مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

south-african-student-visa

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به دلایل متعدد از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه بسیاری از هم وطنانمان بوده است. دریافت این ویزا برای اتباع ایرانی ساده نبوده و توصیه می شود چنانچه متقاضی تحصیل در این کشور هستید با توجه به نیاز به اینکه به ویزا نیاز دارید حتما از پیش در مورد شانس دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی متناسب با نوع برنامه تحصیلی خود تحقیق نمائید. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت که آگاه به علم مهاجرت و حقوق بین الملل هستند به ارائه اطلاعاتی در خصوص ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی پرداخته اند که امید است پس از مطالعه آن پاسخ سوالات خود را دریابید.

کشور آفریقای جنوبی 

آفریقای جنوبی یا به طور رسمی جمهوری آفریقای جنوبی یعنی RSA (یعنی خلاصه شده عبارت Republic of south Africa) جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا می باشد. در مرز شمالی آفریقای جنوبی، نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه قرار دارند و در شرق و شمال شرقی اش کشورهای موزامبیک و اسواتینی واقع شده اند. کشور کوچک لسوتو نیز در آفریقای جنوبی قرار دارد و توسط این کشور احاطه شده است.

کشور آفریقای جنوبی بیست و پنجمین کشور بزرگ دنیا است و با بیش از 57 میلیون نفر بیست و چهارمین کشور پر جمعیت دنیا نیز می باشد. به دلیل این که کشور آفریقای جنوبی زمانی از جمله مستعمرات بریتانیا بوده علاوه بر زبانهای محلی آفریقایی، بالای نود درصد جمعیت این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی و هزینه های این کشور که چه برای تحصیل و چه برای زندگی بسیار پایین تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزیلند می باشد، همواره مورد توجه بسیاری از هم وطنانمان بوده است.

تحصیل در آفریقای جنوبی

اگر چه مشکلات فراوانی در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد اما جاذبه های زیادی نیز وجود دارد که باعث می شود افرادی زیادی حاضر باشند این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. از جمله جاذبه های این کشور میتوان به حیات وحش بسیار زیبا و حیرت انگیز در آفریقای جنوبی، شهرهای پیشرفته و پویا و دانشگاه های با رنکینگ بالا اشاره کرد. هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی همان طور که پیش تر گفته شد از بسیاری دیگر  از کشورها پایین تر است و عموما بین 2000 الی 5000 $ (دلار آمریکا) در سال می باشد و این بستگی به رشته مورد نظر شما دارد و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید.

البته دوره های مدیریتی تا سالیانه 34000 $ (دلار آمریکا) نیز شهریه در بر دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور آفریقای جنوبی را دارند می بایست همان طور که برای سایر کشورها نظیر تحصیل در اسپانیا عمل می کنند، پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه در این کشور، برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

از جمله شهرهای دانشجویی این کشور عبارتنداز:

کیپ تاوون دوربان
ژوهانسبورگ پریتوریا

ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی

برای این که آفریقای جنوبی به شما ویزای تحصیلی بر مبنای پذیرش تحصیلی دهد، می بایست از دانشگاه مورد نظر به عنوان یک مرکز آموزشی ثبت شده پذیرش داشت. در نتیجه برای مدارس خصوصی زبان و… که دوره های کوتاه مدت برگذار می کنند نمی توان ویزا دریافت نمایید. البته توجه داشته باشید ویزای تحصیلی این کشور به هیچ عنوان مستقیما به اقامت دائم آفریقای جنوبی تبدیل نمی شود مگر پس از اتمام تحصیلات آن را تبدیل به ویزای کاری آفریقای جنوبی یا ویزای تجاری آفریقای جنوبی نمایید که خوشبختانه این کار را از داخل خاک این کشور نیز می توانید انجام دهید و نیازی به خروج و درخواست مجدد نمی باشد.

الزامات اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

دانشجویان خارجی که تمایل به تحصیل در کشور آفریقای جنوبی در دانشگاه های این کشور دارند، می بایست از شرایط ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی نیز مطاع باشند. میانگین زمان پاسخگویی برای ویزای تحصیلی 5 الی 7 هفته است. الزامات اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • یک پاسپورت که برای مدت زمان 30 روز پس از اتمام دوره تحصیلی نیز اعتبار داشته باشد و 2 صفحه خالی نیز داشته باشد.
 • گواهی پرداخت هزینه فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • 2 قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • یک نامه رسمی از مرکز آموزشی مبنی ارائه پذیرش
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هم چنین هزینه زندگی در کشور آفریقای جنوبی باشد.
 • گواهی ای مبنی بر این که برای دوران اقامت خود در آفریقای جنوبی بیمه درمانی دارید.
 • گواهی ای مبنی بر اینکه واکسن تب زرد را دریافت کرده اید.
 • گواهی های پزشکی و رادیولوژی در 6 ماه قبل از اعلام درخواست ویزای تحصیلی
 • اطلاعاتی در خصوص محل اقامتی که در زمان حضور در کشور آفریقای جنوبی در آن جا اقامت خواهید داشت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از جانب پلیس کشوری که شما بیش از 12 ماه در آن جا اقامت داشته اید از سن 18 سالگی به بعد.
 • گواهی های تولد کودکانی که به شما وابسته هستند.
 • گواهی های مربوطه در صورتی که ازدواج کرده اید، همسرتان فوت کرده است و یا از هم جدا شده و طلاق گرفته اید.

south-african-student-visa1

الزامات ویزای تحصیلی (زیر ۱۸ سال) آفریقای جنوبی

الزامات ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای افراد صغیر (زیر 18 ساله ها) عبارتند از:

 • عدم نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه (زیر 12 سال نیز هیچ نیازی به ضمیمه کردن گواهی رادیولوژی خود ندارند.)
 • گواهی تولد
 • رضایت نامه از هم پدر و هم مادر و در صورتی که از یک دیگر جدا شده اند از یکی از آن ها
 • ارتباط تماس و آدرس فردی که پذیرفته قیم فرد زیر 18 سال در هنگام حضور وی در کشور آفریقای جنوبی باشد.

اجازه کار با ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی

در صورتی که ویزای تحصیلی این کشور را دارید به طور قانونی اجازه دارید 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشید یعنی کارهای نیمه وقت انجام دهید و هم چنین اجازه خواهید داشت در تعطیلات به طور تمام وقت کار کنید. در مقاله ای که از نظر گذراندید توضیحاتی در خصوص ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی خدمت شما بزرگواران ارائه شد هر چند اطلاعات این حوزه بسیار گسترده می باشد و شما در صورتی که هنوز نیاز به اطلاعات بیش تری دارید می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آفریاقی جنوبی با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از دانش مهاجرتی تیم مشاوره ما استفاده نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *