مهاجرت به کشور سوئد

روشهای مهاجرت به سوئد

روشهای مهاجرت به سوئد

یکی از کشورهایی که در سالهای اخیر مورد اسقبال مهاجران قرار گرفته سوئد میباشد. روشهای مهاجرت به سوئد بسیارند که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم. کشوری که با نام پادشاهی سوئد شناخته می شود و در شمال اروپا واقع شده است، از شمال با فنلاند و از جنوب شرقی با کشور دانمارک مرز مشترک دارد. سوئد در رتبه چهارم بزرگترین کشورهای بزرگ اروپا قرار دارد و با حدود 8000000 نفر جمعیت با سیستم پادشاهی و پارلمانی اداره می شود. آب و هوای این کشور بسیار سرد است و از نظر طبیعی دارای کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و زمین های مرتفع در جنوب می باشد. پایتخت این کشور شهر استکهلم و واحد پولی آن کرون می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با هدف افزایش آگاهی همراهان گرامی در خصوص مهاجرت به سوئد در سال 2020 نگارش شده است.

 • برای مهاجرت به سوئد چند روش وجود دارد؟
 • بهترین روش مهاجرتی به کشور سوئد کدام روش است؟
 • میانگین هزینه زندگی در کشور سوئد در سال 2020 چقدر می باشد؟

شرایط و روشهای مهاجرت به سوئد در سال 2020

کشور سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) و پیمان شنگن است و اکثر مردم آن به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. به طور کلی برای مهاجرت به کشور سوئد در سال 2020 می توان از راه های ازدواج، سرمایه گذاری یا اخذ ویزای کار اقدام کرد.

روش ها نوع ویزا مدت اعتبار  شرایط اخذ ویزا هزینه ویزا
مهاجرت با هدف دید و بازدید در سوئد ویزای شنگن سوئد (کوتاه مدت) حداکثر تا 90 روز پاسپورت معتبر + دعوت نامه رسمی از خانواده یا دوستان برای بزرگسالان: 60€ (یورو) و برای کودکان 35€ (یورو)
مهاجرت کاری به سوئد ویزای کار سوئد (بلند مدت) برای مدت بیش از 1 سال پاسپورت معتبر + قرارداد کاری از کارفرمای معتبر سوئدی برای متقاضی: 2000SEK (کرونا)
برای بزرگسالان خانواده: 1000SEK (کرونا)
برای کودکان: 500SEK (کرونا)
مهاجرت تحصیلی به سوئد ویزای اقامت دانشجوئی برای مدت بیش از 3 ماه تا 4 سال پاسپورت معتبر + نامه پذیرش دانشگاهی SEK 1000 (کرونا)
مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری ویزای اقامت بلند مدت ماکسیمم تا 1 سال با قابلیت تمدید مجدد حداقل سرمایه 100000€ (یورو) + اساسنامه شرکت 2000SEK (کرونا)
مهاجرت به سوئد از طریق تشکیل خانواده ویزای اقامت بلند مدت ماکسیمم تا 1 سال با قابلیت تمدید مجدد پاسپورت معتبر + سند ازذواج ثبتی در سوئد 2000SEK (کرونا)

مهاجرت به سوئد از روش اخذ ویزای تحصیلی

به طور کلی سیستم آموزشی در کشور سوئد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. با توجه به موارد ذکر شده و دانستن این مهم که اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می‌ شوند همواره متقاضیان زیادی برای تحصیل در سوئد وجود دارد. فرد برای تحصیل رایگان در سوئد باید به یکی از زبان‌ های انگلیسی یا سوئدی مسلط باشد و مدارک معتبر را در جهت اثبات این مهم به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد

از آن جایی که سوئد یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی با سطح بالای رفاه اجتماعی است٬ افراد زیادی از سرتاسر دنیا در پی تحصیل و زندگی در آن هستند. این کشور همچنین از جمله معدود کشورهایی است که برای همراه دانشجو یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال وی ویزایی تحت عنوان ویزای همراه صادر می کند و همین مسئله باعث شده ایرانیان زیادی در پی انتخاب این کشور باشند. مدارک زیادی برای ارسال به دانشگاه وجود دارد منتهی مهم ترین این مدارک برای اخذ پذیرش از سوئد عبارت هستند از:

 • رزومه فرد شامل دستاوردهای تحصیلی و غیر تحصیلی
 • ترجمه رسمی تمامی مدارک از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی آخرین مقطع
 • توصیه نامه از اساتید مقطع قبلی
 • انگیزه نامه که باید حتما توسط خود فرد نگارش شود
 • مدرک زبان سوئدی یا انگلیسی

ثبت شرکت از روشهای مهاجرت به سوئد

ثبت شرکت از روشهای مهاجرت به سوئد

این روش اخذ ویزای دانمارک نسبت به روش ویزای تحصیلی از هزینه بالاتری برخوردار است اما فرد به موجب آن از مزایای بیشتری برخوردار می شود. در مرحله اول لازم است که اطلاعات کاملی از شرکتی که قصد ثبت کردن آن را دارد و همینطور خدمات یا امکاناتی که می خواهد عرضه کند ارائه دهد و سپس اقدام به افتتاح یک حساب بانکی معتبر با میزان سرمایه مورد نیاز نماید. نمی‌توان تا 2 سال مبلغی را که به عنوان سرمایه اولیه شرکت خود معرفی کرده و در حساب بانکی واریز شده برداشت نمود به علاوه شخصی که برای ثبت شرکت اقدام می‌کنند باید مالک حداقل نیمی از سهام شرکت باشد.

مهاجرت به سوئد از روش ویزای کار

معمول ترین راه برای مهاجرت به کشور سوئد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار است به این صورت که فرد باید ابتدا یک کارفرمای سوئدی را پیدا کند که با توجه به تحصیلات وی یا تخصص مایل به جذب او در شرکت یا موسسه خود باشد؛ سپس رزومه کاری و تحصیلی ترجمه شده خود را برای او ارسال می کند و اگر درخواست وی مورد پذیرش کارفرما قرار بگیرد می تواند با دعوت نامه رسمی که از سوی او برای متقاضی ارسال می شود برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام کند. این روش پس از گذشت 3 الی 5 سال و با رعایت شرایط و ضوابط مورد نیاز می تواند برای فرد اقامت دائم کشور زیبای سوئد را در بر داشته باشد. متقاضی می تواند از طریق موسسات کاریابی در سوئد برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کند.

ازدواج از روشهای مهاجرت به سوئد

اگر کسی با یکی از شهروندان تابع کشور سوئد ازدواج کند می تواند ابتدا ویزای اقامت موقت و پس از گذشت حداقل مدت دو سال اقامت دائم و شهروندی کشور سوئد را دریافت کند. کافیست با ارائه اسناد و مدارک کامل به سفارت کشور سوئد مراجعه کند و درخواست خود مبنی بر تصمیم برای ازدواج با یک شهروند سوئدی و همچنین درخواست برای اخذ ویزای اقامت را ارائه دهد. همچنین ارائه گواهی و اسناد مبنی بر اثبات تمکن مالی فرد برای گذران زندگی در کشور سوئد و توانایی تهیه یک مسکن با حداقل دو اتاق خواب از الزامات جاری می باشد.

هزینه‌ های زندگی در کشور سوئد در سال 2020

کشور سوئد به طور کلی یکی از مرفه ترین مردم جهان و یکی از قوی ترین اقتصادهای دنیا را دارد. این کشور بیشتر درآمد خود را از صادرات کالاهای بخش صنعتی مانند چوب، آهن و انرژی آبی و بخش دیگری از آن را از طریق مالیات های دریافتی تامین می کند. بخش عمده درآمد فرد در کشور سوئد برای مسکن هزینه خواهد شد؛ به طور معمول اجاره یک آپارتمان کوچک دو خوابه در مرکز استکهلم بین 300€ تا 500€ (یورو) هزینه خواهد داشت.

در کشور سوئد حمل و نقل و تهیه مواد خوراکی از سوپرمارکت با توجه به درآمد شهروندان می توان گفت ارزان است اما این در صورتی صدق می کند که فرد در داخل سوئد منبع درآمد داشته باشد و متناسب با هزینه‌ های زندگی خود حقوق بگیرد. هزینه متوسط ماهیانه در سوئد در سال 2020 حدود 900€ (یورو) برای یک نفر است که در قیاس با سایر کشورهای برتر اروپایی در سطح بسیار ایده آلی قرار دارد. متقاضیان تحصیل و کار در سوئد در سال 2020 می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

هزینه زندگی در سوئد و سایر مقاصد مهاجرتی اروپایی

سوالات پرتکرار در خصوص روشهای مهاجرت به سوئد

برای اطلاع از روشهای مهاجرت به سوئد موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 1. بهترین طرق مهاجرت به سوئد چیست؟ اخذ ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در مراکز آموزشی این کشور و ویزای همراه یکی از ایده آل ترین طرق مهاجرت برای شهروندان ایرانی است.
 2. شرایط مهاجرت کاری به سوئد به چه صورت است؟ شهروندان اروپایی نیازی به مجوز کار ندارند و شهروندان خارجی باید از این کشور یک دعوت نامه کاری داشته باشند.
 3. شرایط ازدواج در سوئد چیست؟ شریک زندگی در سوئد باید شهروند این کشور باشد. اشخاص باید مدارکی دال بر واقعی بودن ازدواج ارائه دهند. در ابتدا اقامت موقت و پس از 2 سال اقامت دائم اخذ می گردد.
 4. هزینه زندگی در سوئد چقدر است؟ میزان هزینه زندگی در این کشور در سال 2020، 900€ (یورو) می باشد.
 5. هزینه ویزای سوئد چقدر است؟ بسته به طرق مهاجرت میزان هزینه متغیر است.

2 دیدگاه برای “روشهای مهاجرت به سوئد

 1. Mahdi گفت:

  کار کردن

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا بطور واضح و کامل سوال و مشخصات خودتون رو ارسال بفرمائید تا امکان راهنماییتون وجود داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *