مهاجرت تحصیلی بلژیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

دانشجویان خارجی می توانند جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک وارد دانشگاه های این کشور شوند و از تجهیزات و امکانات پیشرفته بهره مند شوند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور سطح بسیار بالایی دارد و مدرک کسب شده از از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در سطح جهان معتبر می باشد. کشور بلژیک به دلیل داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و استاندارد، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیل در رشته های مختلف بخصوص پزشکی و دندانپزشکی می باشد. هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور پایین تر از سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد و این موضوع باعث جذب دانشجویان بسیاری شده است. در این نوشتار متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را از شرایط و هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساخت.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

دانشجویانی که قصد دارند اقدام به تحصیل پزشکی در این کشور کنند، حتما باید دوره تحصیل متوسطه را با کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به پایان رسانده باشند و سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند. داشتن نمرات بالا در دروس علوم پایه مانند زیست، فیزیک، شیمی و همچنین ریاضیات از مهم ترین موارد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های کشور بلژیک به شمار می روند.

تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی به زبان های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی و هلندی امکان پذیر می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره ها را دارند حتما باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهند. تحصیل پزشکی در بلژیک به مدت 6 سال و تحصیل دندانپزشکی در این کشور به مدت 5 سال به طول می انجامد. برنامه های تحصیلی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور به صورت مطالعه های علوم پزشکی، بخش های بالینی در بیمارستان ها و کارآموزی نهایی انجام می شود. سیستم آموزشی کشور بلژیک بر اساس نظام بولونیا فعالیت می کند و این امر باعث شده است تا سطح تحصیل در دانشگاه های این کشور به طور چشمگیری افزایش یابد.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور با شرکت در آزمون ورودی دولتی انجام می شود و دانشجویانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند حتما باید دانش کافی در زمینه های دروس پایه داشته باشند. هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به مقاله کارآفرینی در بلژیک از شرایط و قوانین کارآفرینی در کشور بلژیک به صورت کامل مطلع شوند.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور در دانشگاه های و مراکز تحصیلی مختلف این کشور متغیر می باشد و لازم به ذکر است که به طور کلی هزینه های تحصیل پزشکی در کشور بلژیک از هزینه های تحصیل پزشکی در سایر کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای آمریکایی بسیار پایین تر می باشد. دانشجویانی که شهروند یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا می باشند، شهریه کمتری نسبت به سایر دانشجویان پرداخت می کنند. هزینه های تحصیل پزشکی و همچنین زندگی دانشجویی در  بلژیک به صورت زیر می باشد:

مورد هزینه
شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا در یک سال $ 950
شهریه دانشجویان خارجی در یک سال $ 4000-$ 2000
اجاره آپارتمان مشترک دانشجویی در یک ماه $ 700
اقامت در خوابگاه های دانشجویی در یک ماه $ 400
خوراک، پوشاک، امکانات و رفت و آمد در یک ماه $ 400-$ 300

علاوه بر هزینه های ذکر شده، متقاضیان و دانشجویان باید هزینه های مواردی چون کتاب (30 $ الی 50 $ در ماه)، تفریحات (40 $ الی 50 $ در ماه) و همچنین موارد درمانی (30 $ در ماه) را نیز پرداخت کنند. دانشجویانی  که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور بلژیک را دارند، حتما باید از هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های اقامت دانشجویی در این کشور به صورت کامل آگاه باشند. دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در کشور بلژیک را دارند می توانند جهت کاهش هزینه های تحصیلی خود اقدام به کسب بورسیه تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک

تحصیل در دانشگاه های پزشکی بلژیک

تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شرایط خاصی دارد. در دوره های تحصیلی رشته های مختلف پزشکی در دانشگاه های کشور بلژیک، دانشجویان می توانند به صورت عملی و تئوری مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان و متقاضیانی که برای تحصیل در رشته های پزشکی وارد دانشگاه می شوند می توانند در دوره یک ساله عملی در بیمارستان های این کشور شرکت کنند. لازم به ذکر است که ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور اروپایی با شرکت در آزمون ورودی امکان پذیر می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور بلژیک را دارند حتما باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند.

دانشجویان دانشگاه های بلژیک می توانند جهت کاهش هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور مشغول به کار ضمن تحصیل در کشور بلژیک شوند و با کسب درآمد، هزینه های مختلف تحصیل و اقامت دانشجویی خود را پرداخت کنند. ساعات کاری دانشجویان از 10 الی 30 ساعت در هفته می باشد و دانشجویان می توانند از 90 $ الی 250 $ درآمد کسب کنند و لازم به ذکر است که تایم کاری و درآمد دانشجویان به دوره تحصیلی آن ها بستگی دارد. اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به بلژیک هستید می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط تحصیل در این کشور پیشرفته به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *