ویترین

بهترین کشورهای دنیا

بهترین کشورهای دنیا

بهترین کشورهای دنیا در سال 2024 در واقع یک نوع رتبه بندی می باشد که کشورها و پیشرفت آنها در مقیاس جهانی چگونه و با چه معیارهایی نگریسته می شود و کدام کشورها بهترین مقاصد مهاجرتی می باشند. در یک جمع بندی کلی حاصل از نتایج این مقاله می توان بهترین کشورهای جهان را به ترتیب آمریکا، آلمان و کانادا نامید. در این مقاله جذاب با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید تا شما را با بهترین کشورهای جهان در سال جدید و دلایل برتری و معیارهای رتبه بندی آنها آشنا کنیم.

 • عوامل تاثیر گذار در انتخاب بهترین کشور جهان چیست؟
 • شرایط تحصیل در کدام کشورها مناسب تر است؟
 • بهترین کشور جهان برای زندگی کدام است؟
 • امن ترین کشور جهان کدام کشور است؟
 • بهترین کشور جهان برای شروع مهاجرت کدام است؟

روش تعیین بهترین کشورهای دنیا

مسلما برای تعیین بهترین کشورهای دنیا بایستی از معیارها و شاخص های مطمئنی جهت رتبه بندی استفاده کرد. در اینجا مجموعه کشورهای مورد بحث از بین 65 کشور دنیا می باشد که با استفاده از مدل های آماری مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت بهترین کشورهای جهان تعیین می شود. اما معیارها یا شاخص های رتبه بندی نیز مهم می باشد. در واقع معیارهایی که با استفاده از آن کشورها مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می گیرد عبارتند از:

 • حق شهروندی
 • تحصیل
 • کارآفرینی
 • آزادی انجام بیزینس
 • قدرت اقتصادی
 • و نیز کیفیت زندگی

بهترین کشورهای دنیا از نظر حق شهروندی

شهروندی یا سیتیزن شیپ حالتی از شخص می باشد که تحت قانون به عنوان عضو قانونی یک کشور یا متعلق به آن کشور به رسمیت شناخته می شود. در واقع ایده شهروندی به عنوان توانایی افراد جهت دفاع از حقوق خود در برابر مسئولیت دولتی تعریف می شود. کشورها و ملت های مختلف شهروندی افراد را مطابق سیاست ها، قوانین و مقررات خود می شناسند. شهروندی در همه جای دنیا و هر کشوری امتیازاتی نیز در پی دارد که عبارتند از:

امتیازات شهروندی در کشورهای مختلف

اما از بین تمامی کشورهای دنیا برای کسب مقام بهترین کشور دنیا از نظر اعطای حق شهروندی کشور سوئد در مقام اول جهانی قرار دارد. این کشور به دلیل سیستم رفاه عمومی، شاخص برابری جنسیتی، شاخص برابری ملیتی، تسهیل قوانین ازدواج در سوئد، کسب آسان اقامت خانوادگی، اعطای کامل حق شهروندی مخصوصا به اتباع خارجی مقیم و غیره به این عنوان می رسد. در رده های دوم و سوم کانادا و نروژ قرار می گیرند:

کشوررتبه
سوئد1
کانادا2
نروژ3

بهترین کشورهای دنیا از نظر تحصیل

سالانه میلیون ها دانشجو و دانش آموز از سراسر جهان برای یافتن بهترین دانشگاه در بهترین کشورهای دنیا مسیر مهاجرتی پیشه کرده و عزم سفر به خارج می کنند. آنها به دلایل مختلفی از جمله دسترسی به کیفیت آموزشی برتر، بورسیه های تحصیلی، امکان کار دانشجویی، امکان کار و کسب درآمد پس از فارغ التحصیلی، هزینه تحصیلی پایین و … اخذ پذیرش کرده و به کشورهای مختلف جهان مهاجرت می کنند. اما قبل از انتخاب مقصد تحصیلی بایستی با رنکینگ بهترین کشورهای دنیا از لحاظ تحصیل نیز آشنا شد. همانطوری که نمودار زیر هم نشان می دهد، بهترین کشورها از نظر شاخص نظام آموزش عالی عبارتند از:

نمودار رنکینگ برترین کشورهای دنیا برای تحصیل

مسلما آمریکا با داشتن 3 دانشگاه برتر جهانی در رنکینگ های بین المللی شامل موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه هاروارد و دانشگاه پرینستون در رتبه اول دنیا قرار می گیرد.

بهترین کشورهای دنیا از نظر کارآفرینی

کار و کار آفرینی از جمله مقوله هایی است که طرفداران ویژه خود را مخصوصا در بین مهاجران بین المللی دارد. مهاجران خارجی همه ساله با شناسائی مقصد مطلوب کاری خود رهسپار کشورهای خارجی برای کار می شوند. اما بی تردید زمانی که نامی از کار و کارآفرینی می آید، نام کشور آلمان به ذهن می رسد. بله کشور آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای بین المللی و اقتصاد برتر و تراز اول اتحادیه اروپایی است که مبحث کار و کارآفرینی در آن به صورت جدی دنبال می شود. این کشور در حال حاضر کانون جذب متخصصان و کارگران ماهر از سراسر دنیا است. بعد از آلمان دو کشور ژاپن و آمریکا در رتبه های دوم و سوم رنکینگ ما قرار می گیرند. می توان به جرات گفت که رتبه اول آلمان در اقتصاد اروپا نیز مرهون همین سیاست تشویق کار و کارآفرینی در این کشور صنعتی می باشد.

بهترین کشورهای دنیا از نظر کارآفرینی

بهترین کشورهای دنیا از نظر انجام بیزینس

برای انجام این رتبه بندی ما می توانیم به استناد گزارش اجلاس اقتصادی جهان بهترین کشورهای جهانی در امر آسانی انجام بیزینس را تعیین کنیم. بر این اساس نیوزلند بهترین کشور در سطح بین المللی برای انجام آسان بیزینس در سال 2024 معرفی می شود. با توجه به نمودار زیر می توان با کشورهای دیگر در این رتبه بندی نیز آشنا شد:

نمودار رتبه یک نیوزلند از نظر آسانی انجام بیزینس در جهان

برترین کشورهای دنیا از نظر قدرت اقتصادی

یکی از شاخص های ارزیابی کشورها در رنکینگ بهترین کشورهای جهان رتبه اقتصادی آنها بر اساس شاخصی به نام درآمدهای ناشی از تولید ناخالص داخلی (GDP) می باشد. در این زمینه نیز می توان کشورها را از نظر قدرت اقتصادی آنها مورد ارزیابی قرار داد. در این رتبه بندی آمریکا در صدر اقتصادهای جهان قرار دارد:

 • ایالات متحده، بزرگترین اقتصاد جهانی با GDP اسمی سالانه در حدود 21.44 $ تریلیون دلار و تشکیل دهنده یک چهارم اقتصاد جهانی
 • چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان و جزء کشورهای با رشد سریع و GDP اسمی حدود 14.14$ تریلیون دلار
 • ژاپن، سومین اقتصاد بزرگ جهان که تقریبا 6% از کل GDP دنیا را تشکیل می دهد و GDP حدود 5.15$ تریلیون دلار
 • آلمان، چهارمین اقتصاد بزرگ جهانی و بزرگترین اقتصاد اروپا با GDP حدودا 3.86$ تریلیون دلاری
 • هند، پنجمین اقتصاد بزرگ جهانی با GDP اسمی حدود 2.94$ تریلیون دلار

ساده ترین کشورهای جهان برای تحصیل ایرانیان

یکی از بهترین مسیرهایی که شهروندان ایرانی می توانند از آن برای مهاجرت استفاده کنند، مسیر تحصیل است. کشورهای زیادی در سطح جهان وجود دارند که به فرد اجازه می دهند تا ویزای تحصیلی خود را به دست آورند. به همین دلیل است که می توان انتظار داشت ایرانیان از مسیر مهاجرت تحصیلی برای آینده ای بهتر استفاده کنند.

جدول زیر اطلاعات کامل تری در این رابطه ارائه خواهد کرد:

نام کشورپیش نیاز مهاجرتویژگی متمایز
ترکیهویزای تحصیلی ترکیهنزدیکی به ایران
ایتالیاویزای تحصیلی ایتالیاامکان تحصیل رایگان و اخذ بورسیه
مجارستانویزای تحصیلی مجارستانامکان تحصیل در دوره پیش پزشکی
آلمانویزای تحصیلی آلمانفرصت تحصیل بدون پرداخت هزینه
کاناداویزای تحصیلی کاناداامکان استفاده از ویزای همراه
هلندویزای تحصیلی هلندفرصت های مهاجرتی چند بار درسال

راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

باید به این نکته نیز توجه داشت که در شرایط کنونی یکی از راه های مهاجرتی به خارج از کشور، مهاجرت کاری است. افرادی که تمایلی به تحصیل ندارند، می توانند از مسیرهای کاری استفاده کنند. بدون تردید، کار در آلمان بهترین مسیر برای مهاجرت بسیاری از افراد است. در این کشورمهم ترین موضوع، در اختیار داشتن مدرک زبان آلمانی و همچنین سابقه کاری مناسب است.

از طرفی اما کانادا محبوب ترین کشور جهان برای کار ایرانیان است. به طور کلی باید در نظر داشت که سیستم امتیازبندی موجود در کانادا، کار را سخت خواهد کرد. بسیاری از افراد نمی توانند به سادگی مدرک تحصیلی و سابقه کاری خود را برای کار در این کشور مورد استفاده قرار دهند. افرادی که برنامه های استانی را برای کاریابی در کانادا انتخاب می کنند، شانس بهتری برای رسیدن به خواسته خود خواهند داشت.

کشورهای دیگری نظیر رومانی نیز وجود دارند که به صورت موقت و گاه گاه پیشنهادهای کاری زیادی را معرفی می کنند. باید در زمان مناسب برای رسیدن به کار در این کشورها اقداماتی را انجام داد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از مهاجرت کاری به این دست کشورها نیز باز می مانند. می توان با برنامه ریزی دقیق در این رابطه، حتی به زبان انگلیسی نیز به کاریابی در خارج از کشور امید داشت.

راحت ترین کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری ایرانیان

سرمایه گذاری در خارج از کشور، سال به سال دشوارتر می شود. بسیاری از کشورهای جهان با افزایش سطح تمکن مالی مورد نیاز مهاجران خارجی، مسیر این نوع از مهاجرت را دشوارتر کرده اند. نمی توان انتظار داشت که افراد زیادی از این طریق بتوانند به اقامت برسند.

در شرایط کنونی، ترکیه یکی از گزینه های مناسب مهاجرت ایرانی ها به حساب می آید. خرید خانه در این کشور می تواند منجر به اقامت و دریافت پاسپورت شود. با این حال باید در نظر داشت که میزان حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در این کشور سالانه رو به افزایش است. در نتیجه فرد هر چه سریع تر برای خرید خانه در این کشور اقدام کند، شانس بیشتری برای دریافت اقامت ترکیه خواهد داشت.

در حوزه شنگن نیز کشورهایی نظیر یونان و اسپانیا وجود دارند که به فرد امکان دریافت پاسپورت را می دهند. افرادی که می خواهند این کشورها را برای آینده خود انتخاب کنند، باید چیزی در حدود 350000€ (یورو) یا بیشتر را در اختیار داشته باشند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرسش های کلیدی درباره بهترین کشورهای دنیا

افرادی که مهاجرت می کنند، علاقه دارند که در بهترین نقاط جهان ساکن شوند. در چنین شرایطی است که انتخاب بهترین گزینه برای زندگی آن ها مهم تر جلوه می کند. در شرایط کنونی می توان گفت که عمده ترین مسیرهای مهاجرت به خارج از کشور را تحصیل، کار و سرمایه گذاری هستند. هر کشور نیز شرایط خاص خود را دارد و نمی توان انتظار داشت که در همه کشورها شرایط مشابهی وجود داشته باشد. می توان گفت که هر فرد بسته به شرایط خود، می تواند یکی از مسیرهای مهاجرتی را انتخاب کند. این مسیرها می تواند آینده فرد را به صورت ویژه تغییر دهد.

 • بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در حال حاضر کدامند؟ همه چیز به تمکن مالی فرد بستگی دارد. در صورتی که فرد از نظر مالی شرایط خوبی داشته باشد، می تواند کشورهایی مانند آمریکا، کانادا یا استرالیا را انتخاب کند. کشورهای ایتالیا، آلمان و اتریش نیز برای افرادی مناسب تر است که تمکن مالی کمتری دارند. هلند نیز یکی از کشورها سطح متوسط است.
 • بهترین کشورهای جهان برای کار ایرانیان کدامند؟ کانادا و استرالیا سیستم های امتیازبندی تعریف کرده اند. افرادی که می خواهند در شرایط بهتر به کار برسند، می توانند آلمان را برای خود انتخاب کنند.
 • بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری کدامند؟ افرادی که به دنبال دریافت اقامت هستند، می توانند اسپانیا، یونان، ترکیه و پرتغال را انتخاب کنند.
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *