مهاجرت

مهاجرت به ایسلند

شرایط مهاجرت به ایسلند

یک تبعه خارجی متناسب با رزومه خود از شرایط مهاجرت به ایسلند که شمالی ترین کشوری اروپایی است، اطلاعات کسب نموده و راه های آنرا بررسی می نماید. ما در این نوشتار به بررسی مهاجرت به ایسلند با پاسخ به سوالات زیر پرداخته ایم:

 • ایسلند چگونه کشوری هست؟
 • شرایط مهاجرت به ایسلند چگونه میباشد؟
 • مزایای شهروندی ایسلند چیست؟
 • انواع روش های مهاجرت به ایسلند چیست؟
 • مزایا و معایب مهاجرت به ایسلند چیست؟
 • آسانترین روش مهاجرتی به ایسلند چیست؟
 • چگونه می توان به اقامت دائم و پاسپورت ایسلند دست یافت؟
 • آیا از طریق ازدواج نیز می توان مجوز اقامت ایسلند را گرفت؟

اگر شما قصد تحصیل در این کشور را دارید ابتدا باید از یک موسسه آموزشی پذیرش شوید. اگر قصد ازدواج با یک تبعه ایسلندی را دارید، این بهترین و کوتاه ترین راه اخذ اقامت این کشور است. همچنین شما می توانید برای کارآفرینی و یا سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمائید. در ادامه این نوشتار همراه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید و سوالات مهاجرتی خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

معرفی کشور ایسلند

شمالی ترین کشور اروپا ایسلند می باشد. جمهوری ایسلند یک جزیره با مساحت 103000 کیلومتر مربع در آب های آزاد واقع در اقیانوس آتلانتیک است. این جزیره کوچک جمعیتی بالغ بر 313000 نفر دارد که به زبان ایسلندی صحبت می کنند و 93% از مردم این کشور را ایسلندی ها تشکیل می دهند که از دودمان ژرمن ها هستند و بقیه مردم ساکن در این جزیره اغلب مهاجرانی هستند که از دیگر کشورهای اروپایی به ایسلند کوچ کرده اند. بیش از 88% مردم ایسلند پیرو دین مسیحیت هستند و اغلب آنها پروتستان هستند.


ایسلند در اول دسامبر سال 1918 میلادی از دانمارک مستقل شد و اکنون یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا به شمار می آید که شاید در حال حاضر مهاجرت به ایسلند درخواست بالایی دارد، اما جالب است بدانید این کشور تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود و چند سال پس از جنگ جهانی دوم با دریافت کمک از طرح شمال و صنعتی کردن ماهیگیری خود، به رفاه دست یافت. ایسلند دارای آب و هوای سرد و قطبی است، اما تا حدی تحت تأثیر جبهه‌هایی از هوای معتدل قرار دارد و همین موضوع برای مهاجرت به ایسلند می تواند برخی افراد را منصرف نماید. جریان‌های آب گرم گلف استریم در کرانه‌های جنوبی ایسلند سبب افزایش نسبی دما و جلوگیری از یخبندان‌ های گسترده در زمستان می‌شود.

تاریخچه کشور ایسلند

ایسلند که تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود در سال های پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال به رفاه دست یافت و توانست در دههٔ 1990 تبدیل به یکی از مرفه ترین کشورهای جهان شود. حتی در آن سال ها از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال 2005 رتبهٔ اول را در میان کشورهای جهان به دست آورد. ایسلند دارای بازاری آزاد است و میزان مالیات در این کشور نسبت به دیگر اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، نسبتاً پایین است.

کشور ایسلند با 102819 کیلومتر مربع دومین جزیرهٔ بزرگ اروپاست. منطقه ایسلند که کمی پایین‌تر از مدار قطبی واقع شده آب ‌و هوای سرد و قطبی دارد ولی حضور جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید این جزیره کاسته است. منطقه داخلی جزیره بیشتر از فلاتی تشکیل شده که با ماسه‌زارها، کوه‌ها و یخچال‌ها پوشیده شده ‌است. شمار زیادی از رودخانه ‌هایی که از این یخچال ها سرچشمه می گیرند نیز با گذر از زمین های پست تر به سوی دریا سرازیر می شوند. هم‌ اینک ایسلند کم جمعیت ترین کشور عضو پیمان ناتو است و تنها عضو این سازمان است که ارتش دائمی ندارد. سفارت دانمارک در تهران امور مربوط به صدور ویزای ایسلند را انجام می دهد.

شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق کار

جاذبه های دیدنی برای مهاجرت به ایسلند

بیشتر از نیمی از پهناوری جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا بالاتر است و هیچ گونه پوشش گیاهی در آن ندارد. 12% از پهنه جزیره سرد ایسلند پوشیده از یخ میباشد که از چنین بارش های سرد باران و برف های زمستانی ایسلند ایجاد شده است و همچنین یک دهم لایه از فوران های آتشفشانی بر روی جزیره ایسلند قرار گرفته است که چیزی حدود 10 سال پیش اتفاق افتاده است. کشور ایسلند را می توان در زمره عجیب ترین اقلیم های جهان دانست و در حال حاضر 25 آتشفشان فعال در کشور ایسلند وجود دارد. تقریبا 300 چاه بخار نیز در کشور زیبای ایسلند وجود دارند که هسته اصلی و منبع گرمای زمین ایسلند به شمار می آیند و از آن ها برای انرژی های مصرفی و تولید برق و الکتریسیته و انرژی گرمایی استفاده می شود.

شرایط مهاجرت به ایسلند در 2024

اتباع خارجی می توانند در سال 2024 به طرق متفاوتی برای مهاجرت به کشور ایسلند اقدام نمایند. از آنجایی که این کشور در حوزه شنگن واقع شده است اتباع این حوزه بدون محدودیت می توانند برای زندگی و کار در این کشور حضور یابند و حتی نیاز به مجوز کار نداشته باشند. تنها این افراد نیاز دارند حضورشان و محل سکونت جدیدشان در این کشور را به اداره پلیس گزارش نمایند. اما اتباع خارجی و ایرانیان برای مهاجرت به این کشور نیاز به یک اجازه اقامت یا ویزا خواهند داشت.

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که در شرایط مشابه، مهاجرت به دانمارک و مهاجرت به نروژ می تواند فرصت های مناسب بهتری را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

هزینه مهاجرت به ایسلند

برای بررسی هزینه مهاجرت به ایسلند می توانید شرایط و راه های مهاجرت به این کشور را بررسی کنید. اگر می خواهید برای محاسبه هزینه مهاجرت به ایسلند اقدام کنید باید تصمیم بگیرید که چه نوع مهاجرتی برای شما و یا خانواده شما مناسب است. اگر مدرک تحصیلی معتبری دارید می توانید از طریق تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی در ایسلند اقدام کنید. در این صورت هزینه های شما شامل مسکن و دانشگاه و هزینه زندگی است. اگر رزومه کاری بین المللی دارید یا یک حرفه مورد نیاز ایسلند را دارید می توانید از طریق دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور مهاجرت کاری داشته باشید که در این صورت هزینه شما شامل مسکن و هزینه های زندگی و معیشت است. برای سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار شرایط براساس نوع سرمایه گذاری فرد در ایسلند سنجیده می شود.

راه های مهاجرت به ایسلند

در سال های اخیر ایسلند بیشتر با فوتبال خود و تشویق ایسلندی مورد توجه قرار گرفته است. اما همین کشور کوچک با توجه به رعایت استانداردهای جهانی موفق شده در خیلی از رتبه های امنیتی و رفاهی در رتبه های برتر مهاجرتی قرار بگیرد. مهاجرت به ایسلند از چند طریق امکان پذیر میباشد. یکی از پرطرفدارترین راه ها از طریق تحصیل می باشد که فرد با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها و یا کالج های این کشور برای ویزای تحصیلی اقدام میکند و پس از رساندن خود به آن کشور دست به اقدام کاریابی و اخذ اقامت می کند.

یکی دیگر از راه های ورودی به این کشور اخذ ویزای کاری ایسلند میباشد. به این ترتیب که کارفرمایی فردی را جهت استخدام در کمپانی یا شرکت خود دعوت به عمل آورده و فرد آن تقاضا به همراه مدارک مورد نیاز خود را به سفارت برده و در پی کسب روادید از نوع تایپ D است تا بتواند در انتها به اقامت کشور ایسلند دست یابد. کشور کوچک ایسلند از لحاظ ثروت غنی بوده و نسبت به جمعیت کشورش در رتبه بندی جزو 10 کشور برتر دنیا شناخته می شود.

مزایا و معایب مهاجرت به ایسلند

ایسلند برای خیلی از مهاجران مقصد معروف و شناخته شده ای است. جایی که نه تنها با آب و هوای سرد و قطبی اش بلکه بواسطه کیفیت بالای زندگی و نیز مردمان سخت کوش اش معروف است. همان طوری هم که در مطالب فوق نیز بیان شد این کشور جزو کشورهای اروپایی است که به نسبت مساحت بزرگش جمعیت کمی دارد. به همین جهت سیاست دولت ایسلند بر مبنای جذب مهاجران جوان و متخصص می باشد. این مهاجران نیز برای رفتن به ایسلند روش های مختلفی در اختیار دارند.

منتها قبل از هر کاری ابتدا بایستی با مزایا و معایب مهاجرت به ایسلند آشنا شوند:

مزایا و معایب مهاجرت به ایسلند
مزایای مهاجرت به ایسلندبهره مندی از کیفیت بالای زندگی، میانگین درآمدی بالا، آزادی سفر و امکان زندگی در کلیه کشورهای ناحیه شینگن، نرخ بیکاری پایین، اخذ سریع و آسان اقامت دائمی و شهروندی، اقامت کل اعضای خانواده، تحصیل رایگان فرزندان، بهرمندی از مزایا و خدمات اجتماعی مثل بهداشت و درمان رایگان، بهره مندی از تخفیف مالیاتی، ارزش بالای سرمایه
معایب مهاجرت به ایسلندنزدیکی به قطب و شرایط آب و هوایی سخت، دوری مسافت به دیگر کشورهای اروپایی، قوانین و مقررات اداری مختلف، فرآیندهای مهاجرتی پیچیده، هزینه زندگی نسبتا بالا، مدرک مهارت زبان انگلیسی

مهاجرت سرمایه گذاری به ایسلند

یکی از روش های سریع و در عین حال گران مهاجرت به ایسلند، مهاجرت سرمایه گذار به ایسلند می باشد. این برنامه مهاجرتی مخصوص سرمایه گذاران خارجی است و با عنوان برنامه سرمایه گذار خارجی مستقیم کشور ایسلند نیز شناخته می شود. در قالب این برنامه به سرمایه گذاران خارجی و خانواده آنها مجوز اقامت بلند مدت ایسلند (تایپ D) با قابلیت تمدید چندباره داده می شود.

شرایط این نوع سرمایه گذاری عبارت است از:

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به ایسلند

آنها پس از 4 سال اقامت قانونی می توانند به اقامت دائم (PR) کشور ایسلند و پس از 5 سال زندگی می توانند به پاسپورت این کشور اروپایی دست یابند. اما چرا سرمایه گذاری در ایسلند؟ ایسلند کشور عضو ناحیه شینگن اروپاست. کشوری با کیفیت بالای زندگی که دارای یک اقتصاد رشد بالای رقابتی است. دولت این کشور نیز مشوق های مختلفی را برای راه اندازی بیزینس ها و بازرگانی در این کشور فراهم می کند. ایسلندی که با اقتصادی ترکیبی اش یعنی با صنایع کلیدی مثل صنایع کشتی سازی، ماهیگیری، تولید و خدمات شناخته می شود. در ضمن ایسلند جزو کشورهای جهان با بالاترین درجه آزادی اقتصادی شناخته می شود.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

همانطور که در ابتدا هم خواندید متوجه شدید که این کشور به جهت موقعیتی که در حوزه شنگن دارد اولویت برای کار را به اتباع ایسلندی و سپس اروپایی ها می دهد. اتباع ایرانی برای کار در این کشور نیاز به یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای ایسلندی خواهند داشت. سطح درآمد در ایسلند به شرح نمودار ذیل است:

سطح درآمد در ایسلند

اگر شما دارای توانایی خاص و شغل مورد نیاز این کشور باشید می توانید با ارتباط با یک کارفرمای ایسلندی برای بدست آوردن یک پیشنهاد کاری مکاتبه نمائید تا او راضی شود این موقعیت را به شما بدهد. معمولا این اتفاق به دلیل عدم حضور شما در این کشور خیلی ساده اتفاق نمی افتد و افراد ترجیح می دهند که پایشان به این کشور با یک اقامت بلند مدت به غیر از ویزای توریستی شنگن باز شود و به دنبال کار باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ایسلند عبارتند از:

 • ارائه قرارداد کار از سوی کارفرمای ایسلندی
 • گذرنامه معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از شناسنامه
 • گواهی اثبات تجربه ها و مهارت های کاری فرد
 • رزومه شخصی
 • 2 قطعه عکس 6*4
 • فرم تکمیل شده ویزای طولانی مدت
 • ضمانتنامه کارفرما مبنی بر ساپورت تمامی هزینه ها همراه با کپی از اسناد هویتی
 • اثبات پوشش بیمه درمانی
 • ارائه مدارک تحصیلی

مهاجرت از طریق تحصیل به ایسلند

می توان گفت بر اساس آمار در سال های اخیر اکثر افراد ترجیحشان این بود که بتوانند از این طریق پایشان به ایسلند باز شود تا پس از تحصیل بتوانند در این کشور با داشتن شرایط خیلی بهتر برای بدست آوردن یک موقعیت کاری و سپس اقامت اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدا در یکی از مقاطع دانشگاهی این کشور بایستی پذیرش شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و از دانشجویان تنها هزینه ثبت نام حدود 500€ (یورو) برای هر ترم دریافت می گردد. هزینه های زندگی در ایسلند کرایه یک اتاق با تمام امکانات حداقل 600$ (دلار) می باشد و هزینه خورد و خوراک ماهیانه در این کشور نیز بین $300 الی 400$ (دلار) می باشد.

همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، بیشترین بخش از بودجه دانشجویان خارجی در ایسلند صرف خرید از بازارها می شود:

توزیع درصدی هزینه های زندگی در ایسلند

با این حال دانشجویان بین المللی در ایسبند از حق کار دانشجویی تا 15 ساعت در هفته نیز برخوردارند. ولیکن مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در ایسلند عبارتند از:

 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • به منظور اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا ارائه ترجمه مدرک اتمام دوره کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه SOP و 3 عدد توصیه نامه
 • رزومه CV
 • ترجمه از صفحات شناسنامه و پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی، GRE و GMAT در صورت نیاز
 • نامه تمکن مالی

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های جذاب و پرمخاطب برای مهاجرت به ایسلند، روش ازدواج با تبعه ایسلندی است. در این صورت ویزایی به نام ویزای همسر Spouse permit در اختیار متقاضی قرار داده می شود. منتها به شرطی که از قبل از ارائه درخواست از زندگی متقاضی به همراه همسر ایسلندی اش حداقل یک سال بگذرد. و در ضمن متقاضی دارای آدرس ثابتی درست در همان محل همسر ایسلندی اش داشته باشد. و شرط آخر اینکه ازدواج آنها به صورت رسمی ثبت شده باشد.

در صورتی او می تواند متقاضی اخذ تابعیت ایسلندی باشد که:

 • اولا از ازدواج آنها 4 سال گذشته باشد
 • دوما همسرش به مدت حداقل 5 سال شهروند ایسلندی باشد.

آماده سازی مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به ایسلند

هر مستند و مدرک خارجی که به زبان انگلیسی نمی باشد، باید توسط یک مترجم معتبر ترجمه شود. اعضای خانواده و ساکنان EEA که موفق به اقامت در کشور شده اند (به عنوان مثال همسر و فرزندان) ممکن است از حقوق ساکنین EEA برای زندگی برخوردار شوند. با این حال، برای اینکه اقامت به صورتی قانونی باشند، باید کارت اقامت توسط اداره نیز صادر گردد. در مورد شرایط کار در ایسلند در مقاله مربوطه مطالعه فرمائید. کشورهای عضو EEA شامل کشورهای اسپانیا، فرانسه، آلمان، اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، استونی، یونان، هلند، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، لهستان، پرتغال، اسلواکی و اسلوونی نیز خواهند شد.

مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی

در ابتدا این نکته را ذکر می نماییم که مهاجرت به کشور ایسلند و یا هر کشور دیگری از راه پناهندگی آخرین راه برای مهاجران است و این راه انتخاب افرادی است که در کشور خود از لحاظ مالی جانی روانی و غیره در خطر هستند. پناهندگی چیست؟ تعریف پناهندگی از آنجا شکل گرفت که پس از پایان جنگ جهانی دوم و بی خانمان و آواره شدن تعداد بسیاری از مردم جهان و از جمله یهودیان کشورهای جهان به فکر راه پیشگیری و یا درمانی برای تهدیدات علیه جامعه بشری افتادند. اکثر کشورهای جهان کنوانسیونی به نام کنوانسیون ژنو را تشکیل دادند که در این کنوانسیون کشورهای عضو متعهد شدند که اگر فردی در کشور خود مورد تهاجم آزار و اذیت جسمی و روانی، خطرات جانی و مالی قرار گرفت بتواند برای حفظ جان و مال خود به کشورهای عضو این کنوانسیون پناه ببرد تا از خطر در امان باشد.

اقامت شهروندان غیر اروپایی در مهاجرت به ایسلند

برای شهروندان غیر EEA (افرادی از کشورهایی چون ایران) روند به دست آوردن اقامت ایسلندی کمی پیچیده تر است. اولا درخواست برای ویزا به طور معمول باید قبل از اینکه شهروند غیر EEA به ایسلند وارد شود، تصویب شود. اگر یک خارجی که در حال حاضر در ایسلند اقامت دارد، درخواست مجوز اقامت خود را صادر کند، این فرایند بایستی به طور کامل پردازش شود.

مهاجرت به ایسلند و آب و هوای آن

ایسلند که بین دریای گرینلند و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است، غربی ترین کشور اروپاست. اگر از یکی دیگر از کشورهای اروپایی به ایسلند نقل مکان می کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید علیرغم موقعیت مکانی آن، تنها حدود 3 ساعت با هواپیما برای سفر به آنجا از اکثر شهرهای بزرگ اروپایی زمان می برد. فوران‌ های آتشفشانی که به خاطر آتشفشان ‌هایش مشهور است. مانند فوران معروف Eyjafjallajökull در سال 2010 که باعث اختلال شدید در سفرهای هوایی در سراسر اروپا شد می ‌توانند اتفاق بیفتند.

برخلاف آنچه که بسیاری ممکن است هنگام نقل مکان به کشور پوشیده از یخچال های طبیعی انتظار داشته باشند، آب و هوای ایسلند به لطف جریان اقیانوس اطلس شمالی معتدل است. زمستان ‌های معتدل و در عین حال مرطوب و بادی با میانگین دمای بین 0 تا 3 درجه سانتی‌گراد و تابستان‌ های خنک با حداکثر 13 درجه سانتی‌گراد را تجربه خواهید کرد. جالب اینجاست که ایسلند به دلیل موقعیت مکانی و جغرافیای منحصر به فردش تنها کشوری در جهان است که 100% انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین می کند.

کشور ایسلند برای مهاجرت

کشور ایسلند برای مهاجرت یک کشور مناسب و بسیار خاص و منحصر به فرد با آب و هوای سرد و شفق قطبی و زبان ایسلندی است. بستگی دارد که شما برای چه هدف و چه منظوری به ایسلند مهاجرت می کنید. اگر برای تحصیل این کشور را انتخاب کردید باید بدانید که دانشگاه های عالی معدود و انگشت شمار هستند. اگر برای کار به این کشور مهاجرت می کنید باید بدانید که برخی از فرصت های شغلی محدود برای مهاجران وجود دارد. همچنین اگر برای سرمایه گذاری و استارت آپ و راه اندازی کسب و کار و یا ثبت شرکت به ایسلند مهاجرت می کنید باید بدانید که به دلیل آب و هوای سرد و دریا مشاغل مرتبط با شیلات و صید می تواند مناسب باشد.

برای کسب اطلاعات بهتر در راستای مهاجرت به کشور ایسلند و همچنین آگاهی از بهترین مسیر مهاجرتی این کشور، موضوع تحصیل در ایسلند را در مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایید.

سوالات متداول در باب مهاجرت به ایسلند

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات شما در باب مهاجرت به ایسلند می باشیم:

 • شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق کار برای چگونه است؟ این کشور به جهت موقعیتی که در حوزه شنگن دارد اولویت برای کار را به اتباع ایسلندی و سپس اروپایی ها می دهد. اتباع ایرانی برای کار در این کشور نیاز به یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای ایسلندی خواهند داشت.
 • شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به ایسلند به چه صورت است؟ می توان گفت بر اساس آمار در سال های اخیر اکثر افراد ترجیحشان این بود که بتوانند از این طریق پایشان به ایسلند باز شود تا پس از تحصیل بتوانند در این کشور با داشتن شرایط خیلی بهتر برای بدست آوردن یک موقعیت کاری و سپس اقامت اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدا در یکی از مقاطع دانشگاهی این کشور بایستی پذیرش شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و از دانشجویان تنها هزینه ثبت نام حدود 500€ (یورو) برای هر ترم دریافت می گردد. هزینه های زندگی در ایسلند کرایه یک اتاق با تمام امکانات حداقل 600$ (دلار) می باشد و هزینه خورد و خوراک ماهیانه در این کشور نیز بین $300 الی 400$ (دلار) می باشد.
4.1/5 - (7 امتیاز)

85 دیدگاه برای “مهاجرت به ایسلند

 1. حسین گفت:

  درود بر شما من ارشد فناوری اطلاعات دارم حدود ۱۵ ساله در شرکت مخابرات کار میکنم برای من کار هست آیا ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ایسلند کشور کوچکی هست و نیاز به نیروی کارش کم هست زمانی که صحبت از مهاجرت های خارجی می شه شرایط سخت تر میشه.
   شما باید سایت های کاریابی در این کشور رو چک کنید، در صورتی که برای شما پیشنهادی بود، می تونید اقدام کنید برای دریافت پیشنهاد کار از ایسلند و بعد دریافت ویزای کاری ایسلند

 2. ابوالفضل گفت:

  سلام من 28سالمه مدرک تحصیلی دیپلم دارم شغلم نماکار و سنگکار ساختمان مدرک فنی حرفه ای هم دارم شرایط مهاجرت برای ایسلند برای من هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر متاسفانه ایسلند صرفا نیروی کار متخصص آکادمیک جذب می کنه

 3. علی اصغر گفت:

  سلام وقت بخیر من
  من همکار فنی از دستم بر میاد ولی مدرکی بابت اینها ندارم
  میتونم در این کشور ویزای کار بگیرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر باید حتما مدرکی داشته باشید تا بتونید در کشور پیشرفته ای مانند ایسلند کار کنید

 4. محمد گفت:

  سلام.من۴۲سالمه.مدرکم فوق دیپلم هست.دوست دارم برم اونجا ازدواج کنم.
  میشه راهنمایی کنید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک نفر رو در این کشور پیدا کنید که حاضر باشه با شما ازدواج کنه.
   می تونید از سایت هایی که در این رابطه وجود داره استفاده کنید

   1. منصور صدیقی گفت:

    سلام علیکم من اقامت یا اسناد 10ساله فرانسه را دارم میخواهم همراه کشوری ایسلند چینشج یا تبادله کنم میشه یک معلومات برایم بدهد و سلام

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     شما اگر اقامت دائمی دارید، می تونید به عنوان یک شهروند اروپایی در ایسلند به دنبال کاریابی باشید. از طریق کار می تونید به اقامت ایسلند برسید

 5. احمدرضا گفت:

  سلام
  ببخشید چطور باید ازطریق ورزش اقامت گرفت

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید پیشنهاد رسمی از یکی از باشگاه های ورزشی در این کشور داشته باشید

 6. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من می‌خوام ویزای کاری بگیرم چجوری تماس بگیرم باهاتون
  ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   از طریق شماره 02191003232 می تونید با ما در تماس باشید

 7. حبیب گفت:

  سلام
  آیا میتونم غیر قانونی وارد کشور ایسلند شوم لطفا شرایط رو بگید ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ما در زمینه مهاجرت های غیر قانونی هیچ گونه فعالیتی نداریم

 8. علی گفت:

  سلام از طریق سرمایه گذاری در ایسلند چقدر لازم است

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنند

 9. دانیال گفت:

  سلام من دانشجو هستم اگ بخوام به ایسلند برم باید دقیقا چیکار کنم و کجا برم برای این کارها ک به کشور ایسلند مهاجرت کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید رشته مورد نظر خودتون رو پیدا کنیم، توی یکی از دانشگاه های ایسلند پذیرش دریافت کنید و بعد اقدام کنید برای ویزای تحصیلی

 10. محمد گفت:

  با سلام
  بنده 38 سال سن دارم و دکترای مهندسی معدن از دانشگاه شهید باهنر کرمان دارم.. هشت سال سابقه عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان را دارم. دو سال هم به عنوان معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی استان کرمان مشغول به کار هستم. مجری یک طرح کلان ملی دانش بنیان در حوزه معدن بودم و در چند طرح صنعتی هم همکاری داشتم. بنده برای اقامت به چه صورت می توانم اقدام نمایم؟ آیا در این کشور در حوزه معدن فعالیتی صورت می گیرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ایسلند یکی از کشورهای کوچک هست که بعید هست در این زمینه فعالیت داشته باشه.
   اطلاعات ما در حد شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف و قوانین مهاجرتی هست

 11. مازیار گفت:

  سلام . آیا فرزند آوری در ایسلند باعث دریافت ویزا و اقامت برای پدر و مادر خواهد بود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر برای فرزند هم این فرصت ایجاد نمیشه مگر اینکه یکی از والدین ایسلندی باشن

 12. امیرمحمد گفت:

  سلام لطفاً میشه به این آیدی تلگرام من پی ام بدید برای راهنمایی مهاجرت به ایسلند ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام از طریق تماس تلفنی یا واتس اپ می تونید با ما در ارتباط باشید

 13. امیرمحمد گفت:

  سلام مدارک لازم برای اقامت ایسلند از طریق ازدواج راهنمایی بفرمایید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید اسناد مربوط به ازدواجتون رو ترجمه شده داشته باشید.
   از طرفی از طرف فردی که در این کشورهست دعوت نامه دریافت کنید.
   مدارک مالی ایشون توسط سفارت ایسلند بررسی میشه

 14. محمدلطفی گفت:

  سلام
  پرخیر باشید
  میشه از طریق رانندگی ماشین سنگین ویزای کاری یا اقامت دائم اخذ کرد،
  راهنمایی بفرمایید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   همچنین شما
   باید یک پیشنهاد کاری از این کشور به دست بیارید

 15. مهدی گفت:

  سلام مهندسی صنایع غذایی دارم ۳۳سالمه متاهل تخصص لبنیات دارم وقادربه سرمایه گذاری تا ۲۰۰هزاریوروهستم میتونم براایسلنددرخواست ویزای کارداشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در صورتی می تونید برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید که پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشید

 16. سولماز گفت:

  سلام. من ۳۲ سالمه، و در زمینه طراحی پارچه و فشن و گرافیک و عکاسی و تبلیغات و…فعالیت‌هایی داشتم. مدرک لیسانس طراحی پارچه از دانشگاه هنر تهران و یه مدرک کاردانی هنرهای تجسمی هم از تربیت معلم دارم. هم اینکه در مقطع هنرستان گرافیک و نقاشی تدریس میکنم و معلمم میخواستم بدونم چطور میتونم به کشورهایی مثل ایسلند یا اسکاتلندو .‌.. مهاجرت کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما تنها راهی که دارید این هست که یک پیشنهاد کاری از این کشورها داشته باشید.
   البته می تونید برای تحصیل در این کشورها هم اقدام کنید و در صورتی که مدرکتون رو دریافت کردید، خیلی ساده تر به کار برسید

 17. سادن گفت:

  سلام ، بنده مدرک کاری بین‌المللی دارم ، مدرک کار در ارتفاع از اتحادیه irata انگلیس ، میخاستم ببینم از چه راهی میتونم مهاجرت کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما نیاز دارید که یک کارفرما در ایسلند برای شما دعوتنامه ارسال کنه. در چنین شرایطی شما می تونید برای درخواست ویزا به سفارت مراجعه کنید.

 18. آریانفر گفت:

  وقتتون بخیر ببخشید برای گرفتن اقامت چند سال زمان لازمه ؟ آیا اصلا اقامت دائم میدن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حدود 5 سال کار کردن و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائمی میشه

 19. سهیل گفت:

  سلام من ۳۲ ساله هستم و دیپلم میخاستم بدونم با سرمایه گذاری میسه ویزا گرفت برای ایسلند حدود ۲۰۰ هزار یورو میتونم سرمایه گذاری کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما در بسیاری از کشورهای دنیا امکان سرمایه گذاری رو خواهید داشت

 20. علی گفت:

  سلام بنده دانشجوی دکتری ریاضیات مالی هستم
  میخواستم بدونم شدنی هست جهت اجرای پروژه‌های مالی به صورت دورکاری یا در صورت نیاز حضور در کشور مقصد کار کرد و از این طریق و آموزش در دانشگاه‌های ایسلند اقامت گرفت؟!

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   آیا منظورتون دوره مربوط به تکمیل پایان نامه هست؟ اگر چنین قصدی دارید باید با اساتید صحبت کنید.
   اگر منظورتون کار هست که باید مستقیما با شرکت ها در ارتباط باشید تا به شما درخواست بدن تا به هدفتون برسید

 21. قاسم گفت:

  سلام
  برای مهاجرت با شرط ازدواج چکار باید کرد بعد از ازدواج چقدر فرصت برای پیدا کردن شغل داریم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما زمانی که از طریق ویزای پیوستن به خانواده وارد ایسند می شید، می تونید به جستجوی کار بپردازید و این موضوع مشکلی برای شما ایجاد نمی کنه

 22. علیرضا گفت:

  سلام
  در ایسلند کشاورزی هم رواج داره
  دامپروری ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نه به اندازه ای که ماهیگیری در این کشور اهمیت داره

 23. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر من دیپلم حسابداری دارم و ۲۱سالمه مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل دارم میخواستم ببینم میتونم اقامت در کشور ایسلند رو بگیرم با مدرک تعمیرات موبایل

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   باید بتونید پیشنهاد کاری دریافت کنید. زبان ایسلندی باید یاد بگیرید تا شانس بیشتری داشته باشید

 24. احمد گفت:

  سلام.
  در مورد مهاجرت و کار دندانپزشکان در ایسلند می تونید توضیح بدید لطفا ؟
  سپاسگزارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید مدرک خودتون رو معادل سازی بفرمایید چون با مدرک تحصیلی ایران نمی تونید توی این کشور کار کنید

 25. امیر گفت:

  سلام داوری جان …بنده ۱۹ سالم هست و اونجور ک میگن بدن تقریبا نیرومندی دارم و همه کار هم کردم و بلدم(بنایی،کاشی کاری،نانوایی،منبت کاری،شیشه بری، ام دی اف و… ) مدرک تحصیلیم هم دیپلم هستش …میخاستم بدونم از نظر شما امکان اخذ ویزا و سپس اقامت وجود داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   دوست عزیز صرف داشتن قدرت بندی کافی نیست.
   شما باید رزومه قوی کاری داشته باشید و بتونید با کارفرماها مذاکره کنید تا به شما پیشنهاد کاری بدهند و بتونید از این طریق مهاجرت کنید.

 26. امیر گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ۲۷ سالمه و ۱۳ سال سال برنامه نویس وب و اپ و شبکه و امنیت و .. هستم و بیشتر رزومه ام پروژه های خودم بوده و کارمند نبودم ، یا خودم شرکت داشتم و یا فریلنسر بودم یا استارت آپ های مختلفی داشتم .دانشگاه رو هم کلا گذاشتم کنار چون واقعا چیزی برای من نداشت جز اتلاف وقت . کشورهای مختلفی دعوت نامه و جاب آفر داشتم و دارم . اما به ایسلند هم فکر می کنم . برای زمینه های آی تی کلا آیا بازار مناسبی داره با توجه به جمعیت کمش و شغل اکثر مردم که ظاهراً ماهیگیری و مشابهش هست ؟ با توجه به اینکه بنده دانشگاه رو هم ادامه ندادم و میشه گفت آخرین مدرک تحصیلیم دیپلم محسوب میشه قانونا ، می تونم روی این کشور هم زوم کنم به نظرتون ؟
  مرسی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور، یکی از مدارکی که معمولا شما به اون نیاز پیدا می کنید، مدرک معتبر دانشگاهی هست و نداشتنش می تونه برای شما دردسر ساز بشه اما هیچ قطعیتی برای رد شدن درخواست شما وجود نداره.
   با توجه به جمعیت کم ایسلند، فرصت های شغلی خیلی کمتری توی این کشور وجود داره

 27. نسیم گفت:

  درباره رشته تکواندو در ایسلند میشه توضیح بدید

  1. داوری گفت:

   سلام
   آخه تکواندو که خواستگاهش ایسلند نیست دوست من
   چرا این کشور رو انتخاب کردید؟

 28. خانم یوسفی گفت:

  سلام‌خسته نباشید ببخشید من ۲۰سالمه دانشجوی کارشناسی حقوق هستم میخواستم بپرسم شرایط مهاجرت تحصیلی به ایسلند چطوری هست و اینکه کدوم رشته علوم انسانی راحتتره برای مهاجرت ممنون

  1. خانم یوسفی گفت:

   و لطفا درباره طراحی لباس در ایسلند هم بفرمایین??

   1. داوری گفت:

    سلام
    لطفا مقاله تحصیل رشته طراحی لباس در ایسلند رو مطالعه نمایید

   2. داوری گفت:

    سلام
    در این مورد میتونید مقاله هزینه تحصیل در ایسلند رو بخونید که مفصل توضیح داده شده

  2. داوری گفت:

   سلام
   مقاله تحصیل در ایسلند رو بخونید اگر سوالی دارید بفرمائید تا پاسخ داده بشه

 29. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه ترم ۲ علوم کامپیوتر دانشگاه دولتی هستم
  برای اینکه بتونم برای ارشد مهاجرت کنم معدلم باید چجوری باشه و هزینه تحصیل و زندگیش چجوریه

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اینکه بتونید برای ارشد مهاجرت کنید مشخصا داشتن مدرک لیسانس مهمه البته معدل برای هر دانشگاهی متفاوته لطفا سعی کنید تا جایی که مییتونید معدل بالایی اخذ کنید

 30. احمد گفت:

  سلام من 36 سالمه متاهل و دارای مدرک sertificate مکانیک هواپیما. چطور میتونم برای کار به کشور ایسلند مهاجرت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید

 31. علی گفت:

  سلام من 20 ساله دانشجوی اب دانشگاه تبریز هستم میخاستم بدونم درمورد ویزای ازدواج کارشناسان شما میتونن فرد داوطلبی برای ازدواج و گرفتن ویزا در ازای دادن پول به شخص ایسلندی پیدا کنن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر متاسفانه

 32. adib030 گفت:

  سلام من فوق دیپلم مکانیک دارم و میخام برای کارشناسی اقدام کنم تمکن مالی در ایسلند برای کارشناسی چقدره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   درباره میزان تمکن مالی با کارشناسان ما در تماس باشید

 33. ثمین گفت:

  سلام من ۲۲ سالم هست و دانشجو نیستم ولی آیلس دارم لازمه حتما مدرک زبان المانی هم ارائه بشه؟ برای مهاجرت تحصیلی.

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در مورد ایسلند میپرسید خیر نیازی به مدرک زبان آلمانی نیست

  2. Ali گفت:

   سلام اگه بصورت قاچاق برم ایسلند آیا منو برمیگردونن یا نگه میدارن و به کمپ میفرستن

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    هیچ گونه ضمانتی وجود نداره که شما رو نگه دارن

 34. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه و کلاس 11 ام هستم میتونم برای تحصیل به ایسلند مهاجرت کنم؟ چه راه هایی وجود داره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر بخواین برای سال آخر تحصیلی اقدام کنید باید به کشورهایی فکر کنید که شانس ویزا داشته باشید

 35. آرون گفت:

  سلام بنده ۲۱ سالمه و دانشجوی زبان وادبیات انگلیسی از دانشگاه تبریز هستم میخواستم بدونم میتونم امیدی برای مهاجرت به این کشور از طریق مدرکم داشته باشم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید از طریق این مدرک برای مهاجرت به صورت تحصیلی اقدام کنید دوست عزیز

 36. افشین ملکشاهی گفت:

  سلام وقت بخیر
  اقدام برای سرمایه گذاری و اقامت درکشور ایسلند مزاحم شدم و راهنمایی لطفا

  1. داوری گفت:

   سلام
   مراحم هستید مقاله سرمایه گذاری در ایسلند رو مطالعه فرمائید و برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

   1. امیرمحمد گفت:

    سلام میشه یه شماره واتس اپ به من بدید تا در مورد ایسلند توضیح بدید ممنون

    1. امیر جلالی گفت:

     09309195303

  2. علیرضا گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   من ۱۹ ساله و دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه کردستان هستم همچنین درحال گذراندن دوره های زبان المانی و انگلیسی در مقاطع بالا هستم.
   ایا امیدی برای ویزای تحصیلی در کشور ایسلند هست برای من در حال حاضر در حال گذراندن دوره کارشناسی هستم برای دوره ارشد خواستم بپرسم

   1. داوری گفت:

    سلام
    لطفا در ابتدا با ما مشاوره نمایید

   2. امیرارسلان گفت:

    سلام من 48سالمه وبازنشسته ایران‌خودرو هستم.ی پسر 9ساله دارم چه جوری میتونم ویزای ایسلند رو بگیرم

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     کدام ویزای ایسلند مد نظر شماست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *