ویزای کاری

کار در نروژ

کار در نروژ

در سال های اخیر به ویژه از سال گذشته تاکنون، کار در نروژ برای اتباع خارجی که به این کشور مهاجرت کرده اند موضوعی پر اهمیت تلقی می شود. مطابق با مطالعات صورت گرفته، نرخ بیکاری در کشور نروژ در سال 2024 معادل 3.7% بوده است هر چند همچنان اهمیت زیادی دارد که متقاضیان کار از توانایی های بالایی برخوردار باشند چرا که در میان کشورهای اروپایی و حوزه اسکاندیناوی، نروژ با جمعیتی کمتر از 6 میلیون و برخورداری از کیفیت زندگی بالا، مورد توجه بسیاری از مهاجرین کارآمد واقع شده است.

 • آیا امکان اخذ ویزای کار نروژ برای اتباع خارجی می باشد؟
 • آیا برای کار در نروژ نیاز به داشتن پیشنهاد کاری است؟
 • نحوه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نروژ چیست؟
 • کار دانشجویی در این کشور به چه نحوی است؟

با توجه به نیاز روز، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را در خصوص نروژ و کار در این کشور گردآوری نموده است و امید است مطالعه آن برای علاقه مندان به این کشور مفید باشد. در واقع سعی بر این بوده با مطالعه این مقاله تا انتها افراد به پاسخ سوال های بالا دست پیدا کنند.

کار در نروژ

در نروژ فهرستی از حدود 180 حرفه تحت نظارت وجود دارد. برای درخواست یکی از آنها، یک خارجی باید مراحل تایید صلاحیت را طی کند. این کار در وب سایت رسمی آژانس نروژی NOKUT انجام می شود. برخی از مشاغل مانند اقتصاددانان، مهندسان و روزنامه نگاران در لیست نیستند. از سوی دیگر، طیف وسیعی از حرفه های پزشکی وجود دارد. شروع به دنبال کار در نروژ باید از این منبع باشد. اکثر شرکت ها در نروژ از متقاضیان می خواهند که زبان محلی را بدانند. برای این کار دوره های تسریع شده ویژه ای وجود دارد. در عین حال در این کشور شرکت های بین المللی زیادی وجود دارند که زبان انگلیسی کافی است. مشاغل در نروژ بدون دانش زبان عمدتاً برای اشتغال فصلی در دسترس است.

شغل های پردرآمد در نروژ

شغل های پردرآمد در نروژ را در طیف وسیعی می توان نام برد. قطعا پزشکی و جراحی در رتبه های 1 تا 3 در کنار مشاغل قضاوت و وکالت و خلبانی قرار می گیرند. همچنین هر نوع پست مدیریتی اعم از مدیر مالی و مدیر کل و مدیر بازرگانی و مدیر منابع انسانی هم در ردیف بعدی شغل های پردرآمد در نروژ قرار می گیرند. در ردیف بعد تاجران و بیزنس هاس مختلف بین المللی و داخلی قرار می گیرند که هرساله ثروت زیاد و پرسودی را نصیب خود می کنند. کسب و کار تجار در نروژ بستگی زیادی به شرایط اقلیمی این کشور دارد. در ردیف بعد مشاغل مرتبط با تکنولوژی و کامپیوتر و الکترونیک و فناوری اطلاعات از مشاغل پردرآمد در نروژ محسوب می شوند.

امتیازات کار در نروژ چیست؟

برای اغلب کسانی که قصد سفر کاری به نروژ را دارند این سوال مطرح می شود که مزایای حاصل از کار در نروژ چیست. این دسته از متقاضیان بایستی بدانند که آنها با اشتغال در نروژ عملا به یکسری مزایا و امتیازات مهم دست می یابند. از جمله این امتیازات منحصر بفرد می توان به اخذ اقامت اروپایی، دست یابی به کیفیت بالای زندگی، امکان سفر به هر نقطه ای از اروپا، امکان اخذ اقامت خانوادگی، تحصیل رایگان در نروژ و غیره اشاره نمود.


شرایط ایده آل کسب و کار در نروژ 2024

با رصد بازارهای کاری در کل اروپا، بازار کار نروژ را می توان یکی از باثبات ترین بازارهای اروپایی درنظر گرفت. چرا که برعکس کشورهای اروپایی دیگر مثل ایتالیا یا فرانسه، بازار کار نروژ از یک پشتوانه سرمایه گذاری دولتی و خصوصی بسیار خوب و یک اقتصاد پویایی برخوردار است که کمتر از نوسانات اقتصاد جهانی تاثیر می پذیرد. هم اکنون نرخ بیکاری نروژ طبق آخرین آمارها در حدود 3.7% می باشد. اما بشنوید از سطح درآمدی نروژی ها در سال 2024 که شیوع بیماری کرونا نیز نتوانست باعث کاهش آن شود. متوسط درآمد ماهانه نروژیها از 4379€ (یورو) در نیمه چهارم سال 2021 به حدود 4956€ (یورو) در نیمه اول سال 2024 افزایش یافته است!

مقایسه متوسط درآمد در کشور نروژ به کرون

مهاجرت کاری به نروژ

جهت کار در این کشور تنها افرادی می توانند با کارفرمایان قرارداد کاری ببندند که به صورت قانونی وارد این کشور شده باشند. آنها می توانند با اخذ ویزای کاری نروژ در این کشور کار کنند. از آنجا که نروژ عضو کمیسیون پناهندگی می باشد برخی از مهاجرین به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده و درخواست پناهندگی در نروژ داده اند.

اینفوگرافیک کار در نروژ

انواع ویزای کاری نروژ عبارتند از:

انواع ویزای کاری نروژشرح
ویزای کاری از طریق جاب آفر(شرط لازم) متقاضی باید قرارداد کاری ارائه کند.
تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاریمتقاضی در کشور نروژ به جستجوی کار میپردازد.

به دلیل قوانین سختگیرانه ای که برای کارفرمایان در کشورهای پیشرفته دنیا، مانند نروژ، اجرا می شود، کارفرمایان نمی توانند با شخصی که مجوز اشتغال در این کشور را ندارد قرارداد کاری عقد نمایند. بنابراین تنها افرادی که از طرق قانونی برای مهاجرت به نروژ اقدام نموده اند می توانند به جستجوی کار در این کشور بپردازند که در ادامه این مقاله نمونه مشاغلی که در نروژ نیروی کار بین المللی می پذیرند ارائه خواهد شد.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

 

کار در نروژ برای ایرانیان در سال 2024

امکان کار در این کشور برای ایرانیان در سال 2024 وجود دارد اما در صورتیکه با رعایت اصول مهاجرتی این اتفاق بیوفتد. با توجه به اینکه نروژ در حوزه شنگن قرار دارد، بهترین زمان برای کار اتباع ایرانی زمانی است که در این کشور با یک اقامت بلند مدت بتوانند حضور یابد. چراکه قوانین مهاجرتی این کشور و سایر کشورهای اروپایی برای شخصی که در خارج از اروپاست شرایط را طوری پیش بینی نموده اند که بدست آوردن موقعیت کاری بسیار سخت می گردد.

فرد باید از ایران و با ایجاد ارتباط مجازی، کارفرمای نروژی را قانع کند که برای وی یک پیشنهاد کاری ارسال نماید، که این موضوع می تواند با توجه به عدم حضور فیزیکی در خاک نروژ بسیار سخت رقم بخورد. چراکه برای کار در هر شغلی از سوی کارفرما با نیروی کار مصاحبه ای صورت می گیرد.

در حال حاضر بهترین راه ورود به نروژ اخذ ویزای تحصیلی است. مخصوصا به دلیل رایگان بودن تحصیل در این کشور تقاضای تحصیل بالا است هزینه زندگی در نروژ در سال 2024 در بهترین شهرها ماهانه حدود 1800€ (یورو) است. در نتیجه اگرچه تحصیل رایگان در نروژ نکته مثبت بزرگی بحساب می آید اما همچنان فرد باید از پیش تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های زندگی خود را فراهم کرده باشد. پس از تحصیل فرد می تواند به مدت یکسال در نروژ به دنبال کار باشد.

کار فنی در نروژ

شرایط بازار اشتغال در نروژ

نروژ به لحاظ سنتی وابسته به صنعت کشاورزی بعنوان منبع اصلی درآمد می باشد. اما در طی دهه گذشته، نروژ به کشوری با تکنولوژی بالا تبدیل شده است که نقش مهمی در اقتصاد جهان ایفا می کند. در طی سال های اخیر، شرایط کار در این کشور کلا تغییر کرده است. در سال 2024 با یک برنامه ریزی منسجم اقتصادی، نرخ بیکاری در نروژ خیلی پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا (EU) می باشد.

کشورنرخ بیکاری (%)
نروژ3.7%
اتحادیه اروپایی (EU)7.6%

در واقع مسیر پیشرفت سریع و همه جانبه باعث افزایش نیاز به تخصص ها و کمبود نیروی کار ماهر در نروژ منجر شده است و این امر موجب جلب توجه مهاجرین خارجی به کشور نروژ شده است. علاوه بر نرخ بیکاری فوق العاده پایین می توان از فاکتورهای دیگری همانند میانگین دستمزدی بالاتر هم یاد کرد. بر اساس آمار و ارقام حاصله از منابع موثق، میانگین درآمد ماهیانه کارگران در نروژ با 4900€ (یورو) بالاتر از میانگین درآمدی کارگران اتحادیه اروپا (EU) می باشد. بعلاوه، کارگران در نروژ از هفته ها مرخصی با حقوق نیز بهره می برند. همگی این موارد در احساس رضایتمندی کارگران نروژی از شرایط بازار کار در نروژ نقشی ایفا می کنند. در نمودار زیر می توان با میانگین درآمدی در برخی مشاغل نروژ آشنا شد:

میانگین درآمد سالانه برخی مشاغل در نروژ

نحوه کار دانشجویی در نروژ

در صورتی که شخص متقاضی کار از طریق ویزای دانشجویی وارد کشور نروژ شده باشد، تنها به صورت پاره وقت می تواند مشغول به کار شود. دانشجویان بین المللی کارشناسی و پایین تر تنها 10 ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و نهایتا دانشجویان مقاطع دکترا و فوق دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. آیا زمانی برای تمدید ویزا به دانشجویان خارجی برای بدست آوردن کار پس از اتمام تحصیل داده می شود؟

کاریابی برای دانشجویان اندکی مشکل است چرا که به دلیل تحصیل نمودن به سختی می توانند نظر کارفرما را جهت عقد قرارداد کاری جلب نمایند. ولی در هر صورت بسیاری از دانشجویان توانسته اند یا در محیط دانشگاه، مانند کار در کتابخانه و یا کافه دانشگاه یا در خارج از این محیط کار پاره وقت بیابند.

حال در صورتی که شخص مجوز کار دراین کشور را مثل کار در آلمان داشته باشد می تواند به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت شود. جهت دریافت ویزای کاری نروژ، شخص متقاضی می بایست از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نماید. همچنین دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیلیشان می توانند طی مدت زمان مشخصی، معمولا به مدت 6 ماه نهایتا یکسال با مجوز اقامت از سوی دولت به جستجوی کار بپردازند و در صورتی که موفق به یافتن کار یا اصطلاحا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما شوند، اقامت کاری این کشور را کسب نمایند.

9 شغل پرطرفدار جهت کار در نروژ در سال 2024

نرخ بیکاری در نروژ بسیار پایین است و در سال 2024 کمتر از 4% می باشد. گرچه رکود جهانی قیمت نفت و گاز به صنعت انرژی نروژ ضربه وارد کرده اما همچنان موقعیت های کاری در این زمینه مناسب بوده و این اتفاق در سایر زمینه ها تاثیر زیادی نداشته است. در حقیقت، تعداد زیادی از فرصت های شغلی برای حرفه ایهای واجد شرایط در طیف وسیعی از صنایع وجود دارد. این نکته را بایستی خاطر نشان کرد که بهره مندی از دانش زبان نروژی فرصت های شغلی بسیاری را برای متقاضی فراهم می کند.

در اینجا لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور نروژ در سال 2024 ارائه شده است:

ردیفنوع شغلدرآمد در نروژ به کرون نروژ
1دندانپزشک1480000NOK
2مدیر اجرائی1360000NOK
3مدیر مالی1170000NOK
4پزشک1130000NOK
5وکیل1120000NOK
6مدیر فروش1070000NOK
7خلبان1050000NOK
8مدیر هتل1040000NOK
9مدیر بانک1040000NOK

دستمزد کار در نروژ

مشاغل برای خارجی ها در بازار کار نروژ

اصولا کاریابی برای شهروندان نروژی و شهروندان اتحادیه اروپا (EU) بسیار آسان است. اما بازار کار در نروژ برای خارجی ها داستان متفاوتی دارد و شهروندان خارجی در نروژ برای کاریابی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. دلیل این امر در این است که اولا نروژ کشوری اروپایی فاقد سنت مهاجرتی خاصی بوده و ثانیا بازار کار در نروژ با وجود رقبای اروپایی بسیار رقابتی است و برای مهاجرین کسب صلاحیت لازم با تطبیق مدرک تحصیلی و سابقه فعالیت در این محیط رقابتی خیلی دشوار است. برای مثال پزشکان باید قبل از یافتن کار مناسب دوره انترنی خود را تکرار کنند و مهندسین نیز باید دوره کارورزی را سپری کنند.

با این حال، نروژ با وجود اقتصادی شکوفا، نرخ بیکاری پایین و استاندارد بالای زندگی همچنان جزو یکی از یهترین مکان ها برای زندگی در دنیا است. مشاغل مورد نیاز نروژ در سال 2024 در بخش های مختلف به شرح ذیل است:

 • پرستاری و مشاغل درمانی در نروژ
 • مشاغل مربوط به صنایع نفت و گاز در نروژ
 • مشاغل مربوط به آموزش و پرورش
 • مشاغل مربوط به توریسم و گردشگری
 • مشاغل بخش فروش و بازاریابی
 • مشاغل بخش فناوری اطلاعات (IT)
 • کارگران ماهر نجار، گچ کار، برق کار، اوپراتور دستگاه، بنا، جوشکار
 • مشاغل بخش ساخت و ساز در نروژ

شرایط کلی اشتغال در نروژ در سال 2024

اگر شخص خارجی موفق به اخذ ویزای کاری نروژ گردد، می تواند با یکی از بهترین نوع ویزا برای اقامت این کشور خیلی سریع اقدام نماید. اما همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد طی نمودن این مسیر برای اتباع ایرانی به دلیل عدم حضور کمی دشوار است. اما قوانین در سال 2024 هم حاکی از آن است که یک نیروی کار خارجی برای کار در این کشور نیاز به ارائه یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما دارد. بعد از دریافت ویزای کار می توان برای همراهان خود نیز یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال درخواست اقامت کرد، فرزندان می توانند پس از حضور در این کشور از حق تحصیل رایگان بهره مند شوند.

موسسات معتبر کاریابی در نروژ

میزان درآمد در کشور نروژ

درآمد در کشور نروژ یکی از بالاترین ها در میان کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حتی خارج از آن است. برای کارگران در بخش های مختلف صنعت هیچ حداقل دستمزدی تعریف نشده اما با این حال اکثر کارگران از سطح حقوق بسیار خوبی در مقایسه با کارگران در سایر کشورها برخوردارند. به عنوان مثال، کارکنان مک دونالد در سن 18 سالگی حقوق اولیه 18€ (یورو) در هر ساعت را درآمد دارند که بعد از چهار ماه به 20€ در هر ساعت افزایش می یابد. علاوه بر این، باور فرهنگی که در کشور نروژ جاری است (قانون ژانت) جامعه را تقویت کرده است که شکاف بین غنی و فقیر کمتر از سایر کشورها باشد.

پارامترهزینه به یورو
متوسط ​​دستمزد تمام وقت در نروژ68000€ در سال/ 4900€ در ماه
کارگران نیمه وقت 4000€ در ماه
مدیران به طور متوسط 8000€ در ماه
 رانندگان و کارکنان بخش حمل و نقل به صورت میانگین 2800€ در ماه 

"مدارک

مدارک مورد نیاز کار در نروژ

مدارک لازم برای کار در کشور نروژ عبارت است از:

 • مدارک هویتی نظیر شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی نظیر اصل دانشنامه و ریز نمرات
 • مدارک سابقه کاری ترجیحا با بیمه
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه انگیزه نامه قوی به زبان رسمی
 • ارائه قرارداد امضا شده با کارفرما

مزایای کار در کشور نروژ

علاوه بر حقوق بسیار عالی در این کشور، مزایای دیگری نیز برای کار در این کشور وجود دارد. اکثر مشاغل شامل 25 روز تعطیلات به اضافه 8-12 روز تعطیلات عمومی است. اگر فرد مجبور باشد بیش از 40 ساعت در هفته کار کند، اضافه کاری خواهد داشت. نروژ کشوری است که در آن فرهنگ حفظ خانواده بسیار رایج است و این در محیط کاری نیز منعکس می شود.

مادران می توانند سالیانه با پرداخت 80% حقوق خود از سوی دولت (تحت پوشش دولت) و یا 10 ماه با پرداخت 100% حقوقشان، مرخصی گرفته و نزد فرزندان تازه به دنیا آمده خود بمانند و در صورتی که فرزند بیمار داشته باشند می توانند بدون کسر حقوق اجازه مرخصی دریافت کنند. امید است مطالعه مقاله بالا اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان مهاجرت به نروژ از طریق کار قرار داده باشد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شد سعی شد اطلاعات جدید مطابق آخرین تغییرات سال 2024 بیان گردد.

سوالات پرتکرار در خصوص یافتن شغل در نروژ

برای یافتن شغل در نروژ در سال 2024 آگاهی از موارد زیر ضروری است:

 • آیا ویزای جستجوی کار نروژ وجود دارد؟ نروژ نیز ویزای جستجوی کار را به شهروندان غیر اروپایی ارائه می دهد اما این ویزا عمومیت ندارد.
 • چه کسانی می توانند ویزای جستجوی کار نروژ را اخذ نمایند؟ افرادی که تحصیلات خود را در این کشور پشت سر گذاشته باشند قادر به دریافت این ویزا خواهند بود.
 • برای دریافت ویزای کاری نروژ چه باید کرد؟ تنها افرادی قادر به دریافت ویزای کاری نروژ خواهند بود که یک پیشنهاد رسمی کار داشته باشند.
 • شرایط کار در کشور نروژ چگونه است؟ افرادی که در بازارهای مختلف نروژ مشغول بکار هستند، در طول یک روز 8 ساعت و در طول یک هفته 37 ساعت کار می کنند.
 • بهترین روش برای مهاجرت کاری به نروژ چیست؟ بهترین روش برای مهاجرت به کشور نروژ، تحصیل در این کشور و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری است.
4.8/5 - (73 امتیاز)

182 دیدگاه برای “کار در نروژ

 1. عبدالعظیم بال افکنده گفت:

  سلام بنده کارشناسی ادبیات فارسی دارم باسابقه ۸ سال درکشورنروژ نیاز به معلم فارسی دارند؟ درامدمعلمی چقدراست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید از طریق مدارس فارسی زبان در این کشور درخواست بدید که بسیار سخت هست پذیرش گرفتن

 2. پریا گفت:

  سلام و روز بخیر
  من فوق لیسانس فیزیک هستم اما نمیخوام از طرق فیزیک اقدام کنم
  شیرینی پز حرفه ای هستم و تمایل دارم در رشته طراحی جواهرات تحصیل کنم توی نروژ
  آیا برای آشپزی و یا طراحی جواهرات کورسی هست که بشه از اون طریق نروژرفت و بعدا درخواست کار داد؟
  و به زبان نروژی نیاز هست ؟؟ یا انگلیسی کافیه؟
  دوره های مثل فنی حرفه ای مارو دارن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در دانشگاه های نروژ، رشته آشپزی وجود داره و می تونید اونجا تحصیل کنید. اگر لیسانس مرتبط ندارید، باید دوره لیسانس رو حتما به زبان نروژی سپری کنید

 3. سیتا گفت:

  سلام وقتتون بخیر. دانشجویان از چند ماه بعد تحصیل میتونن شروع به کار در نروژ کنن؟ دانشجو پزشکی دختر چه کاری میتونه داشته باشه ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بعد از این که کارت اقامت اولیه دانشجویی رو دریافت کردید، می تونید کار رو هم شروع کنید
   اگر هنری بلد هستید می تونید در اون زمینه کار کنید
   اگر توانایی خاصی مثل کارهای کامپیوتری و غیره دارید می تونید در اون زمینه فعال بشید.
   با توجه به این که شما قطعا برای تحصیل پزشکی به زبان نروژی نیاز دارید، کار پیدا کردن واستون ساده تر هست

 4. سید کمال حسینی گفت:

  سلام.خسته نباشی من مدرک برق صنعت وpLcدارم ودر شرکت لبنی هم کار کردم وبا دستگاهای خامه وکره و کره لوله ی هم کار کردم مدرک فنی جوشکاری اسکلت هم دارم آیا در این زمینه ها برای ما هم کار هس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید سایت های کاریابی در نروژ رو مورد بررسی قرار بدید تا بتونید بهترین پیشنهاد کاری رو در این زمینه دریافت کنید

 5. امید تاجیک گفت:

  باسلام
  من ۳۸ سالمه ودارای مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد در رشته مشاوره هستم .و همچنین متاهل نیز می باشم و ۲۰ سال سابقه کاری و همراه با بیمه در اموزش و پرورش هستم .ایا من میتونم در زمینه اموزش و پروش اونجا فعالیت داشته باشمو روال کار به چه شکلی هست

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بسیار سخت هست که در این زمینه بتونید به شغل برسید.
   شما اول باید زبان نروژی رو در سطح B2 تسلط داشته باشید و بعد از اون در ایران بتونید برای پیدا کردن کار در نروژ اقدام کنید. در صورتی که بتونید شغل مورد نظر رو پیدا کنید، می تونید برای دریافت ویزای کاری نروژ اقدام کنید

 6. روح الله عباسی گفت:

  درود برشما
  بنده راننده بیل مکانیکی هستم دارای ۱۸سال سابقه کاری در راهسازی،معادن،را دارم میخواستم بدونم میشه نروژ کار کرد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   تنها یک راه برای شما وجود داره و اون هم در اختیار داشتن یک پیشنهاد رسمی کار از یک کارفرمای نروژی.
   آیا زبان این کشور رو بلد هستید؟

 7. ندا نوری گفت:

  سلام وقت بخیر .. میخواستم بدونم آیا راه اندازی نانوایی و شیرینی پزی در شهرهای کوچک نروژ ، به لحاظ درآمد جزو شغلهای خوب و پر درآمد هست یا خیر..
  و اینکه اگر دارای اقامت نروژ باشیم میتوان برای راه اندازی از دولت وام گرفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله ولی باید با شرایط پخت نان های محلی در این کشور هم آشنایی داشته باشید.
   بله در صورتی که طرح اقتصادی مناسبی داشته باشید، به شما وام هم تعلق می گیره

 8. Ahmad گفت:

  سلام وقت بخیر
  تحصیل در دانشگا های نروژ شرایط سنی داره؟
  برای مهندسی مکانیک و با سابقه بازرسی فنی و سابقه کار در نیروگاه برق شرایط کاری چجوریه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای شرایط سنی داره اما در صورتی که بعد از آخرین مدرک دانشگاهی که دریافت کردید، سابقه کار داشته باشید، مشکلی برای مهاجرت به نروژ نخواهید داشت.
   برای کار کردن توی این کشور در این شرایط، باید سابقه مرتبط داشته باشید و بتونید از این کشور پیشنهاد مرتبط دریافت کنید

 9. Nima گفت:

  سلام شرایط کار سکوریتی در نروژ چطور هست ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط مبهمی در این زمینه وجود نداره و شما باید بتونید در این زمینه یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.
   پیش نیازهای هر شغل در شرح اون نوشته شده

 10. علی امیری گفت:

  سلام خوب هستین من کارم طراحی با نرم افزار هستش طراحی لبخند چجوری میتونم کار پیدا کنم اونجا ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   تنها راهی که برای شما وجود داره این هست که از طریق سایت های کاریابی توی این کشور، بتونید یک پیشنهاد کاری رسمی برای خودتون پیدا کنید

 11. امیر محسنی فرید گفت:

  سلام من در زمینه ساخت طلا و جواهر فعالیت میکنم بازار کار این صنعت چطوره?ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله فرصت های مناسبی در این زمینه برای شما وجود داره

 12. امیر محمد گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ۲۸ سالمه کارشناسی مهندسی پزشکی و مدارک فنی جوش co2 و آرگن و غواصی صنعتی دارم. تو حوزه تحصیلیم سابقه کاری ندارم بجاش توی حوزه غواصی صنعتی سابقه کار دارم و مشغول کارم.میخواستم بدونم توی حوزه غواصی صنعتی نروژ ک کشوری پر از منابع طبیعی گاز و نفت درجهان هستش شانس پیدا کردن تو حوزه تخصصیمو دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این شانس برای شما وجود داره.
   حتما سایت های کاریابی موجود در نروژ رو چک بفرماییید

 13. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  به من از طریق یکی از اشنایان پیشنهاد کار در نروژ داده شده
  ضمنا طرف میگه که کارفاس اونجا و همه کارگراش ایرانی هستش و هر چند ماه چند نفر نیروی کار میگیره
  از جمله نجار_برقکار_بنا و چند تا دیگه
  میخواسم بدونم همچین موضوعی صحت داره ینی یه کارفرما بیاد نیرو استخدام کنه ببره اونور کاملا هم قانونی با ویزا و هواپیما
  حقوقی ام که اعلام کردن 10 هزار دلار هستش
  ساعت کاری ام اعلام کردن ۶ صب تا ۸ شب
  با جای خواب _با غذا و بیمه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   می تونه درست باشه و می تونه غلط باشه. نمی شه بدون مشاهده پیشنهاد کاری قضاوت کرد.

 14. راضیه گفت:

  سلام. وقت بخیر. من 34 ساله هستم و فوق لیسانس گرافیک دارم. 12 سال سابقه کار بدون بیمه دارم و عضو صنف طراحان گرافیک ایران هستم. به زبان انگلیسی مسلط هستم. آیا شانسی دارم کار خوب پیدا کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای کار کردن توی هر کشوری باید زبانش رو بلد باشید

 15. عاطفه گفت:

  سلام بنده کارشناس اتاق عمل هستم‌ وسابقه بیمه ای دراین رشته ۳سال وسابقه خدمات پرستاری ۱۵سال دارم بنظرشما ازطریق تحصیلی برای خودم ودخترماقدام کنم بهتراست یابواسژه شغلم؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   از طریق تحصیل شانس بهتری دارید

 16. امیر زاهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۴ سال دارم ، فوق لیسانس معماری ، به زبان نروژی تسلط دارم ، میتونم کاری یا برای دکترا اقدام کنم.
  سپاس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهتر هست برای تحصیل اقدام کنید که شانس بیشتری داشته باشید

 17. شهریار رفیع زاده گفت:

  سلام من ۴۰ سالم هست و لیسانس عمران گرایش ساختمان دارم و ۱۷ سال سابقه کار دارم از طریق ثبت شرکت اقدام کنم بهتره؟
  یا راهی دیگر شنا پیشنهاد میکنید؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید از طریق تحصیل در نروژ هم اقدام کنید، سرمایه گذاری و ثبت شرکت هم یکی دیگه از گزینه های پیش روی شما هست

 18. پویا مرتضوی گفت:

  سلام بنده ۲۰ سالم هست و در حال حاضر در حال تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی در دانشگاه غیرانتفاعی تهران هستم.مدرک آیلتس هم تا سال بعد اخذ میکنم.من چطور میتونم اقدام کنم برای اپلای با توجه به شرایط سنیم؟نیاز به سابقه کار هم دارم در این سن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما برای کار در نروژ باید سابقه کار مرتبط در ایران داشته باشید که میشه گفت تقریبا 3 سال بعد از تحصیل شما خواهد بود.
   شاید با توجه به رایگان بودن تحصیل در نروژ، بهتر باشه برای دوره ارشد در این کشور اقدام کنید تا بلافاصله بعد از تحصیل بتونید اقدام کنید برای کار در نروژ

 19. رضا گفت:

  با سلام. بنده 31سالمه و مدرک فوق لیسانس رشته ی مهندسی شیمی گرایش پالایش پتروشیمی و گاز خوندم.با معدل 19از دانشگاه آزاد اهر. الان هم دارم فوق دومم هم در رشته ی مهندسی ایمنی بهداشت محیط زیست (HSE) از دانشگاه آزاد تهران غرب میگیریم. 5 سال هم در صنعت نفت و گاز سابقه کار دارم بعنوان کارشناس .با بیمه. به تازگی با دختر خانم ایرانی که سیتیزن نروژ هست آشنا شدم و میخایم با هم ازدواج کنیم؟ شرایط من رو چطور ارزیابی میکنید؟ آیا بعد از ازدواج می‌تونه منم ببره پیش خودش؟ آیا با این شرایط با فرض یادگیری زبان نروژی کار مهندسی گیرم میاد؟ آیا اونجا مدارک دانشگاه آزاد رو قبول دارن؟ سپاسگزارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که ازدواج شما حقیقی باشه بله می تونید از طریق ازدواج به این کشور برید و از اونجا که نروژ یکی از کشورهای نفتی اروپا هست، شنس خوبی برای رسیدن به کار توی این کشور خواهید داشت

 20. shayan گفت:

  سلام.در سن ۱۸ سالگی برای گرفتن اقامت در نروژ چه کاری بايد انجام داد و آیا به شغل ازاد اقامت میدن

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در شرایط سنی شما، بهترین مسیر مهاجرت تحصیلی به نروژ هست

 21. سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر من 32 سالمه و 8 سال سابقه کار در زمینه حسابداری دارم و فوق لیسانس حسابداری هم دارم ایا شانس کار در نروژ دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید با دریافت پیشنهاد کاری از این کشور، ویزای کار دریافت کنید.
   البته اگر در نروژ تحصیل کنید، می تونید شانس خودتون رو افزایش بدید

 22. سمیرا گفت:

  لطفا سایت کاریابی در نروژ رو بزارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله موسسات معتبر کاریابی در نروژ رو مطالعه بفرمایید

 23. فروزان گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی خانواده دارم میخوام برای مقطع دکترا در نروژ اقدام کنم ایا شانسی دارم؟ و اینکه حدودا چقدر پول باید بلوکه کنم؟ و ایا مشاغل زیبایی بانوان در نروژ طرفدار داره یا خیر؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید اقدام کنید اما رزومه تحصیلیتون نقش خیلی زیادی داره برای اینکه متوجه بشیم چقدر شانس دارید (معدل + نمره زبان)
   بله این مشاغل در نروژ هم متقاضی دارند.

 24. فرزانه گفت:

  وقتتون بخیر.
  بنده کارشناسی دبیری شیمی فرهنگیان و کارشناسی روانشناسی دارم. برای کار در نروژ از طریق کدوم رشته میشه راحت‌تر کار پیدا کرد؟ یعنی برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری از کدوم رشته اقدام کنم می‌تونم با ضمانت و احتمال بیشتری کار پیدا کنم؟ و اینکه آیا حتما باید به زبان نروژی مسلط باشیم؟ چون توی یکی از سایت‌ها خوندم که در نروژ زبان انگلیسی هم پذیرفته میشه. این امکان وجود داره که در دبیرستان شیمی تدریس کنم؟
  ممنون از شما…

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   تسلط به زبان نروژی برای شما یک اختیار نیست بلکه یک اجبار هست. شما نمی تونید به زبان انگلیسی به راحتی توی این کشور کار پیدا کنید.
   شما باید از کارفرمای نروژی پیشنهاد کاری دریافت کنید تا بتونید به این کشور برید. برای همین باید با هر دو رشته اقدام کنید و اگر موفق شدید به نروژ مهاجرت کنید.
   البته شرایط تحصیل در نروژ بستگی به شرایط سنی شما داره اما با زبان انگلیسی هم امکانپذیر هست.

 25. ابراهیمی گفت:

  سلام. من 34 سالمه و سال 89 لیسانس مترجمی زبان انگلیسی گرفتم با معدل 14.50. از همون موقع هم شروع به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف کردم. آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته ای مثل آموزش زبان انگلیسی یا کار به عنوان مدرس زبان انگلیسی در نروژ شانسی دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط تحصیلی شما چندان مناسب نیست چون سنتون لب مرز هست و کاریابی در نروژ هم می تونه برای شما دشوار باشه. بهتر هست با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو توی این زمینه شما رو راهنمایی کنند.

 26. ناصر گفت:

  با سلام.31 سالمه.کارشناسی ارشد مکانیک دارم از دانشگاه دولتی روزانه و شاگرد اول بودم با معدل 17.8.آیلتس 6.5 هم دارم.3 سال سلبقه کار همراه با بیمه هم در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات ثابت نفت و گاز هم دارم.متاهل هستم و همسرم هم کارشناسی ارشد MBA دارند.آیا امکان پیدا کردن کار وجود داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجدد در نروژ اقدام کنید. تحصیل شما توی این کشور کاملا رایگان هست و همسرتون هم می تونه با شما بیاد.
   توی این بازه زمانی هم امکان کار کردن به صورت نیمه وقت رو هم دارید و همسرتون می تونه به جستجوی کار مشغول بشه.

 27. سعید گفت:

  سلام، کسی ک دیپلم داره میتونه برای ورودی دانشگاهای نروژ بره اونجا و شرایط کاملش چجوریه از نکرات گرفته تا بقیه چیزاش..؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر سنش بالا نباشه این امکان وجود داره به شرط اینکه زبان نروژی بخونید
   لطفا مقاله تحصیل در نروژ رو مطالعه نمایید

 28. امین گفت:

  عرض سلام و وقت بخیر. امین هستم 37 سالمه. 14 سال سابقه کار در پالایشگاه اصفهان در رده مکانیک دستگاه‌های ثابت رو دارم با بیمه. مدرکم فوق دیپلم ناقص هست. لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم اقدام کنم برای ویزا در نروژ

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ مدارکتون یه مقدار ضعیفه اما سابقه کاری خوبی دارید
   بهتره که به آلمان فکر کنید که بر روی مدرک کمتر سخت میگیره تا سابقه کار

 29. سارا گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارشناسی طراحی و ساخت طلا جواهرات دارم مدرک زبان هم دارم شرایط کار در نروژ در زمینه جواهر سازی یا طراحی جواهرات مقدور هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ باید دعوتنامه کاری در این زمینه داشته باشید
   اما حیطه ای که میفرمائید خیلی در این کشور طرفدار نداره

 30. منیژه علیپور گفت:

  سلام من 43 سال دارم بهیار هستم با 13 سال سابقه کاری و بیمه لیسانس علوم تربیتی نیز دارم آیا میتونم برای ویزای کار در نروژ اقدام کنم و چه مدت طول میکشه

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ باید مدرک زبان نروژی داشته باشید و مدارکتون رو معادلسازی کنید

 31. متین گفت:

  سلام . وقتتان بخیر . من هیجده سالمه . رشته ام ریاضیه . آیا چگونه میتونم برای ادامه تحصیل برم اونجا؟ و اگر نتونستم برم ، کدام مهندسی هارا نروژ میپذیره که وقتی درسم تمام شد به انجا برم؟ ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   رشته های مهندسی در زمینه نفت و گاز، مکانیک ، برق و کامپیوتر برای کشوری مثل نروژ شرایط خوبی دارن

 32. نیلوفر گفت:

  سلام خدمت شما
  من دکترای جامعه شناسی دارم
  چقدر امکان پیدا کردن کار در نروژ برام فراهم هست؟ ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بقیه رزومه تون رو هم بفرمائید تا بتونم راهنماییتون کنم
   در مهاجرت قدم اول اخذ ویزاست اول باید بررسی شه که شرایط اخذ ویزا رو دارید یا خیر

 33. ثمین گفت:

  سلام من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم با 13سال سابقه مدیر دفتر پیشخوان دولت و سن 42سال آیا با این شرایط امکان اقامت در نروژ وجود داره؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اقامت در نروژ از طریق کار باید دعوتنامه کاری داشته باشید من نمیدونم تخصص شما چیه اما میتونید در مقاله موسسات معتبر کاریابی در نروژرو مطالعه نمایید و به دنبال کاری در این زمینه باشید

 34. بابک گفت:

  سلام ، من کارم اپراتور دستگاه سی ان سی هستش ، تو نروژ این کار خوب هست ؟ در امدش به وه صورت هستش ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   کشور نروژ نرخ بیکاری پایینی داره به همین خاطر اگر در این زمینه تخصص دارید بازار کار خوبی هم داره
   اما ابتدا باید به روش هایی که میتونید مهاجرت کنید فکر کنید

 35. علی رضا گفت:

  سلام ببخشید همسرم با 15سال سابقه در آزمایشگاه مرکزی مشغول کار است کار در رشته علوم آزمایشگاهی در آنجا چگونه است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ باید رزومه کاریشون رو برای کارفرماهای این کشور بفرستن و آفر کاری دریافت کنن

 36. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید من شنیدم جدیدا سفارت برای نروژ غواص صنعتی فراخوان محدود زده شما خبردارین چه از طریق شما یا سفارت میشه رفت

  1. داوری گفت:

   سلام
   به شنیده ها اکتفا نکنید ابتدا یک مشاوره کامل دریافت کنید

 37. سارا گفت:

  سلام
  من دکتری شیمی و همسرم محقق دوره پسادکتری دکتری جامعه شناسی هستن و هر دو دارای رزومه علمی و مقالات خوبی هستیم، میخواستم ببینم بنظر شما امکان پیدا کردن کار در نروژ از ایران چقدر برای ما محتمل هست؟ و یا اینکه بهتره برای دکتری مجدد و یا دوره پسادکتری در این کشور اقدام کنیم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   احتمال پیدا کردن کار در زمینه شیمی وجود داره به شرط اینکه برای شما قرارداد کاری به ایران ارسال کنن و این نیازمند مکاتبه شما با کارفرمای نروژیه که پیشنهاد میکنم از طریق سایت های کاریابی این کار رو انجام بدید

 38. JB808 گفت:

  سلام. ببخشید پذیرش رشته های زبان یا زبانشناسی (یا جامعه شناسی) در نروژ چطوره؟ امکانش هست که فول فاند پذیرش کنن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایطتون رو بفرمائید راهنماییتون کنم

 39. Blackwolff گفت:

  سلام وقت بخیر
  من با لیسانس شیمی قصد دارم برای اخذ ارشد و دکتری به نروژ مهاجرت کنم و مدرک زبان هم دارم و کارت پایان خدمت هم دارم.
  میتونم اونجا درسمو ادامه بدم و بعدش همونجا مشغول کار شم؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله اگر در چند سال آینده نروژ برای ما ویزا صادر کنه میتونید به این صورت مهاجرت کنید

 40. Kami گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم 3 سالم سابقه کار دارم چجوری میتونم برای مهاجرت به نروژ اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به نروژ در این رشته کار پرستاری در نروژ رو مطالعه نمایید

 41. محمد گفت:

  سلام.وقت بخیر
  ایا برای رشته مدیریت بازرگانی بازار کار وجود داره؟۷ سال سابقه کار هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در کل شرایط خوبی دارید و این کشور هم نرخ بیکاری پاییینی داره

 42. امیر حسين گفت:

  سلام من فوق لیسانس دندانپزشکی دارم میتونم قصد زندگی در نروژ رو دارم شرایط این کار و درآمدش خوبه به مشکل مالی چیزی بر میخورم؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیلی کلی و مبهم میفرمائید ابتدا راجع به شرایطتون و نحوه مهاجرت به این کشور و هزینه هایی که در اون خواهید داشت با کارشناسان ما تماس بگیرید اگر ابهامی بود در خدمتتون هستیم

 43. adib030 گفت:

  سلام در نروژ بازار مهندسی مکانیک چطوره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   کار مهندسین مکانیک و برق و کامپیوتر در کشور نروژ خوبه اما برای کار در این کشور نیاز به دعوتنامه کار دارید

 44. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانسشیمی محض دارم با ۱۳ سال سابقه کار در صنایع غذایی و همسرم فوق لیسانس شیمی تجزیه و دبیر هستند سابقه تدریس تو دانشگاه هم دارند.آیا امکان پیدا کردن کار در نروژ برای ما هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای پیدا کردن کار در نروژ نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت

 45. امین گفت:

  سلام آیا برای مقطع دکتری شیلات ، تکثیر وپرورش آبزیان در نروژ بورسیه میدن ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در خصوص دکتری در نروژ امکان اخذ پذیرش وجود داره اما بسیار رقابتیه باید رزومه علمی خوبی داشته باشید

 46. احمد گفت:

  با سلام ، همسر بنده برای فوق لیسانس در چند دانشگاه نروژ اپلای کرده است، آیا در صورت تحصیل در نروژ ، همسر شخص دانشجو هم در نروژ اجازه کار تمام وقت دارد؟ با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود دارد

 47. میلاد گفت:

  سلام من 18سالمه و دیپلم تجربب دارم خواستم بدونم برای تحصیل در خارج کشور اگه بخ ام اقدام کنم چه حرفه ای رو یاد بگیرم اونجا برای کار پاره وقت بیشتر بدردم میخوره؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برخی از کشورها مجوز کار پاره وقت رو صادر نمیکنن و برخی از کشورها برای شما ویزا صادر نمیکنن
   اول راجع به کشورهایی که میتونید به اونها مهاجرت کنید اطلاع پیدا کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 48. سیما گفت:

  سلام، لیسانس معماری دارم
  برای ادامه تحصیل و کار در نروژ، نیاز ب معماری چجوریه؟؟
  چون جزو ۱۰رشته نیازمند نبود

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در زمینه معماری بایستی حتما یک دعوتنامه کاری داشته باشید
   در غیر اینصورت بایستی از طریق تحصیل اقدام کنید

 49. امید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  آیا مهاجرت کاری برای تنها کسب درآمد به صورت ممثال برای 2سال و تهیه سرمایه مناسب و برگشت به ایران رو مناسب میدونید
  خوندم ک در کشوری به نروژ کارهایی مثل راننده و کارگری در کارخانه ها هست
  آیا ممکن هست برای فردی مثل من داشتن و پیدا کردن همچین کاری؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید از این کشور دعوتنامه کاری داشته باشید که کار سختیه و اکثرا از طریق تحصیلی اقدام می کنند تا اونجا به کار برسن

 50. امین گفت:

  با سلام من کارشناس ارشد مکانیک گرایش طراحی کاربردی 35 سال سن هستم. در همین رشته و کدوم دانشگاه در مقطع دکتری میتونم ادامه تحصیل بدم و اقامت دریافت کنم؟ در ضمن مدرک کارشناسی ارشد من از نوع روزانه و از یکی از 10 دانشگاه برتر ایران می باشد.
  مدارک مورد نیاز چیست؟ IELS و مقاله ISI

  1. داوری گفت:

   سلام
   بجز سه دانشگاه ایران هیچ دانشگاه مطرحی نداریم به همین خاطر اصلا مهم نیست که از چه دانشگاهی مدرکتون رو اخذ کردید بلکه روزمه علمی شماست که مطرحه اعم از مقالات ISI معتبر که در نشریه های بین المللی چاپ شده باشند و داشتن مدرک زبان هم ابزار مورد نیاز شما برای تحصیله و وجود اون الزامیه

 51. آرزو کرمی گفت:

  سلام و خسته نباشید متاهل هستم و همسرم لیسانس ای تی از کشور ارمنستان داره و توی همین زمینه الان 5 سالی هست که در یک شرکت کامپیوتری مشغول بکار هستش خودم لیسانس بیمه دارم و در بیمارستان کار میکنم با سابقه 12 سال همسرم 37 و خودم 36 سال دارای یک فرزند 18ماهه هستیم برای مهاجرت و ویزای کار برای المان یا اتریش یا نروژ هرکدام شد چطوری هستش شرایط ما ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای کار در آلمان و اتریش اگر دعوتنامه کاری نداشته باید از طریق ویزای جستجوی کار این کشور اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 52. رضا گفت:

  سلام
  من کارشناس حسابداری صنعتی هستم و 13سال سابقه مدیریت برنامه ریزی و انباردارم و همسرم کاردانی حسابداری با 11سال سابقه آیا امکان مهاجرت ما به نروژ هست و چگونه میتونیم این کار رو انجام بدیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ نیاز به ددعوتنامه کاری خواهید داشت اما میتونید برای آلمان بدون دعوتنامه هم اقدام کنید…
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 53. محمد سعید گفت:

  سلام همسر من لیسانس عمران دارند وحدود18سال سابقه کار وساخت وساز در پروژ های مدرسه سازی وشهرداری دارد ، ایشون شرکت عمرانی دارند چگونه می‌توانیم برای کاردر نروژ اقدام کنیم کدوم کشور امکان پذیر است

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در نروژ نیاز به دعوتنامه کاری دارید تا بتونید برای ویزای کاریش اقدام کنید

 54. عابدزاده گفت:

  سلام وقت بخیر، من دانشجوی دکتری مهندسی شیمی سال آخر هستم و کارمند نفت و 8 سال سابقه کار دارم و همسرم فوق لیسانس مهندسی شیمی با 8 سال سابقه کار بازرگانی در شرکت‌های معتبر شیمیایی و دو فرزند داریم شرایط برای مهاجرت بخصوص آلمان و نروژ به چه صورت هست برای ما؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   شرایطتون هم برای کار در آلمان و هم نروژ عالیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 55. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس مهندسی شیمی و ارشد مهندسی فراوری و انتقال گاز دارم واسه دکترا یا ارشد مجدد بخوام اقدام کنم کار دانشجویی و کار بعد تحصیل با زبان انگلیسی میتونم گیر بیارم یا باید نروژی بلد باشم؟
  هزینه های زندگیم با کار دانشجویی تامین میشن در حین تحصیل؟
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تجصیل زبان انگلیسی کافیه اما زبان نروژی رو در محل یاد میگیرید
   در این خصوص مقاله هزینه زندگی در نروژ رو مطالعه کنید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 56. سیما گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس حقوق هستم و شنیدم رشته حقوق به درد نروژ نمیخوره خیلی
  بنظرتون چکار باید کرد تغییر رشته بدم در مقطع لیسانس و رشته دیگه ای (مدیریت یا زبان)رو شروع کنم یا میشه کاری کرد

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید در رشته دیگه ای تحصیل کنید یا کشوری رو انتخاب کنید که بتونید در اون رشته های بین المللی مثل حقوق بشر بخونید مثل کشور ایتالیا
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 57. مهدی مظرب گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده فارغ التحصیل داروسازی هستم، برای مهاجرت به نروژ چه اقدامی می تونم انجام بدم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ابتدا مقاله تحصیل داروسازی در نروژ رو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 58. پارسا گفت:

  سلام من ۱۸سالمه فقط دیپلم دارم شرایط مهاجرت من به صورت قانونی ب چه نحوی است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین روش برای مهاجرت شما مهاجرت از طریق تحصیلیه

 59. محمد گفت:

  سلام من ٣٦ سالمه فوق ديپلم برق و ليسانس عمران دارم و و همسرم پرستار و داراي دو فرزند هستيم. شرايط ما براي مهاجرت به چه نحوي است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط کاری شما برای آلمان مناسبه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 60. علی زرگران گفت:

  با سلام وقتتون بخیر من فوق لیسانس ام بی ای دارم و ۱۰ سال سابقه کار دارم و ۳۲ سالمه و می خواستم برای نروژ ویا اتریش و یا المان برای کار اقدام کنم ویا مقطع دکتری ،امکانش هست که بتونم برای ویزای کار اقدام کنم و بتونم برم

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای ویزای کار در نروژ نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت در غیر اینصورت میتونید برای کار در آلمان یا کار در اتریش که نیاز به دعوتنامه نداره اقدام کنید

 61. رضا گفت:

  ایا برای تحصیل تخصص توسط پزشکان عمومی در نروژ نیاز به دعوتنامه وجود داره؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله بایستی اول از همه مدارکتون رو ارزشیابی کنید و بعد از اون از دانشگاه دعوتنامه داشته باشید

 62. احسان گفت:

  با سلام،آیا برای مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی می توانم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟ در حال حاضر دو مدرک کارشناسی ارشد دارم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید بررسی کنید که اصلا این رشته در مقطع دکترا در نروژ وجود داره یا نه

 63. یاشار گفت:

  سلام یاشار هستم، کارمند نیروگاه هستم با حدود12 سال سابقه کار
  مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک لیسانس با معدل 13.88 برای لیسانس و 15.8 برای فوق لیسانس دارم، زبان انگلیسی حدود ایلتس ۶
  .بنظرتون برای نروژ شغلی واسم پیدا میشه یا می تونم برای فوق لیسانس مجدد درخواست بدم برای (RAMS) توی NTNU ؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در نروژ نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت در غیر اینصورت بهتره که از طریق تحصیل در نروژ اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 64. سیامک گفت:

  سلام،سیامک هستم،کارمند رسمی شرکت نفت،حدود۲۰سال سابقه کار عملیات بهره برداری دارم،شغلم راه اندازی چاه ها و تفکیک گرهایه نفتیه،مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک تاسیسات دارم،خیلی جزیی زبان انگلیسی بلدم،متاهلم…..بنظرتون توی نروژ شغلی واسم پیدا میشه بتونم مهاجرت کنم…..با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   نروژ در زمینه کارهای نفتی خیلی قویه. فقط رزومه تون رو کامل بفرستید تا بتونم راهنماییتون کنم

 65. محمد رادوین گفت:

  سلام
  من شاغل در پتروشبمی با سابقه ۲۰ساله هستم.ایا امکان اشتغال وویزای کار در صنایع نفت وگاز نروژ وجود دارد

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله در صورتیکه شرایطتون خوب باشه امکانپذیره
   لطفا روزمه کاریتون رو ارسال بفرمائید

 66. مرضیه گفت:

  سلام روز بخیر من دانشجوی طراحی و دوخت مقطع کاردانی دانشگاه بین المللی تهرانم هستم و یک ترم مونده تا کاردانیم تموم بشه . میخواستم بدونم میتونم برای مقطع کارشناسی طراحی و دوخت کشور نروژ درخواست بدم؟ مدرک زبان ندارم ولی بلدم تا حدی که میخوام برای گرفتن مدرک زبان اقدام کنم . میشه لطفا راهنمایی کنین

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   لطفا شرایط سنیتون رو هم بفرمائید. البته به طور کلی برای کار در نروژ نیاز به قرارداد کاری دارید که از قبل براتون نوشته شده باشه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 67. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید، کار تو رشته معماری تو نروژ خوبه؟
  ممنون.

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   بستگی به کار شما و تبحرتون داره
   نه رشته تاپی محسوب میشه نه یه رشته بی ارزش در نروژ

 68. شادی گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع ارشد در نروژ لازمه که به زبان نروژی مسلط باشیم یا مدرک آیلس کافی است؟پیدا کردن کار نیمه وقت در حین تحصیل سخته یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   با زبان انگلیسی هم میتونید در نروژ تحصیل کنید
   کار پاره وقت در نروژ برای دانشجوها وجود داره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 69. علیرضا فرجی گفت:

  سلام من قهرمان رشته ورزشی کاراته در سطح آسیایی و جهانی هستم و سهمیه المپیک و حضور در المپیک جوانان آرژانتین ۲۰۱۸ رو دارم میتونم از طریق مهاجرت ورزشی اقدام کنم یا یک باشگاه نروژی برای من دعوتنامه بفرسته میتونم اقامت بگیرم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله اگر باشگاهی برای شما دعوتنامه ارسال کنه امکان مهاجرت رو خواهید داشت
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

   1. علیرضا فرجی گفت:

    با فرستادن دعوتنامه من میتونم به اون کشور برم ولی اگر بر نگردم و پناهنده بشم ،اون باشگاه یا اون مربی بلاک میشه و دردسر هایی براش پیش میاد درسته؟
    اگر اینطور هست چه راه دیگه ای وجود داره و چند سال طول میکشه تا شهروندی و پاسپورت اون کشور رو بگیرم به عنوان مثال نروژ چند سال طول میکشه چون میخوام هر چی زود تر ملی پوش اون کشور بشم

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     نبایستی پناهنده بشید و باید اقامتتون رو تمدید کنید تا به اقامت دائم تبدیل شه

 70. Arya گفت:

  سلام خسته نباشید بنده مدرک آشپزی ملل فنی حرفه ای دارم و ۲۱ سال سن و ۲ سال سابقه کار دارم میخواستم بدونم شرایط برای ویزای کاری نروژ چجوریه

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در نروژ نیاز به دعوتنامه شغلی از کارفرما خواهید داشت

 71. مسلم گفت:

  سلام من ۳۲ سالمه و ارشد مهندسی مکانیک دارم و ۷ سال سابقه کار تو زمینه نفت و پتروشیمی دارم میخواستم ببینم شرایط اخذ ویزای کار و یا تحصیل در مقطع دکتری و کار همزمان چجوری هست برای من البته من مدرک ایلتس و تافل ندارم …ممنون میشم‌کسی باشه که راهنماییم کنه چجوری میتونم قراداد کاری ببندم یا ویزای تحصیلی و کار هنرمان بگیرم و جهت مهاحرت به یک کشور اروپایی در صورتی که ساکن ایران هستم و بتونم بی دردسر به یک کشور اروپایی یا آمریکای شمالی و کانادا مهاجرت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شرایط خوبی جهت مهاجرت دارید باید در رابطه با ویزای کار و تحصیلی اطلاعات بیشتری داشته باشید
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه سفیران در تماس باشید

 72. سعید رضایی گفت:

  با سلام من فوق لیسانس نفت دارم و حدود هشت سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری، همچنین مهندسی شیمی صنلیع پتروشیمی هم دارم ،میخواستم بدونم امکان گرفتن ویزای کار نروژ هست؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله در صورتی که یک قرارداد کاری از این کشور بدست بیارید میتونید ویزای کار نروژ رو اخذ کنید

   1. سعید رضایی گفت:

    چه جوری باید برای دریافت ویزای کار اقدام کرد؟؟؟

    1. داوری گفت:

     بعد از جاب آفر از طربق سفارت این کشور اقدام به اخذ ویزای کاری نمود

   2. سعید رضایی گفت:

    منظورم اینه چجوری باید به قرارد کار رسید، یعنی اینکه چه جور میشه شرکت مورد نظر رو پیدا کرد وبعدش قرارداد بست که بشه ویزای کار گرفت؟؟؟
    چون متوجه شدم که سابقه کار مرتبط با تحصیلات امتیاز بزرگی محسوب میشه

    1. داوری گفت:

     از طریق سایت های کاریابی بین المللی. در همین خصوص ابتدا مقاله موسسات معتبر کاریابی در نروژرو مطالعه فرمائید

 73. عادل گفت:

  سلام من خودم داری مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی و ابزار دقیق دارم و ۱۳ سال هم هست که برق کار صنعتی هستم میخاستم ببینم برای اقامت و کار پیدا کردن در نروژ چه کار باید بکنم ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   درود بر شما
   برای مهاجرت کاری به نروژ حتما نیاز به داشتن یک قرارداد کاری از این کشور خواهید داشت
   اما جدیدا کشور آلمان ویزایی داره که بدون قرارداد کاری متخصصینی مثل شمارو جذب میکنه که برای روزمه شما مناسب تره
   اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید با مشاورین ما در مجموعه تماس حاصل فرمائید

  2. فرامرز گفت:

   سلام
   برای همسر من از طرف یک کارفرما در اسلو دعوت نامه اومده ، من خودم کارم ازاد هست و واردات لوازم کامپیوتر از چین به ایران رو انجام میدم ، میخواستم بدونم اگه برم ، میتونم به راحتی کار پیدا کنم ،…

   1. داوری گفت:

    سلام و درود
    لطفا شرایطتون رو بفرمائید تا اول بررسی شه که امکان مهاجرت رو دارید یا خیر
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 74. صالح گفت:

  سلام . من راننده اتوبوس بین شهری مدارک کامل و ترانزیت . 34 سالمه . چطور میتونم به نروژ مهاجرت کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید یک نروژی را پیدا کنید که از شما دعوت به همکاری کرده باشه اگر کارفرمایی ندارید برای ویزای ۲۰۲۰ آلمان و یا ویزای کار قطر و عمان اقدام کنید با موسسه تماس حاصل فرمایید

 75. علی رضا گفت:

  سلام من میخواستم برای کارم برم شرایطش چطوره دپلم مکانیک دارم ۱۹ سالمه کلاس زبان نروژی هم میرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید از نروژ کارفرما داشته باشید وگرنه سن شما برای ویزای تحصیلی خوب هست نه کاری

 76. منیژه گفت:

  با سلام پسر من مشغول گدراندن دوره اینترنی (پزشکی ) است. حدود یکسال و نیم دیگر درسش تمام میشود. ما نمی خواهیم دوره طرح را اینجا بگذراند شرایط ادامه تحصیل یا کار برای فارغ التحصیل پزشکی که دوره طرح (سربازی) را طی نکرده باشد، چگونه است؟ سپاسگزارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید طرح را بگذرانند که با در دست داشتن اصل دانش نامه اقدام کنند زیرا برای هر کشوری بخواهند اقدام کنند باید زبان آن کشور مدرک بگیرند و دوره های معادل سازی مدرک را پشت سر بگذرانند.

 77. Hanie گفت:

  سلام وقت بخیر
  رشته های فنی حرفه ای تو نروژ کار براش هست
  رشته طراحی طلا و جواهر چطور!

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما میتونید این گزینه را از طریق سایت های بین المللی کاریابی متوجه شوید فقط اینکه ویزای کار نروژ زمانی میتونید اقدام کنید که حتما قرارداد کاری داشته باشید

 78. محمد گفت:

  سلام. من در حال حاضر دانشجوی ارشد مخابرات سیستم در تهران هستم، در زمینه broadcasting و شبکه، هنوز آیلتس رو نگرفتم، خواستم بپرسم که چطور میشه وارد سازمان broadcasting اونجا شد؟ شدنیه؟ به عنوان متخصص در زمینه فرستندگی امواج و شبکه.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما کارفرما دارید از کشوری؟

 79. مهدی ف گفت:

  با سلام و خسته نباشید .بنده ۳۸ سال دارم لیسانس معماری دارم و سابقه ۵ سال همکاری با مهندسین مشاور در زمینه ساخت ساختمانهای صنعتی و پست های برق دارم برای اخذ ویزای کار باید به چه صورت اقدام کنیم .

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما شما باید از طریق جستجوی کارفرما برای نروژ اقدام کنید و اگر کارفرما ندارید برای ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش اقدام کنید

 80. فرزانه گفت:

  سلام و عرض ادب من فوق لیسانس ژئومورفولوژی از دانشگاه دولتی تهران هستم . و حدود 10 سال سابقه تدریس دارم در حوزه درس جغرافیا و زمین شناسی آیا با توجه به این رشته میتوانم اقدام به مهاجرت کنم البته همسرم لیسانس عمران دارند و 12 یال سابقه کار
  سن من 33 و سن همسرم 34 سال است؟؟درضمن نمرات مدرک فوق لیانسم بسیار بالا و با معدل 18.50 میباشد لطفا راهنمایی کنیدممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر هدفتون نروژ است باید از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید و آیلتس ۶.۵ باید داشته باشید

  2. ج.افشار گفت:

   سلام من لیسانس و ارشد گردشگری دارم و دانشجوی سال اخر دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم.۱۰ سال سابقه کار گردشگری هم دارم .میتونم برای ویزای کاری اقدام کنم؟البته سطح زبان انگلیسی خیلی بالا نیست .33 ساله هستم

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    شرایط سنی شما مناسب هست ولی برای مهاجرت کاری به نروژ باید زبان نروژی رو بلد باشید و البته یک پیشنهاد کاری از این کشور به دست بیارید.

 81. مهدی گفت:

  سلام من15سال سابقه منبت و نجاری مبل دارم مدرک محارت فنی حرفه ای هم دارم چطور میتونم اقامت بگیرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما چند سالتون؟ مدرک تحصیلیتون چیه؟

 82. محسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من الن مشغول به تحصیل رشته پرستاری هستم که چند سال دیگه درسم تموم میشه و بعد باید به فکر سابقه کار باشم .الان سوالم از شما اینه که این نوع شرایط دریافت ویزا تا چند سال دیگه همچنان مقدور هستش یا وقت به وقت دریافت ویزا و شرایط سخت تر میشه ؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در ابتدا باید دنبال بیمارستان باشید در نروژ برای معادل سازی مدرک و حدود ۱ سال هم زمانبر هست

 83. آرین گفت:

  با سلام ببخشید با داشتن مدرک لیسانس روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد با معدل 18 و آیلتس 6.5 امکان پذیرش از دانشگاه شهر اسلو وجود داره؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما پذیرش از دانشگاه های نروژ رقابتی و بر اساس بررسی معدل، ریز نمرات و اسکیل های آیلتس می باشد برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 84. نرگس اعتباری گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در نروژ در اسلو زندگی میکنم دنبال راهی هسنم که برادرم و بیارم اینجا ایشون جوشکار اسکلت ساختمان هستن 10 سال سابقه کار دارن و دارای کارت مهارت از فنی حرفه ای هست اینجا کار هست ولی من قوانین رو نمی دونم مجرد هم هست

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید کارفرما برای برادرتون پیدا کنید از نروژ تا برای ایشون دعوت نامه کاری بفرستبد تا ایشون بتونند از طریق ویزای کار بیان

   1. رضا گفت:

    سلام، من آرایشگر هستم و به صورت حرفه ای بلدم اگر بخوام برم نروژ و در آنجا شروع به کار کنم میتونم در آمد چشم گیری داشته باشم؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     برای کار در نروژ نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت

   2. مسعود گفت:

    سلام. من دارای مدرک غواصی صنعتی سطح یک وسطح دو هستم با نمره قبولی 86 از 100نمره و همچنین یک دوره آموزشی غواصی بین المللی دیدم که عمق و زمانش هم داخل لاگ بوک ثبت شده و در ضمن 2 سال سابقه کاری ام دارم ولی زبان نروژی بلد نیستم میخواستم بپرسم با شرایط من آیا راهی هست واسه مهاجرت به نروژ؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     شما باید از طریق موسسات کاریابی در نروژ دنبال کار بگردید و با کارفرماهایی که به شما نیاز دارند مکاتبه کنید تا شاید مسیر مهاجرت شما به این کشور هموار بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *