شرایط استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا
میانگین امتیاز 5 تعداد 13

کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت و بزرگترین کشور اقیانوسیه که هزینه های زندگی در استرالیا مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. 26 درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل دادند. زندگی در استرالیا به عنوان بهترین نوع زندگی لقب گرفته است. همین امر سبب شده که هزینه های زندگی در این کشور نسبتا بالاتر باشد. این مسئله برای دانشجویان مشکل ساز است به خصوص در ابتدای ورود دانشجویان می تواند نگران کننده باشد.

نرخ بیکاری کشور استرالیا 5 درصد است که این نرخ از نرخ بیکاری کشور آمریکا که 9.8 درصد است نیز پایین تر است. دسترسی به خدمات درمانی رایگان دانشگاهای رتبه برتر با شرایط ورودی مناسب، مواد غذایی با کیفیت های مطلوب و بسیاری از نکات قابل توجه دیگر استرالیا را به محیطی جذاب برای زندگی و هدف اول مهاجرین تبدیل کرده است.

هزینه زندگی در هریک از نقاط استرالیا با سایر نقاط این کشور نیز متفاوت است حتی امکان دارد هزینه زندگی در یک نقطه از یک ایالت با سایر نقاط  همان ایالت هم متفاوت باشد. اما به طور کلی هزینه های زندگی به میزان زیادی به منطقه، محل زندگی شما و سبک زندگی شما بستگی دارد. هزینه زندگی در سیدنی بیشترین میزان و در آدلاید کمترین میزان می باشد در کشور استرالیا می توان گفت هزینه خرید لوازم ضروری مثل غذا، نوشیدنی، لباس و … بسیار کمتر از هرینه خرید محصولات صنعتی است.

کلیات هزینه های زندگی در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا به صورت هفتگی پرداخت می شود. میزان هزینه ها در اجاره خانه در استرالیا به عوامل متفاوتی همچون موقعیت خانه مورد نظر، ایالت، شرایط خانه، تک خواب یا چند خواب بودن آن و …. بستگی دارد. استرالیا خانه هایی به صورت استودیو دارد که بدون اتاق خواب هستند و اجاره این خانه ها ارزان تر از سایر خانه های این کشور است. خوراک به طور متوسط در هفته برای دو نفر حدودا 100 تا 1500 دلار احتساب می شود. در مورد هزینه وسایل نقلیه در این کشور، وسایل نقلیه عمومی بسیار خوبی وجود دارد که به راحتی می توان برای سفرهای درون شهری از آن ها استفاده کرد که این وسایل شامل تاکسی، قطارهای شهری و … می باشد.

هزینه بلیط اتوبوس و قطارهای شهری بین 1 دلار تا سه دلار متغیر است که در هفته حدودا 50 تا 80 دلار هزینه حمل و نقل احتساب می شود. از مزایای این کشور می توان به هزینه پایین شارژ آب و برق اشاره کرد این میزان به حدی پایین است که بعضی خانه ها در این کشور دارای گاز نیستند و سیستم های گرمایش برقی جای آن ها را گرفته است. ماهانه به طور متوسط بین 100 تا 300 دلار هزینه صرف پرداخت گاز و آب و برق می شود و تلفن نیز ماهانه حدود 30 دلار هزینه بر می دارد. با احتساب این هزینه ها می توان بیان کرد هزینه های زندگی در استرالیا بین 2000 تا 2500 دلار ماهانه می باشد و در سال نیز هزینه ای در حدود 20000 تا 25000 دلار صرف هزینه های زندگی می شود.

مزیت کشور استرالیا

با توجه به این که کشور استرالیا کشوری در حال توسعه می باشد و با توجه به وسعت و جمعیت این کشور بازار کار این کشور بسیار قوی می باشد. در سال های اخیر به علت مهاجرت های زیاد به این کشور و از طرفی وضعیت اقتصاد جهانی، این کشور اندکی به چالش کشیده شده اما همچنان از کشورهای قوی اقتصادی در سطح جهان به حساب می آید که با توجه به مشکلات بسیاری که در اقتصاد جهان پیش آمد کرده است این کشور هنوز در رتبه خود قرار دارد و حتی ارزش دلار این کشور بالاتر رفته است.

استرالیا انتخابی مطلوب برای زندگی و کار است و اگر علاقه مندان به مهاجرت با ویزای اقامت دائم وارد این کشور شوند از خدمات بسیاری که دولت برایشان فراهم می کند می توانند استفاده کنند. کارفرمایان استرالیا علاقه مند به حفظ نیروهای کار خود هستند، پس داشتن یک ویزای اقامت بلند مدت می تواند امتیاز خوبی برای اشتغال زایی افراد باشد. در ادامه به بررسی قیمت محصولات مورد نیاز روزانه افراد در استرالیا می پردازیم.

هزینه خوراک و غذا در استرالیا 

هزینه های غذایی شما در این کشور به سبک زندگی شما، به این که در کدام ایالت باشید و اینکه شما خود آشپزی نمائید و یا غذای خود را از رستوران تهیه نمائید متفاوت است ولی به صورت کلی می توان به هزینه بعضی از اقلام که شامل موارد زیر می باشد اشاره نمود:

 • شیر (این هزینه در استرالیا ثابت است) 1 لیتر:  1.5 دلار
 • یک قرص نان: 3 دلار
 • برنج برای هرکیلو : 3 دلار
 • شانه تخم مرغ (12 عددی): 4.5 دلار
 • پنیر محلی (1 کیلوگرمی): 10 دلار
 • هر کیلو گوشت مرغ سینه ای: 11 دلار
 • هر کیلو گوشت گاو: 16 دلار
 • هر کیلو گرم سیب تازه و اعلا: 4.5 دلار
 • هر کیلو موز با کیفیت: 4 دلار
 • هر کیلو پرتقال: 4 دلار
 • پیاز برای هر کیلو: 2.5 دلار
 • گوجه فرنگی برای هرکیلو گرم: 4.5 دلار
 • سیب زمینی برای هرکیلو گرم: 3 دلار
 • کاهو: 3 دلار
 • آب (بطری 1.5 لیتری): 2.6 دلار

هزینه های شما در رستوران می توان به هزینه یک وعده نهار در رستورانهای در سطح عادی: 20 دلار، هزینه یک روز خوراک برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده: 80 دلار، هزینه یک وعده غذا در رستورانهای مک دونالد: 10 دلار، کاپوچینو: 4 دلار، نوشابه کوکا یا پپسی (بطری های کوچک نیم لیتری): 4 دلار و هر بطری آب نیم لیتری: 2.5 دلار اشاره نمود.

هزینه حمل و نقل در استرالیا

در این کشور با وسایل نقلیه عمومی و یا با تاکسی می توانید حمل و نقل نمائید که نرخ کلی آن شامل هزینه بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): 4 دلار، بلیط عبور ماهانه (قیمت ثابت): 130 دلار، مبداء تاکسی (تعرفه معمولی): 4 دلار، تاکسی 1 کیلومتری (تعرفه معمولی): 2 دلار، تاکسی برای مسیر یک ساعته: 50 دلار و هر لیتر بنزین: 1.5 دلار می باشد. هزینه های زندگی در استرالیا اعم از برق، وسیله گرمایشی، آب، نظافت برای آپارتمان 85 متر مربع  200 دلار، پرداخت تعرفه 1 دقیقه مکالمه داخلی موبایل بدون فعال سازی هیچ گونه تخفیف یا طرح: 0.40 دلار و  اینترنت پر سرعت با داده های نامحدود 70 دلار در ماه است.

اگر قصد ورزش کردن در این کشور را در طول اقامت خود داشته باشید هزینه ای که شما به عنوان شهریه باید پرداخت نمائید به این صورت است که برای شهریه یک سال حضور در باشگاه بدنسازی: 70 دلار، اجاره زمین تنیس: 20 دلار و هزینه سینما: 20 دلار می باشد.

هزینه پوشاک در استرالیا

هزینه پوشاک شما در این کشور به صورت کلی شامل شلوار مارک ” لویس “: 100دلار، لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای مارک “زارا”: 65 دلار، کفش ورزشی” نایک”: 134 دلار و کفش کاری چرم مردانه در این کشور حدود 135 دلار می باشد.

در مقاله فوق سعی شد مختصرا شرایط زندگی و هزینه زندگی در استرالیا مورد بررسی قرار گیرد. برای مهاجرت به استرالیا از راه هایی از جمله مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق پناهندگی در استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا و… امکان پذیر است که بسیار پر هزینه است و شما در صورتی که با اخذ ویزای کاری استرالیا وارد این کشور شوید می توانید از پس از هزینه های این کشور بر بیایید. در صورت وجود هرگونه سوالی می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

یک دیدگاه برای “هزینه های زندگی در استرالیا

 1. عادل گفت:

  بسیار عالی بود ممنون. چطور میتونم اطلاعات بیشتر بگیرم. حتما تماس میگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شانزده =