مهاجرت کاری دانمارک

فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

فهرست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

اشتغال در دانمارک از سال 2019 به بعد از طرق گوناگون ممکن بوده و اطلاع از فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک برای کارجویان در دانمارک بسیار سودمند خواهد بود. سودمندی اطلاع از فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک به راحتی استخدام در دانمارک کمک می نماید. دریافت اطلاعات مهاجرت و بررسی شرایط مهاجرت از فرایندی می باشد که باید توسط وکیل مهاجرت صورت گیرد. در این مقاله به بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز در سال 2019 در کشور دانمارک، شرایط و ویژگی های متمایز کننده، امکاناتی که فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک برای متقاضی فراهم می نماید و حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت شغل در کشور دانمارک می پردازیم. درصد موفقیت گرین کارت دانمارک در سال های اخیر 55% بوده است.

کشور دانمارک از جمله گزینه های برتر مهاجرتی در خصوص اخذ اقامت تحصیلی یا کاری می باشد. سالانه میزان درخواست برای متقاضیان مهاجرت به این کشور بالاست. در سال های متوالی مردمان دانمارک تحت عنوان راضی ترین مردمان جهان معرفی شده اند. رتبه برتر در سال 2016 در سازمان یونیورسام در خصوص شادترین و راضی ترین مردمان اشاره شده است. ناگفته نماند که کشور دانمارک دارای کمترین فساد اداری است. کرون واحد پول دانمارک است. در این خصوص باید گفت که از جمله کشورهایی می باشد که از حوزه یورو پیروی نمی کند. کشور شادی ها در سالهای اخیر مورد استقبال بیشتر مهاجرین قرار گرفته است.

بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

متقاضیان برای کار در دانمارک باید دارای پیشنهاد کاری باشند. اگر قصد اخذ ویزای کاری را دارید مقاله ویزای کاری دانمارک را مطالعه نمایید. متقاضی کار در دانمارک که دارای تجربه و مهارت کاری کم می باشد با شرایطی قادر به اقدام می باشند. با شرایط بالا این موضوع که شغل انتخابی فرد در فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک باشد کارآمد می باشد. نام لیست فهرست مشاغل مورد نیاز در دانمارک پوزیتیو لیست (لیست مثبت) می باشد.

پوزیتیو لیست یا همان لیست مثبت شامل مشاغلی هستند که کشور دانمارک در آن زمینه کمبود نیروی کار دارد.

قسمتی از فهرست این مشاغل به صورت زیر می باشد:

 • مهندس مکانیک
 • مهندس تولید
 • مهندس ساختمان
 • مهندس انرژی
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس IT
 • مهندس طراح و مخترع
 • مهندس معماری و مدیر ساخت و ساز
 • پزشک دندانپزشک و دام پزشک
 • مدرس دبیرستان مدارس مذهبی و مدارس نمونه و سطح عالی مردمی
 • معلم دبستان ابتدایی
 • کشاورز
 • نقشه برداری زمین
 • دارو ساز
 • تحلیل گر تجاری
 • وکیل

 شرایط اشتغال در دانمارک

قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید بررسی نمائید شغل انتخابی در لیست مشاغل مورد نیاز یا همان لیست مثبت وجود داشته باشد. داشتن قرارداد یا پیشنهاد کاری مکتوب با ذکر دستمزد و شرایط استخدامی از سمت کارفرما نیز واجب است. در مرحله بعد شما باید مطابقت و استاندارد بودن شرایط کاری و استخدام کار پیشنهادی با قوانین دانمارک را بررسی نمائید. داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای موقعیت های کاری پوزیتیو لیست الزامی می باشد. در موارد خاصی باید مجوز از دانمارک داشته باشید. مثلا پزشکان بین المللی باید مجوزی از موسسه ایمنی بیماران دانمارک اخذ نمایند.

چنانچه متقاضی کار خود را بدون اهمالی از دست دهد قادر به اخذ 6 ماه مجوز اقامت می باشد. این مجوز جهت کاریابی برای متقاضی منظور شده است. همچنین متقاضی باید مجدد برای اخذ اقامت و مجوز کار یابی اقدام نمایند. متقاضی برای اقدام مجدد می توانند از طریق فرم تقاضای AR1 و یا نامه نگاری اقدام نمایند. متقاضی باید مدارک فسخ و یا مستندات از دست دادن کار و کپی پاسپورتش را ارائه نماید. ضمیمه سند پرداخت و اعلام وصول برای تقاضا الزامی می باشد. چنانچه متقاضی در زمان کار در یک شغل دیگری بیابد باید مجدد برای اخذ اقامت اقدام نماید.

مدت اقامت از طریق کار در دانمارک

چنانچه قرارداد کاری محدودیت زمانی معینی نداشته باشد، مجوز اقامت بطور طبیعی برای 4 سال صادر می گردد. در صورت ادامه کار در همان شغل متقاضیان قادر به درخواست تمدید مجاز اقامت خود می باشند. چنانچه فرد انقضاء اقامتش تمام و با شرایط مذکور تقاضای تمدید کرده باشد قادر به حضور در دانمارک است. این امکان حضور مربوط به زمان پردازش صدور مجدد اقامت می باشد.

در صورتی که شغل فرد در لیست یاد شده نباشد با استمرار در آن کار می توان اقامت اخذ نمود. برای اخذ مجوز اقامت براساس کارهای موقتی اعتبار مجوز 6 ماه بیشتر از تاریخ قرارداد کاری می باشد. این 6 ماه برای کاریابی مجدد برای متقاضی در نظر گرفته شده است. این اتفاق بعد از انقضاء قرارداد کاری امکان پذیر می باشد. در وسط دوره کاری امکان کاریابی برای متقاضی وجود ندارد.

برای در خواست مجدد مجوز اقامت باید متقاضی کاریافته و مجدد تقاضا نماید.

فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

شرایط همراهی خانواده در دانمارک

در صورت احراز شرایط و اخذ ویزای کار در کشور دانمارک متقاضی قادر است خانواده خود را همراه خود ببرد. چنانچه متقاضی اثبات نماید که شرکتی با کارمندان خارجی دارد قادر به استخدام یک نفر در آژانس بین المللی می باشد. این نیرو کار جهت تماس در آژانس بین المللی قابل استخدام است. هزینه زندگی در دانمارک طبق آخرین آمار در زندگی یک ماهه  1100 € برآورد شده است.

پیشنهاد ما برای کار در دانمارک

موارد دیگری از جمله سطح هزینه ها و درآمدها در دانمارک از عوامل مهم در تصمیم گیری می باشد. اطلاع از میزان هزینه های زندگی از جمله پارامترهای مهم در باب مهاجرت است. کشور دانمارک نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. برای اطلاع می توانند به مقاله هزینه زندگی در دانمارک رجوع نمائید. همچنین یررسی شرایط و قوانین کار در دانمارک نیز حائز اهمیت می باشد. متقاضی برای اقدام به کاریابی از طریق موسسات کاریابی باید با این موسسات آشنایی داشته باشد. بسیاری از افراد برای کار در کشورهای اروپایی کشور آلمان را نیز مورد نظر قرار داده اند و در طلب ویزای کار آلمان می باشند. با توجه به شرایط فوق العاده کاری و بالا بودن اقتصاد پیشنهاد می کنیم اطلاعات لازم در این خصوص را با مطالعه مقاله فوق کسب نمایید.

مسلما برای اقدام در این راستا نیازمند مشاوره و همراهی افرادی راه آشنا در این زمینه خواهید بود. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قطعا همراهان خوبی در این مسیر برای شما خواهند بود. پیشنهاد وکلا و کارشناسان ما این است که قبل از تصمیم گیری در این باب با موسسه ما تماس حاصل نمائید و از نظر وکلای ما در این زمینه بهرمند شوید. از بذل توجه شما سپاس گزاریم.

2 دیدگاه برای “فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

 1. لیلا اکبری گفت:

  سلام. دارای مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی و مدرک فنی حرفه ای طراحی لباس و مد می باشم. همچنین در حال گذراندن دوره های آشپزی فنی حرفه ای می باشم.
  آیا می توانم برای یکی از کشورهای اروپایی و یا کانادا برای کار اقدام نمایم.
  همچنین 42 سال سن دارم و دارای بیست و یک سال سابقه کار می باشم. (با بیمه)

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله برای اخذ ویزای کار بابد شرایط شما مانند سن مهارت دانش زبان مدرک تحصیلی و نوع دانشگاه بررسی شود اگر امتیاز لازم را بیارید و واجد شرایط بشین میتوان برای شما ویزا گرفت پیشنهاد میکنیم با شماره های موسسه تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =