مهاجرت به کشور آمریکا

شرایط اخذ تابعیت امریکا در سال 2018

شرایط اخذ تابعیت امریکا 2018

بسیاری از افراد در پی این امر می باشند که شرایط اخذ تابعیت امریکا در سال 2018 نسبت به سال های پیشین خود دچار تغییراتی شده است یا خیر، زیرا قوانین کشورها در خصوص اتباع کشورهای خارجی مخصوصا اتباع ایرانی هر ساله دچار تغییرات عمده ای خواهد بود و به طور کلی به دنبال اطلاعاتی مانند:

چه راه هایی برای اخذ تابعیت آمریکا وجود دارد؟

راحت ترین راه های اخذ تابعیت آمریکا چیست؟

مراحل اخذ تابعیت آمریکا در سال 2018 چگونه است؟

و همچنین از چه روش هایی با کمترین هزینه و بیشترین سرعت امکان اقدام وجود دارد که در این امر مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده ارائه اطلاعات و خدمات در زمینه اخذ تابعیت امریکا می باشند.

شرایط اخذ تابعیت امریکا از طریق تولد

چنانچه ماده 15 اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام داشته است، همه انسان ها محق و سزاوار هستند به داشتن تابعیت و ملیت. به همین خاطر بایستی هر فردی تابعیت یک کشور را دارا باشد، از این رو همه کشورها به تنظیم قانون در زمینه تعیین اتباع خویش پرداخته اند. به طور خلاصه تعیین تابعیت در قوانین کشورها یا تابع سیستم خاک است یا تابع سیستم خون. در سیستم خاک کسی تبعه شناخته می شود که در خاک آن کشور متولد شده باشد، مثل ایالات متحده امریکا. در حالی که در سیستم خون کسی تبعه شناخته می شود که والدینش یا یکی از آن ها تبعه آن کشور باشد، مثل کشور آلمان یا کشور ایران.

بایستی توجه داشت که عموم کشورهایی که سیستم خون را ملاک تعیین اتباع خویش قرار داده اند، تفاوتی میان پدر و مادر نیست، مانند کشور آلمان. یعنی فردی که پدر یا مادرش آلمانی باشند، آلمانی است. اما در برخی کشورهایی که سیستم خون را ملاک تعیین تابعیت دانسته اند، فقط فرزندی را دارای تابعیت کشور خویش می دانند که پدرش دارای تابعیت آن کشور باشد. نظام حقوقی تابعیت در ایران به این شکل است.

بنابراین فرزندی که از مادری ایرانی و پدری فرانسوی در امریکا به دنیا بیاید، تبعه ایران نیست؛ در حالی که فرزندی که از مادری فرانسوی و پدری ایرانی در امریکا به دنیا بیاید، دارای تابعیت ایران است. لازم به ذکر است که کشورهایی که سیستم خاک را پذیرفته اند، معیار خون را نیز به طور فرعی قبول می کنند؛ و کشورهایی که سیستم خون را پذیرفته اند، معیار خاک را نیز به طور فرعی تایید می کنند.

شرایط اخذ تابعیت امریکا 2018 برای افراد بی تابعیت

همان طور که تاکید می شود که افراد بدون تابعیت نمانند (م 15 اعلامیه جهانی حقوق بشر)؛ تاکید می شود که افراد دو یا چند تابعیتی نباشند. زیرا در این صورت در زمینه قانون حاکم بر این فرد، به ویژه قواعد حاکم بر احوال شخصیه، تعارض قوانین ایجاد میشود. برای مثال در همان مورد که فرد از مادری فرانسوی و پدری ایرانی در امریکا به دنیا آمده است، این فرد از نظر حکومت امریکا، امریکایی و از نظر حکومت ایران، ایرانی است.

حال ازدواج این فرد، ارثش و سایر موارد احوال شخصیه این فرد تابع قانون امریکاست یا تابع قانون ایران؟ لذا در عرصه حقوق بین الملل بر اجتناب از چند تابعیتی تاکید می شود و راهکارهایی نیز ارائه گشته است که خارج از این مقال میباشد. بنابراین با توجه به توضیحاتی که ارائه گردید، فرد متولد شده در خاک امریکا، امریکایی است؛ همچنین فرد متولد شده در خارج از خاک امریکا، که والدینی امریکایی دارد، با رعایت شرایط ، امریکایی است.

شرایط اخذ تابعیت امریکا برای افراد خاص

لازم به ذکر است که یک دسته از افراد اگرچه از آغاز تابعیت امریکا را نداشتند اما با رعایت شرایط می توانند به اخذ تابعیت امریکا نائل شوند. از جمله این افراد، کسانی هستند که برای نیروهای مسلح ایالات متحده امریکا کار کرده اند. همچنین کسی که Green Card امریکا را دارد و حداقل بعد از 5 سال میتواند، با رعایت شرایط و پر کردن فرم های لازم، تابعیت امریکا را به دست آورد.

دقت شود که دارنده Green Card اگر مقیم امریکا بوده باشد، حداقل پس از 3 سال می تواند تقاضای اخذ تابعیت امریکا بدهد. همچنین کسی که با یک امریکایی ازدواج کند، 3 سال پس از ازدواجش تقاضای اخذ تابعیت امریکا را بنماید. زمان پذیرش درخواست تابعیت امریکا، به طور متوسط 4 تا 6 ماه است و هزینه تشکیل پرونده برای تابعیت امریکا 595 دلار است.

شرایط اخذ تابعیت امریکا در سال 2018

مراحل اخذ تابعیت امریکا در سال 2018

کسی که می خواهد تابعیت امریکا را کسب کند باید یک سری مراحل را طی کند:

پر کردن فرم تابعیت امریکا (N-400)
شرکت در Naturalization examination و قبولی در آن. (سوالات این آزمون درباره زبان انگلیسی و تاریخ امریکاست، بسیار مهم است که بتوانید در این آزمون به سوالات افسر به انگلیسی پاسخ دهید و از جمله دلایلی که افراد در این آزمون رد می شوند این است که نمی توانند به سوالات افسر انگلیسی جواب بدهند)
نهادهای امنیتی امریکا (Include Security Checks) شما را تایید کنند.
شخصیت اخلاقیتان مورد تایید واقع شود (Good Moral Character)
به وفاداری از قانون اساسی امریکا و اصول و آرمانهای آن سوگند یاد کنید. (Oath of Allegiance)

مدارک لازم برای اخذ تابعیت آمریکا

از جمله مدارکی که باید جهت اخذ تابعیت آمریکا ارائه دهید عبارتند از:

  • فتوکپی کارت اقامت دائم و یک کارت شناسایی صادره از مراجع دولتی مانند گواهینامه
  • درآمد خود را در فرم مالیات بر درآمد بنویسید. اظهارنامه مالیاتی شما مدرک بسیار مهمی است برای اثبات صلاحیت شما برای کسب تابعیت امریکا
  • اگر از زمانی که مقیم دائم امریکا شدید به خارج از کشور سفر کردید، باید تمام سفرهای خارجی خود در طول 5 سال گذشته را نشان دهید. حتی اگر از زمانی که مقیم دائم امریکا شدید، به خارج از آمریکا سفر نکرده باشید، باید تمام گذرنامه های معتبر و منقضی شده خودتان را ارائه دهید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار از مشاوران حرفه ای و مجرب آماده است که همه روزه شما عزیزان را در جهت شرایط اخذ تابعیت امریکا در سال 2018 و مهاجرت به این کشور راهنمایی نماید. شما می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ما بهره مند شوید همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا  و شرایط اخذ گرین کارت آمریکا به سایت های موسسه مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =