مهاجرت تحصیلی چین

مدارس ایرانی چین

مدارس ایرانی چین

تحصیل در مدارس ایرانی چین این فرصت را به دانش آموزان ایرانی می دهد که بدون نیاز به یادگیری زبان چینی به ادامه تحصیل بپردازند. چین یکی از کشورهایی است که ایرانیان زیادی را در خود جای داده است و به همین دلیل نیاز به حضور در جوامع ایرانی در این کشور به صورت قابل توجهی احساس می شود. یکی از مراحلی که می تواند زندگی در این کشور را برای دانش آموزان ساده تر سازد، وجود مدارس ایرانی در این کشور است که بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، در شهرهای مهم چین می توان به آن دسترسی پیدا کرد. محدودیت های کمی برای تحصیل در مدارس ایرانی این کشور وجود دارد و همین مسئله سبب شده است تا جمعیت قابل توجهی از ایرانیان، به جای تحصیل در مدارس دولتی چین، مدارس ایرانی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

می توان به این نکته اشاره داشت که بنا به دلایل مختلف، چین یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان در آسیا است و دسترسی به نیازهای اولیه زندگی در این کشور نیز می تواند از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. باید به این نکته اشاره داشت که یکی از مهم ترین کمبودهایی که ممکن است در مسیر مهاجرت به خارج از کشور پیش آید، دسترسی به مدارس مناسب برای تحصیل است و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی روند تحصیل در مدارس ایرانی چین پرداخته و به سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود، پاسخ داده اند.

  • شرایط تحصیل در مدارس ایرانی چین چیست؟
  • در کدام شهرهای چین می توان به ادامه تحصیل در مدارس ایرانی پرداخت؟
  • چرا مدارس ایرانی چین برای دانش آموزان ایرانی مناسب ترند؟
  • مهم ترین مدارس ایرانی پکن کدامند؟

مدرسه جمهوری اسلامی ایران در شانگهای از مدارس ایرانی چین

شانگهای را می توان به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای چین برای زندگی و مهاجرت معرفی کرد و به همین دلیل است که ایرانیان زیادی در این شهر سکونت دارند. یکی از مدارس شناخته شده ایرانی در همین شهر واقع شده که مدرسه جمهوری اسلامی ایران نام دارد.

این مدرسه امکان ادامه تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان (متوسطه دوم) را برای دانش آموزان ایرانی فراهم کرده و به همین دلیل است که مورد توجه ایرانیان بسیار زیادی قرار می گیرد. برخی از مهم ترین ویژگی های دبستان جمهوری اسلامی ایران در شانگهای عبارتند از:

مهم ترین ویژگی های دبستان جمهوری اسلامی ایران در شانگهای

دبیرستان جمهوری اسلامی ایران در شانگهای نیز یکی از مدارس کم جمعیت ایرانی در چین به حساب می آید که حدود 100 دانش اموز در ان مشغول به تحصیل هستند. این دبیرستان فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده و یکی از مدارس تازه تاسیس ایرانی در خارج از کشور به حساب می آید. با توجه به شرایطی که این مدرسه دارد، اکثر کلاس های درس در این دبیرستان با کمتر از 10 دانش آموز برگزار می شود که در نوع خود می تواند یک مزیت بزرگ به حساب آید.

معرفی مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانژو چین

افرادی که مهاجرت به چین را در شهر گوانژو تجربه می کنند، این امکان را خواهند داشت که در مدرسه جمهوری اسلامی ایران در این شهر به ادامه تحصیل مشغول شوند. این مدرسه که به صورت رسمی از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده و رفته رفته سایر مقاطع تحصیلی را نیز پوشش داده است. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که این مدرسه به همراه دارد عبارتند از:

ویژگی دبستان متوسطه اول متوسطه دوم
سال تاسیس 1380 1381 1394
جنسیت مختلط مختلط مختلط
جمعیت 280 166 154
تعداد کلاس 17 5 9
مساحت مدرسه (مترمربع) 800 950 980

علاقمندان به تحصیل در مقطع دوم متوسطه در این مدرسه باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها در شاخه نظری امکان ادامه تحصیل در این مدرسه وجود دارد و این خود یکی از محدودیت هایی است که نه تنها مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانژو بلکه اکثر دبیرستان های ایرانی در خارج از کشور با آن روبرو هستند.

مدرسه امام خمینی (ره) پکن از مدارس ایرانی چین

مدرسه امام خمینی (ره) پکن از مدارس ایرانی چین

اکثر مهاجران ایرانی که به چین مهاجرت می کنند، شهر پکن را به عنوان مقصد اصلی خود در نظر می گیرند و همین مسئله سبب شده است تا جمعیت دانش آموزان ایرانی در مدرسه امام خمینی این شهر به صورت قابل توجهی بالاتر از سایر مدارس ایرانی این کشور باشد. مهم ترین ویژگی هایی که مدرسه ایرانی امام خمینی در پکن دارد عبارتند از:

ویژگی دبستان متوسطه اول متوسطه دوم
سال تاسیس 1381 1393 1391
جنسیت مختلط مختلط مختلط
جمعیت 250 234 129
تعداد کلاس 13 14 23
مساحت مدرسه (مترمربع) 980 680 815

دبیرستان امام خمینی پکن نیز به مانند مدرسه جمهوری اسلامی گوانژو تنها امکان ادامه تحصیل در رشته نظری را به دانش آموزان خواهد داد و این محدودیتی جدی برای علاقمندان به سایر رشته های تحصیلی در مقطع دبیرستان است. در صورتی که در صدد مهاجرت به بهترین کشورهای جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *