ویترین

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان

سالانه بسیاری از متقاضیان برای ادامه تحصیل در کشورهای نظام برتر و دارای سیستم آموزشی حرفه ای تحت عنوان مهاجرت بدون مدرک زبان اقدام می کنند. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند برای کشورهایی اقدام نمایند که برای ورود، به مدرک زبان نیاز نداشته یا امکان زبان آموزی را به متقاضیان این امر اعطا مینمایند. از شرایط لازم برای تحصیل و کار در هر کشوری آشنایی به زبان آن کشور می باشد که با رعایت شرایط و قوانین هر کشور امکان یادگیری زبان در کشور مبدا یا مقصد برای متقاضی وجود دارد.

 • کدام کشور معتبر در دنیا بدون مدرک زبان ویزا میدهد؟
 • آیا مهاجرت به کانادا و استرالیا و نیوزلند بدون مدرک زبان ممکن است؟
 • کدام کشور روی پذیرش تحصیلی زبان ویزا میدهد؟

این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

مهاجرت تحصیلی به اروپا بدون مدرک زبان

یکی از شیوه های مهاجرت بدون مدرک زبان، مهاجرت تحصیلی است. در این مورد نیز بایستی به دنبال کشورهایی گشت که اخذ پذیرش و دریافت ویزا از آنها منوط به ارائه مدرک زبان انگلیسی مدرک IELTS یا TOEFL نمی باشد. در این خصوص به دو نوع مقصد تحصیلی می رسیم. ابتداء برخی مقاصد تحصیلی در اروپا هستند که شرط پذیرش از آنها ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست ولی در عوض افراد بایستی در دوره های زبان رسمی آن کشورها شرکت کنند و یا اینکه مدرک مهارت زبان آن کشور را داشته باشند که از آنجمله کشورها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

کشورها شرایط زبان برای تحصیل در آن کشورها
فنلاند ارایه مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی در سطح B2
آلمان مدرک زبان آلمانی : تست داف TestDaf سطح 4، گواهی موسسه گوته در سطح C2 و یا آزمون زبان آلمانی DSH در سطح 2 و 3
اتریش مدرک b2 , c1
فرانسه DELF یا TCF-DAP در سطح B2 مورد پذیرش اغلب دانشگاه های فرانسه
ایتالیا estهی زبان ایتالیایی سطح B1/B2
سوئد گوامدرک زبان سوئدی Svenska 3 یا TISUS-t
ترکیه مدرک زبان ترکی در سطح C1
مجارستان مدرک زبان مجارستانی در سطح B1/B2

تحصیل در کشورهای آسیایی بدون مدرک زبان

در مجموع می توان به جرات گفت که اغلب کشورهای آسیایی جزء آندسته از کشورها هستند که افراد بدون مدرک زبان انگلیسی مثل تافل و یا آیلتس می توانند در آنها ادامه تحصیل دهند. از جمله این کشورها نیز می توان به چین، کره جنوبی، ژاپن، مالزی، سنگاپور و … اشاره کرد. دانشجویان در این کشورها با شرکت در دوره های کالج زبان و یا در کنار دروس دانشگاهی خود می توانند به مدرک زبان آن کشورها دست یابند.

در جدول زیر می توان با این کشورها و شرایط زبانی آنها برای تحصیل آشنا شد:

شرایط زبان برای تحصیل در آن کشورها کشورها
مدرک زبان ماندارین HSK چین
تست مهارت زبان ژاپنی (JLPT) در سطح N2 ژاپن
مدرک زبان کره ای کره جنوبی
مدرک زبان مالایی سنگاپور
مدرک زبان مالایی مالزی

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان در 2023

دانش آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل در مدارس کشورهای انگلیسی زبان در سال 2023 را دارند این امکان را خواهند داشت تا در کنار دروس تحصیلی خود به یادگیری زبان نیز بپردازند. به طور مثال در کشوری نظیر کانادا دانش آموزان زبر 18 سال با داشتن آشنایی نسبی به زبان انگلیسی می توانند برای مدارس این کشور اقدام نمایند. کشورهایی چون انگلستان و استرالیا نیز بستری مناسب برای تحصیل زبان دانش آموزان در مدارس این کشور فراهم نموده اند.

پس از تحصیل مدارس، متقاضیان برای ورود به دانشگاه های این کشور باید سطح زبان مناسبی همراه با مدرک زبان ارائه نمایند. در نتیجه دانشگاه های کشور کانادا، انگلستان و استرالیا برای تحصیل دانشجویان در دانشگاه ها و اخذ پذیرش از متقاضیان خواستار مدرک زبان در سطح حداقل آیلتس 6 می باشند. امکان تحصیل دوره زبان در این کشورها پیش از ورود برای متقاضیان وجود دارد اما شانس اخذ ویزا برای مهاجرت بدون مدرک زبان چندان بالا نخواهد بود.

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

 

مهاجرت کاری بدون نیاز به مدرک زبان

با وجود اینکه کشورهای انگلیسی زبان جزء بهترین و معروفترین مقاصد کاری هستند. ولی نظر به اینکه این کشورها بجز آمریکا برای اعطای ویزای کاریشان از سیستم امتیاز- محور Point- based system بهره می برند، از همین رو نیز متقاضیان برای دریافت ویزای این کشورها تیازمند تامین شروط یا معیارهای مختلفی از جمله معیار زبان انگلیسی هستند که حداکثر امتیاز آن را در قالب برنامه های مهاجرتی کشورهای انگلیسی زبان مشاهده می کنید.

نکته جالب اینکه در بین معیارهای گزینش نیوزلند ارائه مدرک مهارت زبان جزء معیارهای امتیاز آور نیست:

امتیاز مهارت زبان انگلیسی کشورها
28 امتیاز کانادا
20 امتیاز استرالیا
10 امتیاز انگلستان

بلوکارت با ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی

کشور سوئد و مهاجرت بدون زبان

برخی از کشورها نظیر کشور سوئد با داشتن حداقل مدرک زبان در سطح آیلتس 5، 5.5 فرصت این را به متقاضی می دهند تا پیش از شروع ترم اصلی خود، دوره زبان انگلیسی و زبان سوئد گذرانده و به سطح مورد نیاز دانشگاه های این کشور برسند. دوره های زبان در سوئد معمولا 6 ماهه بوده و امکان تمدید را به متقاضیان تحصیل در این کشور می دهد. از دیگر مزیت های تحصیل در سوئد امکان بردن همراه به صورت همزمان می باشد و متقاضیان می توانند پس از تحصیل برای کاریابی و اخذ اقامت اقدام نمایند.

دوره های زبان در کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهایی می باشد که امکان تحصیل را به دانشجویان اعطا می کند. متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند برای دوره های زبان آلمانی یا انگلیسی در کشور اتریش اقدام نموده و به تقویت زبان خود بپردازند. دوره های زبان در کشور اتریش 6 ماهه بوده که امکان تمدید را نظیر کشور سوئد به متقاضیان می دهد

مهاجرت بدون مدرک زبان به مجارستان و فرانسه

مهاجرت بدون مدرک زبان به مجارستان و فرانسه

برخی از کشورها نظیر کشور اتریش، فرانسه، مجارستان، مالت، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و… دوره های زبان برگزار می نمایند و امکان تحصیل زبان در کشور مقصد را به متقاضیان این امر می دهند. کشوری نظیر فرانسه برای دوره زبان در هر ترم هزینه ای معادل 2000€ تا 6000€ (یورو) دارد. هزینه های مسکن در این کشور نزدیک به ماهی 1000€ (یورو) برآورد شده است و دانشجویان می توانند پس از تحصیل زبان برای شروع ترم دانشگاه اقدام نمایند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه مقاله مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان را مطالعه بفرمایید.

کشور مجارستان نیز امکان تحصیل زبان (زبان انگلیسی و آلمانی) را به متقاضیان می دهد که بین 5000€ تا 6500€ (یورو) سالیانه هزینه خواهد داشت. دوره های زبان در کشورهای مختلف نظیر مالت، آفریقای جنوبی، نیوزیلند و بسیاری از کشورها هر یک شرایط خاص و هزینه های مخصوص به خود را داراست که راه ورود مناسبی برای ورود به سیستم آموزشی کشور مورد نظر محسوب می شود. جهت اگاهی در مورد مهاجرت بدون مدرک زبان در مجارستان مقاله ویزای تحصیلی مجارستان را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت بدون مدرک زبان در 2023

نیاز است پیش از هر اقدامی برای تحصیل زبان، در خصوص شانس پذیرش و ویزا برای کورس های زبان کشور مقصد اطلاعات لازم را کسب نموده و سپس برای این امر اقدام نمایید. همچنین آگاهی از قوانین و تغییرات سال 2023 در کشورهای آلمان، مجارستان و… که پیش تر معرفی شدند ضروری می باشد. جهت اخذ اطلاعات لازم در این راه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط گرفته و با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت بدون مدرک زبان

متقاضیان مهاجرت بدون مدرک زبان با سوالات زیر مواجه می شوند:

 • بهترین روش برای مهاجرت به خارج از کشور بدون مدرک زبان چیست؟ روش های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف معمولا نیازی به در اختیار داشتن مدرک زبان ندارند.
 • آیا امکان تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان وجود دارد؟ برخی از کشورهای جهان نسبت به پذیرش دانشجویان بدون مدارک زبان اقدام می کنند اما این دانشجویان نیز موظف هستند در دوره های آموزش زبان شرکت کنند.
 • آیا امکان شرکت در دوره های زبان در خارج از کشور وجود دارد؟ برخی از کشورهای جهان مانند مجارستان، ترکیه و روسیه اجازه شرکت در دوره های زبان را به متقاضیان خارجی می دهند.
 • آیا شرکت در دوره های زبان در سوئد بدون مدرک زبان ممکن است؟ خیر، متقاضیان شرکت در دوره های آموزش زبان در سوئد باید حداقل مدرک 5.5 آیلتس را در اختیار داشته باشند.
 • امکان کار در آلمان بدون مدرک زبان وجود دارد؟ خیر، یکی از الزامات دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، داشتن تسلط کامل به زبان آلمانی است.
4.7/5 - (20 امتیاز)

یک دیدگاه برای “مهاجرت بدون مدرک زبان

 1. وحید گفت:

  ابن نوع مهاجرت برای همه کشورهاست اما به ما ایرانیا ویزا نمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *