شرایط استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

درباره زندگی در کشوری چون استرالیا همین نکته کافی است که بسیاری از مهاجرین به عنوان یکی از اولین گزینه های مهاجرت به آن فکر می کنند و قطعا آب و هوای خوب و شرایط زندگی ایده آل، آن را در زمره بهترین مقاصد مهاجرتی آورده است. برای افرادی که به مهاجرت استرالیا فکر میکنند هزینه های زندگی در استرالیا از مهمترین دغدغه ها به حساب می آید که باید به آن بها داده شود. طبیعتا برای این افراد در بدو امر و قبل از اینکه حتی برای مهاجرت اقدامی نمایند سوالاتی در این خصوص پیش می آید که پاسخ به آنها می تواند در تصمیم گیری آن ها بسیار تاثیرگذار باشد. سوالاتی از قبیل:

 • هزینه های زندگی در استرالیا چقدر است؟
 • بهترین شهر برای زندگی در استرالیا کدام است؟
 • کم هزینه ترین شهرهای استرالیا کدامند؟
 • آیا هزینه های مربوط به اجاره مسکن بالاست؟
 • هزینه خورد و خوراک در این کشور چقدر است؟
 • آیا می توان در این کشور وسیله نقلیه اجاره نمود؟

و مسائلی از این قبیل که قطعا در تصمیم برای مهاجرت تاثیرگذار خواهد بود. لذا ما نیز بر آن شدیم تا در مقاله حاضر به موضوع هزینه های زندگی در استرالیا بپردازیم و به شما پیشنهاد می نماییم تا در صورتی که به این موضوع علاقه مندید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در استرالیا

درباره هزینه های زندگی در استرالیا 2022

هزینه های زندگی مهاجران در استرالیا بستگی به عوامل مختلفی مانند اندازه خانواده، شهر یا محل اقامت، شیوه زندگی فردی، عادات غذایی و هزینه های حمل و نقل و غیره دارد. به طور خلاصه این امر تا حد زیادی به این واقعیت بستگی دارد که انتخاب و ترجیح شما چه نوع زندگی است و چه سبکی از زندگی را می پسندید. بویژه هنگامی که به یک کشور جدید مانند استرالیا مهاجرت می کنید باید بدانید که هزینه ها بر اساس عوامل مختلفی تفاوت پیدا میکنند، مانند:

 • اندازه خانواده: یکی از مهمترین موارد است و طبیعتا یک نفر هزینه های زندگی کمتری به نسبت یک خانواده 4 نفره خواهد داشت.
 • زندگی در مناطق شهری: شهرهای بزرگ در قیاس با مناطق روستایی استرالیا و همچنین شهرهای کوچک این کشور بسیار گران تر هستند. به عنوان مثال شهرهایی مانند سیدنی ، ملبورن و بریزین در قیاس با شهرهای دیگر گران تر هستند.
 • سبک زندگی: برای درک این موضوع، متمکن است یک فرد ترجیح دهد لباس های برند و گرانبها بپوشد و دیگری پوشاکی ساده تر بر می گزیند. برخی از افراد بیشتر وعده های غذایی خود را در رستوران می گذرانند و برخی دیگر ترجیح می دهند وعده های غذایی خود را در خانه خود آشپزی نمایند.
 • انتخاب محل اقامت: آپارتمان های مشترک، آپارتمان های کوچک و یا اتاق های تک نفره بسیار ارزان تر از آپارتمان 2 خوابه یا بزرگ هستند.

هزینه مسکن در استرالیا

با توجه به کمبود مسکن در طول این سال ها، هزینه مسکن یا اجاره افزایش یافته است. در حال حاضر با زندگی در استرالیا ممکن است 30% از حقوق و دستمزد خود را صرف اجاره مسکن نمایید. با این وجود هنگامی که 2 سال در استرالیا زندگی می کنید هزینه های آن به تدریج کاهش می یابد. زیرا از با اقامت دائم از مزایای مختلف اجتماعی برخوردار می شوید. این هزینه شامل:

اجاره ماهیانه مسکن در استرالیا میزان هزینه به دلار (ماهیانه)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور میانگین 1690$
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر به طور میانگین 1311$
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر به طور میانگین 2794$
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر به طور میانگین 1991$
قیمت خرید آپارتمان در استرالیا میزان هزینه به دلار
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 8550$
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر 5630$

مقایسه هزینه های زندگی در استرالیا

برای درک هر چه بهتر هزینه ها در ادامه می خواهیم به طور کلی هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا را با با دیگر نقاط جهان قیاس نماییم:

 • هزینه زندگی در سیدنی 13% ارزان تر از لندن است.
 • هزینه زندگی در ملبورن 12% ارزان تر از سیدنی است.
 • جمع هزینه زندگی در آدلاید 23% ارزان تر از سیدنی است.
 • هزینه زندگی در بریزبن 49% گران تر از سانتیاگو است.
 • هزینه زندگی در پرت 22% ارزان تر از سیدنی است.
 • مجموع هزینه زندگی در سیدنی 5% گران تر از اوکلند است.
 • هزینه زندگی در پرت 11% ارزان تر از ملبورن است.
 • هزینه زندگی در ملبورن 23% ارزان تر از لندن است.
 • کل هزینه زندگی در ملبورن 26% ارزان تر از هنگ کنگ است.

همانطوری که مشاهده میفرمائید هزینه زندگی در اکثر شهرهای استرالیا ارزان تر از شهرهای اروپایی و دیگر شهرهای مهم دنیا است. در مورد هزینه تحصیل در استرالیا در مقاله فوق مطالعه فرمائید.

لیست هزینه های زندگی در استرالیا 2022

هزینه های متفاوتی در خورد و خوراک و پوشاک وجود دارد که در این بخش لیست کاملی از آنها را به شما ارائه می دهیم. هزینه های مربوط به رستورانها:

رستوران لیست قیمت ها در سال 2022 به دلار استرالیا
یک وعده غذایی در رستورانی ارزان قیمت 20$
3 وعده غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط 95$
یک وعده در مک دونالد 12$
یک فنجان کاپوچینو 4.5$
یک بطری آب معدنی کوچک 2.8$

لیست هزینه ها و اقلام مربوط به بازار شامل موارد زیر می باشد:

لیست اقلام خوراکی در استرالیا به دلار استرالیا
یک بطری شیر 1.64$ 1 کیلو گوجه فرنگی 5.07$
یک قرص نان 2.81$ 1 کیلو سیب 4.53$
1 کیلوگرم برنج 2.72$ 1 کیلو موز 3.36$
12 عدد تخم مرغ 4.74$ 1 کیلو سیب زمینی 3.28$
1 کیلوگرم پنیر محلی 10.67$ 1 کیلو پیاز 2.65$
1 کیلوگرم سینه مرغ 10.88$ 1 سر کاهو 2.7$
1 کیلوگرم گوشت گاو 17.95$ 1 بطری آب 1.5 لیتری 2.29$
1 کیلو پرتقال 3.74$

لیست هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه حمل و نقل در استرالیا

وضعیت وسایل نقلیه عمومی در استرالیا بسیار مناسب است و افراد در اکثر مناطق این کشور به راحتی به وسایل نقلیه عمومی دسترسی دارند. خطوط قطار شهری و اتوبوس ها در تمامی نقاط استرالیا کشیده شده است و افراد برای تردد به نقاط مختلف شهر و دیگر شهرها مشکلی ندارند.

نوع تردد میانگین هزینه ها (دلار استرالیا) کمترین و بیشترین میزان هزینه (دلار استرالیا)
بلیت یک طرفه (حمل و نقل محلی) 4.40$ 3$ الی 6$
بلیت ماهیانه (قیمت معمولی) 150$ 84.5$ الی 234$
تاکسی 4.2$ 3.6$ الی 7$
یک کیلومتر تاکسی 2.06$ 1.6$ الی 3$
بنزین 1.4$ 1.16$ الی 1.6$

هزینه های بلیت قطار و اتوبوس های شهری در این کشور بین 1$ تا 3$ (دلار استرالیا) می­ باشد. می توان گفت افراد هزینه ای معادل 50$ تا 80$ (دلار استرالیا) در هفته را صرف تردد و حمل و نقل در استرالیا خواهند نمود. امکان استفاده از بلیطهای ماهانه برای افرادی که روزانه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند وجود دارد که قیمت آنها برابر با 88/129$ (دلار استرالیا) می باشد. تعرفه تاکسی های شهری در این کشور 4.2$ (دلار استرالیا) است. و افراد برای خرید بنزین به ازای هر یک لیتر 1.4$ (دلار استرالیا) پرداخت می نمایند.

حقوق و درآمد در استرالیا

این نکته طبیعی است که متقاضیان بعد از اطلاع از قیمت اقلام متفاوت و هزینه های زندگی در یک کشور به این فکر بیفتد که حداقل حقوق و مزایا در آن کشور چه میزان است تا بتواند هزینه های زندگی را ارزیابی کند و به نتیجه برسد. در این مورد نیز با اطلاع از هزینه های زندگی در استرالیا می خواهیم در رابطه با درآمد و حقوق در این کشور در سال 2022 اطلاعاتی را ارائه نماییم:

 • متوسط درآمد ماهانه هر فرد پس از کسر مالیات 7570$
 • نرخ درصد بهره وام در سال 4.36%

به طور کلی طبق آمار سایت رسمی در مورد درصد هزینه های هر فرد بر اساس درآمد میانگین آن فرد در استرالیا به شکل ذیل است. منظور آن است که نسبت درصد هزینه ها به نسبت حقوق دریافتی چه میزان است:

 • هزینه مربوط به حمل و نقل 10.6%
 • رستوران 13.8%
 • اقلام خوراکی 31.8%
 • هزینه اجاره در هر ماه 30.7%

چند درصد مابقی نیز هزینه های مربوط به ورزش و باشگاه، پوشاک و هزینه های خدمات شهری است که درصد ناچیزی را به خود اختصاص می دهند. تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور بین 23000$ تا 29000$ (دلار) هزینه دارد. همانطور که می بینید قیمت خرید یک خودرو در مقایسه با ایران چقدر متفاوت است و قدرت خرید افراد برای خرید یک اتومبیل به نسبت ایران بسیار بیشتر است و حتی شرایط اقساطی و لیزینگی آن بسیار متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در سیدنی استرالیا

سیدنی به عنوان یکی از شهرهای بزرگ در استرالیا مخاطبان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که بررسی هزینه های زندگی در این شهر می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا سیدنی می تواند مقصد مناسبی برای زندگی از نظر هزینه های زندگی باشد یا خیر.

هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر سیدنی بدون در نظر گرفتن اجاره خانه در این شهر، در حدود 1450$ (دلار استرالیا) در ماه است و یک خانواده 4 نفره در شرایطی مشابه به حدود 5300$ (دلار استرالیا) برای تامین هزینه های زندگی خود نیاز خواهد داشت. از سوی دیگر باید هزینه های مربوط به اجاره مسکن در این شهر را نیز مورد ارزیابی قرار داد که به شرح نمودار زیر است.

مقایسه اجاره بهای یک ملک مسکونی در استرالیا و سیدنی به دلار استرالیا

از نمودار فوق می توان دریافت که هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا به مراتب کمتر از شهری همچون سیدنی است. با این حال میانگین درآمد نیز با همین نسبت متفاوت است. در سیدنی نیروی کار به طور متوسط درآمدی در حدود 8960$ (دلار استرالیا) دریافت می کند و در استرالیا میانگین درامد ماهانه در حدود 7570$ (دلار استرالیا) است که به طور تقریبی، 1400$ (دلار استرالیا) اختلاف دارد. در چنین شرایطی می توان گفت که قدرت خرید در سیدنی نیز به واسطه درآمد بیشتر، در سطح بسیار خوب قرار دارد.

کیفیت زندگی در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای وسیع جهان است و به همین دلیل نمی توان به راحتی در رابطه با کیفیت زندگی در شهرهای مختلف این کشور به تفکیک صحبت کرد. با این حال می توان با یک آنالیز کلی دریافت که شرایط زندگی در کشور استرالیا از نظر شاخص های تعیین شده چگونه است و آیا می توان استرالیا را مقصدی مناسب برای زندگی دانست. نکته جالب در این رابطه آن که در جمع 5 شهر برتر جهان از نظر شاخص کیفیت زندگی، نام دو شهر از استرالیا نیز دیده می شود.

مقایسه شاخص های کیفیت زندگی در 6 شهر برتر جهان

در سوی دیگر نیز می توان استرالیا را به عنوان یکی از کشورهای با کیفیت بالای زندگی معرفی کرد چراکه شاخص های زندگی در این کشور در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند. بررسی شاخص های زندگی در این کشور را می توان به شرح جدول زیر معرفی کرد.

امتیاز شاخص
106.62 قدرت خرید
56.16 امنیت
78.12 مراقبت های بهداشتی
92.70 آب و هوا
76.37 هزینه زندگی
6.99 قدرت خرید ملک به ازای درآمد
34.82 ترافیک
23.87 آلودگی

با آنالیز جدول فوق می توان دریافت که یکی از تنها مشکلاتی که در زندگی در استرالیا وجود دارد، هزینه های زندگی در این کشور است. البته بررسی شاخص قدرت خرید به خوبی نشان می دهد که سطح درآمد در این کشور نیز بسیار بالا است و افرادی که در این کشور کار می کنند، دغدغه های مالی بسیار ناچیزی خواهند داشت. شاخص کل 184.92 نشان می دهد که کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالا است.

معایب زندگی در استرالیا

با وجود اینکه استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته جهان است که امکانات بسیاری در آن وجود دارد، بدون تردید معایبی نیز در زندگی در این شهر وجود دارد که باید به آن ها اشاره داشت. برخی از مهم ترین معایب زندگی در استرالیا عبارتند از:

 • قوانین سخت گیرانه مالی و مالیاتی در این کشور
 • پروسه سخت صدور ویزاهای مختلف به ویژه از زمان همه گیری کرونا
 • هزینه بالای زندگی در استرالیا برای دانشجویان
 • فاصله بسیار زیاد میان شهرهای بزرگ استرالیا به دلیل وسعت سرزمینی
 • هزینه های بالای تحصیل در استرالیا

به طور کلی برای پیدا کردن معایب زندگی در استرالیا، نیاز به زمان زیادی وجود دارد. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت به استرالیا می تواند یک چالش باشد و معمولا، بسیاری از مهاجران به این کشور در ماه های نخست زندگی خود در استرالیا فشار زیادی را متحمل می شوند.

شاخص هزینه های زندگی در استرالیا

شاخص هزینه زندگی در استرالیا بر اساس عواملی چون شاخص مواد غذایی، اجاره مسکن، قیمت رستوران ها و خرید محلی بررسی می شود تا بالاترین و پایین ترین نرخ هزینه های زندگی در استرالیا بدست آید. با توجه به تمام این شاخص ها، هزینه های زندگی در شهرهای استرالیا به ترتیب به شرح ذیل است که گرانترین شهر استرالیا همان طوری در نمودار پایین هم مشاهده می شود، شهر سیدنی استرالیا با شاخص عددی 80.32% می باشد:

شاخص هزینه ای در شهرهای استرالیا

معمولا با توجه به تمامی توضیحات فوق می توان با نمایش نمودار آماری زیر به یک نتیجه گیری کلی دست یافت و آن اینکه از بین کلیه هزینه های زندگی در استرالیا، هزینه مربوط به تهیه خواروبار و خرید از بازار بیشترین درصد از هزینه ها را به خود تخصیص می دهد:

توزیع هزینه ها در استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان

ایرانی ها نیز به مانند سایر شهروندان جهان این فرصت را خواهند داشت که در استرالیا زندگی کنند اما باید به این نکته نیز اشاره داشت که شرایط ورود به استرالیا برای آن ها کمی دشوارتر از شهروندان بسیاری از کشورهای جهان است و چالش های پیش رو ممکن است بسیاری را از مهاجرت به این کشور منصرف سازد. برای مهاجرت به استرالیا به عنوان یکی از شهروندان ایرانی باید برنامه ریزی دقیقی از نظر زمانی داشته باشید تا بتوانید خود را به استرالیا برسانید.

شرایط زندگی ایرانیان در استرالیا به ویژه برای نیروی کار بسیار مناسب است و آن ها می توانند زندگی با کیفیت در این کشور را تجربه کنند. با این وجود افرادی که به عنوان دانشجو به استرالیا مهاجرت می کنند باید هزینه های زندگی خود در این کشور را به دقت بررسی کرده و با توجه به بودجه در دسترس خود در این مسیر گام بردارند.

در انتها امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در زمینه هزینه های زندگی در استرالیا به شما عزیزان ارائه داده باشیم و مفتخریم عنوان نماییم که مشاورین امر مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه مهاجرت می باشند.

سوالات متداول درباب هزینه های زندگی در استرالیا

متقاضیان زندگی در استرالیا برای اخذ آگاهی کامل در خصوص هزینه های زندگی در این کشور سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • هزینه مسکن در استرالیا به چه ترتیبی است؟ در حال حاضر با زندگی در استرالیا ممکن است 30% از حقوق و دستمزد خود را صرف اجاره مسکن نمایید.
 • هزینه های مصرفی در استرالیا در مقایسه با ایران به چه ترتیبی است؟ مجموع هزینه های مصرفی در استرالیا 82.59% بالاتر از ایران است.
 • هزینه های خرید مواد غذایی در استرالیا در مقایسه با ایران به چه ترتیبی است؟ قیمت خرید مواد غذایی در استرالیا 75.59% بیشتر از ایران است.
 • متوسط درآمد در استرالیا چقدر است؟ متوسط درآمد ماهانه هر فرد پس از کسر مالیات 7570$ است.
 • هزینه های زندگی در استرالیا چند درصد از متوسط درآمد را دربر می گیرد؟ نسبت درصد هزینه ها به نسبت حقوق دریافتی به این شکل است: هزینه مربوط به حمل و نقل 10.6%، رستوران 13.8%، اقلام خوراکی 31.8% و هزینه اجاره در هر ماه 30.7%.
5/5 - (14 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هزینه های زندگی در استرالیا

 1. عادل گفت:

  بسیار عالی بود ممنون. چطور میتونم اطلاعات بیشتر بگیرم. حتما تماس میگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا با شماره 91003232 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  9  =  18