مهاجرت به کشور نیوزلند

مقدمات مهاجرت به نیوزلند

مقدمات مهاجرت به کشور نیوزلند

قدم اول برای مهاجرت به نیوزلند از راه های مختلف از جمله ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … اطلاع از مقدمات مهاجرت به نیوزلند می باشد. نیوزلند یکی از پیشرفته ترین و آرام ترین کشور های دنیا می باشد در نتیجه برای آماده سازی مقدمات مهاجرت به نیوزلند باید از شرایط ذیل اطلاع پیدا کرد.

انواع ویزا برای مهاجرت به نیوزلند چیست؟

شرایط دریافت روادید تحصیلی به نیوزلند چیست؟

شرایط دریافت روادید کاری به نیوزلند چیست؟

این کشور اگر چه کوچک است، اما یکی از پیشرفته ترین و آرام ترین کشور های دنیا به شمار می رود. آخرین اطلاعات درباره فرصت های زندگی و مهاجرت به نیوزلند را می توانید در مقاله متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمائید. قدم اول برای انجام مقدمات مهاجرت به نیوزلند آن است که به سایت رسمی اداره مهاجرت به نیوزلند مراجعه کنید که همه اطلاعات لازم برای مهاجرت را در اختیار شما قرار داده است. اگر فرد سابقه کیفری ندارد و سنش کم تر از 55 سال است، میتواند از طریق یکی از روش های مهاجرتی (سرمایه گذاری و نیروی متخصص) به این کشور سفر کنید. مهاجرت به نیوزلند از مهاجرت به استرالیا و کانادا آسان تر نیست. اما سختی های زیادی هم پیش روی متقاضیان قرار نمی دهد چرا که اساسا، متقاضی مهاجرت به نیوزلند به نسبت استرالیا و کانادا کمتر است.

آماده سازی مقدمات مهاجرت به نیوزلند

البته باید توجه داشت که همانند مهاجرت به استرالیا، در اختیار داشتن مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 80 به بالا الزامی است و اساسا اگر فرد به عنوان متقاضی اصلی، مدرک زبان نداشته باشد، پرونده استارت نمی خورد. البته به این موضوع باید توجه کرد که برخی از متقاضیان میتوانند از معافیت زبان (ENGLISH KNOWLEDFE WAIVER) استفاده کنند که شرایط خاص خود را دارد. مثلا اگر شخص در یک دانشگاه در نیوزلند یا اینکه در یک دانشگاه انگلیسی زبان در یک محیط آکادمیک انگلیسی زبان تحصیل کرده باشد.

به منظور مهاجرت به نیوزلند چه به صورت سرمایه گذاری و چه به صورت نیروی متخصص، در اختیار داشتن مدرک دانشگاهی (کارشناسی به بالا) امتیاز خوبی محسوب میشود و شرایط انتقال پرونده شما را به POOL LIST فراهم می کند. البته شما برای مهارجرت به نیوزلند از طریق برنامه سرمایه گذاری، میتوانید مدرک دیپلم هم داشته باشید، اما تجربه و دانش مدیریتی شما باید نیازمندی های اعلامی اداره مهاجرت به نیوزلند را پشتیبانی کند.

انواع ویزا برای مهاجرت به نیوزلند

برای سفر به نیوزلند به دلایل و اهداف گوناگون، روادید خاصی وجود دارد که طبق نیاز خود، باید برای دسته بندی مربوطه اپلای کنید.

روادید VISIT برای گردش و سفر کوتاه مدت به نیوزلند
روادید STUDY مخصوص دانشجویان و محققان که از دانشگاه های نیوزلند پذیرش تحصیلی دارند
روادید WORK برای کارگرانی که به منظور کار در نیوزلند، رهسپار این کشور هستند
روادید LIVE PERMANENETLY برای کسانی که قصد اقامت کوتاه مدت و موقت در نیوزلند دارند
روادید JOIN FAMILY برای متقاضیانی که به قصد دیدن خانواده و آشنایان به این کشور سفر می کنند
روادید START A BUSINESS OR INVEST برای علاقمندان به مهاجرت کارآفرینی یا سرمایه گذاری

شرایط سفر گردشگری به نیوزلند

برای سفر گردشی به نیوزلند باید در سایت، به بخش visit بروید و به بخش بازدید نیوزلند از ایران و چه مدتی قصد بازدید از نیوزلند (اگر به لینک بالا مراجعه کنید، این صفحه برای شما نمایش داده می شود که باید مشخص کنید که از ایران و به چه مدتی قصد بازدید از نیوزلند را دارید. با کلیک بر روی گزینه DISPLAY OPTIONS به صفحه مربوطه راهنمایی می شوید) (پس از کلیک بر روی گزینه display options تصویر بالا برای شما نمایش داده می شود که مشخص می کند که این ویزای گردشگری، مخصوص چه متقاضیانی است) افرادی که روادید گردشگری به منظور سفر به نیوزلند دریافت میکنند، حداکثر ۹ ماه میتوانند در این کشور اقامت کنند.

مقدمات مهاجرت به نیوزلند

شرایط دریافت روادید تحصیلی نیوزلند

اگر به منظور تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیوزلند قصد دریافت روادید این کشور را دارید می بایست ویزای تحصیلی بگیرید. اطلاعات لازم در بخش study در دسترس است. وقتی به این صفحه مراجعه کردید، از شما درباره مدت اقامت تحصیلی و نوع گذرنامه (ایرانی) سوال میکند که باید طبق عکس زیر به سوالات پاسخ دهید و بر روی DISPLAY OPTIONS کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه آپشن، به صفحه زیر منتقل می شوید. دریافت روادید کاری نیوزلند گزینه اول را انتخاب کنید که مربوط به متقاضیان دریافت سفر به نیوزلند به عنوان دانشجوی بلند مدت است. این روادید به شما اجازه میدهد تا 4 سال در نیوزلند بمانید و درس بخوانید. گزینه ای خوبی برای کسانی که خواهان دریافت گذرنامه نیوزلندی پس از پایان دوران تحصیل است.

شرایط دریافت روادید کاری نیوزلند 

برای سفر به نیوزلند با روادید کاری، می بایست به بخش WORK مراجعه کنید. سفر به نیوزلند با روادید کاری کافی است روی گزینه شماره 2 که EXPLORE VISA OPTIONS TO WORK است کلیک کند به صفحه زیر هدایت می شود. می بایست گزینه های بالا را پر نماید و سپس دکمه DISPLAY OPTIONS  را کلیک کرده به صفحه بعدی کلیک کند.

سفر به نیوزلند و اخذ روادید کاری

همانطور که ملاحظه شد، برای سفر به نیوزلند و اخذ روادید کاری،گزینه های زیادی وجود دارد.

  • روادید مهاجرت به نیوزلند از طریق دسته بندی ویزا نیروی متخصص (SKILLED MIGRANT RESIDENT VISA)
  • روادید سفر به نیوزلند به منظور انجام کار بر اساس یک دعوتنامه شغلی از کارفرمای قانونی نیوزلندی (ESSENTIAL SKILLS WORK VISA)
  • روادید سفر به نیوزلند بر اساس توانمندی شغلی فوق العاده شما (SPECIFIC PURPOSE WORK VISA)
  • روادید سفر به نیوزلند به منظور کار بلند مدت تخصصی (LONG TERM SKILL SHORTAGE LIST WORK)

روادید کار در نیوزلند اگر فرد 2 سال در این کشور سابقه کاری داشته باشد در قالب دسته: الف)LONG TERM SHORTAGE LIST RESIDENT VISA قرار می گیرد. ب)روادید کار در نیوزلند برای کسانی که فارغ التحصیل دانشگاه های نیوزلند باشند در دسته ج)POST STUDY WORK VISA-EMPLOYER ASSISTED قرار می گیرند. معمولا با روادید شغلی در دسته بندی نیروی متخصص، می توانید 60 ماه در نیوزلند بمانید. اگر مالیات بدهید و کار  فرد قانونی باشد، مستقیم میتواند برای دریافت اقامت دائم نیوزلند اقدام کرده و پس از طی مراحل قانونی، گذرنامه معتبر نیوزلندی در اختیار شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص مقدمات مهاجرت به نیوزلند با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هجده =