مهاجرت کاری دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار دانمارک

از طرق مختلف مهاجرت به دانمارک کار می باشد و اطلاع از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک در قدم اول برای متقاضیان این راه سودمند است. باید جهت اقدام و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک دقت بسیار زیادی گردد و علت این امر را شرح خواهیم داد. در این مقاله به ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار این کشور، شرایط اخذ ویزای کار و نحوه اقدام برای ویزای کار این کشور می پردازیم.

در دانمارک مشاغلی وجود دارند که در آنها کمبود نیروی کار وجود دارد. لیست این کارها به عنوان لیست مثبت شناخته می شود. افراد دارای مهارت در این زمینه های شغلی به سرعت قادر به کاریابی در این کشور می باشند. برای آگاهی از این لیست مشاغل مقاله فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک را مطالعه نمایید. چنانچه متقاضی دارای پیشنهاد کاری با حقوق 375,000 کرون معادل 55,000 $ آمریکا باشد، واجد کار در دانمارک است. این فرد با این شرایط قادر به اخذ مجوز اقامت و کار می باشد.

اخذ ویزا یا مجوز کار کشور دانمارک

متقاضیان در بیشتر موارد به مجوز کار و اقامت نیازمند هستند. اما در برخی شرایط بدون این مجوزها و تنها با ویزا می توانند وارد این کشور شوند. اقامت کمتر از 3 ماه در دانمارک نیاز به مجوز اقامت و کار ندارد (حتی در صورت انجام فعالیت های کاری). در صورت داشتن قصد تولید یا تغییر محصول و یا کمک به اخذ خروجی شرکت در دانمارک مجوز اقامت و کار نیاز می باشد. قبل از حضور در دانمارک حتما از نوع اخذ ویزا و مجوز کار اطمینان حاصل نمایید. چنانچه در ابتدای امر براساس اشتباه و ساده انگاری متقاضی ویزا اخذ نماید قادر به تمدید آن نخواهد بود. نکات زیر را در خصوص اخذ ویزای باید رعایت نمائید:

 • مشخص نمودن اهداف سفر بسیار حائز اهمیت می باشد. کلیه مقاصد با تمام جزئیات باید بطور مفصل ارائه گردد.
 • درباره تحصیل و آموزش دوره های آموزشی باید توضیحات لازم ارائه گردد.
 • باید در انجام کارهای کامپیوتری، نوع سیستم و کارهای کامپیوتری باید تعیین گردد.
 • ارائه تمام دلایل و اطلاعات مربوط به اداره مهاجرت فرآبند بررسی ابن تقاضا را کوتاه تر می نماید.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

برای اخذ ویزای کاری دانمارک متقاضی مدارکی را باید ارائه دهد. این مدارک بسته به شرایط متقاضی متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپورت
 • ارائه مدارک تحصیلی (به همراه ریز نمرات)
 • ارائه مدرک زبان (انگلیسی، آلمانی، دانمارکی)
 • ارائه رزومه کاری معتبر
 • ارائه سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)

برای ارائه مدرک زبان انگلیسی سطح زبان انگلیسی شما باید در سطح مدرک آیلتس 6.5 باشد و برای ارائه دانش زبان آلمانی و دانمارکی حداقل مدرک B2 لازم می باشد. همچنین درخواست متقاضیان به صورت انفرادی بررسی می گردد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

انواع درخواست ویزا و اقامت در دانمارک

ارائه مدارک شما بسته به نوع اقامت شما در این کشور متفاوت خواهد بود در ادامه به بررسی مواردی از درخواست های متقاضی جهت ورود به این کشور و همچنین بررسی شرایط آن درخواست می پردازیم. ممکن است که فرد برای شرکت در مناقصه ای قصد حضور 60-90 روزه در دانمارک را داشته باشد. در این مدت فرد به کار و مشارکت در این مورد می پردازد و در صورت برنده شدن در مناقصه فرد باید دارای مجوز کار دانمارک باشد.

متقاضیان قادر به شرکت در دوره های آموزشی به مدت 60 روز در دانمارک می باشند. بعد از اتمام دوره قادر به پذیرش مسئولیت در زمینه آموخته شده می باشند. چنانچه متقاضی در این کشور کاری را قبول نماید باید مجوز اقامت و کار را اخذ نماید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که چنانچه شما کارمند شرکتی با تبعه دانمارکی باشید جهت انجام برنامه آموزشی و کاری باید تقاضای مجوز کار نمایید. علت این امر این است که مدت برنامه 92 روز و حداکثر اعتبار ویزا 90 روز می باشد.

قانون تناسب در دانمارک

اگر از شرکتی در ایران تجهیزات پیشرفته ای توسط شرکت دانمارکی خریداری شده باشد و کالا به قدری خاص و ویژه باشد که نیاز به حضور فردی از شرکت در دانمارک می باشد، در صورتی که کمتر از 90 روز راه اندازی تجهیزات طول بکشد اخذ ویزا برای متقاضی کافی می باشد. در غیر این صورت فرد باید برای اخذ اقامت کاری دانمارک اقدام نماید.

اقامت دانشجویان دکترا در دانمارک

در صورت دعوت متقاضی برای انجام کار تحقیقاتی در دانمارک در مدت کمتر از 90 روز اخذ ویزا کافی می باشد. انجام کار تحقیقاتی و دعوت برای سمت های زیر امکان پذیر می باشد:

 • دستیار آموزشی
 • استادیار
 • مدرس

دانشگاه ها و شرکت ها قادر به استخدام افراد بدون مجوز و با پرداخت حقوق می باشند. البته لازمه آن همکاری کمتر از 90 روز می باشد. در غیر این صورت از ابتدا متقاضی باید برای اخد مجوز کار و اقامت به مدت 90 روز اقدام نماید. افرادی دارای مدرک کارشناسی ارشد نیز برای کارهای پژوهشی بدون استخدام و یا ثبت نام دعوت می گردند. در صورتی که مدت همکاری کمتر از 90 روز باشد مجوز کار الزامی نمی باشد. در صورت عدم اطمینان از بازه زمان همکاری از ابتدا برای اخذ مجوز اقامت و کار در دانمارک اقدام نمایید. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا برای مصاحبه و پذیرش به دانمارک دعوت می گردند. چنانچه اقامت کمتر از 90 روز باشد نیازی به اخذ مجوز کاری نمی باشد

اگر قصد کار در دانمارک را دارید، قبل از بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید از شرایط کاری در دانمارک و نحوه کاریابی مطلع باشید. برای شرایط کار مقاله کار در دانمارک و جهت کاریابی موسسات کاریابی در دانمارک مقالات خوبی می باشند. برای اقدام از این طریق باید خیلی دقیق شرایط را بررسی نمایید. برای اطمینان از این که راه درستی را برای اقدام انتخاب کردید، می توانید با مشاورین حاذق و خبره ما در این زمینه مشورت نمایید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن کمک به تصمیم گیری شما در این مسیر همراهیتان می نمایند. با مراجعه به موسسه سفیران سروش سعادت قادر به انتخابی دقیق و درست خواهید بود.

12 دیدگاه برای “مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

 1. هزاره گفت:

  با سلام
  برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک چه ویزایی را باید اخذ نمود؟

 2. قراری گفت:

  لطفا درمورد اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک هم توضیح دهید.

 3. ناصر زارعی گفت:

  ممنون از مقاله تون..
  مقدور هست مشاغل مورد نیاز رو اعلام بفرمایید و اینکه آیا به مدرک زبان هم نیاز هست؟

 4. عادل گفت:

  سلام به میخواستم ببینم احت ترین راه برای مهاجرت به کشورای اروپایی از طریق ویزای کار کدومه؟؟؟ کدوم از همه زود تر میشه؟؟

 5. سمانه نیکخواه گفت:

  اگر بتونیم در یک کار نامرتبط با رشته تحصیلیمون پیشنهااد کاری بگبریم از این کشور باز هم نمیشه ویزای کار گرفت؟

 6. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 7. امید گفت:

  جهت اخذ ویزای کار گواهی سوء پیشینه لازم است یا خیر؟

 8. ندا گفت:

  بسيار عالى

 9. قاسمی گفت:

  مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید به تایید وزارت خارجه هم برسه؟

 10. پیروز پارسافر گفت:

  خوندن زبان دنیش هم برای ویزای کار این کشور لازمه؟؟؟

 11. علی رام گفت:

  بابت سایت خوب و مطالب به روزتون تشکر می کنم

 12. Sara گفت:

  سلام خانم ۳۱ ساله هستم دارای مدرک لیسانس مدیریت کسب و کار با معدل ۱۹:۴۷ ، ۶ سال سابقه کار مرتبط دارم و قصد مهاجرت کاری با پسرم را دارم ،میخواستم بدونم برای گرفتن ویزای کاری شما چه کشوری را پیشنهاد میکنید از بین کانادا، اتریش ، دانمارک ،؟؟؟پسرم ۱۱ سال دارد، در حال گذراندن دوره آیلتس نیز هستم ، و کدام کشور سریع تر میشود ؟ در ضمن حداقل سن پذیرش کاری تا چند است من چقدر زمان دارم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =