ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نیوزلند

کار آفرینی در نیوزلند

کار آفرینی در نیوزلند

برای شروع کار آفرینی در نیوزلند و یا هر کشوری دیگری نیاز است در ابتدا از شرایط موجود در این کشور اطلاع پیدا نمایید و پس از آن اقدام کنید. کار آفرینی در نیوزلند موضوعی است که توجه برخی از افراد را به خود جلب کرده است و بنا به دلایل متعدد، این بار قصد ارائه توضیحاتی در این خصوص را داریم. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش زبان انگیسی خود و مطابق قوانین حقوق بین الملل و رویه کشور نیوزلند به ارائه اطلاعاتی در این خصوص پرداخته اند که امید است مطالعه آن را مفید بدانید. شما می توانید سایر مقالات ما را نیز مطالعه فرمایید و در نهایت در صورتی که هم چنان سوالاتی در خصوص کار آفرینی در کشور نیوزلند یا موضوعات دیگر در ذهن داشتید، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید و از نظرات کارشناسان ارشد ما استفاده نمایید.

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند در واقع جزیره ای می باشد که به لحاظ جغرافیایی در بخش های جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است و به دو بخش جزیره شمالی و جزیره جنوبی تقسیم شده است و هم چنین حدود 600 جزیره کوچک دیگر را نیز شامل می شود. کشور نیوزلند در فاصله 1500 کیلومتری شرق استرالیا و در دریای تاسمان واقع گردیده است و بالغ بر هزار کیلومتر با جزایر اقیانوس آرام، فیجی و تونگا فاصله دارد. در واقع به دلیل دوری از سایر نقاط کره زمین، نیوزلند یکی از آخرین نقاطی بود که توسط انسان ها کشف شد و در آن ساکن شدند.

اگر چه پایتخت کشور نیوزلند شهر ولینگتون است، بزرگ ترین شهر این کشور اوکلند می باشد که حدود 74% از جمعیت آن را اروپایی ها تشکیل می دهند. نوع حکومت نیوزلند حکومت پادشاهی است و در حال حاضر الیزابت دوم بر مسند قدرت است؛ البته همانند بریتانیا بیش تر جنبه تشریفاتی دارد چرا که اختیارات اصلی با نخست وزیر این کشور یعنی جکیندا آردرن است.

واحد پول نیوزلند در واقع دلار $ نیوزلند می باشد و GDP که مخفف عبارت Gross Domestic Product یعنی همان تولید ناخالص داخلی است در سال 2018 در کشور نیوزلند بیش از 206 میلیارد $ بوده است. حال که اطلاعاتی در خصوص کشور نیوزلند کسب کردید در ادامه توضیحاتی تخصصی تر راجع به موضوع اصلی که همان کار آفرینی در نیوزلند است، خدمت شما همراهان گرامی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می دهیم.

شرایط کار آفرینی در نیوزلند

در دو دهه گذشته کشور 4 میلیون نفره نیوزلند، قادر بوده است تا حدود 500.000 شغل ایجاد کند؛ به طور دقیق تر در سال 1995 و سال 2009 تعداد شغل های ایجاد شده سالیانه 0.9% بوده است. در واقع همین آمار حیرت آور باعث شده تا رتبه جهانی کشور نیوزلند به لحاظ اشتغال زایی و کار آفرینی پنجم باشد. نکته جالب دیگر نیز این می باشد که آمار بیکاری نیز به تبع رشد بالای کارآفرینی در نیوزلند، از 11% در سال 1991 به آمار بی نظیر 4% در سال 2008 رسید و در این حین تعداد نیروی آماده به کار در نیوزلند نیز 70% جمعیت بود که آمار بسیار خوبی برای یک کشور پیشرفته و توسعه یافته چون نیوزلند می باشد. ارتقای سطح مشاغل و هم چنین کاهش آمار بیکاری بر بهبود شرایط زندگی، رفاه و امید به زندگی شهروندان آن کشور تاثیر مثبتی دارد و این امر نشان دهنده اهمیتی است که دولت نیوزلند همواره به جذب سرمایه خارجی داشته و دارد.

نیاز به مهارت های خاص در نیوزلند

ارتقای سطح بازار کار در نیوزلند توجه عمده را به سوی تمایل این کشور به جذب نیروی متخصص جلب کرده است و در سال های گذشته تمایل کارفرماها به سوی استخدام نیروهایی با تحصیلات آکادمیک و در عین حال تخصص عملی بالا بوده است. به همین دلیل حتی کسانی که قصد سرمایه گذاری و کار آفرینی در کشور نیوزلند را دارند نیز می بایست مطابق یک سیستم امتیاز بندی تعریف شده از سوی دولت انتخاب شده باشند.

در واقع حداقل سرمایه ای که کار آفرینان و صاحبان تجارتی که تبعه کشوری به جز نیوزلند هستند تنها در صورتی شانس رقابت دراین کشور را دارند و می توانند با ثبت تجارت خود و کار آفرینی در نهایت به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت نیوزلند برسند که حداقل 200.000 NZD (دلار نیوزلند) را وارد این کشور کنند. در واقع وارد کردن سرمایه به این کشور به منظور کار آفرینی در نیوزلند از 200.000 NZD (دلار نیوزلند) شروع می شود و تا مبلغ 1000000 NZD (دلار نیوزلند) و حتی بالاتر نیز امکان پذیر است.

امتیازبندی ویزای کار آفرینی در نیوزلند

امتیازبندی ویزای کار آفرینی در نیوزلند

سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور نیوزلند مبنی بر سیستم امتیازبندی است که حداقل امتیاز لازم 120 است. حداقل دانش زبان انگلیسی و یا ارائه گواهی دال بر شرکت در دوره های زبان انگلیسی از سایر موارد حائز اهمیت در باب کارآفرینی در کشور نیوزلند می باشد. امتیازبندی های خود اشتغال مرتبط، سایر خوداشتغالی ها و تجربه مدیریت ارشد بدین صورت است:

سابقه کاری امتیاز
خود اشتغال مرتبط 10 سال 40
5 سال 30
3 سال 20
سایر خود اشتغالی ها 10 سال 20
5 سال 15
3 سال 5
تجربه مدیریت ارشد 10 سال 10
5 سال 5

امتیاز برای سود به کشور نیوزلند بدین صورت است:

آیتم امتیاز
ایجاد 10 شغل تمام وقت برای ساکنین شهروندان نیوزلند 80
ایجاد 5 شغل تمام وقت برای ساکنین شهروندان نیوزلند 50
ایجاد 3 شغل تمام وقت برای ساکنین شهروندان نیوزلند 30
ایجاد 2 شغل تمام وقت برای ساکنین شهروندان نیوزلند 20
ایجاد 1 شغل تمام وقت برای ساکنین شهروندان نیوزلند 10

امتیاز براساس گردش مالی سالانه بدین صورت است:

آیتم امتیاز
 خود اشتغال مرتبط 1.000.000 $ و گردش مالی سالانه 80
750.000 $ و گردش مالی سالانه 60
500.000 $ و گردش مالی سالانه 40
400.000 $ و گردش مالی سالانه 30
300.000 $ و گردش مالی سالانه 20
200.000 $ و گردش مالی سالانه 10

امتیاز سن در کارآفرینی در نیوزلند

امتیاز سن در رویه کارآفرینی در کشور نیوزلند بدین صورت می باشد:

سن امتیاز
24 و کمتر 15
25 الی 29 20
30 الی 39 20
40 الی 49 20
50 الی 59 10
60 و بالاتر 0

مزایا و معایب کار آفرینی در نیوزلند

از مزایای کار آفرینی در نیوزلند می توان به این نکته اشاره کرد که به واسطه آن نیز می توان به اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا رسید. هزینه کار آفرینی در نیوزلند از 200.000 NZD (دلار نیوزلند) در سال شروع می شود که رقم قابل توجه و بسیار بالایی است، در عین حال در صورتی که افراد در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشند نیز می توانند از طریق تحصیل یا کار در نیوزلند وارد این کشور شوند و با هزینه کمتر به اقامت و در نهایت پاسپورت نیوزلند برسند. در واقع امکان ریسک 200.000 NZD (دلار نیوزلند) وجود دارد زیرا اگر تجارتی که ایجاد کرده اید تعداد شغل های مورد نظر دولت در آن بازه زمانی را ایجاد نکند اقامت شما تمدید نخواهد شد.

در مقاله ای که از نظر گذرانید به ارائه اطلاعاتی در خصوص کارآفرینی در نیوزلند پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید یافته باشید. شما بزرگواران هم چنین می توانید در صورت داشتن سوالات بیش تر در این موضوع با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و سوالاتی که در خصوص کار آفرینی و اشتغال زایی در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند، تحصیل و کار در نیوزلند یا سایر روش های قانونی مهاجرتی در ذهن دارید را مطرح فرمایید.

16 دیدگاه برای “کار آفرینی در نیوزلند

 1. فرهاد تبریزی گفت:

  نیوزلند کشور خوبیه میخوام بدونم با کارآفرینی چند درصد احتمال داره به اقامت برسی

 2. hiva گفت:

  سلام ايا كارآفريني در نيوزلند شرايط سني خاصي داره؟ممنونم

 3. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از سایت به روزتون
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی نیوزلند توضیح دهید.

 4. نظریان گفت:

  سلام ویزای تحصیلی دارای چه شرایطی هست؟

 5. هما کاشانی گفت:

  مقاله‌ی بسیار خوبی بود ممنونم

 6. شجاعی گفت:

  با سلام
  می خواستم بپرسو آیا ثبت شرکت هم نوعی کارآفرینی در نیوزلند محسوب میشه؟

 7. امیر گفت:

  با سلام
  مقاله خوب و مفیدی بود.
  با تشکر

 8. leilakk گفت:

  سلام. در مورد سرمایه گذاری در این کشور بیشتر توضیح بدین. متشکرم

 9. قراری گفت:

  سلام. لطفا درباره ویزای کار در نیوزلند کمی توضیح دهید.ممنون

 10. امید گفت:

  برای کار آفرینی در نیوزلند آیا شرایط سنی مهم است؟

 11. amir abbas گفت:

  در مورد مطلب جالبتون با موضوع کار آفرینی در نیوزلند تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار آفرینی در استرلیا هم مطلب بذارید

 12. لیدا بهرامی گفت:

  ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

 13. پیام گفت:

  شرایط گرفتن ویزا نیوزلند با 34 سن چیه

 14. ramin گفت:

  سلام برای کار آفرینی در نیوزلند سرمایه گذاری کردن مهم است یا داشتن تخصص ؟

 15. ساربانی گفت:

  با این همه تفاوت نرخ پول کشورمون چجوری میشه رفت تو این کشورها و اونم سرمایه گذاری کرد ؟

 16. طلایی پور گفت:

  کارآفرینی در نیوزلند چقدر صرفه اقتصادی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *