مهاجرت به کشور کانادا

روش های مهاجرت به کشور کانادا

روش های مهاجرت به کشور کانادا

آگاهی از روش های مهاجرت به کشور کانادا در سال 2019 موضوعی می باشد که سالانه مورد توجه افراد در خصوص مهاجرت به این کشور پهناور قرار گرفته است. کانادا یکی از ایده آل ترین گزینه های مهاجرتی و حل و فصل می باشد. تعدد طرق مهاجرتی برای هر طیفی از افراد به این کشور باعث دوچندانی جذابیت مهاجرت شده است. موسسه سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرت بین المللی خود مفتخر به راهنمایی اشخاص متقاضی در همین باب می باشد.

در ادبیات علمی مهاجرت، تعریف زیادی درباره پدیده مهاجرت یا “Imigration” ارایه شده است. ما در این بخش از مقاله، به چند تعریف از مهاجرت اشاره می کنیم؛ تعریف مهاجرت از نظر فرهنگ مریام و بستر این است که مهاجرت مسافرت به کشوری با قصد اقامت دایمی می باشد. از نظر فرهنگ آکسفورد، مهاجرت در واقع انجام سفر برای زندگی دایمی در یک کشور خارجی می باشد. بنا به تعریف فرهنگ بریتانیکا، مهاجرت، فرآیندی است که از طریق آن افراد مقیم دایمی یک کشور جدید شده یا جزو شهروندان آن کشور می شوند.

چرا مهاجرت به کانادا؟

چرا کشور کانادا بهترین کشور برای مهاجرت است؟ همه ما می دانیم که کشور کانادا همه ساله از سیل عظیمی از مهاجران و پناهندگان استقبال می کند. حتی آمار و ارقام حاصله از مطالعات میدانی هم مبین این جایگاه برتر این کشور می باشد. مثلا، بنا به مطالعه انجام شده توسط U.S News and World Report، کشور کانادا پس از آلمان، دومین کشور مهاجر پذیر دنیا رتبه بندی شده است. دلایل اساسی مهاجرت به کانادا:

 • اقتصاد قوی
 • نرخ بیکاری 2.9%
 • فرصت های کاری بالا
 • تنوع قومی
 • فرهنگ کانادایی
 • تامین اجتماعی در کانادا
 • قوانین مهاجرتی راحت

اصولا ورود به کشور کانادا به چند فاکتور اساسی بستگی دارد؛ اول از همه، هدفتان از مهاجرت به این کشور چیست؟ تحصیل، کار، گردش، دیدن خانواده و … فاکتور بعدی تعیین کننده، مدت اقامتتان در این کشور است. شما به عنوان مهاجر مایل هستید که تا کی در کشور کانادا اقامت گزینید؟ بلند مدت یا کوتاه مدت؟ فاکتور بعدی، شرایط شما می باشد. آیا شما تحصیلات، تخصص یا مهارتی دارید یا خیر؟ افراد با توجه به 3 فاکتور فوق الذکر، تصمیم به زندگی در این کشور می گیرند.

انواع روش های مهاجرت به کشور کانادا

روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در این کشور نیز متعدد است. ما در این بخش از مقاله، یک دسته بندی جامعی از انواع روش های مهاجرت به کانادا مبتنی بر اقامت را به شما معرفی می کنیم:

 • مهاجرت های اقتصادی به صورت برنامه های بلند مدت، (در برگیرنده Express Entry) و کفالت خانواده.
 • اخذ ویزای کار کانادا: که به مهاجرین امکان کار در کانادا برای مدت محدود را می دهد.
 • روادیدهای تحصیلی کشور کانادا: که مجوز تحصیل در موسسات آموزش عالی (اعم از دانشگاه و کالج) را برای مهاجرین فراهم می کند، همچنین این روادید به مهاجرین تحصیلی امکان کار حین و پس از تحصیل را می دهد. ضمنا، گزینه ای برای اخذ اقامت دایمی PR به شمار می رود.
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور کانادا
 • اقامت از طریق ازدواج در کانادا
 • پناهندگی در کانادا

انواع روش های مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت اقتصادی به کانادا

برنامه مهاجرت اقتصادی به کانادا شامل طیفی از مهاجرت ها به همراه ویزاهای مربوط به هر دسته می باشد. متقاضیان این کشور بسته به شرایط  اقتصادی می توانند در یکی از این دسته ها درخواست ویزا دهند.

Express Entry این نوع مهاجرت به کانادا مربوط به کارگران ماهر خارجی، تاجران و فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مهارت زبانی می باشد. افراد از هر سنی می توانند کاندیدا شوند اما اولویت در این سیستم امتیازدهی با کارگران جوان جویای کار است.
مهاجرت از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال FSW کارگران ماهر و افراد حرفه ای از کل دنیا که مایل به مهاجرت دایمی به کانادا هستند، در این دسته قرار میگیرند.
برنامه های داوطلب استانی PNP افرادی که خواستار اقامت در یک استان خاص هستند و قادر به اثبات تمکن مالیشان هستند، جزو دسته مهاجرتی PNP به شمار میروند.
مهاجرت به کبک افراد و خانواده های فرانسوی زبان، که مایل به اقامت دایمی در این استان هستند، با شرایطی می توانند به این استان مهاجرت کنند.
برنامه خود اشتغالی کبک کارگران خود اشتغال با دارایی خالص حداقل 100,000 CAD (دلار کانادا) و حداقل 2 سال سابقه کار در حرفه تجارت که آنها خواهان انجامش در کبک هستند.

کارآفرینان دارای مهارت و استعداد در جهت تشکیل شرکت های ابتکاری در کانادا که میتوانند برای کانادایی ها اشتغال زایی کنند و در مقیاس جهانی رقابت بکنند. برنامه استارت آپ (Start Up) کارآفرین برنامه نسبتا جدیدی در انتخاب برنامه ها برای مهاجرت کاری به کانادا به شمار میرود.

تولد از روش های مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت از طریق تولد در کشور کانادا باعث ایجاد رغبتی برای والدین در خصوص تولد فرزند می باشد زیرا سیستم اعطای تابعیت این کشور بر پایه خاک می باشد و همین گزینه باعث دوچندانی جذابیت مهاجرت به کانادا به صورت عام و تولد فرزند در کانادا به صورت خاص قرار گرفته است. البته ناگفته نماند که بیشتر کشورهای توسعه یافته در قاره آمریکایی شمالی و جنوبی از این قانون پیروی می کنند. مهاجرت به کانادا به عنوان دومین کشور مهاجر پذیر دنیا، می تواند شما را به رویاهایتان جهت شروع زندگی جدید نزدیک کند. شما می توانید با بهره گیری از مشاوره رایگان با بهترین کارشناسان و وکلای مهاجرتی کشور در موسسه سفیران سروش سعادت، مهاجرت به کانادا داشته و اقامت تضمینی از این کشور دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =