شرایط فنلاند

 هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

 هزینه تحصیل و زندگی در کشور فنلاند

یکی از مواردی که مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور فنلاند است هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند در سال 2019 می باشد. اگاهی از این امر برای مهاجران امری بسیار حیاتی به شمار می رود. اگر متقاضی مهاجرت به فنلاند هستید اطلاع کافی و دقیق از هزینه تحصیلی و زندگی در فنلاند در سال 2019 می تواند در امر مهاجرت به این کشور بسیار کمک حال شما باشد. هزینه زندگی در فنلاند چه میزان است؟ هزینه تحصیل در فنلاند چقدر میباشد؟ شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در این باب با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

کشور فنلاند کشوری وسیع است که در شمال اروپا قرار گرفته است. این کشور از نظر اقتصادی در جایگاه پانزدهم در جهان است. به لطف اقتصاد عالی این کشور حقوق مردم این کشور بالاست و مردم این کشور در سطح مالی خوبی قرار دارند. واحد پولی فنلاند یورو است. با توجه به این که این کشور از اقتصاد خوبی برخوردار است در صورت داشتن مهارت خاصی می توانید نسبت به کار پاره وقت در این کشور اقدام نمایید و به جبران بخش اعظمی از هزینه هایتان در این کشور بپردازید.

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند چقدر است؟

هزینه زندگی در کشور فنلاند مانند سایر کشورهای اسکاندیناوی می باشد. دانشجویان متقاضی اقامت در این کشور باید هزینه ای در حدود 7000 € (یورو) در سال و یا 560 € (یورو) را ماهانه برای زندگی خود در این کشور در نظر بگیرند. البته توجه داشته باشید که با توجه به دانشگاه دانشجو و محل زندگی وی می تواند هزینه زندگی دانشجویی در این کشور اندکی متفاوت باشد. به طور مثال هزینه زندگی در متروپلیتن می تواند به نسبت سایر شهرها هزینه بیشتری را شامل شود. جالب است بدانید نسبت به سایر شهرهای اروپا این کشور از مالیات بالایی نیز برخوردار است. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب شرایط مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

هزینه مسکن در فنلاند

در مورد هزینه مسکن در این کشور می توان گفت شما ماهانه به مبلغی در حدود 180 تا 300 € (یورو) برای اجاره یک واحد دانشجویی در این کشور نیاز دارید. هزینه اجاره یک اپارتمان تک خوابه در مرکز شهر این کشور در ماه در حدود 930 € (یورو) خواهد بود و این میزان هزینه با توجه نوع اپارتمان مد نظر شما و محل اپارتمان مد نظر می تواند متفاوت باشد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل رایگان در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

هزینه های خوراک و پوشاک در فنلاند

در بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند در حوزه هزینه های خوراک در این کشور می توان گفت شما ماهانه به مبلغی در حدود 150تا 200 € (یورو) بابت هزینه های خوراک نیاز دارید. که این میزان میتواند بسته به سبک زندگی شما و استفاده از کافی شاپ ها و رستوران ها متفاوت باشد. جالب است بدانید رستوران ها و کافی شاپ های این کشور برای دانشجویان همواره تخفیفات بسیاری قائل می شود که دانشجویان عزیز می توانند با بهره مندی از این امتیازات تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

 هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

میزان هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

کشور فنلاند در رشته های مختلف کشوری مناسب برای تحصیل به شمار می رود و هرساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سرار جهان می باشند. با این که سطح تحصیل در دانشگاه های این کشور از سطح نسبتا مطلوبی برخوردار است اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبتا پایین می باشد. تا قبل از پاییز 2019 هزینه های تحصیل در این کشور در زمره مراکز تحصیل رایگان در اروپا بود اما پس از  پاییز 2019 برای تحصیل در این کشور به مبلغی در حدود 700تا 900 € (یورو) نیاز دارید هرچند این هزینه می تواند با توجه به محل تحصیل شما متفاوت باشد.

هزینه تحصیل در این کشور در مقطع ارشد سالانه در حدود 800 تا 1200 € (یورو) می باشد. در مقطع دکتری هزینه تحصیل در این کشور رایگان می باشد. جالب است بدانید دانشجویان در مقطع دکتری حین تحصیل حقوق دریافت می کنند و پس از پایان این مقطع امکان اقامت دائم برای ان های فراهم می شود. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در هزینه زندگی در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مقطع تحصیلی در فنلاند هزینه تحصیل (هزینه به یورو می باشد)
مقطع کارشناسی در فنلاند 700 تا 900 € (یورو)
مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند 800 تا 1200 € (یورو)
مقطع تحصیلی دکتری در فنلاند رایگان می باشد

کمک هزینه تحصیلی در فنلاند

دانشگاه های فنلاند هرساله تحت عنوان بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در  مقاطع مختلف هزینه هایی را برای کمک به دانشجویان  متقاضی تحصیل در این کشور در نظر میگیرد و دانشجویان می توانند با توجه به رزومه تحصیلی خود و سوابق تحصیلی خود نسبت به اخذ این بورسیه ها و کمک هزینه ها اقدام کنند. در صورتی که تمایل دارید شرایط شما نسبت به اخذ کمک هزینه ها بررسی شود می توانید با کارشناسان ما در سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و نسبت به بررسی شرایط خود اقدام کنید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب ویزای تحصیلی فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

هزینه زندگی در فنلاند

در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل در فنلاند به صورت جزئی تر می پردازیم.

اقلام هزینه
وعده های غذایی، رستوران ارزان قیمت 10.50 € (یورو)
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره 60.00 € (یورو)
کاپوچینو (به طور منظم) 3.38 € (یورو)
کوکا / پپسی (بطری کوچک 12) 2.20 € (یورو)
آب (12 اونس بطری کوچک) 1.51 € (یورو)
شیر (1 گالن) 3.51 € (یورو)
کباب نان سفید تازه 1.59 € (یورو)
برنج (سفید) 0.77 € (یورو)
تخم مرغ (به طور منظم) (12) 1.78 € (یورو)
پنیر محلی 2.76 € (یورو)
سینه مرغ (بدون پوست) 4.29 € (یورو)
سیب 0.92 € (یورو)
موز 0.68 € (یورو)

و همین طور هزینه های حمل ونقل نیز به شرح زیر می باشد:

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 3.00 € (یورو)
 • گذر ماهانه (قیمت معمول) 54.70 € (یورو)
 • شروع تاکسی (تعرفه عادی) 6.00 € (یورو)
 • تاکسی 1 مایل (تعرفه عادی) 2.57 € (یورو)
 • بنزین لیتری 1.5 € (یورو)

همین طور در مورد هزینه های مثل شارژ آب و برق و گازو هزینه های اینترنت ماهانه مبلغی در حدود 100 تا 150 $ می باشد. در پایان اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید در صورت وجود هرگونه سوالی در حوزه هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند دارید، می توانید با تماس با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای پرسش سوال های خود اقدام نمایید.

12 دیدگاه برای “ هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

 1. بیژن مرتضوی گفت:

  بهشت سردیه!

 2. ترانه گفت:

  خیلی ممنونم از اطلاعات خوبتون خواهر من قصد رفتن به فنلاند را دارد و این مقاله بسیار کمکش کرد

 3. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون تشکر میکنم من فکر میکردم هزینه زندگی تو فنلاند به مراتب پایین تر از این حرفها باشه میشه راجع به به بقیه کشورهای اروپایی که هزینه زندگی مناسب تر دارند مطلب بذارید

 4. Saba گفت:

  سلام
  خیلی ممنون از توضیحاتتون

 5. حسین گفت:

  ممنون که ریز هزینه ها را در اختیار قرار دادید.

 6. sohrab گفت:

  کشورهای اسکاندیناوی هزینه زندگی بالایی دارند

 7. مهشید رحمانی گفت:

  لیسانس نرم افزار دارم، چطور میتونم برای فوق لیسانس فنلاند اقدام کنم؟

 8. غلامحسین گفت:

  مرسی که هزینه ها رو در اختیارمون قرار دادید

 9. اصغر گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون

 10. فرهاد گفت:

  در خصوص ویزای کار توضیج دهیهد لطفا

 11. moudy گفت:

  برای تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند باید از کجا شروع کنم؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در ابتدا باید به دانشگاه های مختلف در فنلاند مراجعه کنید و ایمیل بزنید تا بتوانید استاد راهنما پیدا کنید سپس اقدام به پذیرش کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =