مهاجرت کاری انگلستان

ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری انگلستان

متقاضیان ایرانی جهت دریافت ویزای کاری انگلستان برای ورود و زندگی در این کشور در ابتدای امر نیاز به یک پیشنهاد کاری از انگلستان خواهند داشت. برای کار در این کشور باید مسائل زیادی از جمله هزینه های زندگی در انگلستان را نیز لحاظ کرد. اگر به دنبال کار در انگلستان هستید و جویای ویزای کاری انگلستان می باشید، برای دستیابی به این هدف راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید جهت آگاهی از این مسیرهای مهاجرتی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعات تماس بگیرید.

 • آیا انگلیس ویزای جستجوی کار دارد؟
 • شرایط تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به کاری چیست؟
 • درآمد در انگلستان به چه نحوی است؟

ویزای کاری انگلستان Tier2

درصورتی می توانید یک ویزای Tier2 (معمولی) بگیرید که یک شغل با مهارت خاص در UK به شما پیشنهاد شده باشد یا خارج از ناحیه اقتصاد اروپا و سویس باشید. باید قبل از پذیرش برای ورود به UK برای کار حتماً از طرف یک اسپانسر، پشتیبانی شوید. کاری که در انگلستان انجام می دهید باید با کار سازمان اسپانسری شما مرتبط باشد.

تا 3 ماه قبل از روز مقرر برای شروع کار در انگلستان می توانید ویزا بگیرید. این تاریخ در گواهی اسپانسری شما ثبت شده است. وقتی از خارج از انگلستان پذیرفته می شوید باید طی مدت 3 هفته درباره ویزای خود تصمیم بگیرید. می توانید زمان های پردازش راهبری را برای فهمیدن اینکه گرفتن ویزا در کشور شما چقدر طول می کشد، چک کنید. برای ویزای Tier2 بسته به شرایطتان مشخص می گردد که چقدر می پردازید، کجا هستید و چطور پذیرفته می شوید. در اکثر کشورها هر ساله بر اساس کمبود نیرو در مشاغل خاص اداره مهاجرت با همکاری اداره کار لیستی را مبنی بر حرفه و مشاغل مورد نیاز کشور اعلام می نمایند که برای آگاهی از نیاز به حرفه و کار شما در کشوری می توانید به لیست این مشاغل در کشورهای مختلف رجوع نمائید.

اینفوگرافیک ویزای کاری انگلستان

مدت مجاز اقامت ویزای کاری انگلستان

برای حداکثر مدت 5 سال و 14 روز با این نوع ویزا می توانید در انگلستان بمانید. یا به اندازه گواهی اسپانسری به اضافه 1 ماه، هر کدام که کوتاهتر است. اقامت شما نباید بیشتر از 14 روز قبل از تاریخ گواهی اسپانسریتان شروع شود. می توانید برای تمدید این ویزا تا 5 سال دیگر هم پذیرفته شوید، تا جایی که کل اقامت شما بیش از 6 سال نباشد.

شما می توانید برای اسپانسر خود در شغل توضیح داده شده در گواهی اسپانسریتان کار کنید، شغل دومی در بخش مشابه و همان سطح شغل اصلی خود برای 20 ساعت کاری در هفته داشته باشید، شغلی را انجام بدهید که از کسری کارگر برخوردار است، کارهای داوطلبانه داشته باشید، تا زمانی که تداخلی با شغلی که اسپانسر برای شما فراهم کرده نداشته باشد به خارج سفر کرده و به انگلستان برگردید و اعضا خانواده خود را همراه داشته باشید.

شما نمی توانید بیش از 10% سهام اسپانسریتان را داشته باشید (مگر اینکه بیش از 155,300£ (پوند) در سال داشته باشید)، سرمایه دولتی داشته باشید، قبل از دریافت ویزا کار را شروع کنید، تا زمانی که کار برای اسپانسرتان را شروع نکردید، شغل دوم داشته باشید و اگر می خواهید شغل دومی داشته باشید که در همان بخش شغل اصلیتان نیست، لازم است تا پذیرش جدید داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای کاری انگلیس 2019

برای اینکه شایستگی و قابلیت ویزای Tier2 را داشته باشید باید تمام موارد شماره مرجع گواهی اسپانسری، حقوق مناسب و سطح انگلیسی کافی و مناسب را در نظر بگیرید. به علاوه باید 945£ (پوند) پس انداز داشته باشید. این بدان معناست که می توانید خودتان را ساپورت کنید. حداقل باید 90 روز قبل از پذیرش این پول در حساب شما باشد، در غیر این صورت ویزا پذیرفته نمی شود. اگر اسپانسر شما کاملاً پذیرفته باشد نیازی به پس انداز آن مبلغ نیست و اینکه در گواهیتان اعلام شده باشد که در مدت اقامت، ادعای هیچ منفعتی ندارید. اگر درحال حاضر با ویزای Tier 4 عمومی در انگلستان هستید و میخواهید به ویزای Tier2 تغییر کنید، قواعد و قوانین بیشتری وجود دارد.

گواهی اسپانسری انگلستان

گواهی اسپانسری شماره مرجعی است که اطلاعاتی درباره شغل و جزئیات شخصی شما دارد. یک گواهی واقعی یا سند کاغذی نیست. اسپانسر شما این شماره را به شما می دهد. به علاوه باید به شما اطلاعات دیگری بدهند که به شما برای پذیرش کمک کند، برای مثال اینکه چه قدر حقوق میگیرید؟ باید شماره اسپانسریتان را به فرم پذیرش اضافه کنید. تنها می توانید یکبار از آن استفاده کنید. گواهی اسپانسری برای 1 ماه از تاریخ ارائه شده اعتبار دارد.

حقوق و درآمد مناسب در انگلستان

درآمد در انگلستان به پارامترهای مختلفی من جمله شهر مورد نظر بستگی دارد. شغلی که به شما پیشنهاد شده باید 20800£ (پوند) یا بیشتر به شما حقوق بدهد. در غیر اینصورت مجوز شما برای اقامت در انگلستان بدین صورت است:

 • مهاجرت Tier2 قبل از 6 آوریل 2011
 • کارمند آژانس یا سازمان یهودی
 • کارمند عملیاتی خطوط هوایی خارجی
 • وزیر امور مذهبی، مامور یا عضو یک سازمان مذهبی
 • نماینده روزنامه خارجی، آژانس خبری یا سازمان رادیویی
 • دارنده مجوز کار

زبان انگلیسی برای ویزای کاری انگلستان

ممکن است لازم باشد هنگام پذیرفته شدن، دانش زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. به چند روش میتوانید این دانش را اثبات کنید. گذراندن تست زبان انگلسیی پذیرفته شده با حداقل سطح CEFR B1 در مهارت های خواندن، نوشتن، مکالمه و گوش دادن و داشتن مدرک دانشگاهی که انگلیسی را آموخته و توسط UK NARIC به عنوان معادل درجه لیسانس انگلستان، درجه ارشد و یا دکترا محسوب شود. ممکن است بتوانید الزامات زبان انگلیسی را به روش های دیگر برآورده سازید. یا به سطح انگلیسی بالاتر در بعضی شرایط نیاز داشته باشید. اگر یکی از ملیت های ذیل را داشته باشید دیگر نیاز نیست زبان انگلیسی خود را اثبات کنید.

 • استرالیا
 • جامایکا
 • باهاما
 • نیوزیلند
 • باربادوس
 • کانادا
 • دومینیکا
 • آمریکا
 • گرنادا

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

جهت اخذ ویزای کاری انگلستان موارد زیر را باید فراهم کنید:

 • پاسپورت کنونی یا هویت سفر معتبر
 • تصویر یا عکس رنگی اندازه پاسپورت
 • صورتحساب بانکی که نشان بدهد حداقل 945£ (پوند) طی نود روز گذشته در بانک داشتید.
 • مدارکی که مایحتاج انگلیسی شما را براورده می کند
 • نتیجه آزمون بیماری سل در صورتی که از کشوری هستید که باید این تست را بدهید
 • لازم است صفحه ای در پاسپورتتان خالی باشد

پذیرش خارج از انگلستان

 برای ویزای Tier2 باید به صورت آنلاین پذیرفته شوید. باید اثر انگشت و عکس گرفته شده در مرکز پذیرش ویزا به عنوان بخشی از پذیرشتان باشد. باید مجوز اقامت را طی 10 روز پس از روز ورود به انگلستان جمع آوری کنید. ممکن است بتوانید بسته به کشوری که هستید، ویزا را سریعتر بگیرید.

پذیرش در انگلستان: چک کنید که آیا می توانید از داخل انگلستان برای تمدید ویزای انگلستان Tier2 پذیرفته شوید، از ویزای دیگری به این ویزا تغییر دهید. ممکن است بتوانید برای تمدید ویزا به منظور اقامت در انگلستان تحت ویزای Tier2 اقدام کنید. بهتر است هر وابسته ای را که در ویزای کنونی شما هستند در درخواست خود برای تمدید در نظر بگیرید. این قضیه شامل حال بچه هایی که در طول مدت اقامت 18 ساله شدند نیز می شود. برای این کار قبل از انقضای ویزا باید اقدام کنید. یکی از راهکارهای اخذ اقامت و داشتن مجوز ویزای کاری این کشور به دست آوردن کار پس از تحصیل در انگلستان است. دانشجویان می توانند پس از تحصیل در این کشور با داشتن یک پیشنهاد کاری در راستای تحصیلات جهت اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

صلاحیت اخذ مجوز کاری انگلستان 

باید برای ورود و یا اقامت با یکی از موارد زیر مجوز داشته باشید:

Tier 1 (کارآفرین) Tier2 (معمولی)
دارنده مجوز کار لایق نماینده روزنامه خارجی، آژانس خبری یا سازمان صدا سیما
عضو کارمندان عملیاتی خطوط هوایی خارجی کارمندان سازمندان یهودی

به علاوه برای درخواست این نوع مجوز باید شرایط زیر را دارا باشید :

 • همان شغلی را داشته باشید که هنگام صدور مجوز قبلی برای ورود و اقامت در انگلستان داشتید
 • هنوز هم برای کارفرمایی کار می کنید که گواهی اسپانسری شما را ارائه کرده است
 • هنوز حقوق مکفی دریافت می کنید اگر مطئن نیستید راهنما را بخوانید
 • برای تمدید ویزا حتماً باید در انگلستان باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کار در انگلستان را مطالعه نمایید.

نحوه تمدید ویزای کاری انگلستان

قبل از درخواست نکات راهنمای Tier2 را بخوانید. به علاوه باید هزینه اضافی بیمه سلامت را به عنوان بخشی از درخواستتان بپردازید. قبل از درخواست چک کنید که چقدر باید پرداخت کنید. اگر در انگلستان هستید می توانید به عنوان فرد یا گروه خانواده با استفاده از خدمات استاندارد یا الویت بندی بصورت آنلاین اقدام کنید. در مرکز خدمات بیمه همان روز با رزورو منصب خدمات حق العملی هنگام اقدام آنلاین، تصمیم گیری کنید. لازم است اطلاعات اولیه و شخصی و همچنین عکس و اثر انگشت را فراهم کنید. می توانید اطلاعات خود را بدین روش ارائه کنید:

نحوه تمدید ویزای کاری انگلستان

روش ارسال اطلاعات ویزای کاری انگلستان 

شعب اداره پست مشخص شده در صورتی که آنلاین اقدام کردید (19.20£ (پوند) هزینه دارد)
دریافت مدارک بیمه در صورتی که به صورت شخصی درخواست دادید.
اگر درخواست شما برای تمدید ویزا موفق باشد مجوز اقامت دریافت می کنید. چقدر زمان می برد؟
تصمیمات در 3 حالت اتخاذ می شود:

 • طی 8 هفته برای درخواست های آنلاین
 • طی 10 روز اگر می توانید از خدمات درخواست الویت Tier2 استفاده کنید.
 • اغلب در همان روز اگر از خدمات حق بیمه استفاده کنید.
 • اگر درخواست شما پیچیده باشد و زمان بیشتری ببرد با شما تماس خواهند گرفت. برای مثال لازم است مدارک ساپورت شما بررسی و مشخص شود.
 • باید مصاحبه بدهید.
 • مشکلی در خصوص شرایط شخصی شما وجود داشته باشد، مثلاً اگر محکومیت جنایی داشته باشید.

زمانی که درخواست شما پذیرفته شد، می توانید تا وقتی به شما اجازه داده شده در انگلستان اقامت کنید تا زمانی که آخرین ویزای شما منقضی شود.

مشاغل مورد نیاز در انگلستان

طبیعتا در هر کشوری برخی از مشاغل از رونق بیشتری برخوردار هستند. انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. احتمالا با مطالعه این مقاله در مورد مشاغل پردرآمد در انگلستان کنجکاو شده اید.

در این بخش میخواهیم پردرآمدترین مشاغل این کشور را معرفی نماییم.

مشاغل پردرآمد در انگلستان
عنوان شغلی متوسط حقوق به £ (پوند) تعداد فرصت های شغلی عنوان شغلی متوسط حقوق به £ (پوند) تعداد فرصت های شغلی
توسعه دهنده نرم افزار  37000£ (پوند)  3088 مدیریت بحران  60000£ (پوند) 1111
آرشیتکت  70000£ (پوند)  1597 مدیر فروش  42000£ (پوند) 2795
استخدام کننده 25000£ (پوند)  2862 مدیر تولید  52500£ (پوند) 1967
توسعه دهنده وب  31000£ (پوند) 1586 مدیریت بازاریابی  42500£ (پوند) 1966
Engagement manager 48000£ (پوند) 405 مدیر مالی  60000£ (پوند) 2001
HR Business partner £49000 (پوند) 753 مدیر حسابداری  52000£ (پوند) 1124
دستیار اجرایی  £37000 (پوند) 385 مدیر ارتباطات £43700 (پوند) 651
مهندسی نرم افزار  £43000 (پوند) 4876 مدیر قرارداد £40000(پوند) 1687
Front end developer  £35000 (پوند) 1841 مدیر منابع انسانی £49000 (پوند) 664
تحلیلگر تجاری  £40000(پوند) 2949 مدیر پروژه £39000 (پوند) 7320
مدیر طراحی  £55000(پوند) 791 مدیر توسعه تجارت £37060 (پوند) 3915
مدیر اجرائی  £42000 (پوند) 2222 مدیر بازرگانی £57000 (پوند) 701
Data scientist  £46000(پوند) 995   –

ویزای جستجوی کار انگلیس 

انگلستان ویزای جستجوی کار ندارد. اگر شغل را عوض کنید، ممکن است لازم باشد برای درخواست تمدید ویزای Tier2 خود اقدام کنید اگر:

 • می خواهید شغل خود را عوض کرده و کار جدیدتان با کارفرمای متفاوتی است.
 • شغل به کد گروه بندی شغل دیگری با استاندارد متفاوت تغییر می کند.
 • شغل از لیست مشاغل کمیاب بیرون آید.
 • تغییر شغل به این معناست که کمتر از مبلغ بیان شده در گواهی اسپانسری یا مجوز کاری دریافت می کنید.
 • اگر با همان کارفرمای سابق کار می کنید اما شغل وی به روشی دیگر تغییر میکند.

نیازی به درخواست جدید ندارید. برای مثال می خواهید به شغلی در همان کد SOC تغییر کنید یا دریافتیتان افزایش یابد. باید گواهی اسپانسری جدید داشته باشید و باید همه شرایط درخواست را داشته باشید. اما اگر برای درخواست قبلی Tier2 ارسال نموده اید، لازم نیست برای ساپورت درخواست مجدداً بفرستید. تا زمان آغاز تاریخ گواهی اسپانسری جدید، در صورتی که مجوز کنونی اقامت هنوز اعتبار دارد، می توانید به کار برای اسپانسر سابقه ادامه بدهید.

این نکته را حتما یادآور شویم که تا زمانی که مجوز اقامت را با مجوز جدید دریافت نکردید بهتر است کار در شغل جدید را آغاز نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و صحیح در راستای مهاجرت به انگلستان و یا کار و تحصیل و زندگی در این کشور با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

10 دیدگاه برای “ویزای کاری انگلستان

 1. داوری گفت:

  بسیار مقاله خوب و پرباری بود. میخوام بدونم که بدون دعوتنامه کاری هم میشه مثل آلمان یه ویزای جستجوی کار گرفت یا خیر؟

 2. فرهاد موردی گفت:

  برای دریافت ویزای کاری انگلستان نیاز به دعوتنامه کاری داریم؟

  1. علی گفت:

   بستگی به شغل شما داره اگه شغلت فنی باشه باید دعوت نامه داشته باشید

 3. طاها کسروی گفت:

  سلام. سلام. مهاجرت به انگلستان چقدر زمان میبره؟ ممنون از مقاله خوبتون

 4. سامان کمالی گفت:

  سلام. مقاله فوق العاده خوبی بود. ویزای کاری انگلستان بیشتر از 8 ماه زمان میبره صادر شه؟

  1. علی گفت:

   نه حد اکثر ۶ ماه دوست عزیز

 5. امیررضا گفت:

  سلام برای گرفتن ویزای کار پرستاری نیاز به دعوتنامه از انگلستان هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب ابتدا باید مدرکتونو معادل سازی کنید

 6. حانیه گفت:

  سلام ، میشه وقتی با ویزای کار رفتیم انگلیس درخواست اقامت دائم کنیم ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *