مهاجرت کاری هند

کار در هند

کار در هند

با توجه به جمعیت متراکم کشور هند، ممکن است این نگرانی وجود داشته باشد که شاید نتوان به راحتی جهت کار در هند اقدام کرد! اما نگرانی در این خصوص نداشته باشید، اگر شما فردی متخصص هستید و تحصیلات عالیه دارید می توانید به راحتی در هندوستان کار پیدا کنید؛ با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید.

هند تنوع نژادی و زبانی گسترده‌ای دارد و در زمینه مذهب اکثریت قریب به اتفاق مردم پیرو آئین هندو هستند. البته جمعیت قابل توجهی مسلمان، مسیحی و بودایی نیز در این کشور وجود دارد. با وجود تقریبا 50 سال سیستم دموکراسی طبقه ‌بندی شده در هند که بر اساس قانون اساسی می باشد، هنوز ساختار اجتماعی و سیاسی سفت و سختی در هندوستان وجود دارد. انگلیسی زبان اصلی بیش از 350000000 هندی است اما با این وجود زبان انگلیسی در این کشور بهترین زبان برای صحبت کردن نیست اما مهم ترین زبان برای ارتباطات سیاسی و تجاری است.

 • بهترین مشاغل در هند کدامند؟
 • شرایط دریافت ویزای کار در هند چیست؟
 • نرخ بیکاری در هند چقدر است؟
 • شرایط کار در هند به عنوان شهروند خارجی چیست؟
 • متوسط درآمد در هند چقدر است؟
 • ساعات کاری در هند چگونه تقسیم می شود؟

مقدمات ورود و ویزا برای کار در هند

افرادی که وارد هندوستان می شوند لازم است که یک گذرنامه برای 6 ماه داشته باشد که از زمان ورود آن ها به هندوستان اعتبار دارد. آنهایی که برای مدت زمان طولانی می خواهند در هندوستان اقامت داشته باشند باید گواهی ثبت و اقامت را به دفاتر ثبت مهاجران در هندوستان از زمان ورود به این کشور تحویل دهند. توجه داشته باشید مهاجرانی که مجوز خود را دریافت نکنند جریمه و یا پیگرد قانونی می شود. مهاجرانی که اقامت آن ها در هندوستان ثبت شده است نیاز به اجازه برای خروج از کشور دارند. برای کسب اجازه خروج از کشور، باید یک گواهی ترخیص مالیاتی برای شما صادر می شود از بخش خارجی اداره مالیات هندوستان که نشان دهد شما مالیات بر درآمد معوقه ندارید.

ویزای کسب و کار یک ویزای متغیر از نظر زمانی است و می‌تواند برای 6 ماه تا یک یا چند سال نسبت به ورودی های چندگانه شما معتبر باشد. برای مثال ویزای استخدام برای کار در هند در ابتدا برای یک دوره یک ساله صادر می شود در صورتیکه قرارداد شما با کارفرما ادامه یابد این زمان می‌تواند توسط دفتر ثبت منطقه‌ای کارگران خارجی تمدید شود.

پس از مهاجرت به هند شما می توانید از طریق وب سایت های آنلاین و یا روزنامه های ملی و محلی کار پیدا کنید. در هند معمول برای اشخاص مختلف کار پیدا می‌شود اما اگر موفق به یافتن شغل مورد نظرتان نشده اید، آژانس های استخدام بین المللی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند که با توجه به استعداد، تحصیلات و توانایی هایتان کار پیدا کنید. مصاحبه شغلی در این کشور مشابه با بریتانیا است و بیشتر برنامه های مصاحبه ابتدا به صورت آنلاین ارائه می شوند.

شرایط استخدام جهت کار در هند

بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی، شرایط استخدام جهت کار در هند ممکن است شامل برخی از فرآیند های خاص شغلی باشد. بنابراین تمامی افرادی که قصد کار در هند را دارند باید قبل از ورود به این کشور با شرایط استخدام در هند به خوبی آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول اقامت خود در این کشور مواجه خواهند شد. شرایط شغلی خاص که باعث ایجاد شرایط استخدام متفاوت در این کشور می شود عبارت اند از:

 • مقررات غیر رقابتی
 • شرح شغل و وظایف
 • جبران خسارات
 • روزها و ساعات کار در هند
 • معاف یا غیر معاف بودن کارمند

مشاغل تابستانی و مرتبط با تدریس در هند

مشاغل تابستانی بیشماری در هندوستان وجود دارند؛ شما می توانید در برنامه تابستانی “گوا” شروع به کار کنید یا می توانید به مرکز حفاظت از فیل ها در “جیپور” کمک کنید و یا در دهلی به عنوان بخشی از پروژه توسعه اجتماعی مشغول شوید. معلمان انگلیسی زبان به راحتی می توانند در مدارس بین المللی هندوستان کار پیدا کند، برای مثال همکاری با تایمز هند در مدارس هندی مستقر در بمبئی، رانچی، دهلی و جیپور که شما باید 3 ساعت در روز به مدت 100 روز مشغول آموزش باشید. با اینحال موقعیت های پرداختی و شغلی بسیار رقابتی هستند و شما حداقل به 1 تا 2 سال تجربه کاری حرفه ای قبل از اینکه درخواستتان در نظر گرفته شود نیاز خواهید داشت.

انواع ویزا برای کار در هند

انواع ویزا برای کار در هند

در هند شما به ویزای استخدام و یک مجوز کار نیاز خواهید داشت. اگر یک متخصص واجد شرایط هستید می توانید به طور مستقل این ویزا را به دست آورید در غیر این صورت کارفرمایان اسناد مناسب را از طرف شما تنظیم و تحویل خواهند داد. یک ویزای کار معمولاً از 1 تا 5 سال اعتبار دارد و در حدود 495 (پوند) هزینه دارد؛ ویزای کارفرمایی 314 (پوند) هزینه دارد و برای 6 ماه معتبر خواهد بود اما این مبلغ برای ویزای 2 ساله کارفرمایی به 407 (پوند) می رسد.

شما میتوانید با توجه به شرایط خود برای اخذ اقامت هند پس از گذشت یک دوره مشخص از حضور و کار در این کشور درخواست دهید. زبان های رسمی هندوستان هندی و انگلیسی است اما زبان های بسیار دیگری در سراسر این کشور صحبت می شوند و زبان مادری معمولاً به منطقه وابسته است اما شما به راحتی می توانید با زبان انگلیسی هم در هندوستان کار مناسب پیدا کنید.

شرایط و ضوابط موجود برای کار در هند

در بخش صنعت در هندوستان معمولا کار زیاد است اما حقوق ها بالا نمی باشند! محیط کار یک شرکت یا کارگاه هندی معمولاً بسیار رسمی است و با افراد با توجه به سطح و درجه کاری آن ها رفتار می شود. متوسط کار در هند 48 ساعت در هفته و از دوشنبه تا شنبه است و شما می توانید هر زمان که خواستید از اضافه کاری استفاده کنید. در هندوستان معمولا محدودیتی برای اضافه کاری وجود ندارد. هر سال 15 تا 20 روز تعطیلی عمومی در این کشور وجود دارد. هزینه های زندگی در هند ممکن است در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کم به نظر برسد اما هر ساله به طور قابل توجهی به طور میانگین %12 تا %14 افزایش می یابد. با توجه به مزایای پرداختی، کار کردن در یک شرکت چند ملیتی در هندوستان انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

هند در جایگاه دوم از نظر تعداد کارگر در جهان قرار دارد و حدود 490 میلیون کارگر امروزه در این کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد %94 از آن ها مشاغل غیر رسمی و آزاد دارند. با در نظر گرفتن رشد جمعیت سالانه 13000000 نفر در هند وارد بازار کار می ‌شوند اما اقتصاد این کشور تنها قادر به ایجاد 8000000 شغل در سال و عمدتا در بخش غیر رسمی آن و با دستمزدهای پایین می باشد. قانون کار در هند مجموعه‌ ای از میراث تاریخ استعماری این کشور است که تجربیات سوسیالیسم و معیارهای حقوق بشری و پیمان های بین المللی و استانداردهای پذیرفته شده در سازمان ملل متحد را شامل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در هند با کارشناسان متخصص و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات متداول در خصوص کار در هند

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص شرایط کار در هند، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ دهیم. پرتکرارترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

 • شرایط استخدام برای کار در هند چگونه است؟ با توجه به استقبال بیش از حد اتباع کشورهای خارجی برای کار در هند، شرایط استخدام در این کشور بسیار سختگیرانه و رقابتی می باشد.
 • آیا برای کار در هند به مجوز اقامت نیاز داریم؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در هند هستند، علاوه بر دریافت ویزای کار باید برای اخذ مجوز اقامت در این کشور نیز اقدام نمایند.
3/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کار در هند

 1. محمدرضا فیاض گفت:

  با سلام
  خسته نباشید….
  بنده مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات دارم اما متاسفانه سوابق کاری در مورد مدرکم ندارم چون تخصص اصلیم موسیقی است آیا شرایط کار برای بنده هم میتونه فراهم شه یا نه زبان انگلیسی هم تا حدودی بلدم
  ممنونم از راهنماییتون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در هند نیاز به قرارداد کاری دارید دوست عزیز
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *