مهاجرت کاری هنگ کنگ

کار در هنگ کنگ

کار در هنگ کنگ

هم اکنون کار در هنگ کنگ به سبب نرخ پایین بیکاری و استاندارد زندگی بالا مورد توجه اکثر متقاضیان کار به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد. با این وجود، کاریابی در یک محیط کاری پر از نخبه و با استعدادی همانند هنگ کنگ کار ساده ای نیست. اما کلید موفقیت متقاضیان در بازار کار این کشور می تواند داشتن مهارت کاری در کنار سابقه کار مفید بعلاوه تسلط بر زبان انگلیسی باشد. بر این اساس؛

 • شرایط کار در کشور فوق به چه صورتی است؟
 • چگونه و تحت چه شرایطی می توان ویزای کاری هنگ کنگ را دریافت نمود؟
 • برنامه استخدام حرفه ای ها یا Employment for Professionals هنگ کنگ مشمول چه کسانی است؟

شرایط کار در این کشور بسیار خاص است و تابع یک سری قوانین و مقررات ساده است. بر این اساس، هنگ کنگ دارای یک برنامه مجوز کاری ویژه برای استخدام کارگران ماهر خارجی است. این برنامه بخصوص برنامه استخدام حرفه ای ها یا Employment for Professionals نامیده می شود. در صورت تمایل به اطلاع یابی از جزئیات این برنامه، با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا آخر همراه باشید.

شرایط کار در هنگ کنگ

به لحاظ قوانین و مقررات محیط کار، شرایط کار در این کشور بیش از هر کشور دیگری به شرایط کار در هلند مشابهت دارد. هنگ کنگ دارای نیروی کار بزرگ و در حال رشدی است. در این کشور قانون کار ناظر بر کلیه قراردادهای کاری، بیمه تامین اجتماعی، میزان درآمدها، مرخصی با حقوق، هفته کاری، اضافه کاری و غیره می باشد. هفته کاری استاندارد هنگ کنگیها بین 40 تا 48 ساعت در هفته می باشد.

بر اساس همین قانون، بیمه تامین اجتماعی همه کارگران و کارمندان در هنگ کنگ بر عهده کارفرما می باشد. به همین خاطر است که ضریب سلامت در این کشور بسیار بالا است. اما سن بازنشستگی در کشور مزبور حدود 60 سال تعیین شده است. بر مبنای بررسی 1688 پرونده حقوق فردی، میانگین درآمد ناخالص در هنگ کنگ HK$300000 (دلار هنگ کنگ) است. اما میانگین درآمد خالص حدود HK$230000 (دلار هنگ کنگ) می باشد. بهترین شرایط برای کار در این کشور داشتن مدرک فوق لیسانس + سابقه کاری 4 – 8 سال می باشد.

نکات کلیدی در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ

تمامی افرادی که به دنبال کار در هنگ کنگ هستند، قبل از ورود به این کشور باید به خوبی با برخی از نکات کلیدی در این زمینه آشنا شوند. برخی از کلیدی ترین نکات در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ به شرح زیر می باشد:

نکات کلیدی در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ توضیحات
قوانین کاری انعطاف پذیر قوانین کاری در هنگ کنگ مانند اخطار استعفا و دوره اخطار خاتمه طبق قانون این کشور بسیار انعطاف پذیر هستند. همچنین هیچ دوره آزمایشی در این کشور وجود ندارد.
نوع لباس پوشیدن به طور کلی، کد لباس در دفاتر سنتی این کشور بسیار محافظه کارانه است که با تاکید بر تمیزی و ظاهری یکپارچه همراه است.
ساعات کار طولانی هنگ کنگ بین کشورهای آسیایی به دلیل ساعات کاری طولانی بد نام است.

در تصویر زیر می توانید برخی از کلیدی ترین نکات در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ را مشاهده فرمایید:

برخی از کلیدی ترین نکات در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ

شرایط اخذ ویزای کاری هنگ کنگ

متقاضیان واجد شرایط اولا بایستی مدارک تحصیلی خوبی داشته باشند ثانیا مهارت های خاصی برای کار داشته باشند. ثالثا دانش یا تجربه ارزشمندی داشته باشند که فعلا در هنگ کنگ وجود ندارد. در مرحله چهارم متقاضی بری از سوء پیشینه قبلی باشد. نهایتا، قراردا کاری رسمی داشته باشد. همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، تحت برنامه استخدام حرفه ای ها یا Employment for Professionals هیچ گونه سیستم سهمیه بندی جهت محدود سازی تعداد ویزاهای کاری وجود ندارد. هر درخواست بر پایه مدارک متقاضی و شرکت کارفرما ارزیابی می شود. این نوع ویزای کار این کشور معمولا برای دوره زمانی یکساله با قابلیت تمدید صادر می شود.

شرایط کار در هنگ کنگ

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار هنگ کنگ

پس از اطلاع یابی در خصوص کسب صلاحیت های لازم برای اخذ ویزای کار هنگ کنگ، متقاضیان بایستی مدارک زیر را تهیه نمایند:

 • فرم درخواست ویزای کار تکمیل شده
 • کپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه
 • کپی کارت شناسایی یا ID Card هنگ کنگ
 • کپی مدرک اقامت خارجی
 • کپی مدارک دانشگاهی و مدرک سابقه کار مرتبط
 • رسید پرداخت هزینه سفارت

ترجمه مدارک برای ویزای کار هنگ کنگ

لازم به تذکر است که کلیه مدارک فوق الذکر بایستی توسط دارالترجمه های رسمی و صلاحیتدار به زبان های انگلیسی یا چینی ترجمه رسمی شود. برای اخذ ویزای کار در این کشور نباید عجول بود، چرا که مدت زمان رسیدگی و صدور ویزا برای متقاضیان معمولا 2 تا 3 ماه طول می کشد. مدت اعتبار ویزای کار هنگ کنگ در حدود یک سال است. از امتیازات ویزای کاری این کشور می توان به همراه آوردن همسر و فرزندان اشاره نمود.

کار در هنگ کنگ با ویزای ورکینک هالیدی

یک نوع ویزا نیز برای کارگران از کشورهای خاص وجود دارد که به ویزای ورکینگ هالیدی یا Working Holiday Scheme معروف است. معمولا متقاضیان سنین 18 تا 30 سال دارای پاسپورت استرالیا، کانادا، اتریش، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایرلند، ژاپن و غیره در صورت احراز بقیه صلاحیت های لازم می توانند برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند. معمولا مدت اعتبار ویزای ورکینگ هالیدی نیز تا یک سال می باشد. در این مقاله تلاش شد تا با ارائه اطلاعات به روز، هموطنان عزیز را در جریان آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به کار قرار دهیم. هموطنان گرامی که قصد مهاجرت به هنگ کنگ و اخذ اقامت اروپا را دارند، می توانند با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقدمات اخذ ویزای خود را فراهم نمایند.

پرتکرارترین سوالات در خصوص کار در هنگ کنگ

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص شرایط کار در هنگ کنگ، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از مهمترین آنها پاسخ دقیق و جامعی ارائه دهیم. مهمترین آنها به شرح زیر می باشند:

 • آیا اتباع خارجی می توانند بدون ویزا برای کار در هنگ کنگ اقدام نمایند؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در هنگ کنگ هستند، باید قبل از ورود به این کشور برای دریافت ویزای کاری هنگ کنگ اقدام نمایند.
 • آیا کار در هنگ کنگ برای اتباع ایرانی انتخاب درستی است؟ به طور کلی، کار در هنگ کنگ برای اتباع کشورهای ثالث به ویژه اتباع ایرانی انتخاب بسیار هوشمندانه ای تلقی می شود، زیرا میزان دستمزد در این کشور برای اتباع کشورهای ثالث بسیار مطلوب است.
3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *