مهاجرت کاری دانمارک

فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

فهرست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

اشتغال در دانمارک از سال 2019 به بعد از طرق گوناگون ممکن بوده و اطلاع از فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک برای کارجویان در دانمارک بسیار سودمند خواهد بود. سودمندی اطلاع از فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک به راحتی استخدام در دانمارک کمک می نماید. دریافت اطلاعات مهاجرت و بررسی شرایط مهاجرت از فرایندی می باشد که باید توسط وکیل مهاجرت صورت گیرد. در این مقاله به بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز در سال 2019 در کشور دانمارک، شرایط و ویژگی های متمایز کننده، امکاناتی که فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک برای متقاضی فراهم می نماید و حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت شغل در کشور دانمارک می پردازیم. درصد موفقیت گرین کارت دانمارک در سال های اخیر 55% بوده است.

کشور دانمارک از جمله گزینه های برتر مهاجرتی در خصوص اخذ اقامت تحصیلی یا کاری می باشد. سالانه میزان درخواست برای متقاضیان مهاجرت به این کشور بالاست. در سال های متوالی مردمان دانمارک تحت عنوان راضی ترین مردمان جهان معرفی شده اند. رتبه برتر در سال 2016 در سازمان یونیورسام در خصوص شادترین و راضی ترین مردمان اشاره شده است. ناگفته نماند که کشور دانمارک دارای کمترین فساد اداری است. کرون واحد پول دانمارک است. در این خصوص باید گفت که از جمله کشورهایی می باشد که از حوزه یورو پیروی نمی کند. کشور شادی ها در سالهای اخیر مورد استقبال بیشتر مهاجرین قرار گرفته است.

بررسی فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

متقاضیان برای کار در دانمارک باید دارای پیشنهاد کاری باشند. اگر قصد اخذ ویزای کاری را دارید مقاله ویزای کاری دانمارک را مطالعه نمایید. متقاضی کار در دانمارک که دارای تجربه و مهارت کاری کم می باشد با شرایطی قادر به اقدام می باشند. با شرایط بالا این موضوع که شغل انتخابی فرد در فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک باشد کارآمد می باشد. نام لیست فهرست مشاغل مورد نیاز در دانمارک پوزیتیو لیست (لیست مثبت) می باشد.

پوزیتیو لیست یا همان لیست مثبت شامل مشاغلی هستند که کشور دانمارک در آن زمینه کمبود نیروی کار دارد.

قسمتی از فهرست این مشاغل به صورت زیر می باشد:

 • مهندس مکانیک
 • مهندس تولید
 • مهندس ساختمان
 • مهندس انرژی
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس IT
 • مهندس طراح و مخترع
 • مهندس معماری و مدیر ساخت و ساز
 • پزشک دندانپزشک و دام پزشک
 • مدرس دبیرستان مدارس مذهبی و مدارس نمونه و سطح عالی مردمی
 • معلم دبستان ابتدایی
 • کشاورز
 • نقشه برداری زمین
 • دارو ساز
 • تحلیل گر تجاری
 • وکیل

 شرایط اشتغال در دانمارک

قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار در دانمارک باید بررسی نمائید شغل انتخابی در لیست مشاغل مورد نیاز یا همان لیست مثبت وجود داشته باشد. داشتن قرارداد یا پیشنهاد کاری مکتوب با ذکر دستمزد و شرایط استخدامی از سمت کارفرما نیز واجب است. در مرحله بعد شما باید مطابقت و استاندارد بودن شرایط کاری و استخدام کار پیشنهادی با قوانین دانمارک را بررسی نمائید. داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای موقعیت های کاری پوزیتیو لیست الزامی می باشد. در موارد خاصی باید مجوز از دانمارک داشته باشید. مثلا پزشکان بین المللی باید مجوزی از موسسه ایمنی بیماران دانمارک اخذ نمایند.

چنانچه متقاضی کار خود را بدون اهمالی از دست دهد قادر به اخذ 6 ماه مجوز اقامت می باشد. این مجوز جهت کاریابی برای متقاضی منظور شده است. همچنین متقاضی باید مجدد برای اخذ اقامت و مجوز کار یابی اقدام نمایند. متقاضی برای اقدام مجدد می توانند از طریق فرم تقاضای AR1 و یا نامه نگاری اقدام نمایند. متقاضی باید مدارک فسخ و یا مستندات از دست دادن کار و کپی پاسپورتش را ارائه نماید. ضمیمه سند پرداخت و اعلام وصول برای تقاضا الزامی می باشد. چنانچه متقاضی در زمان کار در یک شغل دیگری بیابد باید مجدد برای اخذ اقامت اقدام نماید.

وضعیت بازار کار در کشور دانمارک

با توجه به جدول زیر بهترین شرکت دانمارکی به لحاظ پرداخت حقوق مربوط به شرکت Nykredit Group Asset Manager می باشد. میانگین درآمد پرداختی توسط شرکت مذکور در حدود $199,000 (دلار) می باشد:

کارفرما میانگین درآمدی به دلار
Nykredit Group Asset Manager $199,000
Saxo Bank $160,000
DONG Energy $128,000
Maersk $104,000
Nordea Group $103,000
Consulting, Accounting and Recruitment $96,000

همچنین جهت آشنایی بیشتر هموطنان با مشاغل پر درآمد دانمارک، ما مشاهده جدول زیر را به متقاضیان پیشنهاد می کنیم:

فعالیت میانگین درآمدی به دلار
خدمات مالی $119,000
برنامه نویسی و مدیریت پروژه $112,000
کنترل مالی و استراتژی $103,000
مدیریت اجرایی $96,000
فروش ها و توسعه بیزینس $95,000
مشاوره، حسابداری و خدمات حرفه ای $87,000

مدت اقامت از طریق کار در دانمارک

چنانچه قرارداد کاری محدودیت زمانی معینی نداشته باشد، مجوز اقامت بطور طبیعی برای 4 سال صادر می گردد. در صورت ادامه کار در همان شغل متقاضیان قادر به درخواست تمدید مجاز اقامت خود می باشند. چنانچه فرد انقضاء اقامتش تمام و با شرایط مذکور تقاضای تمدید کرده باشد قادر به حضور در دانمارک است. این امکان حضور مربوط به زمان پردازش صدور مجدد اقامت می باشد.

در صورتی که شغل فرد در لیست یاد شده نباشد با استمرار در آن کار می توان اقامت اخذ نمود. برای اخذ مجوز اقامت براساس کارهای موقتی اعتبار مجوز 6 ماه بیشتر از تاریخ قرارداد کاری می باشد. این 6 ماه برای کاریابی مجدد برای متقاضی در نظر گرفته می شود. این اتفاق بعد از انقضاء قرارداد کاری امکان پذیر می باشد. در وسط دوره کاری امکان کاریابی برای متقاضی وجود ندارد.

فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

شرایط همراهی خانواده در دانمارک

در صورت احراز شرایط و اخذ ویزای کار در کشور دانمارک متقاضی قادر است خانواده خود را همراه خود ببرد. چنانچه متقاضی اثبات نماید که شرکتی با کارمندان خارجی دارد قادر به استخدام یک نفر در آژانس بین المللی می باشد. این نیرو کار جهت تماس در آژانس بین المللی قابل استخدام است. هزینه زندگی در دانمارک طبق آخرین آمار در زندگی یک ماهه 1100€ برآورد شده است. اما جزییات ویزای اقامت خانوادگی در دانمارک 2019 عبارتند از:

عنوان ویزا ویزای اقامت خانوادگی در دانمارک
نوع اقامت موقتی
شرایط اثبات رابطه خانوادگی و تمکن مالی کافی
افراد تحت پوشش همسر و والدین، فرزندان و سایر اعضای خانواده درجه یک

پیشنهاد برای فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

موارد دیگری از جمله سطح هزینه ها و درآمدها در دانمارک از عوامل مهم در تصمیم گیری می باشد. اطلاع از میزان هزینه های زندگی از جمله پارامترهای مهم در باب مهاجرت است. کشور دانمارک نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. برای اطلاع می توانند به مقاله هزینه زندگی در دانمارک رجوع نمائید. همچنین یررسی شرایط و قوانین کار در دانمارک نیز حائز اهمیت می باشد. متقاضی برای اقدام به کاریابی از طریق موسسات کاریابی باید با این موسسات آشنایی داشته باشد. بسیاری از افراد برای کار در کشورهای اروپایی کشور آلمان را نیز مورد نظر قرار داده اند و در طلب ویزای کار آلمان می باشند. با توجه به شرایط فوق العاده کاری و بالا بودن اقتصاد پیشنهاد می کنیم اطلاعات لازم در این خصوص را با مطالعه مقاله فوق کسب نمایید.

مسلما برای اقدام در این راستا نیازمند مشاوره و همراهی افرادی راه آشنا در این زمینه خواهید بود. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قطعا همراهان خوبی در این مسیر برای شما خواهند بود. پیشنهاد وکلا و کارشناسان ما این است که قبل از تصمیم گیری در این باب با موسسه ما تماس حاصل نمائید و از نظر وکلای ما در این زمینه بهرمند شوید. از بذل توجه شما سپاس گزاریم.

سوالات پرتکرار در خصوص فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

در خصوص فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک بررسی موارد زیر الزامی است:

 1. مشاغل مورد نیاز در کشور دانمارک کدام اند؟ این مشاغل بیشتر در دسته بندی مشاغل فنی و مهندسی، آی تی و پیراپزشکی می باشد.
 2. شرایط اشتغال در دانمارک چیست؟ داشتن حداقل مدرک کارشناسی و رشته تحصیلی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور از سایر موارد اصلی می باشد.
 3. میانگین درآمد در دانمارک چقدر است؟ میزان درآمد بسته به رشته تحصیلی متغیر است و به مقدار 87000$ الی 199000$ (دلار) است.
 4. شرایط ویزای همراه دانمارک چیست؟ شرایط الحاق خانواده بستگی به محل اقامت متقاضی و میزان درآمد ماهانه برای پوشش هزینه های زندگی دارد.
 5. بهترین برنامه مهاجرت به دانمارک کدام است؟ یکی از برترین راه های اخذ اقامت از کشور دانمارک از طریق ویزای تحصیلی می باشد که فرد باید در دانشگاه های این کشور اقدام به ثبت نام نماید.

51 دیدگاه برای “فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک

 1. لیلا اکبری گفت:

  سلام. دارای مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی و مدرک فنی حرفه ای طراحی لباس و مد می باشم. همچنین در حال گذراندن دوره های آشپزی فنی حرفه ای می باشم.
  آیا می توانم برای یکی از کشورهای اروپایی و یا کانادا برای کار اقدام نمایم.
  همچنین 42 سال سن دارم و دارای بیست و یک سال سابقه کار می باشم. (با بیمه)

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله برای اخذ ویزای کار بابد شرایط شما مانند سن مهارت دانش زبان مدرک تحصیلی و نوع دانشگاه بررسی شود اگر امتیاز لازم را بیارید و واجد شرایط بشین میتوان برای شما ویزا گرفت پیشنهاد میکنیم با شماره های موسسه تماس بگیرید

 2. مومن در گفت:

  با سلام
  اعضای هیات علمی به عنوان مدرس دانشگاه در لیست مشاغل نیستند؟ ایا راه دیگه ای برای مهاجرتشون وجود داره؟
  ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای دوره های تحصیلی چه یک ساله و چه مقاطع تحصیلی میتونید اقدام کنید که تبدیل به ویزای کار میشه

   1. فاطمه گفت:

    سلام شبتون بخیر
    برای تحصیل در مقطع کالج چه شرایطی داره و چگونه میشه اقدام کرد؟

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     ابتدا باید شرایط شما کامل بررسی بشه
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس بگیرید

 3. پدرام گفت:

  سلام ۴۳ سال دارم-مدرک کارشناسی برق با ۱۸ سال سابقه کار-سطح زبانم خوبه متاهل هستم و همسر بنده هم دکتر داروساز هستند آیا برای اخذ اقامت دانمارک واجد شرایط هستیم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب از چه طریق مد نظرتون هست؟ تحصیلی؟ کاری؟ سرمایه گذاری؟

 4. حميده گفت:

  با سلام
  داروساز هستم با شش سال سابقه كار .ازدواح كردم يك قرزند دارم چطور مستونم براس اهذ اقامت از طريق تخصص براي دانمارك اقدام كنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار اکنون باید یک کارفرما داشته باشید از شما دعوت به همکاری کرده باشه برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تناس بگیرید

  2. رضا گفت:

   بابت پزشکی راحت ویزا میدن داروساز درامدش ۱۲۰۰۰یورو هست

 5. محمدادریس گفت:

  سلام
  کارشناس برق هستم ۷سال سابقه کار دارم می خواستم ببینم ویزای کارمیتونم بگیرم همسرم لیسانس زیست داره و۲تا بچه هم دارم با تشکر از راهنماییتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب باید از کشور دانمارک کارفرما داشته باشید، آیا اینگزینرو دارین؟

 6. آنیتا گفت:

  با سلام،آیا کارشناس مامایی با سابقه کار ۲۰ سال واجد شرایط است؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید مدرکتونو معادل سازی کنید

 7. رضا گفت:

  سلام. مهندس مکانیک با 20 سال سابقه کار و سن 41 سال. متاهل و دارای دو فرزند هستم. در رشته کاری خودم دارای مدارک معتبر آموزشی از سه شرکت معتبر اروپایی از جمله زیمنس هستم. امکان اقدام به مهاجرت به دانمارک برای بنده وجود داره یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا شما از کشور دانمارک کارفرما دارید؟ اگر ندارید شرایطتتون برای کشور آلمان فوق العاده هست بدون کارفرما میتونید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 8. علیرضا(تالیا) گفت:

  با سلام وعرض ارادت
  درمشاغل مورد نیاز ،شغل کشاورز هست که میخواستم بدونم دقیقا چطور بایداقدام کرد؟واینکه مدارک و تحصیلات برای این شغل الزامیه؟ کلا درمورد این شغل ونیازکشوردانمارک به کشاورزتوضیح بدید.چون من کارشناس کشاورزی و البته عضونظام مهندسی کشاورزی وکارکشاورزی هم انجام دادم.سن 47 وزبان انگلیسی درحدودآیلتس5.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض خدمت شما آیا شما کارفرما از دانمارک دارید؟

 9. فردین عباسی گفت:

  سلام،وقت بخیر، من کارشناس پرستاری و39 سال سن ،13 سال سابقه کاری ، متاهل و دارای یک فرزند 2 ماهه، مدرک زبان اصلا ندارم، شرایط اخذ ویزای کار با شرایط بنده برای دانمارک یا کشور دیگر اروپایی چطور هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مدرک شما باید معادل سازی شود و اینکه شما باید اول برای دوره های زبان دانمارکی اقدام کنید و قبلش مدرکتون بفرستیم دانمارک برای تایید که ویزا بگیرید برید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 10. مرشدی گفت:

  با سلام خدمت شما
  بنده دیپلم فنی ساختمان فوق دیپلم ساختمان و لیسانس عمران دارم و متاهلم سه سال سابقه کار مرتبط دارم مدرک زبان ندارم و میخواستم بدونم شرایط ویزای کار برای دانمارک به چه صورت هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا از دانمارک کارفرما دارید؟

    1. ليلا دانشي گفت:

     باسلام
     من كارشناس راديولوژي با ١٥ سال سابقه كار هستم.مجردم و ٣٨ سال سن دارم.
     ايا براي كار در دانمارك ميتونم اقدام كنم؟
     سطح زبانم خوبه و فكر ميكنم بتونم ايلتس ٦/٥ بگيرم
     ممنونم از راهنماييتون

     1. ف.فرجی گفت:

      سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا مقاله ویزای کاری دانمارک را مطالعه نموده و در صورت وجود ابهام با موسسه ارتباط بگیرید.

 11. فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید .من فوق لیسانس ادبیات دارم آیا شغلی که مرتبط باشه با رشته تحصیلیم در دانمارک میتونم پیدا کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما فوق لیسانس چه ادبیاتی دارید فارسی؟

 12. کاوان گفت:

  سلام
  من کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش مدیریت هستم، آیا شرایط کاری تو دانمارک وجود دارد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عضر ادب در صورتی که جاب آفر داشته باشید بله

 13. مرجان جبلی گفت:

  سلام
  من ۵۴ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم
  ۱۷ ساله تدریس خصوصی و ترجمه دارم.
  من میتونم در دانمارک کار پیدا کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید کار کنید اما در ابتدا باید به دنبال کارفرما از دانمارک باشید که برای شما دعوت نامه کاری بفرسته

 14. لیلا راد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده ۳ سال است که آموزگار دوم ابتدایی هستم ۳۶ ساله و یک فرزند پسر ۶ ساله دارم .همسرم ۴۹ ساله و راننده .میخواستم بدونم ما میتونیم برای دانمارک اقدام کنیم.داخل لیست مشاغل آموزگار ابتدایی هم دیده میشد .البته از سال ۸۶ بیمه دارم و وارد آموزش و پرورش شده ام با سمت مربی پیش دبستان و مهد کودک و….تا حال حاضر . ممنون از پاسخ گویی شما استاد بزرگوار

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید لطف کنید ابتدا یک کارفرما از دانمارک پیدا کنید یعنی اینکه یک مدرسه از شما دعوت به همکاری کرده باشه

 15. شهرونو گفت:

  سلام من پرستارم آیا حقوق بنده در دانمارک برای زندگی خوب کافیست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما این بستگی به شیوه زندگی شما داره

 16. Fereshte گفت:

  سلام ھمسر من نویسندہ صداوسیما ھست و روزنامہ نگار۔خودمم طراح لباس ھستم ۔ما چطوری میتونیم اقدام کنیم و کارفرما پیدا کنیم و شغل ھمسر من و تو دانمارک موردہ استفادہ ھست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا شما کارفرمایی از دانمارک دارین؟

 17. حمید رضا شمسایی گفت:

  سلام
  تکنسین رادیولوژی با مدرک کاردانی و ۱۵ سال سابقه کار هستم. امکان مهاجرت برای کار دارم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر هدفتون کار دانمارک است باید در ابتدا مدرکتونو معادل سازی نمایید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

  2. رضا گفت:

   من 34 سالمه مدرک ارشد مکانیک تبدیل انررژی دارم با 8 سال سابقه کار در شرکت گاز ایران و پنج سال سابقه در طراحی و نظارت تاسیسات ساختمان در نظام مهندسی و ایلتس 6.5 دارم چطوری میتونم کار فرما دانمارکی پیدا کنم

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما با حضور در محیط به صورت ویزای تحصیلی دانمارک و یا جستجوی از سایت های کاریابی

 18. Mahdi گفت:

  فوق لیسانس مدیریت مالی و ۱۱ سال سابقه بیمه دارم
  شاغل در بانک
  ۳۸ ساله
  درخواست ویزای کار دارم
  آشنایی نسبی با زبان انگلیسی

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا کارفرما از کشوری دارید؟

 19. نگین گفت:

  سلام . بنده 41 سال دارم مدرک داروسازی و سابقه کار 14 سال .ایا میتونم برای کار در دانمارک اقدام کنم و از چه راهی

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای دانمارک سوئد و آلمان شرایط خوبی دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 20. علی گفت:

  سلام من رشته حسابداری و مدیر مالی هستم ایا در دانمارک میتونم همین کار خودموادامه بدم ایا میتونم کسب درامد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 21. رضا گفت:

  سلام
  من مدرک کاردانی نرم افزار دارم و کارم حدود ۶ ساله تعمیرات موبایل نرم افزار و سخت افزار هست و و کامپیوتر نرم افزار هم یاد دارم و تا حدودی sql ایا میتونم اقدام کنم سن ۲۵ مجرد هستم سرمایه هم ندارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برخی از کشورها هستن که با شرایطی که دارید امکان مهاجرت رو خواهید داشت
   حتی کشورهای درجه یکی مثل آلمان که ویزای جستجوی کار در اختیار شما قرار می دهد. برای اطلاع از ویزای جستجوی کار آلمان مقاله فوق را مطالعه نمایید.
   همچنین بهتر است برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

 22. آیدا گفت:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی هستم. اما میخوام به عنوان آشپز برای ویزای کاری دانمارک اقدام کنم. با گذراندن دوره‌های فنی حرفه‌ای و یا دریافت مدرک کارشناسی آشپزی ملل، احتمالش هست قبولم کنن؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما باید ابتدا رزومه تون رو برای کارفرما در دانمارک ارسال کنید تا ببینید برای شما جاب آفر میفرستن یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *