ویزای تحصیلی

رشته موسیقی در استرالیا

رشته موسیقی در استرالیا

با توجه به کیفیت آموزش رشته موسیقی در استرالیا فرد می تواند اطمینان حاصل کند که مدرکی با کیفیت بسیار عالی دریافت خواهد کرد. به مانند بسیاری دیگر از رشته های تحصیلی، دانشگاه های استرالیا در این رشته نیز کیفیت بالایی را ارائه می دهند و همچنین در سطح بین المللی نیز از اعتبار بالایی برخوردار هستند. افراد زیادی به همین دلیل و به صرف این که می توانند کیفیت بالای آموزش را تجربه کنند، استرالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند و در چنین شرایطی می توان گفت که انتخاب آن ها بسیار مناسب و شایسته است اما باید توجه داشت که هزینه های تحصیل در این کشور ممکن است آن ها را از تحصیل بازدارد.

رشته موسیقی یکی از رشته های تحصیلی وابسته به گروه هنر است و افرادی که قصد دارند در این رشته تحصیل کنند، باید موارد زیادی را مد نظر خود قرار دهند. در بسیاری از دانشگاه های جهان رشته موسیقی با کیفیت مناسبی ارائه نمی شود و به همین دلیل نمی توان به دانشجویان توصیه کرد تا آن دسته از دانشگاه ها را انتخاب کنند. با توجه به این که دانشگاه امکان تحصیل در این رشته را به صورت آکادمیک فراهم می کند اما در خارج از محیط دانشگاه نیز می توان این رشته را آموخت، انتخاب دانشگاه در این رشته بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی روند تحصیل رشته موسیقی در استرالیا پرداخته اند.

 • شرایط ورود به دانشگاه های استرالیا در رشته موسیقی چیست؟
 • بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته موسیقی کدامند؟
 • هزینه تحصیل رشته موسیقی در این کشور چقدر است؟
 • آیا می توان پس از تحصیل در استرالیا، این کشور را برای کار انتخاب کرد؟

شرایط تحصیل رشته موسیقی در استرالیا

باید به این نکته اشاره کرد که استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل است و دانشجویانی که مدرک خود را از این کشور دریافت می کنند، می توانند با بالاترین اعتبار ممکن وارد بازار کار شوند. در حال حاضر رشته موسیقی در این کشور در دانشگاه های معتبر زیادی ارائه می شود و دانشجویان می توانند با آسودگی خاطر این رشته را برای تحصیل خود انتخاب کنند. در باب تحصیل در استرالیا لینک فوق را مطالعه کنید.

شرایط تحصیل رشته موسیقی در استرالیا

رشته موسیقی در استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود و علاقمندان به تحصیل در این رشته باید آیلتسی در سطح نمره 6.5 به صورت حداقلی در اختیار داشته باشند تا مجوز لازم برای دریافت پذیرش را به دست آورند. باید در نظر داشت که در حال حاضر محدودیت های کمی برای ورود به رشته موسیقی در این کشور در نظر گرفته شده است اما برخی از دانشگاه های این کشور برای اعطای پذیرش، آزمون ورودی در نظر گرفته اند و مقطع کارشناسی ارشد بیش تر از طریق آزمون ورودی به پذیرش دانشجویان می پردازد. در باب کارشناسی ارشد در استرالیا لینک فوق را بخوانید.

مزیت تحصیل عکاسی در استرالیا

تحصیل رشته موسیقی در استرالیا چند سال طول میکشد؟

به گزارش sae.edu.au در حال حاضر امکان تحصیل رشته موسیقی در استرالیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. معمولا برنامه موسیقی در استرالیا یک برنامه تحصیلی تمام وقت می باشد. برنامه ای که تحصیل آن در برخی دانشگاه ها تا 2.5 سال (8 نیمسال) و در برخی دانشگاه های استرالیا نیز تا 3 سال (9 نیمسال) طول می کشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته موسیقی در استرالیا

به گزارش upgradabroad همانند اغلب برنامه های تحصیلی در استرالیا 2024 دانشجویان متقاضی برای تحصیل در رشته موسیقی نیز بایستی یکسری مدارک را تهیه کنند. تا از این طریق بتوانند پذیرش از دانشگاه استرالیا را اخذ کنند. برای این منظور شرایط و مدارک لازم عبارتند از:

 • نمره حداقل 65% در دروس سال آخر متوسطه
 • مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه
 • فرم درخواست تکمیلی
 • نتایح آزمون های ورودی مثل IELTS و یا GMAT
 • انگیزه نامه SOP
 • توصیه نامه LOR

در باب معرفی دانشگاه های استرالیا لینک فوق را بخوانید.

شرط معدل GPA برای تحصیل رشته موسیقی در استرالیا

یکی از شروط اصلی برای پذیرش در برنامه های لیسانس در دانشگاه های استرالیا ارایه معدل کل GPA عالی است. طبق گزارش سایت thenext.edu.np دانشجویان دارنده مدرک دیپلم بایستی حداقل GPA حدود 2.8 و دانشجویان دارای مدرک A-levels نیز حداقل GPA حدود 3.5 ارایه دهند. تا از این طریق بتوانند صلاحت پذیرش و تحصیل در دانشگاه های استرالیا 2024 را دریافت کنند.

معرفی بهترین دانشگاه های رشته موسیقی در استرالیا

در حال حاضر باید به این نکته توجه داشت که رشته موسیقی در دانشگاه های متعددی در استرالیا ارائه می شود و افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند، می توانند با توجه به رزومه خود دانشگاه مدنظر برای تحصیل را انتخاب کنند. در بین 250 دانشگاه برتر جهان در رشته موسیقی، نام 10 دانشگاه استرالیایی دیده می شود و به همین دلیل می توان گفت که استرالیا این رشته را با کیفیت عالی ارائه می کند.

بهترین دانشگاه های استرالیا در ارائه رشته موسیقی عبارتند از:

بهترین دانشگاه های رشته موسیقی در استرالیا

اخذ ویزا برای تحصیل رشته موسیقی در استرالیا

دانشجویان واجد شرایط برای تحصیل رشته موسیقی در استرالیا 2024، حتما بایستی برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا (سابکلس 500) اقدام بکنند. شرایط و مدارک لازم برای درخواست این ویزا از سفارت استرالیا (iran.embassy.gov.au) از قرار زیر می باشد:

 • فرم درخواست تکمیلی
 • پاسپورت ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی ثبت نام (CoE)
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • گواهی سلامت
 • بیمه سلامت معتبر

هزینه تحصیل رشته موسیقی در استرالیا

با وجود این که کیفیت آموزش در استرالیا بسیار بالا است، دانشجویان برای مهاجرت به استرالیا نیاز به تمکن مالی بسیار بالایی دارند. در حال حاضر می توان گفت که استرالیا یکی از 10 کشور گران قیمت جهان برای تحصیل است ولی دانشجویان بسیار زیادی در این کشور به بورسیه های مختلف تحصیلی در این کشور دسترسی خواهند داشت تا بتوانند هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند. بسیاری از این بورسیه های تحصیلی به این دلیل پرداخت می شود که دانشجویان از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند ولی درصد بورسیه های تحصیلی دانشجویان برتر بسیار بیشتر است.

هزینه تحصیل رشته موسیقی در استرالیا 2024 عبارتند از:

نوع هزینهمبلغ به دلار استرالیا
شهریه دانشگاه در سال$19000
هزینه زندگی در ماه$1400 تا 2500$ بسته به شهر محل زندگی
درآمد ناشی از کار دانشجویی در هفته$800 تا 1200$ بسته به نوع شغل و شهر محل زندگی
بورسیه تحصیلیاز 1000$ تا فول فان

هزینه تحصیل رشته موسیقی در استرالیا عبارتند از:

نوع هزینهمبلغ به دلار استرالیا
شهریه دانشگاه در سال19000$
هزینه زندگی در ماه1400$ تا 2800$ بسته به شهر محل زندگی
درآمد ناشی از کار دانشجویی1000$ تا 2500$ بسته به نوع شغل و شهر محل زندگی
بورسیه تحصیلیاز 1000$ تا فول فاند

شرایط کار یک موسیقیدان در استرالیا

باید به این نکته توجه داشت که استرالیا یکی از کشورهایی است که هزینه تحصیلی بالایی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است و یکی از اصلی ترین دلایل آن، هزینه های بالای زندگی در این کشور است. در حال حاضر متوسط درآمد در استرالیا نیز بسیار بالا است و همین مسئله سبب می شود که کار پس از تحصیل در این کشور نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. موسیقیدانان و هنرمندان این عرصه در بسیاری از موارد به صورت ساعتی و برای اجراهای خود درآمد کسب می کنند و داده های آماری نشان می دهد که فرد در هر ساعت می تواند در حدود 45$ (دلار استرالیا) درآمد داشته باشد. در باب هزینه زندگی در استرالیا لینک فوق را بخوانید. شما نیز در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی به استرالیا هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *