ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در تاجیکستان

کشور تاجیکستان در غرب کشور چین و در آسیای مرکزی قرار گرفته است؛ جمعیت تاجیکستان با ایران اشتراک فرهنگی بسیاری در زمینه اجتماعی و موسیقی و سینما دارند. در سال های گذشته متقاضیان سرمایه گذاری در تاجیکستان و متقاضیان مهاجرت به این کشور افزایش زیادی داشته‌ و مورد استقبال قرار گرفته است. بهترین شهر تاجیکستان برای زندگی و سرمایه‌گذاری شهر دوشنبه پایتخت این کشور می باشد.

از مزایای زندگی در تاجیکستان علاوه بر گویش فارسی تاجیکی می‌توان به دین مردم این کشور اشاره کرد که اکثراً مسلمان می‌باشند. تاجیکستان چون یک کشور درحال توسعه محسوب می‌شود برای جذب سرمایه خارجی در جهت رشد منافع ملی تلاش زیادی می‌کند. در تاجیکستان از سرمایه‌گذاران که اهداف اقتصادی آن ها به منافع کشور تاجیکستان نزدیک است حمایت مالی و کمک مالی از طرف دولت اعطا می شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به تاجیکستان و سرمایه‌گذاری در این کشور نگارش شده است.

 • شرایط ورود سرمایه به تاجیکستان چیست؟
 • آیا سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت می شود؟
 • حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در تاجیکستان چقدر است؟
 • آیا می توان با سرمایه گذاری در تاجیکستان پاسپورت این کشور را بدست آورد؟
 • شرایط بازار کار در این کشور چگونه است؟

قوانین سرمایه گذاری در کشور تاجیکستان در 2022

در تاجیکستان سرمایه به مال و مالکیت معنوی اطلاق می شود که توسط سرمایه‌گذار خارجی در کسب و کار و اقتصاد درآمدزا به کار گرفته شده است. در سال 2022 ایرانیان در تاجیکستان اعتبار اقتصادی زیادی دارند و برای تمام اشخاص ایرانی در بانک های این کشور حساب بانکی باز می شود. بطور کلی از نگاه دولت تاجیکستان انواع سرمایه در این کشور به 5 دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • سهام و اوراق بهادار و سپرده های بانکی یا پول نقد
 • اموال منقول دارای سند به نام صاحب مال
 • اموال غیر منقول که مالکیت آن ها اثبات شود
 • مالکیت معنوی و حقوق مربوط به آن
 • حقوق طبیعی مثل حق استفاده از زمین و اموال غیر منقول

افراد می توانند برای احیای صندوق مالی در کشور تاجیکستان به صورت سرمایه گذاری اساسی اجرا کنند. در فعالیت های سرمایه گذاری در تاجیکستان فعالیت تجاری به معنای اقدامات عملیاتی شهروندان و شخصیت های حقوقی یا دولت برای کسب درآمد می باشد. سرمایه گذاران خارجی می توانند در قالب شخصیت حقوقی یا شخصیت حقیقی برای سرمایه گذاری اقدام کنند. در قانون آذربایجان امکان سرمایه گذاری سازمان های بین المللی و دولت های خارجی در خاک این کشور نیز پیش‌بینی شده است و در شرایطی امکان پذیر می باشد.

قوانین سرمایه گذاری در کشور تاجیکستان

تسهیلات سرمایه‌ گذاری و فرصت‌ ها در تاجیکستان

در واقع کشور تاجیکستان در زمینه تحصیلات مالیاتی و تسهیلات گمرکی و البته اعطای کمک های بلاعوض نقدی و غیر نقدی از سرمایه گذاران خارجی حمایت می‌ کند. این کشور امروزه شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در نیروگاه ها برای تولید برق و ساخت سدهای عظیم الجثه است؛ تامین اعتبار این پروژه های بزرگ توسط شرکت های ایرانی مربوط به این پروژه و با پشتوانه بانک توسعه اسلامی و حتی بانک جهانی انجام می‌ شود. به یاد داشته باشید که ساخت مجتمع‌ های مسکونی و هتل‌ های زیبا در تاجیکستانی که دارای بافت مسکونی فرسوده و بناهای قدیمی می‌ باشد خیلی مورد توجه قرار گرفته است.

احداث کارخانه های تولیدی صنعتی در کشور تاجیکستان که در سال های گذشته بسیاری از بخش‌های صنعتی آن دچار تغییرات شده است قطعاً سود آور خواهد بود. سرمایه گذاری در صنایع غذایی که امروزه بیشتر مواد غذایی این کشور از کشورهای ایران، روسیه و اروپا وارد می‌ شود بسیار سودآور خواهد بود. سرمایه گذاری در داروسازی و تجهیزات پزشکی نیز به دلیل وابستگی دارویی این کشور به کشورهای ایران و روسیه بسیار سود آور خواهد بود. سرمایه گذاری در بخش راهسازی به این دلیل که تاجیکستان دارای جاده های خوبی از نظر استاندارد و ایمنی نیست می تواند در کوتاه مدت برای شخص سرمایه گذار واقعاً سودآور باشد. صنعت توریست و گردشگری تاجیکستان نباید به فراموشی سپرده شود؛ زیرا این کشور بیش از نیمی از سال دارای آب و هوای بسیار مناسب است و با وجود جاذبه‌ های گردشگری و تاریخی فراوان می تواند هدف خوبی برای سرمایه گذاران باشد.

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در تاجیکستان

اخذ ویزای سرمایه گذاری تاجیکستان با ارائه هدف و برنامه کاری به سفارت این کشور جهت کارآفرینی یا سرمایه گذاری در بخش های مهم اقتصادی انجام می شود. افرادی که ملک و املاک در تاجیکستان خریداری می‌کنند یا اقدام به ثبت شرکت و ارائه خدمات می کنند باید با توجه به شاخه کاری خود میزان مشخص مالیات پرداخت کنند. اثبات همسو بودن برنامه کاری متقاضی و خدمات شرکت وی با منافع ملی کشور تاجیکستان در جهت اخذ ویزای اقامت این کشور بسیار کمک خواهد کرد.

با توجه به حساسیت امر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و پیچیدگی دریافت ویزای اقامت دائم این کشور و البته نیاز به شناخت راه های سرمایه گذاری بهتر است کارهای مهاجرت خود را به کارشناسان مجرب بسپارید؛ وکلای متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا همراه و راهنمای شما در مسیر مهاجرت به برترین کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در تاجیکستان یا شرایط تحصیل در تاجیکستان از طریق ازدواج و اقامت و تابعیت آذربایجان از طریق ویزای کار مقالات مورد نظر را مطالعه نمایید.

2.7/5 - (4 امتیاز)

4 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در تاجیکستان

 1. بهرام گفت:

  درود بر شما
  آیا در تاجیکستان کارخانه تولید مشربات الکلی وجود دارد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله وجود داره اما مصرف مشروبات اکلی در این کشور زیاد نیست

 2. محمد رضا گفت:

  مطلب و صحبت آقا میلاد کاملا بجا و درسته، کشور تاجیکستان و شهر دوشنبه در نگاه اول زیبا بنظر میرسه، خصوصا برای ایرانی ها که همزبان هستن، اما اجاره مسکن به نسبت ایران بسیار بالاست!!! شایدم به خارجیا گرون اجاره میدن، و از طرفی قدرت خرید مردم بسیار پایینه، سخته کسی کاری اونجا انجام بده که درآمد بالایی کسب کنه، چون هم قدرت خرید پایینه هم جمعیت کمه و این برای بیزینس نکته بسیار مهمیه، شما به یه کشور هفت میلیونی اونم عموما کم درآمد چی میخواید بفروشید یا خدمات بدین؟؟؟؟ بنابراین نگاه میکنید میبینید پول خودتون بعد مدتی خرج شده چیزی هم در نیاورید، این تازه بعد اینکه بتونید اقامت بگیریده که پولهاتون پریده

 3. Milad گفت:

  با عرض سلام خدمت هموطنان عزیزم
  در رابطه با سفر و سرمایه گذاری به تاجیکستان باید به شما دوستان بگویم که بدون شک تمام سرمایه خود را از دست خواهید داد
  به دلایل فراوان
  و هیچ ساپورتی هم توسط دولت ایران نخواهید شد
  پیشنهاد من به دوستانی که اسرار به سرمایه گذاری در تاجیکستان دارند این است که
  یک ویزای توریستی بگیرند و یک ماه را در اینجا زندگی کنند
  این عمل گویای همه چیز است

  ایرانی های بسیاری با دلار های فراوان امدند و با جیب خالی برگشتند
  دل من برای ایرانی ها میسوزد
  هموطن نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *