ویزای کاری

کار در هند

کار در هند

با توجه به جمعیت متراکم کشور هند، ممکن است این نگرانی وجود داشته باشد که شاید نتوان به راحتی جهت کار در هند اقدام کرد! مهاجرت کاری به کشور هند از طریق Employment Visa برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر است، هند یکی از مقاصد مهاجر پذیر برتر در دنیا می باشد که هر ساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا است و از این نظر دوازدهمین مقصد بزرگ مهاجرتی در دنیا محسوب می شود. مهاجرت کاری به این کشور یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت و تابعیت هند است. لازم به ذکر است دولت هند برای کارگران ماهر در بخش های انرژی و فولاد ویزای پروژه خاص صادر می کند. در این نوشتار تیم مترجم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به معرفی بهترین شهرهای هند برای کار بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهند.

شرایط و ضوابط موجود برای کار در هند

در بخش صنعت در هندوستان معمولا کار زیاد است اما حقوق ها بالا نمی باشند! محیط کار یک شرکت یا کارگاه هندی معمولاً بسیار رسمی است و با افراد با توجه به سطح و درجه کاری آن ها رفتار می شود. متوسط کار در هند 48 ساعت در هفته و از دوشنبه تا شنبه است و شما می توانید هر زمان که خواستید از اضافه کاری استفاده کنید. در هندوستان معمولا محدودیتی برای اضافه کاری وجود ندارد. هر سال 15 تا 20 روز تعطیلی عمومی در این کشور وجود دارد. هزینه های زندگی در هند ممکن است در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کم به نظر برسد اما هر ساله به طور قابل توجهی به طور میانگین %12 تا %14 افزایش می یابد. با توجه به مزایای پرداختی، کار کردن در یک شرکت چند ملیتی در هندوستان انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود. در باب حقوق ماهیانه کار در هند لینک فوق را بخوانید.


هند در جایگاه دوم از نظر تعداد کارگر در جهان قرار دارد و حدود 490 میلیون کارگر امروزه در این کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد %94 از آن ها مشاغل غیر رسمی و آزاد دارند. با در نظر گرفتن رشد جمعیت سالانه 13000000 نفر در هند وارد بازار کار می ‌شوند اما اقتصاد این کشور تنها قادر به ایجاد 8000000 شغل در سال و عمدتا در بخش غیر رسمی آن و با دستمزدهای پایین می باشد. قانون کار در هند مجموعه‌ ای از میراث تاریخ استعماری این کشور است که تجربیات سوسیالیسم و معیارهای حقوق بشری و پیمان های بین المللی و استانداردهای پذیرفته شده در سازمان ملل متحد را شامل می شود.

شرایط استخدام در هند

بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی (EU)، شرایط استخدام جهت کار در هند ممکن است شامل برخی از فرآیند های خاص شغلی باشد. بنابراین تمامی افرادی که قصد کار در هندوستان را دارند باید قبل از ورود به این کشور با شرایط استخدام در هند به خوبی آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول اقامت خود در این کشور مواجه خواهند شد. شرایط شغلی خاص که باعث ایجاد شرایط استخدام متفاوت در این کشور می شود عبارت اند از:

 • مقررات غیر رقابتی
 • شرح شغل و وظایف
 • جبران خسارات
 • روزها و ساعات کار در هند
 • معاف یا غیر معاف بودن کارمند

انواع قرارداد در هند

در هندوستان 4 نمونه قرارداد کاری وجود دارد که می توان از آن ها برای استخدام در این کشور استفاده کرد:

 • قرارداد دائم: به کارمندانی که ساعات کار منظمی دارند، اعم از تمام وقت یا پاره وقت، قرارداد کار دائمی بدون تاریخ انقضا ارائه می شود. این تا زمانی که کارفرما یا کارمند تصمیم به فسخ آن را نداشته باشند، قابل اتکا است.
 • قرارداد با مدت معین یا بی پایان: پیمانکاران مستقل قراردادهای مدت معینی ارائه می کنند. این قرارداد که تاریخ انقضا، جزئیات حقوق و حقوق پیمانکاران در کار برای کارفرما را مشخص می کند.
 • قرارداد کار جزئی: این قرارداد دارای تعداد ساعات کاری ثابت و تاریخ پایان توافقی است.
 • قرارداد کار ساعت صفر: کارمندان دارای این نوع قرارداد تعداد ساعات کاری ثابتی ندارند. آنها همچنین می توانند برای چندین کارفرما به طور همزمان کار کنند.

در صورتی که فرد یکی از انواع قراردادهایی که به آن ها اشاره شده است را در اختیار داشته باشد، می تواند ویزای کاری هند را نیز در دست داشته باشد.

ساعت های کاری و مرخصی در هند

یکی از موضوعاتی که درباره کار در هند باید به آن توجه داشت، ساعت های کاری قانونی در این کشور است. طبق قوانین کار هند، یک هفته کاری معمولی در هند 9 ساعت در روز و 48 ساعت در هفته است. طبق قانون 59 کار که در سال 1948 در هند تصویب شده است. افرادی که 48 ساعت کار در هفته را کاملا انجام دهند، می توانند مشمول اضافه کار شوند. آن ها باید در این صورت، 200% بیشتر از حقوق عادی روزانه را دریافت کنند.

برای مرخصی، هر فرد می تواند 6 روز در سال مرخصی استعلاجی دریافت کند. پس از آن به عهده کارفرما است که در رابطه با مرخصی ها تصمیم گیری کند. افرادی که بیمه دولتی کارمندان را در اختیار دارند، می توانند از حقوق اضافه درمان از طریق کارفرما استفاده کنند. در این صورت، می توان گفت که فرد 70% از حقوق روزانه خود را دریافت می کنند. این در صورتی است که فرد نهایتا 6 ماه درخواست مرخصی درمانی داشته باشد.

سیاست مرخصی زایمان در هند یک مرخصی با حقوق است که به زنان کارمند اجازه می دهد از مراقبت از فرزند تازه متولد شده خود بهره مند شوند و در عین حال شغل خود را حفظ کنند. در سال 2017، قانون مرخصی زایمان به عنوان لایحه مرخصی زایمان (اصلاح) سال 2017 بازنگری شد. این قانون برای کارمندان زن به صورت قراردادی، دائمی یا درگیر با آژانس ها اعمال می شود. این لایحه حق مرخصی استحقاقی زایمان برای زنان شاغل را از 12 هفته به 26 هفته افزایش داد. مادران مجموعاً برای بیست و شش (26) هفته تقویمی مرخصی زایمان واجد شرایط هستند. مادر ممکن است مرخصی خود را تا 8 هفته قبل از زایمان مورد انتظار شروع کند. 15 روز مرخصی به پدران نیز داده می شود.

مالیات بر درآمد در هند

در هند سطوح بالای درآمدی در دسترس نیستند. به همین دلیل باید انتظار داشت که کمتر کسی در این کشور مالیات سنگین پرداخت کند. در این شرایط می تواند گفت که بخش عمده درآمد به فرد پرداخت می شود. سطح خام مالیات در هند را می توان به شرح زیر دانست:

سطح اولیه درآمدسطح دوم درآمدمالیات بر سطح اولدرصد درآمد
025000000
25000050000005%
5000007500001250010%
75000010000003750015%
100000012500007500020%
1250000150000012500025%
1500000بیشتر18750030%

تمام مبالغ جدول فوق به روپیه هندوستان است.

منبع: globalexpansion

مشاغل تابستانی و مرتبط با تدریس در هند

مشاغل تابستانی بیشماری در هندوستان وجود دارند؛ شما می توانید در برنامه تابستانی “گوا” شروع به کار کنید یا می توانید به مرکز حفاظت از فیل ها در “جیپور” کمک کنید و یا در دهلی به عنوان بخشی از پروژه توسعه اجتماعی مشغول شوید. معلمان انگلیسی زبان به راحتی می توانند در مدارس بین المللی هندوستان کار پیدا کند، برای مثال همکاری با تایمز هند در مدارس هندی مستقر در بمبئی، رانچی، دهلی و جیپور که شما باید 3 ساعت در روز به مدت 100 روز مشغول آموزش باشید. با اینحال موقعیت های پرداختی و شغلی بسیار رقابتی هستند و شما حداقل به 1 تا 2 سال تجربه کاری حرفه ای قبل از اینکه درخواستتان در نظر گرفته شود نیاز خواهید داشت.

مشاغل تابستانی و مرتبط با تدریس در هند

بنگلور یکی از بهترین شهرهای هند برای کار

بنگلور (Bangalore) مرکز استان کارناتاکا در هند است که به عنوان شهری پر جمعیت در دنیا شناخته می شود. این شهر دانشجویی و آرام جزء سرسبزترین و خوش آب و هواترین شهرها در هند شناخته می شود که به شهر باغ ها معروف است. شهر بنگلور از چند جهات مختلفی مثل: آب و هوای مطلوب، امنیت اجتماعی بالا، دانشگاه های برتر و معتبر، جمعیت بالا دانشجویان بین المللی، زیربنای خوب در زمینه پژوهش و آموزش، تمرکز بر صنعت نرم افزار و مرکز فناوری اطلاعات در هند مورد توجه مهاجران می باشد.

بنگلور چهارمین بازار کالاهای مصرفی در کشور هند است در این شهر حدودا 10 هزار میلیونر و 60 هزار انسان ثروتمند زندگی می کنند که مبلغ 45 میلیون£ (پوند) در شهر بنگلور سرمایه گذاری کرده اند. در خصوص اطلاع از شرایط کار پس از تحصیل در هند، می توانید به بررسی میزان درآمد در شهرهای مختلف بپردازید و در این خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

به دلیل وجود تعداد متعددی از شرکت های فناوری اطلاعات در شهر بنگلور این شهر به دره سیلیکون هند خوانده می شود، از مهمترین موسساتی که در شهر بنگلور قرار دارند می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • STP Investment Services
 • Silverline
 • ai, Parexel
 • Harness
 • Edelman Financial Engines
 • Springboard
 • Microsoft
 • phData
 • Nutanix

در شهر بنگلور نیز همانند بسیاری از شهرها حقوق و دستمزد ماهانه با توجه به مشاغل متفاوت است، حقوق و دستمزد ارائه شده بین 4710INR (روپیه) الی 154000INR (روپیه) است. هزینه زندگی در هند در شهر بنگلور برای فرد مجرد 48835INR (روپیه) و برای خانواده 4 نفره 114361INR (روپیه) برآورد شده است. مشاغل برتر در شهر بنگلو شامل: تحلیلگر مشاغل، توسعه دهنده نرم افزار، مهندس نرم افزار، کارآموز، مدیر پروژه، مهندس تست و مدیر محصول می شود.

مزایای مهاجرت به هند از طریق کار

مهاجرت به هند از طریق کار، مزیت های ویژه ای را برای اتباع کشورهای خارجی که قصد کار در این کشور را دارند ارائه می دهد. اصلی ترین مزیت های مهاجرت به هند از طریق کار به شرح زیر می باشد:

مزایاتوضیحات
روند استخدامروند استخدام در مشاغل مورد نظر در هند، بر خلاف اغلب کشورهای اروپایی مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.
طیف وسیعی از مشاغلبا توجه به رونق صنعت در هند طی سالهای اخیر، متقاضیان می توانند از میان طیف وسیعی از مشاغل در این کشور یکی را انتخاب کنند.
دستمزد مطلوبمهمترین مزیت مهاجرت به هند از طریق کار دریافت دستمزد ماهیانه مطلوب در این کشور می باشد.

مدارک لازم برای کار در هند

پس از یافتن پیشنهاد کاری و با آگاهی و اشراف کامل و همه جانبه بر شرایط و الزامات کار در کشور هند، اکنون متقاضیان به مرحله آخر از روند مهاجرت به هند از طریق کار رسیده اند. در این مرحله پایانی، انتظار می رود که شما سریعا و با دقت هر چه تمام تر مدارک زیر را گردآوری و در اولین فرصت به سفارت کشور هند در تهران تحویل دهید:

 • فرم درخواست ویزای کار تکمیل شده (دانلود از طریق وب سایت وزارت خارجه هند)
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 1 سال + کپی صفحات اطلاعات شخصی
 • رسید پرداخت هزینه سفارت بابت رسیدگی به درخواست متقاضیان
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید از متقاضی
 • قرارداد کاری (ما بین کارفرمای هندی و کارجو) به زبان انگلیسی
 • رزومه یا CV متقاضی به زبان انگلیسی
 • مدرک تعهدات مالیاتی متقاضی
 • کپی آخرین مدارک تحصیلی
 • فتوکپی گواهی ثبت شرکت در هند (ویژه کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی)

بمبئی از بهترین شهرهای هند برای کار

Mumbai با نام سابق بمبئی از مهمترین کشورهای هند است که به عنوان پایتخت ایالت ماهاراشترا محسوب می شود. در سال 2018 بمبئی پس از شهر دهلی به عنوان هفتمین شهر پر جمعیت در دنیا و دومین شهر پر جمعیت در هند معرفی شد. در قرن 19 شهر بمبئی به لحاظ اقتصادی و آموزشی بسیار پیشرفت کرد به صورتی که در اوایل قرن 20 به عنوان پایگاهی محکم برای جنبش استقلال هند تبدیل شد. بمبئی یکی از 10 مرکز تجاری در جهان از نظر گردش مالی است، این شهر 6.16% تولید ناخالص داخلی هند، 25% از تولید صنعتی و 70% تجارت دریایی هند را تشکیل می دهد.

برترین شغل ها در شهر بمبئی عبارتند از:

 • تحلیلگر مالی
 • بازاریابی
 • تحلیلگر تجارت
 • توسعه دهنده جاوا
 • حسابدار و مهندس شبکه

میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در شهر بمبئی 36900INR (روپیه) برآورد شده است، 163000INR (روپیه) و 4990INR (روپیه) بالاترین و پایین ترین میزان حقوق ارائه شده در این شهر است. برای زندگی در شهر بمبئی باید به ازای هر فرد ماهانه مبلغ 79158INR (روپیه) در نظر داشته باشید، دقت کنید که هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی فرد متغیر خواهد بود.

در این شهر موسسات مهم مالی و دفتر مرکزی شرکت های متعدد هندی و چند ملیتی قرار گرفته که می توان لیست زیر به آنها اشاره نمود:

 • Elevate K-12
 • UpGrad
 • RTI International
 • Procter & Gamble
 • TMSV
 • Liqvd Asia
 • Codifyd
 • PineBridge Investments
 • Saavn
 • Skillhives

پونا یکی از بهترین شهرهای هند برای کار

Pune دومین شهر ایالت مهاراشترا و هشتمین شهر بزرگ در کشور هند است که در 160 کیلومتری شهر بمبئی در فلات دکن جای گرفته است. با توجه به وجود کارخانه های مختلف و صنایع شیشه گری و ریخته گری و وجود شرکت های فناوری اطلاعات و خودرو سازی پونا به عنوان مرکز اقتصادی در کشور هند محسوب می شود افزون بر این به علت وجود موسسات آموزش عالی و دانشگاه های معتبر در این شهر پونا به عنوان شهر دانشجویی در هند نیز محسوب می شود.

شرکت هایی مثل:

 • Siemens Healthineers
 • Ecolab
 • NICE
 • Onit
 • NICE Actimize
 • UBS
 • Coupa Software Inc
 • CDK Global
 • Fulcrum Worldwide
 • Ellie Mae

برترین موسسات کاری در هند در شهر پونا هستند. پونا شهری آرام، خوش آب و هوا، جاذبه های توریستی و بنای تاریخی است که در میان دیگر شهرهای هند موقعیت بسیار خوبی برای زندگی دارد. متوسط حقوق و دستمزد ماهانه در شهر پونا برای 1 نفر 50511INR (روپیه) و برای خانواده 4 نفره 119836INR (روپیه) برآورد شده است. برترین مشاغل در شهر پونا شامل: توسعه دهنده جاوا، مهندس نرم افزار، تست نرم افزار، توسعه دهنده نرم افزار، توسعه دهنده IOSو توسعه دهندهAndroid می شود. متوسط حقوق و دستمزد ماهانه در شهر پونا 34200INR (روپیه) است، خاطر نشان می شود حقوق و دستمزد در مشاغل و موقعیت های شغلی مختلف متفاوت می باشد.

کاریابی در شهر دهلی نو

New Delhi منطقه شهری است که در شهر دهلی جای گرفته و به عنوان پایتخت کشور هندوستان شناخته می شود، این شهر مرکز حکومت ناحیه پایتختی ملی دهلی می باشد. دهلی نو بزرگترین شهر تجاری در شمال هند است که دارای تولید ناخالص داخلی (اسمی) 1.595£ (پوند) و تولید ناخالص داخلی (PPP) 6800میلیارد£ (پوند) می باشد. Connaught Place که یکی از بزرگترین مراکز تجاری و مالی در شمال هند است در شهر دهلی نو جای گرفته است. شرکت هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم از برترین موسسات در شهر دهلی نو هستند، Xeno، TO THE NEW، Ecolab، La Polo، Tetrahedron، Viscadia، zypmedia، Amazon، Arrow Electronics و Zume.

میانگین حقوق و دستمزد ماهیانه در شهر دهلی نو 32900INR (روپیه) برآورد شده است. این در حالی است که هزینه های زندگی در این شهر برای هر نفر 58042INR (روپیه) می باشد. شغل های برتر در شهر دهلی نو عبارتند از: تحلیلگر، امور مالی، مهندس نرم افزار، بازاریاب، توسعه دهنده UI، تحلیلگر مالی، تحلیلگر تجارت، مدیر و مدرس. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت آمادگی ارائه خدمات به هموطنان عزیز را دارند برای انجام پرونده های مهاجرتی خود با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول در خصوص کار در هند

در بخش پایانی مقاله مفتخریم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در خصوص بهترین شهرهای هند برای کار پاسخ دهیم. مهمترین سوالات در این زمینه عبارت اند از:

 • میانگین دستمزد در بهترین شهرهای هند برای کار چگونه است؟ بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی، میانگین دستمزد در بهترین شهرهای هند برای کار نسبتا پایین تر می باشد، که برای هر فرد حدود 3700 INR (روپیه هند) در ماه می باشد.
 • اتباع کشورهای خارجی برای کار در بهترین شهرهای هند به مجوز اقامت نیاز دارند؟ تمامی متقاضیان برای کار در بهترین شهرهای هند، در قدم اول باید برای مجوز کاری این کشور درخواست دهند. در غیر این صورت اجازه کار در این شهرها را نخواهند داشت.
 • شرایط استخدام برای کار در هند چگونه است؟ با توجه به استقبال بیش از حد اتباع کشورهای خارجی برای کار در هند، شرایط استخدام در این کشور بسیار سختگیرانه و رقابتی می باشد.
 • آیا برای کار در هند به مجوز اقامت نیاز داریم؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در هند هستند، علاوه بر دریافت ویزای کار باید برای اخذ مجوز اقامت در این کشور نیز اقدام نمایند.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *