مهاجرت کاری سوئیس

موسسات معتبر کاریابی در سوئیس

موسسات معتبر کاریابی در سوئیس

موسسات معتبر کاریابی در سوئیس پلی برای ورود سریع به بازار کار محسوب می شوند و به صورت تخصصی فرصت های کاری را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. مهاجرت کاری به کشور سوئیس یکی از راه های ممکن برای مهاجرت و اقامت در این کشور محسوب می شود، برای ورود به بازار کار کشور مالزی شرایط و قوانینی وضع شده است که رعایت آن برای تمامی متقاضیان الزامی است. کشور سوئیس علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای کار است به دلیل زیر ساخت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور ایده آلی برای زندگی می باشد. با توجه به شرایط مناسب کشور سوئیس برای کار و زندگی، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به بررسی شرایط کاریابی و موسسات معتبر کاریابی در سوئیس بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

 • شرایط کاریابی در سوئیس چیست؟
 • آیا موسسات کاریابی در سوئیس از متقاضیان هزینه دریافت می کنند؟
 • شرایط استفاده از موسسات کاریابی در سوئیس چیست؟
 • فرآیند دریافت پیشنهاد کاری در سوئیس چیست؟
 • آیا شهروندان خارجی می توانند در این کشور به کار برسند؟

شرایط کار به کمک موسسات معتبر کاریابی در کشور سوئیس

پیش از معرفی موسسات کاریابی در کشور سوئیس به بررسی شرایط کار برای متقاضیان خارجی در این کشور می پردازیم. در سال 2022 نرخ بیکاری در کشور سوئیس 3.5% اعلام شده است، با توجه به نرخ اعلام شده مشخص می شود بیکاری در این کشور بسیار کم است و فرصت های شغلی برای متقاضیان واجد شرایط وجود دارد. دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی معتبر در کشور سوئیس یکی از شرایط لازم برای ورود به بازار کار این کشور می باشد. دقت داشته باشید که مهمترین پارامتر برای شروع کار در این کشور تسلط به زبان رایج در کشور سوئیس جهت برقراری ارتباط است. همچنین متقاضیانی که دارای مدرک آکادمیک در زمینه شغلی مورد نظر باشند شانس زیادی برای یافتن کار در کشور سوئیس دارند.

این کشور هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می کند که برخی از آن ها عبارتند از داروسازی، مشاور، بانکداری، فناوری اطلاعات، زمینه بیمه، تحلیلگر مالی، تحلیلگران سیستم و غیره. طبق قوانین کار کشور سوئیس کارکنان باید در طول هفته به مدت 45 ساعت مشغول به کار باشند بسیاری از کارفرمایان به خصوص در مشاغل صنعتی به کارکنان اجازه می دهند در ساعت های انعطاف پذیری مشغول به کار باشند. لازم به ذکر است کشور سوئیس از قوانین استخدام وضع شده در اتحادیه اروپا برای استخدام متقاضیان خارجی و بین المللی پیروی می کند.

شرایط کار به کمک موسسات معتبر کاریابی در کشور سوئیس

معرفی موسسات معتبر کاریابی در سوئیس

برای کاریابی در کشور سوئیس راه های مختلفی وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها موسسات کاریابی معتبر در این کشور است. همچنین متقاضیان می توانند از طریق وب سایت های کاریابی و آگهی های شغلی منتشر شده به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص و مهارت خود باشند. پس از آنکه متقاضی شغل مورد نظر خود را از طریق یکی از راه های ممکن پیدا کرد باید مدارکی مانند: مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری، مدرک معتبر زبان، اسکن پاسپورت، تکمیل فرم مورد نظر، گواهی تمکن مالی و انگیزه نامه را برای بررسی درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کند. برخی از موسسات کاریابی معتبر در کشور سوئیس عبارتند از:

 • ACCA Consulting Weissen
 • Az-Jobs.ch
 • BOSSinterim SA
 • Bureau Logos AG
 • CATTANEO Consulting S
 • CBC Consultant
 • Darde and Lassocies
 • Bjørn Johansson Associates AG
 • Euro London Appointments

یکی از راه های رایج برای مهاجرت به کشور سوئیس، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. متقاضیانی با ویزای تحصیلی نمی توانند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشند و باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. پس از اخذ قرار داد کاری فرد می تواند اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری انجام دهد و در این کشور اقامت داشته باشد. برای اطلاع از شرایط اقامت پس از تحصیل در این کشور می توانید به مقاله اقامت پس از تحصیل در سوئیس رجوع کنید.

شرایط دریافت ویزای کار کشور سوئیس

دریافت ویزای کار کشور سوئیس یکی دیگر از لازمه های مهاجرت کاری به این کشور است. متقاضیان پس از دریافت دعوت نامه شغلی/قرارداد کاری از کارفرمایی در این کشور می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار سوئیس انجام دهند. برای دریافت ویزای کار لازم است متقاضی درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور سوئیس اعلام کند. از مزایای کار در کشور سوئیس این است که فرد می تواند مجوز اقامت در این کشور را برای همسر و فرزندانی با سن کمتر از 18 سال را دریافت کند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئیس عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • مشخص شدن محل اقامت در سوئیس
 • ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور سوئیس
 • اگر قصد اقامت همراه با اعضاء خانواده را دارید باید فرم مربوطه را تکمیل کنید، مدارک شناسایی، پاسپورت اعضاء، عکس پاسپورتی و سند ازدواج ارائه کنید

شرایط فرد پس از اخذ ویزای کاری سوئیس

شهروندان اتحادیه اروپا پس از 5 سال اقامت قانونی در سوئیس و سایرین پس از گذشت 10 سال می توانند درخواست دهند و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. از آن جایی که سوئیس گران ترین کشور اروپایی است و مردم آن سطح رفاه بسیار بالایی دارند، حتی شهروندان سایر کشورهای توسعه یافته نیز علاقه مند هستند پاسپورت سوئیس را داشته باشند. البته همان طور که هزینه زندگی در سوئیس بالا است و ماهیانه زندگی تک نفره بین 1800€ تا 2000€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت، مردم سوئیس بیشترین سطح درآمد در کل دنیا را نیز به خود اختصاص داده اند. در جدول ذیل متوسط درآمد بخش دولتی و خصوصی در سوئیس طی سال 2022 مقایسه شده است:

حوزه کاریمتوسط درآمد ماهیانه در سوئیس
بخش خصوصیCHF121000 (فرانک سوئیس)
بخش دولتیCHF126000 (فرانک سوئیس)

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص موسسات معتبر کاریابی در سوئیس کسب کردید. برای مهاجرت به کشور سوئیس راه های دیگری نیز وجود دارد که با مطالعه مقاله مهاجرت به سوئیس از آن ها مطلع می شوید. همچنین کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعات کاملی در خصوص راه های مهاجرت به کشورهای مورد نظر با توجه به شرایط در اختیار متقاضی قرار دهند.

4/5 - (1 امتیاز)

16 دیدگاه برای “موسسات معتبر کاریابی در سوئیس

 1. پژمان گفت:

  سلام تورو خدا یه سایت کاریابی معتبر سویئسی به من معرفی کنید لطفا

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نزدیک به 10 مورد در متن مقاله معرفی شده. همه این ها برای کار در سوئیس مناسب هست

 2. Chris گفت:

  کار ساده هم گیر میاد تو سوئیس یا فقط دکتر مهندس میخواد؟؟اگه هست میشه در رابطه با راه های پیدا کردن کار توضیح بدید ممنون..حقوق کارگر ساده اونجا چقدر هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   کشور سوئیس در هر زمینه ای بخواین کار بکنید نیازه که دعوتنامه شغلی داشته باشید

   1. محمدرضا عدل گفت:

    سلام چطور دعوتنامه شغلی از یک کار فرما بگیریم

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     شما باید به سایت های کاریابی مراجعه کنید و اونجا متوجه خواهید شد که اولا کدوم شرکت ها به دنبال نیروی کار هستند و همچنین کدون شرکت ها نیروی کار خارجی در حوزه تخصص شما نیاز دارند. در این صورت شما می تونید با کارفرماها مذاکره کنید و پیشنهاد کاری مد نظر رو دریافت کنید

 3. كريم گفت:

  سلام، من همراه خانمم به كشور سوئيس آمده ام. در حال حاضر دنبال كار هستم. لطفا راهنمايي بفرماييد. منهدس برق هستم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بزرگوار روزمه تون رو برای همین سایت های کاریابی که معرفی شده ارسال کنید لطفا

 4. علی گفت:

  سلام
  من دانشجوی دکتری مکانیک دانشگاه دولتی ام ۱۳ مقاله ایرانی خارجی و آی اس آی دارم، ۷ سال سابقه نفت و گاز به صورت مستمر و مرتبط با رشته ام، ۳۴ سالم خواستم ببینم میشه اپلای شغلی کنم شرایط مناسب اپلای کردن چطور؟ ناگفته نمونه تازه هم یک مقاله ای اس آی داوری کردم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در این کشور حتما باید دعوتنامه کاری داشته باشید

 5. حسین گفت:

  سلام
  ببخشید یه سوال در مورد حقوق در سوئیس داشتم
  من تحقیق کردم تو یه رشته ای که مد نظرم بود یجا نوشت حقوث سالیانه 400هزار فرانک یه جا دیگه نوشت 100هزار فرانک میخوام بدونم حقوق ها در چه رنجی هستن؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خب این خیلی بستگی به کار شما و سابقه کاریتون داره در این زمینه 10 شغل پر درآمد در سوئیس رو مطالعه کنید به شما کمک میکنه

 6. حیدر امراللهی بیوکی گفت:

  سلام.حیدر امراللهی بیوکی هستم ۴۵ساله.لیسانس رادیولوژی با حدود ۱۰سال سابقه دولتی و بیمه و ۵سال سابقه کار در مراکز غیردولتی. متاهلم و ۳فرزند زیر ده سال دارم.خانمم فوق دیپلم فقه وحقوق و مدرک آرایشگری فنی و حرفه ای با مدرک فنی در زمینه های کوتاهی مو.ناخن.صورت وابرو وتتو و رنگ مو ومواد و…۳۲سال دارند…برای هر کدوم از ما امکان کار راحتر باشه و ویزای کار هر کدوم را راحتره میشه گرفت ازطریق اون فرد اقدام میکنیم.لطفا با راهنمایی دقیق راهگشای ما باشید.سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   همسرتون از طریق کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای و شما از طریق کار در آلمان اقدام کنید

 7. ایرج گفت:

  من ایرج صفیان هستم بمدت ۲۰سال با مدرک مهندسی برق بعنوان فورمن برق و ابزار دقیق و اتوماسیون در یکی از بزرگترین کارخانه تولیدی ورق گالوانیزه و ورق رنگی مشغولم
  ۴۳ سال دارم با ۳ تا بچه ۱۲ساله و۸ساله و ۹ ماهه
  جهت مهاجرت به کشور سوییس نیاز به همکاری شما دارم
  مرسی ممنون از شما

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شرایط کاری خوبی دارید جناب صوفیان
   البته از نظر سنی شرایطتون لب مزره که باید سریعتر اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *