مهاجرت تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا
میانگین امتیاز 5 تعداد 5

هدف از اعطا بورسیه تحصیلی در استرالیا  ارتقا دانش، افزایش روابط تحصیلی و پایدارسازی پیوندها و اشتراکات بین استرالیا و دیگر کشورها و همسایگانش است. این بورسیه از طریق برنامه های بورسیه تحصیلی گسترده استرالیا می باشد.

این بورسیه های تحصیلی همچنین به بهره وری استرالیا و توسعه روابط مردم با شهروندان استرالیا و همسایگان منطقه ای و جامعه بین المللی گسترده تر کمک می کند.

برنامه بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی، کمک هزینه های دانشجویی زیادی در استرالیا وجود دارند که به لحاظ مالی به شما در ادامه تحصیلتان در این کشور کمک می نماید. این بورسیه های تحصیلی توسط دولت استرالیا، موسسات آموزشی و یک تعداد از سازمانهای خصوصی و دولتی پیشنهاد می شوند. برنامه بورسیه تحصیلی همه ساله بوسیله وزارت خارجه، وزارت آموزش و مرکز بین المللی پژوهش های زراعی استرالیا به متقاضیان اعلام می شود.

بسیاری از بورسیه های تحصیلی در استرالیا بر مبنای شایستگی افراد اهدا می شود، اگر چه همچنین اعتباراتی برای دانشجویان کشورهای درحال توسعه هم وجود دارد که نیاز مالی دارند. توجه شود که برخی بورسیه های تحصیلی در استرالیا محدود به دانشجویان از کشورهای خاص می باشد، درحالیکه برخی از بورسیه های تحصیلی هم ممکن است مربوط به یک دوره خاص یا رشته تحصیلی ویژه یا سطح مهارتی بالا باشد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا

شما به عنوان دانشجو می توانید جهت پوشش شهریه ها و هرینه های تحصیلی خود در استرالیا بورسیه تحصیلی دریافت نمائید. اگر شما مایل به اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا هستید شما همچنین لازم هست که ویزای دانشجویی هم اخذ نمائید. شما باید شهروند و در یکی از کشورهای مشارکت کننده در برنامه  بورسیه های تحصیلی در استرالیا باشید.

بورسیه تحصیلی در استرالیا امتیازات زیر را برای دانشجویان بدنبال دارد:

 • شهریه های کامل آنان را پوشش می دهد،
 • هزینه مسافرت هوایی آنان را پرداخت می کند،
 • مجوزی برای اقامت در استرالیا محسوب می شود و
 • پولی برای پوشش مخارج زندگی آنها به حساب می آید.

درخواست برای بورسیه تحصیلی

بسیاری از بورسیه های تحصیلی بر روی وب سایت در دسترس دانشجویان از همه ملیت ها قرار دارد، با این حال همه شرایط بورسیه های تحصیلی توسط انیستیتو یا سازمان پیشنهاد کننده بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا تنظیم و اعلام می شود. لازم هست که درخواست ها مستقیما با تهیه کننده بورسیه تحصیلی در میان گذاشته شود.

برای اینکه بدانید آیا شما واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور هستید یا خیر شما حتما باید با سازمان پیشنهاد کننده بورسیه تحصیلی تماس حاصل فرمائید و رزومه خود را در اختیارشان قرار دهید.

نحوه درخواست و اخذ بورسیه تحصیلی

برای اخذ بورسیه شما باید شرایط لازم را احراز نمائید، این شرایط به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • مشارکت در زندگی اجتماعی،
 •  حدالامکان پیگیری درخواست بورسیه های تحصیلی متعدد،
 •  مشاوره با افراد در مورد درخواست های بورسیه تحصیلی،
 •  مطالعه دقیق معیارهای بورسیه تحصیلی و نهایتا،
 • آماده سازی مدارک مورد نیاز و تحویل آنها به مرجع تهیه کننده بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا.

که در مطالب زیر درباره هر یک از بندهای فوق توضیح داده می شود.

 مشارکت در زندگی اجتماعی

با اینکه بسیاری از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بر پایه شایستگی تحصیلی یا نیاز مالی اعطا می شود، اما بخاطر بسپارید که برخی از بورسیه های تحصیلی بخاطر مشارکت اجتماعی اعطا می شود. این مشارکت شامل ارائه خدمات اجتماعی و مشارکت در گروه های اجتماعی، کلوپ ها و تیم های ورزشی می باشد. موسسات استرالیایی اغلب به دنبال دانشجویانی هستند که در جامعه خود فعال بوده و از خود مهارتهای رهبری را نشان می دهند.

 حدالامکان پیگیری درخواست بورسیه های متعدد تحصیلی

فرصت های بورسیه تحصیلی فراوانی در استرالیا وجود دارد، پس ما به شما توصیه می نمائیم که تا می توانید به بورسیه های تحصیلی زیادی درخواست بدهید. پس دامنه جستجوی خود را فقط به موسسات آموزشی محدود نکنید. چرا که بورسیه های تحصیلی در استرالیا همچنین توسط کالج ها، دولت استرالیا، نهادهای بین المللی و ادارات دولتی پیشنهاد می شود.

مشاوره با افراد در مورد درخواست های بورسیه تحصیلی

درخواست های بورسیه تحصیلی متقاضی خیلی مهم هستند. آنها اغلب تنها ابزارهای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا محسوب می شوند. پس مهم است که درخواست شما صریح و بدون اشتباه باشد. متاسفانه، یک اشتباه ساده ممکن هست که باعث رد درخواست شما گردد. برای پیشگیری از هرگونه اشتباه در درخواست خود، از منبع موثقی مثل دوست، والدین یا معلمی که به زبان انگلیسی مسلط باشد بخواهید تا درخواست شما را بازبینی نماید.

مطالعه دقیق معیارهای بورسیه تحصیلی

قبل از ارائه درخواست بورسیه تحصیلی در استرالیا، چک نمائید که هر چیزی که لازم بوده را تحویل داده اید. مطمئن شوید که درخواست شما مهلت های زمانی را تامین کرده، با جزییات کافی و کامل به همه سوالات پرسیده شده پاسخ دهید.

 تحویل مدارک به تهیه کننده بورسیه تحصیلی

مدارک پشتیبان ممکن است که شامل وضعیت شخصی، نامه پیشنهاد، سابقه استخدامتان و مراجع یا اثبات مهارت زبان انگلیسی شما باشد. بخاطر داشته باشید که ممکن است که لازم باشد برخی مدارک تایید یا ترجمه شود. اگر چنانچه شما هر گونه سوالی دارید، قبل از تحویل درخواست خود سوالتان را با تهیه کننده بورسیه تحصیلی درمیان بگذارید.

روشهای درخواست بورسیه تحصیلی

دو نوع روش برای درخواست بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا وجود دارد:

 • درخواست آنلاین و
 • درخواست ایمیلی.

درخواست آنلاین

به سیستم آنلاین اطلاعات بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا (OASIS) بروید. زمانیکه شما آنلاین ثبت نام می کنید، لازم هست که برای اثبات واجد شرایط بودن خودتان به برخی سوالات پاسخ دهید. سپس به شما شماره ثبت ویژه، نام کاربری و گذرواژه جهت ثبت درخواستتان داده می شود. دقت نمائید زمانیکه درخواست خود را تحویل دادید، درخواست شما را نمی توان تغییر داد.

درخواست ایمیلی

اگر چنانچه شما نمی توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه بدهید، شما می توانید توسط ایمیل درخواست دهید. جهت دسترسی به جزییات تماس به منظور دست یابی به اپلیکیشن کپی و هر الگویی همانند گزارشات مرجع قضاوت کشور مشارکت کننده را چک کنید. فرم های کپی تکمیل شده و مدارک تکمیلی باید در موعد مقرر شده توسط کشورتان تحویل داده شود.

در این مقاله در خصوص مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی در استرالیا را خدمتتان ارائه داده ایم. در صورتی که تمایل دارید از طریق اخذ ویزای کاری استرالیا با توجه به انواع ویزای کاری استرالیا که برای مهاجران تعیین نموده است، اقدام نمائید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =