مهاجرت به کشور سوئد

روشهای مهاجرت به سوئد

ثبت شرکت از روشهای مهاجرت به سوئد

یکی از کشورهایی که در سالهای اخیر مورد اسقبال مهاجران قرار گرفته سوئد میباشد. روشهای مهاجرت به سوئد بسیارند که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم. کشوری که با نام پادشاهی سوئد شناخته می شود و در شمال اروپا واقع شده است، از شمال با فنلاند و از جنوب شرقی با کشور دانمارک مرز مشترک دارد. سوئد در رتبه چهارم بزرگترین کشورهای بزرگ اروپا قرار دارد و با حدود 8/000/000 نفر جمعیت با سیستم پادشاهی و پارلمانی اداره می شود. آب و هوای این کشور بسیار سرد است و از نظر طبیعی دارای کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و زمین های مرتفع در جنوب می باشد. پایتخت این کشور شهر استکهلم و واحد پولی آن کرون می باشد. این مقاله توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با هدف افزایش آگاهی شما همراهان گرامی نگارش شده است.

شرایط و روشهای مهاجرت به سوئد

کشور سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است و اکثر مردم آن به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. به طور کلی برای مهاجرت به کشور سوئد می توانید از راه های ازدواج، سرمایه گذاری یا اخذ ویزای کار اقدام کنید. با ما همراه باشید تا مختصراً به بررسی روش های مهاجرت به سوئد بپردازیم:

مهاجرت به سوئد از روش اخذ ویزای تحصیلی

به طور کلی سیستم آموزشی در کشور سوئد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی اغلب رایگان یا بسیار مناسب است. با توجه به موارد ذکر شده و دانستن این مهم که اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می‌ شوند همواره متقاضیان زیادی برای تحصیل در سوئد وجود دارد. شما برای تحصیل رایگان در سوئد باید شما به یکی از زبان‌ های انگلیسی یا سوئدی مسلط باشید و مدارک معتبر را در جهت اثبات این مهم به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهید. شما می توانید با قبول شدن در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور حذف ویزای تحصیلی برای خودتان و همسر و فرزندان کمتر از 18 سالتان برخوردار شوید.

ثبت شرکت از روشهای مهاجرت به سوئد

این روش اخذ ویزای دانمارک نسبت به روش ویزای تحصیلی از هزینه بالاتری برخوردار است اما شما به موجب آن از مزایای بیشتری برخوردار می شوید. در مرحله اول لازم است که اطلاعات کاملی از شرکتی که قصد ثبت کردن آن را دارید و همینطور خدمات یا امکاناتی که می خواهید عرضه کنید ارائه دهید و سپس اقدام به افتتاح یک حساب بانکی معتبر با میزان سرمایه مورد نیاز نمایید. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید تا 2 سال مبلغی را که به عنوان سرمایه اولیه شرکت خود معرفی کرده و در حساب بانکی واریز کرده اید را برداشت کنید به علاوه شخصی که برای ثبت شرکت اقدام می‌کنند باید مالک حداقل نیمی از سهام شرکت باشد.

مهاجرت به سوئد از روش ویزای کار

معمول ترین راه برای مهاجرت به کشور سوئد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار است به این صورت که شما باید ابتدا یک کارفرمای سوئدی را پیدا کنید که با توجه به تحصیلات شما یا تخصص شما مایل به جذب شما در شرکت یا موسسه خود باشد؛ سپس رزومه کاری و تحصیلی ترجمه شده خود را برای او ارسال می کنید و اگر درخواست شما مورد پذیرش کارفرما قرار بگیرد می توانید با دعوت نامه رسمی که از سوی او برای شما ارسال می شود برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنید. این روش پس از گذشت 3 الی 5 سال و با رعایت شرایط و ضوابط مورد نیاز می تواند برای شما اقامت دائم کشور زیبای سوئد را در بر داشته باشد. شما می توانید از طریق موسسات کاریابی در سوئد برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کنید.

ازدواج از روشهای مهاجرت به سوئد

ازدواج از روشهای مهاجرت به سوئد

اگر شما با یکی از شهروندان تابع کشور سوئد ازدواج کنید می توانید ابتدا ویزای اقامت موقت و پس از گذشت حداقل مدت دو سال اقامت دائم و شهروندی کشور سوئد را دریافت کنید. کافیست با ارائه اسناد و مدارک کامل به سفارت کشور سوئد مراجعه کنید و درخواست خود مبنی بر تصمیمتان برای ازدواج با یک شهروند سوئدی و همچنین درخواست برای اخذ ویزای اقامت را ارائه دهید. همچنین ارائه گواهی و اسناد مبنی بر اثبات تمکن مالی شما برای گذران زندگی در کشور سوئد و توانایی تهیه یک مسکن با حداقل دو اتاق خواب از الزامات جاری می باشد.

هزینه‌ های زندگی در کشور سوئد

کشور سوئد به طور کلی یکی از مرفه ترین مردم جهان و یکی از قوی ترین اقتصادهای دنیا را دارد. این کشور بیشتر درآمد خود را از صادرات کالاهای بخش صنعتی مانند چوب، آهن و انرژی آبی و بخش دیگری از آن را از طریق مالیات های دریافتی تامین می کند. بخش عمده درآمد شما در کشور سوئد برای مسکن هزینه خواهد شد؛ به طور معمول اجاره یک آپارتمان کوچک دو خوابه در مرکز استکهلم برای شما بین 4000 تا 8000 کرون هزینه خواهد داشت. اما اگر شما در اطراف شهر تصمیم به اجاره ملک داشته باشید این مبلغ می تواند مقدار زیادی کاهش پیدا کند.

در کشور سوئد حمل و نقل و تهیه مواد خوراکی از سوپرمارکت با توجه به درآمد شهروندان می توان گفت ارزان است اما این در صورتی صدق می کند که شما در داخل سوئد منبع درآمد داشته باشید و متناسب با هزینه‌ های زندگی خود حقوق بگیرید.

بهترین شهرهای سوئد برای زندگی

کشور سوئد 25 ایالت دارد که هر کدام از این ایالت ها دارای چند شهر می باشد. از نظر توریستی شهرهای Solena و Malmo که آب و هوای بسیار خوب و مناظر دیدنی فراوانی دارند بیشترین میزان گردشگر را در طول سال می پذیرند. خوب است دو شهر به نسبت پایتخت سوئد یعنی شهر استکهلم ارزان تر می باشد! لازم به ذکر است اگر شما قصد یافتن یک شغل را دارید بهتر است در پایتخت سوئد به دنبال آن بگردید زیرا بیشتر شرکت های اصلی و بین المللی و همچنین فرصت های شغلی مناسب در پایتخت این کشور متمرکز شده اند و شانس شما برای یافتن شغل در پایتخت بیشتر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =