان

میزان هزینه های زندگی در کشور آلمان عبارتند از:

هزینه های کلی زندگی به یورو (به استثنای اجاره مسکن)
یک نفر (یک ماه) 950€ یک خانواده چهار نفره (یک ماه) 2640€
یک نفر (یک سال) 9240€ یک خانواده چهار نفره (یک سال) 31680€
هر دانشجو (یک ماه) 615€
میانگین حقوق در یک سال به یورو
صندوقدار 17.100€ مدیر پروژه 47.300€
معلم 34.000€ مدیر IT 76.100€
هزینه های مسکن و خانه به یورو
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 1304€-494€ آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 900€-2291€
آپارتمان یک خوابه حومه شهر 950€-350€ آپارتمان سه خوابه حومه شهر 700€-1710€
امکانات (آب، برق، گاز و غیره) 220€
هزینه های حمل و نقل به یورو
یک لیتر بنزین 1.39€ بلیط تک سفره اتوبوس 2.75€
حمل و نقل ماهانه با وسایل نقلیه عمومی 70€ سفر 1 کیلومتری (تاکسی) 2€

درباره کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای پر قدرت جهان به شمار می رود و بیش از 81 میلیون نفر جمعیت دارد. در این کشور اروپایی، اکثر مردم به زبان آلمانی و زبان انگلیسی صحبت می کنند و پیرو دین مسیحیت می باشند. واحد پول کشور آلمان یورو (€) می باشد و تمامی فعالیت های تجاری در این کشور براساس واحد پول یورو انجام می شوند. دانمارک، بلژیک، هلند، لهستان، اتریش، سوئیس، فرانسه و جمهوری چک همسایه های کشور آلمان می باشند و لازم به ذکر است که این کشور به 16 ایالت تقسیم شده است. بیش از نیمی از جمعیت کشور آلمان را نیروی کار این کشور تشکیل می دهد. هموطنان عزیز و گرامی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند و مایل به کسب ویزای این کشور می باشند، می توانند جهت شروع پروسه مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه مهاجرت به آلمان

مهم ترین سوالاتی که معمولا درباره هزینه مهاجرت به آلمان مطرح می شوند عبارتند از:

 • تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چه مقدار است؟ 10236€ (یورو) برای هر سال تحصیلی
 • کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟ ازدواج با شهروند آلمانی یا مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار.
 • تمکن مالی برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان چقدر است؟ 5118€ (یورو) برای 6 ماه.
 • آیا هزینه های پرداخت شده در سفارت آلمان قابل استرداد است؟ خیر، کلیه هزینه های پرداختی در سفارت آلمان مصرفی به حساب می آید و قابلیت برگشت ندارد.
5/5 - (17 امتیاز)

120 دیدگاه برای “هزینه مهاجرت به آلمان

 1. علی گفت:

  سلام . بنده دو دوز واکسن سینوفارم زدم آیا کشور آلمان به من ویزا میده بخاطر اینکه شنیدم برای کشور آلمان سینوفارم تایید شده نیست اگه اینطور باشه چیکار باید کرد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهتر هست بگیم هنوز به تایید نرسیده. تقریبا دو هفته قبل کانادا این واکسن رو هم به رسمیت شناخت و باید منتظر بود تا آلمان هم این واکسن رو تایید کنه

 2. علی گفت:

  ضمن سلام و عرض ادب
  من 37 سال سن دارم . ict خوندم در مقطع کاردانی .سابقه کار 5سال در شرکت کاله.10 سال طلا سازی وبه مدت 2 سال حرفه ای تو کار شیشه های دو جداره مشغول به کار هستم . زبان المانی هم بلد نیستم .میشه از طریق ویزای جستجوی کار اقدام کرد .مرسی از راهنمایی خوب شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   جواب سوال آخر شما مثبت هست اما برای دریافت ویزا و همچنین پیدا کردن کار در آلمان، یادگیری زبان آلمانی یک اجبار هست.

 3. سعیده شکوهی گفت:

  سلام من 34 ساله هستم دختر مجرد و دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع. 7 سال هم سابقه کار در راه آهن دارم. برای مهاجرت به آلمان چه قدر شانس دارم و چقدر باید پول داشته باشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شانس شما برای کار در آلمان بسیار مناسب هست.

 4. ابوالفضل گفت:

  سلام من 16سالمه از رشته انسانی میشه ب آلمان مهاجرت کرد و اینکه کدوم رشته انسانی بهتر هست در آلمان

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   منظورتون برای دبیرستان هست یا دوره کارشناسی؟
   برای دوره کارشناسی شرایط شما مناسب هست و مشکلی از این بابت ندارید.
   مثل اکثر کشورهای جهان رشته های مرتبط با حقوق از نظر درآمدی بهترین هستند

 5. Mohamaf گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه رشته تحصیلیم مکانیک خودرو سواری هست ۴.۵ هست سابقه دارم الانم ترم دوم دانشگاه هستم منمیتونم به المان مهاجرت کنم
  و چقدر هزینه لازم هست

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مهاجرت از طریق تحصیل زمانی امکان پذیر میشه که شما مدرک کارشناسیتون رو دریافت کنید و مهاجرت از طریق کار هم زمانی ممکن هست که بعد از دریافت مدرک کارشناسی، 3 سال سابقه کار داشته باشید

 6. رها گفت:

  سلام 30سالمه و داروسازم سنم اجازه مهاجرت میده؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   هم برای تحصیل و هم برای کار می تونید مهاجرت کنید.

 7. مهرداد گفت:

  سلام من 25 سالمه و متاهلم و مدرک کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی دارم اما در حوزه طراحی سایت و سئو کار میکنم، در ضمن مدرک B2 هم دارم. آیا شرایطی برای من هست که به آلمان مهاجرت کنم؟ و اینکه چه مقدار هزینه میخواد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما با مدرک زبان انگلیسیتون می تونید برید اما در صورتی که زبان آلمانی رو بتونید تا سطح B2 مدرک بگیرید مسیر مهاجرت شما از طریق حرفه اصلیتون که سئو باشه هم امکان پذیر میشه

 8. مهدی گفت:

  سلام. من 41 سالمه مهندس آی تی هستم ولی کارمرتبط با رشته تحصیلیم نیست و میخوام بدونم چه مبلغی برای مهاجرت کاری به آلمان نیاز هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ای کاش بفرمایید که شما در چه زمینه ای تخصص دارید و این که آیا در زمینه IT می تونید کاری انجام بدید یا خیر

 9. K.T گفت:

  سلام
  من۱۷سالمه ،امسال دیپلمم رو میگیرم
  میخوام بدونم بعد از اینکه دیپلم بگیرم مهاجرت بهتره یا اگه دانشگاه سراسری قبول بشم و بعد مهاجرت کنم بهتره؟؟
  و اینکه هزینش چقدر میشه ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بعد از قبولی در دانشگاه دولتی.
   هزینه تحصیل در آلمان رایگان هست اما شما سالانه باید مبلغی در حدود 1000 یورو رو به دانشگاه پرداخت کنید که به عنوان هزینه ثبت نام ازش یاد میشه نه هزینه تحصیل.

 10. افشین گفت:

  سلام من۲۶سالمه ۴سال سابقه دندانسازی و دندوپزشکی رو دارم ولی بصورت تجربی یاد گرفتم پیش دندونپزشک،ینی میتونم پزشکی کارکنم،بدشم میتونم ۴سال سابقه دستیاری دندانپزشکی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌روبگیرم۵۰۰م هم پول دارم، شرایط مهاجرتم ب آلمان چحوریه، با اون سوابق کار تجربی دندوپزشکی میتونم اونجا لااقل بعنوان دستیار کارکنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر مدرک مرتبط با دندانسازی رو در اختیار دارید، شانس خوبی برای مهاجرت خواهید داشت.
   مدرک B2 زبان آلمانی هم یکی از الزامات شما برای مهاجرت هست.

 11. medya گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۸ سالمه و دیپلم تجربی دارم میخوام برای لیسانس پرستاری آلمان اقدام کنم میتونم؟ و اینکه هزینه مهاجرت چقدر میشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   دوست عزیز سن شمابرای تحصیل در آلمان کمی زیاد هست اما هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان به طور متوسط حدود 1000 یورو در سال هست.
   هزینه های زندگی شما هم در حدود 12000 یورو در سال هست که بخشیش رو می تونید با کار دانشجویی تامین کنید
   با این حال کشورهای زیادی در اروپا هستند که می تونید با تحصیل در اون کشورها شرایط مناسبی برای اقامت برای خودتون ایجاد کنید و محدودیت های سنی کمتری دارند. با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

 12. رضا گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و دررشته الکترونیک تحصیل میکنم و میخوام برای ازدواج و زندگی و کار برم آلمان البته دارم زبان آلمانی رو یاد میگیرم بنظرتون میشه رفت آلمان.
  کی میتونم برم آلمان با چقدر هزینه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید برای ورودتون به آلمان باید دلیل مشخص داشته باشید.
   این دلیل می تونه تحصیل، کار یا ازدواج باشه. برای هر کدوم از این مسیرها باید مراحل قانونی رو طی کنید که متفاوت از همدیگه هستید. باید مشخص کنید که چطور می خواید وارد آلمان بشید.

  2. ستایش گفت:

   سلام خسته نباشید من دیپلم انسانی دارم و20 سالمه میخاستم ببینم اگر بخام با ویزای تحصیلی به آلمان برم برای تحصیل در رشته روانشناسی هزینه مهاجرتم چقدر میشه؟؟؟

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل شما در حدود 1200 یورو در سال هست و باید مبلع 10236 یورو هم به عنوان تمکن مالی توی حسابتون باشه.
    مقاله ویزای تحصیلی آلمان رو مطالعه بفرمایید.

 13. محمد گفت:

  سلام
  من فردی ۴۵ ساله ،مهندس الکترونیک و تعمیر کار رادار شناورهای تجاری هستم. دارای دو فرزند پسر یکی ۸ ساله و یکی ۱۵ سال . همسرم دبیر شیمی و هردو بازنشسته ایم . قصد مهاجرت به آلمان رو داریم . آیا از طریق کاریابی امکان مهاجرت وجود دارد ؟ چگونه؟ با ۵۰ هزار یورو امکان مهاجرت دائم وجود دارد؟چه مراحلی بایستی طی شود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما با وجود بازنشستگی، مسیر سختی برای مهاجرت کاری به این کشور خواهید داشت. با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو در زمینه های مختلف راهنمایی کنید

 14. یوسف گفت:

  با سلام.
  ٣١ سالمه ارشد مدیریت دارم. در زمینه شیپینگ و تجارت بین الملل هم سواد اکادمیک دارم. آیا فرصت مهاجرت به آلمان دارم? چه تمکن مالی نیاز هست?

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما فرصت مهاجرت به آلمان از طریق کار رو خواهید داشت و تمکن مورد نیاز شما 5118 یورو هست

 15. پ گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه کلاس دوازدهمم رشتم گرافیک میخوام برم معماری واسه دانشگاه برای رفتن به آلمان از طریق بورسیه میتونم تو این سن اقدام کنم؟ اصن اگه میشه باید چیکار کنم و چقد هزینه داره؟ اگرم نمیشه چیکار کنم که بورسیه شم که هزینه ای که اونجا میخوام بدم کمتر بشه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما مناسب هست برای تحصیل در آلمان اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل کم بودن هزینه تحصیل توی این کشور رسیدن به بورسیه تحصیلی کار ساده ای نیست.

 16. آرمان نصرتی گفت:

  سلام خسته نباشید.آرمان هستم 18سالمه قهرمان مچ اندازی کشوری و عضو تم ملی هستم آیا میتونم برای اقامت آلمان درخواست بدم و اونجا ورزشمو ادامه بدم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت ورزشی باید دعوتنامه از طرف باشگاهی در اون کشور داشته باشید تا بتونید مهاجرت کنید

 17. مهرداد گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه سربازی مو رفتم مدرک B2 زبان المانی رو گرفتم میخوام از طریق مهاجرت اوسبیلدونگ به المان بروم میخوام بدونم هزینه مهاجرت از این طریق چقدر میشود.
  اگه میشه راهنمای کنید.
  ??????

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در این رابطه بهتر هست با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.
   تلفن مشاوره 02191003232 هست.

 18. سارا گفت:

  سلام
  29 ساله-خانم-مجرد
  ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران-دو مقاله isi-
  آیلتس در حد 6 -زبان آلمانی بلد نیستم
  3.5 سال سابقه کار ( 1 سال صنعتی و 2.5 سال دولتی) در زمینه محیط زیست و تولید الکل صنعتی کار کردم
  به نظر شما برای من مهاجرت تحصیلی بهتره یا کاری؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به رزومه ای که در اختیار دارید، شما می تونید با یادگیری زبان آلمانی از طریق کار به آلمان مهاجرت کنید.

 19. مهناز گفت:

  سلام برادرم ۳۴ سالشه و مدرک کاردانی برق رو از دانشگاه فنی و حرفه ای داره و در زمینه برق ساختمانی هم ده ساله سابقه داره چه ویزایی مناسب مهاجرتش هست به نظر شما برای ویزای کاری اقدام کنه یا ویزای آموزش زبان آلمانی هم دارن که بیاد همونجا زبان آموزش ببینه و برای کاردانی به کارشناسی اقدام کنه بعد از گرفتن مدرک زبان و اینکه برای این دو راه چقدر تمکن مالی لازمه سپاس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برادر شما باید در ایران زبان آلمانی رو یاد بگیره و تا سطح B2. بعد از اون می تونه برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنه.
   البته به دلیل طولانی بودن زمان سفارت بهتر هست وقت رو از الان رزرو کنن و یادگیری زبان رو هم آغاز کنن.

 20. ناهید گفت:

  سلام من ۲۳سال دارم و ادیت کار و فتوشاپ کار هستم و فروشنده شرکتای خصوصی مثل شیرین عسل هستم البته بصورت حرفه ایی بنظرتون میشه از طریق جستجوی کار برم ؟؟؟المان خانم هم هستم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سن شما برای مهاجرت به آلمان از طریق کار بسیار مناسب هست. بهتر هست پیش از هر چیز اطلاعاتی درباره ویزای جستجوی کار آلمان به دست بیارید و آموختن زبان آلمانی رو شروع کنید.
   مدرک تحصیلی و همچنین مدارک آموزش ی که پشت سر گذاشتید می تونه مهاجرت شما رو به آلمان رقم بزنه.

 21. ماهرخ همتی گفت:

  سلام من ۴۳ ساله مدرک لیسانس و خانه دار ساکن تهران و همسرم ۴۴ ساله مدرک لیسانس کشاورزی و مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی دارد و در ارتباط با برق هم در برق کشی ساختمان هم در صنعتی و هم در تعمیرات انواع لوازم برقی حتی گوشی موبایل تبحر و سابقه دارد .دو فرزند پسر ۱۴ و ۹ ساله داریم و کل پولی که داریم حدود یک میلیارد هست میشه راهنمایی کنید آیا برای مهاجرت به آلمان اقدام کنیم ؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط مهاجرت همسرتون به عنوان نفر اصلی و شما به عنوان اعضای خانواده به آلمان وجود داره با این وجود شما باید به سرعت اقدامات لازم رو انجام بدید که دچار مشکلی در این زمینه از نظر سنی نشید. یادگیری زبان آلمانی رو هم از همین امروز شروع کنید چون همسرتون باید حداقل در سطح B1 کاملا تسلط داشته باشند.

 22. فرزاد گفت:

  سلام
  من ۲۴ سال سن دارم،دیپلم معماری دارم و ادامه ندادم.الان میخوام مدرک ب۱ بگیرم و ویزای جستجوی کار بگیرم.نقاش اتومبیلم ولی میخوام اونجا همزمان با کار ادامه تحصیل بدم در رشته پرستاری.ممکن هست ویزا بگیرم؟امکان اینکه در صنف نقاشی اتومبیل کار گیر بیارم هست؟میتونم همزمان با کار ادامه تحصیل بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در زمینه نقاشی اتومبیل کار کردید این امکان وجود داره که برای آلمان اقدام کنید
   البته قبل از اون مقاله کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ایرو مطالعه کنید و اگر سوالی بود بفرمائید

 23. سعید زنگینه گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ۲۶ساله نجار و کابینت ساز mdfهستم و ۷الی۸ سال سابقه کار دارم خودم کارگاه خصوصی دارم رشته ی تحصیلم صنایع چوب و کاغذ هست و دیپلم دارم میخواستم بدونم میشه از راه
  مهاجرت تحصیلی در کنارش کارم کرد و درامدی هم داشته باشیم و بنده نهیتا۳۰۰ میلیون پول دارم به نظر شما کافی هست و نکته ی اخر این ویزای تحصیلی دائمی هست.سپاس از شما

  1. داوری گفت:

   سلام
   در زمینه ام دی اف و کابینت میشه به آلمان مهاجرت کرد

 24. Ali گفت:

  سلام ، من لیسانس نرم افزار دارم ، برنامه نویس هستم و میخواستم بدونم که میشه از طریق مهاجرت کاری به آلمان مهاجرت کرد ….

  1. داوری گفت:

   برای کار در این کشور برنامه نویسی یکی از بهترین رشته های کاری دنیاست
   بهتره که در ابتدا کار در آلمان برای برنامه نویسان رو مطالعه بفرمائید

 25. کیانوش فلاحی گفت:

  سلام من به عنوان آرایشگر می‌تونم تو آلمان کار کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر المان امکان مهاجرت آرایشگران رو فراهم کرده

 26. چیا گفت:

  با سلام
  من ۴۲ سال سن و دارای همسر و یک فرزند پسر هستم لیسانس حقوق و کارمند یکی از ادارات خصوصی به مدت ۱۵ سال سابقه مشغول هستم خودم معلولیت جسمی حرکتی درجه متوسط دارم ازناحیه قسمت چپ. و شرایط زندگیم زیاد خوب نیست ولی آنطوری که شنیدم میگن المان برای مهاجرت معلولین خوبه و سنگ تمام گذاشته ایا میتونم آقدام کنم و شرایطشو دارم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به آلمان باید شرایط کار در این کشورر رو داشته باشید با رشته حقوق نمیشه متاسفانه در آلمان کار کرد

 27. Mahdi گفت:

  سلام خوب هستید؟
  ببخشید یه سوال داشتم
  من 15 ساله از شهر تبریز هستم و خودم عاشق رشته داروسازی هستم و وضعیت تحصیلم هم عالیه و در حال حاضر توی مدارس تیزهوشان تحصیل میکنم و تقریبا در عرض 8 ماه تافل زبانم رو میگیرم و وضعیت مالیمون هم خوبه
  یکی از فامیلامون توی آلمان زندگی می کنند و بابام هم پاش رو کرده به یک کفش که توی سن 18 سالگی منو بفرسته آلمان تا دانشگاه رو اونجا تموم کنم
  به نظرتون ارزش داره که برم تا اگه همین ایران بمونم موفق میشم؟
  یا کدوم کشور رو برای داروسازی پیشنهاد میکنید؟
  من خودم در نظر دارم تا زبان آلمانی رو هم یاد بگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بسته به علاقه شما داره اگر دوست دارید که برید آلمان کشور خیلی خوبیه البته از الان نمیشه برای 4 یا 5 سال آینده اظهارنظر کرد
   ولی در کل فکر خوبیه
   باید مدرک دیپلم رو بگیرید و اون موقع راجع بهش بهترین گزینه رو انتخاب کنید

 28. نگار گفت:

  سلام من نگارم.15 سالمه برنامه نویسی سی شارپ رو کامل گذروندم. ایا من می تونم برای دوره ی تحصیلی به آلمان برم؟ یا خیلی دیره؟ زبان انگلیسی رو کلاس شو دارم میرم!
  و زبان آلمان رو می خوام شروع به یادگیری ش کنم!
  و اینکه هزینه ی مهاجرت چقدره؟
  آیا امیدی هست برای من؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در اصل خیلی زوده و کشور المان در سن کالج ویزا نمیده میتونید در کشورهای همسایه دوره دبیرستان رو بخونید و بعد وارد آلمان بشید

 29. شادی گفت:

  سلام
  همسرم ایلتس 7 داره، کابینت ساز بصورت تجربی هست و کاردانی صنایع، 27ساله

  خودم درحال اموزش زبان
  کاردانی معماری داخلی و لیسانس مدیریت بازرگانی 26 ساله

  میشه بفرمایین چه روش مهاجرتی پیشنهاد میکنید؟
  ما بودجه زیادی هم نداریم برای مهاجرت نهایت تا 200 میلیون تومان

  1. شادی گفت:

   برای یادگیری زبان سوم میخوام اقدام کنم و با توجه به شرایط و روش های مهاجرتی شما المانی، فرانسه یا اسپانیایی رو پیشنهاد میدین؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    اگر هیج پارامتری رو بررسی نکنم نمیتونم بگم کدوم برای شما مناسب تره
    اما در کل آلمان و فرانسه رو بیشتر توصیه میکنیم چون هم امکانش هست و هم مردم بیشتری به این دو زبان در اروپا صحبت میکنن

  2. داوری گفت:

   سلام
   کشور المان شرایط خوبی رو برای همسر شما داره
   که البته یکسری پیش نیازها رو باید فراهم کنن
   برای اطلاع از این موضوع با ما تماس بگیرید

 30. سید هادی حسینی گفت:

  سلام
  32 سال سن، دیپلم مکانیک دارم و همسر و دو فرزند پسر 2 و 4 ساله
  14 سال سابقه کار در زمینه پسیو شبکه و دوربین مداربسته و فیبر نوری و برق و تلفن و ارتینگ و…. در زمینه اجرایی دارم و تعمیرات دوربین و دستگاه های مرتبط به ان هم انجام میدهم ولی مدرک ندارم و تجربی یاد گرفتم
  برای اشتغال در المان چه کار باید بکنم؟
  ممنون و متشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   سابقه کار شما خوبه اما مدرک تحصیلی شما به آلممان و نیاز به این کار نمیخوره
   پس بهتره که در ایتدا نکات اصلی مهاجرت رو از مشاورین ما بشنوید تا بتونید بهترین تصمیم رو برای کارتون بگیرید

 31. حسین گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته هوشبری هستم دانشگاه ازاد مشهد معدل کل ۱۸ و ۲۴ سال سن دارم.شرایط کار این رشته در المان چطوره و هزینه مهاجرت چقدر میشه؟و میشه هزینه ها رو از طریق جاب افری که جور میشه پرداخت کرد یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تحصیل در آلمان رایگانه و فقط بایستی هزینه های زندگی رو داشته باشید

 32. فاطمه گفت:

  سلام همسرم مهندس منسوجات گرایش شیمی هست.
  نه سال تو کارخونه اسکانیا به عنوان کنترل کیفیت و دو سال تو کارخونه کاله درازمایشگاهش مشغوله.
  مدرک دانشگاهیش هم دانشگاه ازاده.میتونه برای ویزای کار اقدام کنه؟ زبانش رو هم کلاس میره.
  میخوام بدونم هزینه اش چقدره؟
  چقدر شانس داره انجام بشه کارش تو المان؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط سنی ایشون رو نمیدونم اما شرایط کاریشون خوبه و میشه برای کشور آلمان اقدام کنن

 33. ابوالفضل گفت:

  سلام
  من 17 سالمه سال دوم رشته الکترونیک هستم میخواستم تنهایی اقدام به مهاجرت کنم و خیلی هم پولدار نیستم کل کاراش بنظرتون با ارزونترین قیمت چقدر میشه آیا امید میتونم داشته باشم؟؟؟ برای پناهندگی زبانشم میتونم اونجا یاد بگیرم؟ و یک کار معمولی ماهی چند یورو میشه؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. داوری گفت:

   سلام
   موسسه سفیران هیچگونه خدماتی در خصوص مهاجرت پناهنندگی ارائه نمیکنه

 34. ابوالفضل گفت:

  سلام من ۱۸ سال سن دارم و درحال گرفتن دیپلم مکانیک خودرو هستم. ایا تا یک سال دیگه مدرک b2 آلمانی رو بگیرم میتونم اقدام کنم برای مهاجرت تحصیلی ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید اما نیاز به قبولی در دانشگاه های سراسری ایران رو هم دارید اما پیشنهاد میکنم ابتدا با مشاورین ما در این خصوص صحبت کنید چون در این مورد مسائلی هست که باید در نظر بگیرید

 35. ایمان گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۶ سال در و و رشته تحصیلی من تعمیر موتور هست و می‌خوام سه سال تخصص بگیرم در مکانیک ماشین خارجی و زبان آلمانی هم تا B1 آموزش ببینم
  آیا تعمیر ماشین خارجی خوبه یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   رشته مکانیک خودرو در آلمان شرایط بسیار خوبی وجود داره که اگر در این زمینه کار کرده باشید فرصت بسیار خوبی برای کار در آلمان خواهید داشت

 36. امیررضا گفت:

  سلام من بهیارم ۱۹ سالمه میتونم برم آلمان ؟المان بهتره یا کانادا و هزینش چقدره

  1. داوری گفت:

   سلام
   روزمه تون رو بفرستید تا راهنماییتون کنم دوست من

 37. سامان گفت:

  سلام افغان هستم و 16 ساله هستم خواستم بدونم برای اخذ ویزای تحصیلی چقدر هزینه داره و اینکه مکانیکی خودرو شغل خوبی هست؟؟.
  و در اخر اینکه مهاجر ها بعد از قبولی میتونن سرمایه گذاری کنن یا نه.
  ممنون میشم جواب بدن .

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر کشورهایی که میتونید برای تحصیل در این سن اقدام کنید کشورهای انگلستان و کانادا و مجارستان هستند
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 38. امیر گفت:

  سلام من مهندس برق با ده سال سابقه و سی سال سن هستم و برنامه نویسی plcکار کردم زیمنس و توی صنایع فولاد و خودروسازی کارکردم و همسرم طراح دوخت و لباس با شش سال سابقه ولی زبانمون ضعیفه میخاستم بدونم برای ما رفتن به آلمان چطوره و امیدی برای رفتن و موفقیت هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   رزومه شما خوبه و از طریق خودتون اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 39. شهروز گفت:

  سلام.من ۲۴ساله هستم مدرک دیپلم تجربی هم دارم،راننده لیفتراک هم هستم،میخواستم بدونم چطور میتونم در کشور المان زندگی کنم و تابعیت اون کشور رو بگیرم،
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در آلمان مقاله کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ایرو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 40. علی گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه و عکاس و گرافیست هستم
  میخواستم بپرسم بهترین راه برای کار و زندگی در آلمان برای من چیه

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما یا باید دوره های کارورزی المان رو بگذرونید یا برای تحصیلی اقداام کنید

 41. مائده فرجی گفت:

  سلام من ۱۸سالمه میخوام برای ادامه تحصیل اقدام کنم با مدرک دیپلم میتونم ویزا بگیریم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله به شرط اینکه مدرک زبان آلمانی و قبولی در رشته مورد نظرتون رو در دانشگاه های سراسری روزانه یا شبانه داشته باشید امکانپذیره

 42. Saeed گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و دانشجوی رشته پرستاری ام، آیا امکانش هس ک بتونم ب آلمان مهاجرت کنم؟؟
  میخواستم بدونم تا زمانی ک ب آلمان مهاجرت کنم و کار پیدا بشه چه مقدار پول باید داشت؟؟
  و اینکه آلمان با طابعیت ایرانی مشکل نداره؟؟
  و زبان آلمانی رو هم میشه اونجا یاد گرفت؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید مدرک زبان آلمانی هم بگیرید. دانشجوی پرستاری در چه دانشگاهی هستید؟ خیر آلمان با تابعیت ایرانی مشکلی نداره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 43. حامد گفت:

  سلام من یه نوجوان ۱۸ ساله ام و برای ادامه زندگی و کارتحصیل قصد مهاجرت ب المان رو دارم مهندس نرم افراروهم هستم و در حال حاضر برای کسب مدرک معماری تلاش میکنم چطور میتونم در اسان ترین شرایط ممکن ب زندگی در المان برسم و تابعیت کسب کنم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بهترین روش مهاجرت به آلمان برای شما از طریق تحصیل در آلمان و دوره های آسبیلدونگ در آلمان می باشد

 44. صبوری گفت:

  سلام من 48 سال سن دارم. لیسانس مددکاری اجتماعی و حقوق دارم و تجربه کار بالایی در هردو رشته دارم. همسرم 45 سال داشته و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارد و یک فرزند 1 ساله داریم. من بطور نسبی به زبان انگلیسی تسلط دارم . میخواستم بپرسم ایا برای ما امکان مهاجرت و اقامت در المان وجود دارد یا خیر. ممنون از راهنمایی شما

  1. داوری گفت:

   عرض سلام و احترام
   بهتره که به روش های دیگه و کشورهای دیگه فکر کنید
   یکی از این روش ها که براتون مناسبه تمکن مالی اسپانیا و تمکن مالی یونان رو مطالعه فرمائید

 45. sPARTAn گفت:

  واقعا شرمم میشه وقتی میبینم یک ایرانی نمیتونه به هیچ کشور دیگه بخاظر اوضاع مالی زیر خط فقر سفر کنه واقعا برای خودم و هم کشورای عزیزم مطاسفم

 46. sohrab گفت:

  هزینه ها رو خیلی جالب و جامع معرفی کردید ممنونم

 47. سعید گفت:

  سلام اگه ممکنه راجع به سطح میانگین درآمد به ویژه برای مشاغل فنی مثل تعمیر و نگهداری توضیح بدید. ممنون

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   مقالات 10 مشاغل پر درآمد در آلمان و درآمد مهندسان در آلمان کمک کننده شما خواهد بود.

   1. کیانوش فلاحی گفت:

    سلام تو آلمان چه جوری باید کم کار آرایشگری پیدا کنم

    و باید از طریق چیزی بیام یا خودم تنهایی باید برم و کار پیدا کنم چه جوریه

    و از هزینه های رفتن و اقامت موقت خبر دارین

    1. داوری گفت:

     سلام
     اول باید بررسی کنید که شرایط مهاجرت به آلمان رو دارید یا خیر بعد ما راهنماییتون میکنیم که چطور به کار برسید
     لطفاا مقاله کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ایرو مطالعه نمایید

 48. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای سرمایه گذاری در آلمان توضیح بدید.
  خیلی ممنون بابت اطلاعات خوب تون خیلی کمک کردین.

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقاله سرمایه گذاری در آلمان راهنمای شما خواهد بود.

 49. صبا صابری گفت:

  سلام
  امکانش هست در مورد ویزای تحصیلی آلمان توضیح دهید.
  ممنون بابت مطالب مفیدتون

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقاله ویزای تحصیلی آلمان را مطالعه بفرمایید.

 50. مهشید رحمانی گفت:

  ممنون از اطلاعات خوب شما

 51. ماهینی گفت:

  سلام.
  ممنونم. ایا مقاله ای دارید که هزینه ی زندگی شهرهای مختلف المان رو هم داشته باشه؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقاله هزینه زندگی در آلمان راهنمای شما در این امر می باشد.

 52. عادل گفت:

  هزینه برای سرمایه گذاری المان حد اقل از چقد شروع میشه؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بحث سرمایه گذاری آلمان خیلی مفصله لطفا مقاله سرمایه گذاری در آلمان رو مطالعه فرمائید

 53. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون تشکر میکنم اگه میشه راجع به کشور های دیگه که هزینه کمتری دارند هم مطلب بزارید

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   از لطف شما سپاسگزاریم. منظور شما هزینه های زندگی است؟ در این خصوص پیشنهاد میکنیم با مشاورین ما ارتباط بگیرید تا متناسب با بودجه شما بهترین گزینه را به شما معرفی کنیم.

 54. نیما گفت:

  آلمان خوبه ولی فکر کنم کاری اقدام کنم هزینه ها کاهش داده میشه

 55. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود این مقاله ممنون

  1. S گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ما یه خوانواده سه نفره هستی همسر ۴۱ و من ۳۹ و دخترمون ۱۲ ساله هستیم اگر که بخواهیم همگی با هم مهاجرت به المان بکنیم هزینه مهاجرت چقدر هست؟بودجه در حد ۴ تا ۷ میلیارد کافی هست ؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    اول باید بررسی کنید که شرایط مهاجرت شما به آلمان فراهمه یا خیر
    و اینکه از چه روشی میتونید مهاجرت کنید تا هزینه های اون مشخص بشه
    برای این منظور ایتدا با ما تماس بگیرید

    1. Parry گفت:

     سلام من و مادرم قصد مهاجرت داریم خودم ۱۵ و مادرم ۳۸ ساله هستن مادرم مدرک کارشناسی داره و حسابداره با ۱۰ سال سابقه کار شرایط ،چطوری میشه؟میشه از طریف ویزای جستجوی کار رفت؟باید مدرک زبان رو هم داشته باشیم؟

     1. داوری گفت:

      سلام
      شرایط ایشون بطور کلی خوبه اما باید بیشتر بررسی شه که پیشنهاد میکنم ابتدا ویزای جستجوی کار آلمانرو بخونید و بعد باهامون تماس بگیرید

   2. Hananeh گفت:

    سلام خسته نباشید
    من ۱۴ سالمه و می خوام برم اون جا درسم رو بخونم
    هزینه‌اش برای من چ جوری در میاد ؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     به این بستگی داره که شما در چه نوع مدارسی بخواید تحصیل کنید. هزینه مدارس بین المللی در کشور آلمان بسیار زیاد هست.

 56. hiva گفت:

  ba tashakor az maqale khoobetoon

 57. هرمز هدایت گفت:

  بسیار خوب و عالی

 58. علی محمدی گفت:

  با این اوضاع اقتصادی چی بگم والا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *