صفحه اصلی » نیوزلند » کار آفرینی در نیوزلند

کار آفرینی در نیوزلند

کارآفرینی در نیوزلند
نوشته شده توسط em.user1 | نیوزلند | دیدگاه ۱۶

کارآفرینی در نیوزلند موضوعی است که توجه برخی از هم وطنانمان را به خود جلب کرده است و بنا به دلایل درخواست های متعدد این بار قصد ارائه توضیحاتی در این خصوص را داریم.

در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش زبان انگیسی خود و مطابق قوانین حقوق بین الملل و رویه کشور نیوزلند به ارائه اطلاعاتی در خصوص موضوع کارآفرینی در نیوزلند پرداخته اند که امید است مطالعه آن را مفید بدانید.

شما می توانید سایر مقالات ما را نیز مطالعه فرمایید و در نهایت در صورتی که هم چنان سوالاتی در خصوص کار آفرینی در نیوزلند یا موضوعات دیگر در ذهن داشتید، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید و از نظرات کارشناسان ارشد ما استفاده نمایید.

در ابتدای امر اطلاعاتی در خصوص خود کشور نیوزلند ارائه می گردد و در نهایت به طور تخصصی تر به موضوع اصلی که همان کار آفرینی در نیوزلند است می پردازیم.

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند در واقع جزیره ای است که به لحاظ جغرافیایی در بخش های جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است و به دو بخش « جزیره شمالی » و « جزیره جنوبی » تقسیم شده است و هم چنین حدود 600 جزیره کوچک دیگر را نیز شامل می شود.

کشور نیوزلند در فاصله هزار و پانصد کیلومتری شرقی استرالیا و در دریای تاسمان واقع گردیده است و بالغ بر هزار کیلومتر با جزایر اقیانوس آرام، فیجی و تونگا فاصله دارد. در واقع به دلیل دوری اش از سایر نقاط کره زمین، نیوزلند، یکی از آخرین نقاطی بود که توسط انسان ها کشف شد و در آن ساکن شدند.

اگر چه پایتخت کشور نیوزلند شهر ولینگتون است، بزرگ ترین شهر این کشور اوکلند می باشد که حدود 74 در صد از جمعیت آن را اروپایی ها تشکیل می دهند.

نوع حکومت نیوزلند حکومت پادشاهی است و در حال حاضر الیزابت دوم بر مسند قدرت است؛ البته همانند بریتانیا بیش تر جنبه تشریفاتی دارد چرا که اختیارات اصلی با نخست وزیر این کشور یعنی جکیندا آردرن است.

واحد پول نیوزلند در واقع دلار نیوزلند می باشد و GDP که مخفف عبارت Gross Domestic Product یعنی همان تولید ناخالص داخلی است در سال 2018 در کشور نیوزلند بیش از 206 میلیارد دلار بوده است.

حال که اطلاعاتی در خصوص کشور نیوزلند کسب کردید در ادامه توضیحاتی تخصصی تر راجع به موضوع اصلی که همان کار آفرینی در نیوزلند است، خدمت شما همراهان گرامی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می دهیم.

 

کارآفرینی در نیوزلند

در دو دهه گذشته کشور 4 میلیون نفره نیوزلند قادر بوده است تا حدود پانصد هزار شغل ایجاد کند؛ به طور دقیق تر در سال 1995 و سال 2009 تعداد شغل های ایجاد شده سالیانه 0.9 در صد بوده است. در واقع همین آمار حیرت آور باعث شده تا رتبه جهانی کشور نیوزلند به لحاظ اشتغال زایی و کار آفرینی پنجم باشد.

نکته جالب دیگر نیز این می باشد که آمار بیکاری نیز به تبع رشد بالای کارآفرینی در نیوزلند، از 11 در صد در سال 1991 به آمار بی نظیر 4 در صد در سال 2008 رسید و در این حین تعداد نیروی آماده به کار در نیوزلند نیز 70 در صد جمعیت بود که آمار بسیار خوبی برای یک کشور پیشرفته و توسعه یافته چون نیوزلند می باشد.

ارتقای سطح مشاغل و هم چنین کاهش آمار بیکاری بر بهبود شرایط زندگی، رفاه و امید به زندگی شهروندان آن کشور تاثیر مثبتی دارد و این امر نشان دهنده اهمیتی است که دولت نیوزلند همواره به جذب سرمایه خارجی داشته و دارد.

افزایش نیاز به مهارت های خاص

ارتقای سطح بازار کار در نیوزلند توجه عمده را به سوی تمایل این کشور به جذب نیروی متخصص جلب کرده است و در سال های گذشته تمایل کارفرما ها به سوی استخدام نیروهایی با تحصیلات آکادمیک و در عین حال تخصص عملی بالا بوده است.

به همین دلیل حتی کسانی که قصد سرمایه گذاری و کار آفرینی در کشور نیوزلند را نیز دارند می بایست مطابق یک سیستم امتیاز بندی تعریف شده از سوی دولت انتخاب شده باشند.

کمینه و بیشینه سرمایه به منظور اشتغال زایی

در واقع حداقل سرمایه ای که کار آفرینان و صاحبان تجارتی که تبعه کشوری به جز نیوزلند هستند تنها در صورتی شانس رقابت دراین کشور را دارند و می توانند با ثبت تجارت خود و کار آفرینی در نهایت به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت نیوزلند برسند که حداقل 200 هزار دلار نیوزلند را وارد این کشور کنند.

در واقع وارد کردن سرمایه به نیوزلند به منظور کار آفرینی در این کشور از 200 هزار دلار نیوزلند شروع می شود و تا مبلغ 1 میلیون دلار و حتی بالا تر نیز امکان پذیر است.

مزایای کارآفرینی در نیوزلند

از مزایای کار آفرینی در کشور نیوزلند می توان به این نکته اشاره کرد که به واسطه آن می توانید به اقامت یکی از بهترین کشور های دنیا برسید، هم خودتان و هم همسر و فرزندان زیر 18 سالتان.

معایب کارآفرینی در نیوزلند

هزینه کار آفرینی در کشور نیوزلند از 200 هزار دلار در سال شروع می شود که رقم قابل توجه و بسیار بالایی است، در عین حال در صورتی که در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشید می توانید از طریق تحصیل یا کار وارد نیوزلند شوید و با هزینه کم تر به اقامت و در نهایت پاسپورت نیوزلند برسید. در واقع امکان ریسک 200 هزار دلاری وجود دارد زیرا اگر تجارتی که ایجاد کرده اید تعداد شغل های مورد نظر دولت در آن بازه زمانی را ایجاد نکند اقامت شما تمدید نخواهد شد.

در مقاله ای که از نظر گذرانید به ارائه اطلاعاتی در خصوص کارآفرینی در نیوزلند پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید یافته باشید اگر چه می توانید سایر موضوعات سایت ما در خصوص سایر روش های مهاجرتی نیز مطالعه فرمایید. شما بزرگواران هم چنین می توانید در صورت داشتن سوالات بیش تر در این موضوع با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و سوالاتی که در خصوص کار آفرینی و اشتغال زایی در نیوزلند یا سایر روش های قانونی مهاجرتی در ذهن دارید را مطرح فرمایید.

کار آفرینی در نیوزلند
4.7 (93.33%) 18 votes
دیدگاه ها