مهاجرت کاری آرژانتین

لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین برای کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند و در آن به کار بپردازند اهمیت زیادی دارد. چرا که بر خلاف کشورهایی مثل آلمان و اتریش که به ترتیب نرخ بیکاری آن ها 3.2% و 4.3% می باشد، در آرژانتین فرصت های شغلی کمی وجود دارد. علی الخصوص به دلیل وجود بحران های اقتصادی زیادی که این کشور با آن ها مواجه است، موقعیت های کاری معدودی برای خارجی ها وجود دارد؛ هر چند اگر به زبان رسمی آرژانتین یعنی زبان اسپانیایی مسلط نباشند عملا شانسی برای استخدام شدن در آرژانتین را نخواهند داشت. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین اطلاعاتی ارائه گردیده است.

  • آیا آرژانتین به نیروی کار ماهر نیاز دارد؟
  • شرایط کار در این کشور چگونه است؟
  • بهترین مشاغل موجود در این کشور کدامند؟
  • هزینه دریافت ویزای کاری آرژانتین چقدر است؟
  • متوسط درآمد در این کشور چقدر است؟

آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

آرژانتین کشوری فقیر نیست چرا که موقعیت جغرافیایی و وسعت زیاد آن موجب شده منابع طبیعی زیادی داشته باشد؛ منتهی همچنان در گروه کشورهای در حال توسعه قرار می گیرد. سیاست هایی که اخیرا دولت آرژانتین در پیش گرفته به این منظور است تا ثبات اقتصادی ایجاد نماید و سرعت توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی آرژانتین را بیشتر نماید. در نتیجه این اقدام شرکت ها و موسسات تجاری، بهداشتی و غیره نیاز بیشتری به متخصصین در برخی از حوزه ها دارند. لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین عبارت هستند از:

  • مدیر ارتباطات آنلاین
  • مدیر تولید محتوا
  • داروساز
  • پزشک
  • تکنسین پزشکی و آزمایشگاهی

البته در حال حاضر معمول ترین و متداول ترین شغلی که آرژانتینی ها به آن مشغول هستند شغل معلمی و فعالیت در حیطه آموزش و پرورش است چراکه معلمان و اساتید دانشگاه در آرژانتین نسبت به برخی از مشاغل دیگر امنیت شغلی بیشتری دارند. معلمین در آرژانتین به طور متوسط در ماه حدود 69400ARS (پزوی آرژانتین) حقوق دریافت می کنند هرچند بالاتر رفتن قیمت ها به دلیل نرخ تورم 48% در آرژانتین قدرت خرید معلمین که حقوق ثابت دارند را کم می کند. یکی دیگر از شغل های معمول که تعداد زیادی از آرژانتینی در حال حاضر به آن مشغول می باشند، بخش خدمات، صنعت نفت و گاز، معدن، ساخت کشتی، کشاورزی و زرع مواد غذایی یا تنباکو و همچنین صنعت خودروسازی می باشد.

آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

شرایط کاری لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین فقط برای کشورهای آمریکای لاتین مثل کلمبیا که امنیت اجتماعی خیلی پایینی دارد یا ونزوئلا که نظام اقتصادی فروپاشیده و بی ارزش ترین پول ملی را دارد، گام رو به جلویی به حساب می آید. مردم سایر کشورهای دنیا اگر چه برای تحصیل در آرژانتین در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ای پرداخت نمی کنند اما از آن جایی که بازار کار نا به سامانی دارد غالبا نمی توانند با پیدا کردن شغل اقامت خود در این کشور را تمدید کنند. اخذ ویزای کاری مستقیم از آرژانتین نیز به مراتب دشوارتر است؛ هرچند موسسات و سایت های کاریابی ممکن است شانس پیدا کردن شغل را اندکی بالاتر ببرند؛ معروف ترین آن ها در آرژانتین عبارت هستند از:

نام سایت یا موسسه کاریابی تعداد فرصت های شغلی موجود
Zonajobs 2411
Computrabajo 15923
Un Mejor Empleo 444
El Curriculum 500645
Trabajando 2256

البته همان طور که اشاره شد موقعیت های شغلی در آرژانتین کم و بازار کار در این کشور بسیار ضعیف و بی ثبات است و حتی خود آرژانتینی ها نیز در پیدا کردن شغل با مشکل مواجه می شوند. خارجی هایی که از یکی از دانشگاه های برتر آرژانتین مثل دانشگاه بوینس آیرس و در یکی از رشته های مورد نیاز آرژانتین فارغ التحصیل شده باشند و به زبان اسپانیایی نیز مسلط باشند می توانند امیدوار باشند که بتوانند شغلی در آرژانتین پیدا کنند و اقامت خود در این کشور را تمدید نمایند. به منظور بررسی دقیق تر بازار کار در آرژانتین، در نمودار ذیل نرخ بیکاری این کشور نشان داده شده است:

نمودار نرخ بیکاری در آرژانتین

امنیت اجتماعی برای لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین

امنیت اجتماعی برای لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین بیشتر از سایرین است؛ دلیل این امر سریع تر استخدام شدن این گروه و بالاتر بودن سطح رفاه اقتصادی آن ها می باشد. در واقع افرادی که به تخصص آن ها نیاز بیشتری وجود دارد در شرایط آشفته شغلی در آرژانتین نیز شانس بالاتری برای استخدام شدن دارند؛ نتیجتا قدرت اجاره یا خرید منزل در مناطق امن تری از آرژانتین را خواهند داشت. به عنوان مثال بوینس آیرس اگرچه شهری است که تعداد بیشتری سرقت از منزل، جیب بری و کیف قاپی در آن صورت می گیرد اما هم امکانات رفاهی و بهداشتی بیشتری دارد و هم نرخ جرایم سنگین تر مثل قاچاق مواد مخدر و قتل های خیابانی در آن پایین تر است. در نمودار زیر وضعیت ارتکاب جنایت و امنیت در آرژانتین با کشور فوق العاده پیشرفته و امن کانادا مقایسه شده است:

جنایت و امنیت در آرژانتین

همانطور که مشاهده می شود امنیت کانادا در طول روز فوق العاده بالا است در حالی که امنیت آرژانتین متوسط رو به بالا می باشد. این در حالی است که کسی که در کانادا در طول شب به تنهایی عبور و مرور می کند وضعیت نسبتا امنی دارد در حالی که امنیت در خیابان های آرژانتین در طول شب، علی الخصوص در محله های فقیرنشین و حاشیه های ارزان قیمت بوینس آیرس، بسیار پایین است.

هزینه زندگی در آرژانتین در سال 2022

زندگی در آرژانتین شاید در دید اول نسبتا ارزان قیمت به نظر رسد اما حقیقت این است که قیمت ها در این کشور در مقایسه با امکانات و خدمات رفاهی ای که شهروندان و خارجی های مقیم این کشور دریافت می کنند، بسیار بالا است. زندگی تک نفره در آرژانتین در سال 2022 ماهیانه حدود 850$ (دلار آمریکا) تا 1100$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت اما نرخ تورم در این کشور 48% است و نتیجتا قدرت خرید مردم مدام کم تر می شود. البته نقطه مثبت در خصوص آرژانتین این است که افراد پس از چند سال اقامت می توانند پاسپورت آن را که پانزدهمین پاسپورت قوی در دنیا است و با آن می توان بدون ویزا به 145 کشور سفر نمود را به دست آورند. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده راجع به لیست مشاغل مورد نیاز در آرژانتین اطلاعاتی ارائه شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *