مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در کشور دانمارک
تحصیل در دانمارک
میانگین امتیاز 5 تعداد 11

تحصیل در دانمارک به دلیل جذابیتی که این کشور دارد بسیار متقاضی دارد و برای اخذ پذیرش و ویزا باید شرایط لازم را احراز نمائید. دانمارک کشوری است که در شمال اروپا و در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور زیبا جمعیتی حدود 5.6 میلیون نفر دارد که نزدیک به یک میلیون نفر آن در کپنهاگ پایتخت این کشور زندگی می کنند. کپنهاگ در قسمت شرقی این کشور واقع شده است و به عنوان یکی از شهرهای توریستی اروپا شناخته شده است. زبان رسمی این کشور دنیش است که بسیار به زبان آلمانی نزدیک است و در کنار آن مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط بوده و دانشجویان این کشور در تمامی مقاطع و تمامی رشته ها به زبان انگلیسی نیز واحد می گذرانند.

با توجه به اینکه در حال حاضر این کشور تمایل زیادی به جذب دانشجویان بین المللی دارد و به درخواست متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت ارائه اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در کشور دانمارک و فرایند اخذ ویزای تحصیلی آن در اختیار متقاضیان می گذارد.

شرایط تحصیل در دانمارک

آیا به دنبال تحصیل در اروپا همراه با کیفیت زندگی بالا هستید، مطمئنا یکی از بهترین گزینه ها تحصیل در کشور دانمارک است. پنج دانشگاه در دانمارک دارای رتبه زیر 400 از رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در سال 2019 هستند، که دانشگاه کپنهاگ نیز در یکی از این دانشگاه های برتر است. در دانشگاه های این کشور اکثر رشته های تحصیلی به سه زبان دنیش، آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان در انتخاب زبان تحصیلی خود محدودیتی ندارند. با اینکه تحصیل در دانمارک برای دانشجویان اروپایی رایگان است، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید برای گذراندن این دوره ها هزینه بپردازند که در ادامه هزینه تحصیل در مقاطع مختلف آورده شده است. در اینجا شما را با چند دانشگاه برتر دانمارک آشنا خواهیم کرد.

تحصیل در دانمارک در دانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen)

کسانی که قصد تحصیل در دانمارک را دارند یکی از دانشگاه های آن، دانشگاه کپنهاگ است که بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های حوزه شنگن به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی سال 2018 رتبه 178 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1479 تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه کشور دانمارک و دومین دانشگاه تاسیس شده در حوزه اسکاندیناوی بعد از دانشگاه آپسالای سوئد می باشد. به طور کلی دانشگاه کپنهاگ چهار دانشکده دارد که همگی در داخل و یا اطراف شهر کپنهاگ قرار دارند.

این دانشگاه 38500 دانشجو دارد که مجموعا 3500 دانشجوی آن بین المللی می باشند. در این دانشگاه محدودیت رشته وجود نداشته و در تمام گرایشهای فنی و مهندسی، علوم پایه، پزشکی و علوم انسانی دانشجو می پذیرند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دوره های مختلف (برای دانشجویان غیر اروپایی) بین 9000 تا 11000 € درسال می باشد.

دانشگاه پلی تکنیک دانمارک (Technical University of Denmark)

اگر متقاضی تحصیل در کشور دانمارک می باشید می توانید در این دانشگاه تحصیلات خود را ادامه دهید که این دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه 112 را به خود اختصاص داده است و در سال 1829 تاسیس شده است. این دانشگاه 25 دانشکده و حدود 11200 دانشجو دارد و در شهری در شمال کپنهاگ واقع شده است. تیم های راگبی و والیبال این دانشگاه از شهرت خاصی برخوردارند و نکته قابل توجه دیگر اینکه این دانشگاه فقط در رشته های فنی و مهندسی دانشجو می پذیرد که هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف بین 9200 تا 12000 € در سال می باشد.

تحصیل در دانمارک در دانشگاه آئروس (Aarhus University)

دانشگاه دیگری که امکان تحصیل در دانمارک را به شما می دهد، این دانشگاه است که رتبه 141 را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است در سال 1928 تاسیس شده است و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه کشور دانمارک می باشد. حدود 39000 دانشجو در این دانشگاه در رنج وسیعی از رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف بین 11000 تا 13000 € در سال می باشد.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک در دانشگاه آئلبرگ (Aalborg University)

این دانشگاه در سال 1974 در دانمارک تاسیس شده و در حال حاضر رتبه 343 را در رتبه بندی جهانی به خود اختصاص داده است. در مجموع حدود 20700 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و طیف وسیعی از رشته ها به متقاضیان ارائه داده می شود. شایان ذکر است 15% دانشجویان این دانشگاه بین المللی بوده و با شانس بالایی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شده اند. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه آئلبرگ برای دانشجویان غیر اروپایی بین 11000 تا 13000 € در سال می باشد.

دانشگاه جنوبی دانمارک (University of Southern Denmark)

این دانشگاه در سال 1998 تاسیس شده و رتبه 376 را در بین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر این دانشگاه هفت دانشکده دارد که در شهرهای مختلف دانمارک واقع شده اند و بالای 32000 دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی هستند. هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اروپایی در مقاطع تحصیلی مختلف این دانشگاه بین 10000 تا 12000 € در سال می باشد.

ویزای تحصیلی کشور دانمارک

دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور دانمارک را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که پس از ارائه مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک از دانشگاه مورد نظر در این کشور، برای ورود به عنوان دانشجو باید برای ویزای تحصیلی دانمارک اقدام نمایند. بدین منظور مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت دانمارک برای این منظور در زیر آورده شده است:

  •  اصل پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه
  • دو قطعه عکس پاسپورتی
  •  نامه پذیرش نهایی از دانشگاه مورد نظر در کشور دانمارک
  •  نامه تمکن مالی
  • هزینه بررسی پرونده توسط سفارت
  • سند ازدواج در صورت تاهل و اگر شخص برای ویزای همراه نیز درخواست داده است، مدارک فرد همراه را ارائه دهد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه تحصیل در دانمارک کسب کرده باشید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که در حال حاضر افراد در سنین بالاتر نیز شانس دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارند که در مقایسه با سایر کشور های اتحادیه اروپا این امتیاز بسیار ارزشمند است. قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی، هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک را بررسی نمائید و یک برآورد اولیه داشته باشید. در صورتی که مایلید در زمینه پذیرش و ویزاهای تحصیلی از مشاوره رایگان برخوردار شوید می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =