ویزای مسافرتی صربستان

ویزای توریستی صربستان

ویزای توریستی صربستان

یکی از کشورهای اروپایی که متقاضیان بسیاری تمایل به سفر به آن را دارند کشور صربستان و اخذ ویزای توریستی صربستان می باشد که افراد باید شرایط کامل را احراز نمایند. امکان دیدار از کشور صربستان با تایید دولت این کشور صادر می گردد. همچنین امکان ورود به خاک این کشور را برای زمان محدود و مشخص شده ای به متقاضیان این امر اعطا می نماید. دیدار از کشور صربستان می تواند به منظور دیدار اقوام و بستگان، انجام امور تجاری، شرکت در سمینارها یا مسابقات ورزشی، شرکت در فستیوال ها وغیره می باشد.

 • جاذبه های توریستی صربستان چیست؟
 • انواع ویزاهای کشور صربستان چیست؟
 • آیا صربستان عضوی از کشورهای ناحیه شینگن است؟
 • شرایط اخذ ویزای توریستی کشور صربستان چیست؟
 • ویزای توریستی کشور صربستان چقدر اعتبار دارد؟
 • فرآیند درخواست ویزای گردشگری صربستان چیست؟
 • هزینه درخواست ویزای توریستی کشور صربستان چقدر است؟

طبیعت فوق العاده کشور صربستان، هزینه های به صرفه سفر و اقامت، برگزاری فستیوال های مشهور و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر، بسیاری از افراد را برای دیدن کشور صربستان مشتاق می نماید. پایتخت کشور صربستان را شهر بلگراد تشکیل داده است. با توجه به وجود اقلیت های مختلف نظیر آلبانیایی ها، مجارها، کرواتها و غیره بیشترین جمعیت این کشور به صرب ها اختصاص یافته است. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص ویزای توریستی صربستان در سال 2023 نگارش شده است.

درباره صربستان و جاذبه های گردشگری اش

صربستان Serbia که رسما با عنوان جمهوری صربستان نیز شناخته می شود کشوری محاط در خشکی است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. و از نظر جغرافیایی نیز درست در تقطع حوزه آبی پانونیا و بالکان قرار دارد. این کشور در شمال با مجارستان، از شمال شرقی با رومانی، از جنوب شرقی با بلغارستان و از جنوب با مقدونیه شمالی و در غرب نیز با بوسنی  دارای مرز مشترکی است. کشوری که در حال مذکره با هدف الحاق به اتحادیه اروپایی (EU) و ناحیه شینگن در سال 2025 می باشد.

نقشه کشور صربستان

کشوری که در بین گردشگران به خاطر پایتخت زیبایش شهر بلگراد و نوشیدنی ملی اش به نام راکیجا معروف است. هچنین صربستان به واسطه قلعه های تاریخی، کلیساها و صومعه های مختلف، پارک های ملی و زندگی شبانه پر شور و نشاطش زبانزد گردشگران می باشد. از معروفترین جاذبه های توریستی این کشور می توان به نیس (شهر قدیمی و سومین شهر بزرگ صربستان)، شهر شیطان (تشکیلات سنگی اسرارآمیز)، پارک ملی کاپائونیک (همراه با چشم اندازهای زیبا و پیست اسکی)، پریزرن (با قلعه باستانی اش)، پارک ملی درداپ (با 4 دره آبی عظیم)، صومعه استوردنیکا، زلاتیبور (بهترین جا برای انواع ورزش های زمستانی) و سایر اشاره نمود.

جاذبه های کشور صربستان

انواع ویزاهای صربستان 2023

انواع ویزاهای این کشور شامل ویزای حمل و نقل هوایی(ویزای نوع A)، ویزای ترانزیت(ویزای نوع B)، ویزای کوتاه مدت یا ویزای توریستی صربستان(ویزای نوع C) و ویزای اقامت موقت(ویزای نوع D) می باشد. به طور معمول برای اهداف گردشگری، کسب و کار و سفر با ورود یک، دو یا چند بار به کشور صربستان، ویزای توریستی این کشور کوتاه مدت صادر می گردد که مدت اقامت بدون وقفه یا کل مدت بازدیدهای پی در پی یک خارجی با یک ویزای توریستی صربستان کوتاه مدت نباید بیش از 90 روز در طی 6 ماه از روز اول ورود باشد.

به طور معمول در 2023 برای اشتغال، انجام کسب و کار، تحصیل یا تخصص، فعالیت های علمی و تحقیقاتی و سایر دلایل قابل توجیه مطابق با قانون یا معاهده بین المللی اقامت موقت صادر می گردد. شهروندان 88 کشور می توانند بدون داشتن ویزای صربستان وارد شده و در آن اقامت نمایند که بسته به کشور اجازه حضور در هر یک از آن ها متفاوت است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی صربستان

شرایط درخواست ویزای توریستی صربستان

طبق مقررات کشور صربستان کلیه گردشگران خارجی برای سفر به صربستان و بازدید از انواع جاذبه های توریستی این کشور و یا حتی برای بیزینس یا دیدار دوستان، فامیل و اقوام خود در این کشور نیازمند اخذ ویزای توریستی صربستان Serbia Tourist Visa هستند. ویزایی که از نوع ویزاهای کوتاه مدت صربستان (تایپ C) محسوب می شود و به دارنده آن امکان اقامت 3 ماهه در عرض 180 روز را می دهد.

اما فرآیند درخواست این ویزای صربستان نیز از این قرار است:

فرآیند درخواست این ویزای صربستان

معمولا نیز بسته به شرایطی ممکن است تایم رسیدگی به درخواست متقاضیان ویزای توریستی صربستان از 5 تا 21 روز کاری هم طول بکشد. ولی بالاخره سفارت صربستان از طریق پیامک یا ایمیل متقاضیان را در جریان نتیجه ویزا قرار می دهد. اما درباره هزینه درخواست ویزای توریستی صربستان نیز بایستی بدانید که هزینه ویزای مذکور به این صورت محاسبه می شود:

هزینه درخواست ویزای توریستی صربستان

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی صربستان

اکنون که با شرایط و فرآیند درخواست ویزای توریستی صربستان 2023 آشنا شدید بهتر است کمی هم درباره مدارک مورد نیاز جهت درخواست این ویزای کشور صربستان به شرح زیر آشنا شوید. مدارکی که نقص و یا مفقودی یکی از آنها احتمالا منجر به ریجکتی درخواست نیز می گردد:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه قبل از تاریخ بازگشت
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • فرم درخواست تکمیلی ویزای توریستی صربستان
 • رسید پرداخت هزینه ویزای توریستی صربستان
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • تمکن مالی کافی
 • بلیط پرواز
 • گواهی اسکان
 • دعوتنامه
 • مدارک شناسایی

متوسط هزینه ماهیانه هر نفر در کشور صربستان

هزینه زندگی در صربستان 2023

هزینه های زندگی در هر کشور و هر شهر متفاوت است و به سبک زندگی افراد بستگی دارد. صربستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا در شهرها و حتی محله های مختلف متفاوت است. بصورت کلی همواره پایتخت کشورها به دلیل ارایه خدمات رفاهی بیشتر که در اختیار شهروندان می گذارند، هزینه زندگی بالاتری دارند. معمولا هزینه های زندگی در صربستان شامل خورد و خوراک، حمل ونقل عمومی، خدمات رفاهی، تحصیل، اجاره مسکن و تفریحات می شود. از صربستان می توان به عنوان یکی از ارزون ترین کشورهای اروپایی یاد کرد. بطور کلی هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره بدون درنظر گرفتن اجاره ماهانه مسکن، حدودا 1671.7€ (یورو) است. همچنین هزینه های زندگی یک نفر بدون اجاره ماهانه مسکن 489.1€ (یورو ) تخمین زده می شود.

مزایا و معایب زندگی در صربستان

در قالب جدول زیر می توان با جزییات برخی هزینه های زندگی در کشور صربستان آشنا شد:

آیتم هاهزینه به یورو
1 وعده غذایی در رستوران ارزان6.38€
1 قرص نان 500 گرمی0.54€
1 کیلو فیله مرغ5.82€
یک کیلو شیر تازه1.04€
1 کیلو گوشت گاوی8.48€
آب بطری 1.5 لیتری0.49€
هزینه تاکسی یک مسیر1.53€
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)0.76€
هزینه حمل و نقل ماهیانه27.23€
1 لیتر بنزین1.47€
یک دقیقه مکالمه موبایل پیش پرداخت0.10€
هزینه اشتراک برای آپارتمان 85 متر مربعی131.02€
اجاره آپارتمان 1 خوابه وسط شهر373.14€

همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، افراد در صربستان بیشترین بودجه را صرف خرید از بازارها (خوارو بار) می کنند:

توزیع درصدی هزینه زندگی در صربستان

مدارک لازم برای ویزای توریستی صربستان

از مدارک لازم برای ورود به کشور صربستان عبارت است از:

 • گذرنامه یا اسناد معتبر (اعتبار گذرنامه باید حداقل ۹۰ روز باشد)
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس، گواهی تمکن مالی و صورت حساب بانکی
 • گواهی سلامت
 • بیمه سلامت
 • بلیط رفت و بازگشت و غیره

افرادی که تمایل تحصیل در صربستان کار و زندگی را دارند می بایست برای اخذ اقامت نوع D خود درخواست نمایند. شما عزیزان می توانید برای اخذ اطلاعات در خصوص مهاجرت به کشور صربستان از راه های قانونی و اخذ اقامت این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از کارشناسان متخصص در این زمینه مشاوره دریافت نمایید.

سوالات مکرر درباب شرایط اخذ ویزای توریستی صربستان

همانند روال گذشته در این بخش نیز قصد داریم تا به سوالات مکرر عزیزان درباب سفر به صربستان با ویزای توریستی بپردازیم:

 • ویزای توریستی صربستان چه نوع ویزایی است؟ این ویزا از نوع ویزای کوتاه مدت یا تایپ C کشور صربستان به حساب می آید و متقاضیان برای درخواست آن بایستی به سفارت صربستان مراجعه کنند.
 • آیا با ویزای توریستی صربستان میتوان به کشورهای شینگن نیز سفر کرد؟ خیر، چون که اصلا صربستان عضو منطقه شینگن اروپا نیست.
 • ویزای توریستی صربستان با چه اهدافی صادر می شود؟ گردشگری، دیدار دوستان و فامیل، بیزینس و نیز شرکت در دوره های آموزشی فشرده و یا انواع همایش های علمی، فرهنگی و هنری
 • مدت اعتبار ویزای توریستی صربستان چقدر است؟ مدت اعتبار این ویزا از زمان صدورش حدود 180 روز بوده ولی اعتبار اقامتی با همین ویزا تا 3 ماه است.
 • هزینه صدور ویزای صربستان 2023 چقدر است؟ هزینه صدور ویزای مذکور کلا EUR 62 (یورو) برای هر متقاضی است.
 • هزینه سفر توریستی به صربستان چقدر است؟ در کل هر نفر در کشور صربستان ماهیانه حدود EUR 862 (یورو) بابت هزینه های زندگی خودش صرف می کند.
 • بیشترین بخش از بودجه مالی هر گردشگر خارجی در صربستان صرف چه آیتمی می شود؟ بیشترین بودجه شخصی در صربستان با 31% صرف خرید از بازارها می شود.
5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *