مهاجرت به کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

اگر شما قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، این کار می تواند فرصت خوبی برای شما جهت دست یابی به اقامت دایم و کار و زندگی در انگلستان تلقی شود. انگلستان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در دنیاست که سالانه هزاران نفر با هدف کار، تحصیل، گردش و زندگی یه این کشور مهاجرت می کنند. بسته به شرایط و هدف شما روشهای متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد.

 1. راه های اخذ اقامت انگلستان چیست؟

 2. شرایط کاریابی در انگلستان چگونه است؟

 3. بیشترین راهی که منجر موفقیت در بریتانیا میشود کدام است؟

 4. مهاجرت به این کشور چه هزینه هایی دارد

مهاجرت به انگلستان، همچنین می تواند راهی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور در آینده باشد. در همین راستا، شما می توانید با مطالعه مقاله حاضر و اخذ مشاوره و راهنمایی لازم از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مهاجرت به انگلستان آماده شده و اخذ ویزای خود را تضمین نمایید.

چرا انگلستان مقصد اصلی مهاجرت است؟

عوامل اقتصادی و بازار کار محرک اصلی مهاجرت بین المللی به انگلستان محسوب می شود. نظر کارشناسی این است که بازار کار انگلستان مهاجران را هم از کشورهای EU وهم از کشورهای غیر EU به طرف خود جذب می کند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که رشد اقتصادی انگلستان و تقاضا برای متخصصان در مشاغل خاص، تقاضا هم برای نیروی کار با مهارت بالا و نیروی کار با مهارت متوسط را افزایش می دهد.

همچنین نتایج حاکی از آن است که نابرابری درآمدی در انگلستان طی دهه های گذشته نقش موثری در جذب مهاجران با مهارت بالا داشته است، چرا که این افراد اغلب می توانند درآمدهای بالا در انگلستان داشته باشند. سیاست مهاجرتی انگلستان این است که به کارفرمایان اجازه ورود کارگران غیر – EU را به کشور برای مشاغل مهارت پایین نمی دهد. در حال حاضر “کار” دلیل اصلی مهاجرت به انگلیس می باشد.

دلیل بسیار متداول شهروندان غیر بریتانیایی جهت مهاجرت به انگلستان در سال 2016 کسب درآمد و اشتغال بوده است. در حدود 226000 نفر (50%) جهت کار به انگلستان مهاجرت کرده اند، پس از آن مهاجرت تحصیلی به انگلستان (124000 نفر یا 27% ) در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس گزارشات میدانی، شهروندان EU معمولا جهت کار به انگلستان مهاجرت می کنند در حالیکه شهروندان غیر- EU اغلب برای تحصیل به انگلستان مهاجرت می کنند. زبان آموزی، فرصت های تحصیلی، و شبکه های تاسیس شده کلیه عواملی است که افراد را به مهاجرت به انگلیس ترغیب می کند.

فرآیند مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان شامل 3 مرحله اصلی می باشد که شما بایستی آنها را مدنظر قرار دهید:

 • اخذ ویزا
 • افتتاح حساب بانکی
 • دریافت شماره بیمه ملی (NI)

مهاجرت به انگلستان

افراد اهداف و دلایل مختلفی (همانند تحصیل، کار، تجارت، گردش، دیدار خانواده و غیره) برای سفر به انگلیس دارند. به همین دلیل ، گزینه های مختلف مهاجرت به انگلیس بر اساس اهداف و شرایط متقاضیان وجود دارد که عبارتند از:

 • مهاجرت برای کار
 • مهاجرت برای تجارت
 • مهاجرت برای دیدار خانواده
 • مهاجرت برای بازدید/گردشگری
 • مهاجرت برای تحصیل
 • مهاجرت جهت اسکان

در همین راستا، انواع ویزاهای مختلف برای متقاضیان صادر می شود:

ویزاهای کار ویزاهای تجارت ویزای تحصیلی
ویزای توریستی و ویزاهای اقامت کوتاه ویزای خانواده ویزای ترانزیت
ویزای اقامت انگلستان ویزای اسکان انگلستان ویزای پناهندگی

ویزاهای کار و تجارت انگلستان

هدف دولت انگلستان از صدور ویزاهای کار، جذب تخصصی کارگران با مهارت بالا از دیگر کشورهایی است که خواستار کار و زندگی در انگلستان می باشند. ویزاهای کار و تجارت، خود به انواع مختلف ویزاهای زیر تقسیم می شود:

شهروندان خارجی مهارت بالا
ویزای Tier 1 ( استعداد استثنایی) ویزای Tier 1 ( سرمایه گذار)
ویزای Tier 1 ( کارآفرین) ویزای Tier 1 ( کارآفرین فارغ التحصیل)
کارگران خارجی ماهر با پیشنهاد کار در پست مشاغلی دارای کمبود

ویزای Tier 2 (عمومی)

ویزای Tier 2 (نقل و انتقال درون شرکتی)
ویزای Tier 2 (ورزشکاری) ویزای Tier 2 (کشیشان)
طرح تحرک جوانان و کارگران خارجی موقت
ویزای Tier 5 ( کارگر موقتی) ویزای Tier 5 ( طرح تحرک جوانان)

ویزای تحصیلی انگلستان

این نوع از ویزاها برای دانشجویان و یا دانش آموزان بین المللی صادر می شود که خواستار تحصیل در انگلستان می باشند و انواع آن عبارت است از:

 • ویزای دانش آموزی Tier 4 (کودک)
 • ویزای دانشجویی Tier 4 ( عمومی)

ویزای توریستی و ویزاهای اقامت کوتاه انگلستان

انگلستان مقصد بسیار مشهوری در صنعت توریسم می باشد. ویزاهای بازدید کننده انگلستان برای اقامتهای کوتاه، اهداف گردشگری و غیره صادر می شود. دسته بندی این گونه ویزاهای انگلستان عبارت است از :

ویزای ازدواج و نامزدی

ویزای اولیای دانش آموز Tier 4 (کودک) ویزای نامزدی
ویزای تحصیلی کوتاه مدت ویزای توریستی انگلستان ————–

ویزای بازدید از خانواده انگلستان

ویزای خانواده انگلستان برای دیدار اعضای خانواده در انگلستان صادر می شود. این نوع ویزا مخصوص افرادی است که اعضای خانواده آنها در انگلستان کار و زندگی می کنند. و افراد خواهان دیدار خانواده برای مدت بیش از 6 ماه هستند. دسته های ویزای خانواده انگلستان عبارتند از:

 • ویزای همسر انگلستان
 • ویزای والدین
 • ویزای کودک

ویزاهای ترانزیت انگلستان: ویزای ترانزیت انگلستان مخصوص شهروندانی است که جزء شهروندان EEA یا اتحادیه اروپا نمی باشند، و از انگلستان به عنوان کشور ترانزیت برای عبور به کشور مقصد دیگر استفاده می کنند.

ویزای اقامت انگلستان

روادیدهای اقامت انگلستان برای اخذ اقامت موقتی در انگلستان صادر می شود و دسته های آن عبارت است از:

 • ویزای مقیم برگشتی
 • ویزای اقامت دایم
 • روادیدهای اقامت بیومتریک (BRP ها)
 • روادید اقامت برای شهروندان مشترک المنافع

immigration-to-uk

ویزای اسکان در انگلستان

این نوع ویزا، موسوم به اقامت دائمی معین، برای افرادی است که به مدت دوره زمان طولانی با ویزای موقتی در انگلستان زندگی کرده اند و حالا خواستار دریافت ویزای دائمی هستند. خارجیانی که در انگلستان با وضعیت پناهندگی در انگلستان یا بشردوستانه زندگی می کنند و خواهان اسکان دایمی هستند مشمول این ویزا هستند و مدت زمان این ویزا حداقل برای 5 سال می باشد. ویزای پناهندگان برای افرادی است که به علت تهدید جانی جدی در کشورشان، درحال ورود به انگلستان و در مرزها هستند. درخواست برای این نوع ویزا از داخل انگلستان امکانپذیر می باشد. ویزای پناهندگان موقتی است و تا زمانی معتبر است که دارنده ویزا دیگر تهدید نشود و بتواند به کشورش بازگردد.

روند مهاجرت به انگلستان

روند مهاجرت به انگلستان با هر کشوری متفاوت است. انگلستان به عنوان کشوری خارج از حوزه شنگن شرایط متفاوتی دارد.

 • از سال 2010 تا 2016، میانگین سالانه تخمینی 495000 شهروند غیربریتانیایی با قصد تحصیل به انگلستان مهاجرت کرده اند. در دور مشابه، میانگین سالانه 190000 نفر انگلستان را برای اقامت دایمی انتخاب کرده اند.
 • سیاست مهاجرتی تنها سیاستی نیست که بر جریانات مهاجرتی تاثیر می گذارد. سایر عوامل  نیز شامل سیاست ها در زمینه کار و تجارت هم تاثیر گذارند.

جدول زیر نشانگر مهاجرت خالص بین المللی در انگلستان با توجه به ملیت در اتحادیه اروپا، یا خارج از اتحادیه اروپا و بریتانیایی می باشد. در سال 2016، 514000 شهروند غیربریتانیایی به انگلستان مهاجرت کرده اند. این به بالاترین رکورد نزدیک است، اگر چه در مقایسه با حدود 550000 مهاجرت ثبت شده در سال 2015، رقم پایینی است.

آماری از مهاجرت به انگلستان

نتایج تحقیق نشان می دهد که انواع مختلف راه های مهاجرت به این کشور همانند تحصیل در انگلستان، کار، اقامت، گردشگری و غیره وجود دارد. انتخاب هر یک از این گزینه های مهاجرتی به هدف و شرایط شما بستگی دارد. اما آمارها نشانگر روند صعودی مهاجرتها به انگلستان می باشد که فاکتور اصلی پیشتاز در این افزایش نرخ مهاجرت به انگلیس، عامل کار می باشد، و پس از کار، تحصیل در انگلستان رتبه دوم در مهاجرت به انگلیس به خود اختصاص می دهد. اگر شما هم مشتاق مهاجرت به انگلیس هستید ولی اطلاع دقیقی از شرایط و فرآیند مهاجرت به انگلیس ندارید، ما به شما اخذ مشاوره های دقیق از وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را توصیه می کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =