شرایط یونان

هزینه زندگی در یونان

هزینه زندگی در یونان

در ذهن بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که شرایط و هزینه زندگی در یونان جهت مهاجرت و اقامت در این کشور به چه صورت می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در اختیار نهادن اطلاعات کامل همراه با جزئیات در خصوص انواع راه های مهاجرت به کشور یونان مانند تحصیل در یونان، کار در یونان و غیره مسیر مهاجرتی افراد خارجی را هموار ساخته و در مرحله به مرحله آن قادر به همراهی متقاضی می باشد. کشور یونان دارای شرایط جوی و آب و هوای معتدل است و همین امر موجب گردیده افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور داشته باشند. اگر مصمم به مهاجرت به یونان هستید، لازم است با هزینه های زندگی در این کشور آشنایی داشته باشید. چرا که مهمترین موضوع در امر مهاجرت، بررسی هزینه های زندگی به منظور مطابقت با شرایط مالی شما است.

  • شرایط زندگی در یونان چگونه است؟
  • آیا یونان کشوری مقرون به صرفه برای زندگی است؟
  • هزینه تحصیل در کشور یونان چگونه است؟
  • شرایط اجاره مسکن در کشور یونان چگونه است؟
  • شرایط بیمه درمانی در کشور یونان چگونه است؟

بررسی هزینه زندگی در یونان

همان طور که گفته شد کشور یونان از آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای برخوردار است و همین موضوع سبب گردیده صنعت کشاورزی رونق بسیار خوبی داشته باشد. این صنعت به اندازه ای در یونان با پیشرفت مواجه بوده است که مردم این کشور به سطحی بالایی از خودکفایی رسیده و در زمینه تولید مواد خوراکی حرف اول را بزنند. رستوران گردی از جمله عادات قدیمی و دیرینه اهالی یونان به شمار می رود و حضور در رستوران ها برای آنان نوعی وقت گذرانی و تفریح تلقی می گردد. در بخش های بعدی مقاله قیمت برخی مواد خوراکی در کشور یونان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هزینه غذا و زندگی در یونان

در این بخش از مقاله در راستای مهاجرت به یونان، برخی مبالغ هزینه زندگی در یونان را مورد ارزیابی قرار داده ایم که به صورت زیر می باشد:

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده در رستوران ارزان قیمت €10.00
یک وعده در شعب مک دونالد €6.00
یک بطری آب معدنی تک نفره €0.50
یک لیتر شیر €1.17
500 گرم نان €0.85
یک کیلوگرم برنج €1.67
یک کیلوگرم فیله مرغ €6.76
یک کیلوگرم گوشت قرمز €9.06
یک کیلوگرم سیب €1.53
یک کیلوگرم موز €1.48

هزینه غذا و زندگی در یونان

هزینه بهداشت و درمان در یونان

یکی از موارد مهم و ضروری در تامین هزینه زندگی در یونان در بخش درمانی، داشتن بیمه های درمانی است. اگر دارای بیمه درمانی نباشید، قطعا مشکلات متعددی در این خصوص پیدا خواهید کرد. بیمه های درمانی کشور یونان در 2 نوع خصوصی و عمومی وجود دارند. مادامی که هزینه های مربوط به مالیات پرداخت گردد، شخص مهاجر از خدمات درمانی این کشور بهره مند خواهد بود. درصد هزینه دارو که توسط بیمه های درمانی پرداخت می گردد، 25% می باشد. بیمارانی که دارای بیماری های مزمن بوده و نیاز به دوره درمان طولانی دارند، خدمات درمانی به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه ها انجام می گیرد.

مسکن بخشی از هزینه زندگی در یونان در 2022

اقامت در کشور یونان مستلزم پرداخت هزینه هایی است که تحت عنوان هزینه زندگی در یونان خوانده می شود. اجاره مسکن نیز از هزینه های زندگی در این کشور محسوب می گردد که شرایط آن در سال 2022 به قرار نمودار زیر است:

نرخ اجاره مسکن در یونان

از آنجا که مخارج و هزینه زندگی در یونان می بایست با حقوق و دستمزد افراد مهاجر در این کشور مطابقت داشته باشد، لذا لازم است این موضوع را مدیریت نمایید. افرادی که علاقمند به تحصیل در یونان یا کار در یونان هستند، این امکان را دارند که از طریق برقراری ارتباط با مشاوران ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نسبت به دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم اقدام نمایند. لازم به ذکر است زندگی در یونان ارزان تر از کشورهایی مثل آلمان، اتریش، نروژ، هلند، فنلاند، سوئد و غیره است. با این حال چون یونان در قیاس با کشورهای مذکور اقتصاد شعیف تر و نرخ بیکاری بالاتری دارد، طرفداران سایر کشورهای اروپایی خصوصا آلمان بیشتر هستند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *