مهاجرت به کشور ایتالیا, مهاجرت به کشور مالتا

تفاوت زندگی در مالتا و ایتالیا

تفاوت زندگی در مالتا و ایتالیا

با توجه به آمار قابل توجه متقاضیان مهاجرت به کشورهای تراز اول اروپایی، بررسی تفاوت زندگی در مالتا و ایتالیا یکی از مباحث سودمندی است که داشتن اطلاعات پیرامون آن می تواند کمک شایانی به علاقه مندان بنماید. اشخاص با اهداف گوناگونی نظیر تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج به اخذ ویزای کشورهای مختلف مبادرت می ورزند؛ در این مسیر گاها زندگی افراد دستخوش تغییرات عمده ای شده و تحت الشعاع مسائل مختلفی چون فرهنگ مردمان کشور مقصد، سطح بالاتر درآمد و تجربه زندگی با رفاه اقتصادی بهتر قرار گرفته و اقدام به دائمی نمودن اقامت خود و زندگی در این سرزمین ها می نمایند. در ابن مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری و تنظیم شده قصد داریم پیرامون شرایط زندگی در دو کشور مالتا و ایتالیا و مزایا و معایب هرکدام با شما عزیزان سخن بگوییم.

  • تفاوت های عمده زندگی در مالتا و ایتالیا کدامند؟
  • انواع روش های اخذ تابعیت در این دو کشور دارای چه اختلافاتی می باشند؟
  • آیا مشکلات زندگی در مالتا در کشور ایتالیا نیز مشاهده می گردد؟
  • چرا مالتا گزینه ضعیف تری نسبت به ایتالیا برای زندگی است؟
  • دانشگاه های کدام کشور کیفیت بالاتری برای زندگی دارد؟
  • محدودیت های مهاجر به مالتا چیست؟
  • افتراق بین هزینه های زندگی در دو کشور ایتالیا و مالتا چگونه صورت می پذیرد؟
  • نرخ بیکاری کدام یک از این دو کشور در مقایسه با دیگری بالاتر است؟

تفاوت های بارز زندگی در مالتا و ایتالیا

تفاوت های بارز زندگی در مالتا و ایتالیا

مالتا کشوری با زیرساخت های قوی در جنبه های اقتصادی می باشد؛ هزینه زندگی در این کشور 23% بیشتر از مخارج روزمره زندگی در کشور ما برآورد شده و نرخ تورم در مالتا با کاهش قابل توجهی به کمتر از 2% تنزل یافته است. مالتا در دهه های گذشته بخشی از ایتالیا بوده و هم اکنون همراه با جزایر کومینو و گزو در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. یکی از شاخصه های بارز این کشور اروپایی، خدمات ویژه و کارآمد نظام درمانی آن است که شهروندان مالتایی قادر خواهند بود سالانه با پرداخت 300€ الی 400€ (یورو) از بیمه های درمانی معتبر این کشور بهره مند گردند. از دیگر شاخصه های بارز مالتا می توان به هتل های لوکس و مجلل این سرزمین اشاره کرد که دارای شهرت جهانی می باشند. همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از طبیعت بکر و تماشایی مالتا به این کشور سفر می کنند.

فارغ از افرادی که با هدف گردشگری، تحصیل یا درمان به ایتالیا مهاجرت می نمایند، سایر اشخاص از طرق مختلفی چون پناهندگی برای زندگی در این کشور مدرن اقدام می نمایند؛ مهاجرت به ایتالیا و زندگی در این کشور از طریق پیوستن به خانواده از سایر روش های متداول اتخاذ شده توسط اشخاص در سال های اخیر می باشد. در این فرآیند پس از اثبات حقیقی بودن ازدواج زوجین، مجوز اقامت بلند مدت در ایتالیا برای فرد صادر خواهد شد. هر دو کشورهای مالتا و ایتالیا جزء امن ترین نقاط اروپا برای زندگی بوده و تحصیل و کار در آن ها در زمره متداول ترین شیوه های دریافت اقامت قرار دارد. نرخ تورم در ایتالیا نیز بدون تاثیرپذیری از بحران کرونا دستخوش تغییر چندانی نشده است. ایتالیا و مالتا به علت شباهت موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوای یکسان مدیترانه ای هستند اما متوسط دمای مالتا بالاتر می باشد.

مقایسه نرخ تولید ناخالص داخلی ایتالیا و مالتا

تفاوت های زندگی و کار در مالتا و ایتالیا

با توجه به قوانین فصل 217 کشور مالتا، متقاضیان کار در این سرزمین می بایست گواهی ETC که درواقع مجوز استخدام در این کشور می باشد را اخذ نماید. همچنین افراد می توانند با دریافت ویزای کوتاه مدت 90 روزه وارد مالتا شده و سپس به فعالیت در زمینه تخصصی خود بپردازند تا درنهایت بتوانند در پایان مهلت مقرر، به تمدید مهلت اقامت خود مبادرت ورزند. روادید کار در این کشور توسط موسسه Identity Malta صادر شده و دارای اعتبار یک ساله می باشد؛ از مدارک مورد نیاز استخدام در شرکت های معتبر این کشور می توان به توصیف جایگاه شغلی، عدم سوء پیشینه، ارائه CV و ارائه سوابق کار در کشور مبدأ اشاره کرد. متوسط درآمد ساکنین مالتا 2100€ (یورو) اعلام شده است درصورتیکه پایه حقوق شهروندان 700€ (یورو) می باشد.

با توجه به اینکه ماهیت اخذ ویزای کاری در اغلب سرزمین های اروپایی یکسان می باشد، اشتغال در ایتالیا نیز تابع فاکتورهایی چون داشتن تخصص و مهارت کافی و تسلط بر زبان این کشور می باشد؛ نرخ بیکاری در ایتالیا همواره یکی از مشکلات شهروندان این کشور بوده و در سال 2022 به 9.6% افزایش پیدا کرده است. متوسط درآمد افراد در ایتالیا 2750€ (یورو) اعلام شده است که اگرچه در مقایسه با سرزمین کوچک مالتا مطلوب بنظر می رسد، به علت بالاتر بودن این رقم در سایر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و هلند، مهاجرت کاری به ایتالیا هرگز جزء اولویت های افراد محسوب نمی گردد. شایان ذکر است که کارمندان هر دو کشور ساعت کارس مشابهی داشته و در طول هفته 40 ساعت مشغول به کار می باشند. در ادامه به مقایسه متوسط درآمد افراد در کشورهای اروپایی پرداخته ایم:

مقایسه متوسط درآمد افراد در کشورهای اروپایی

مقایسه شرایط زندگی در مالتا و ایتالیا

اگرچه هزینه های زندگی در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی معقول می باشد، سکونت در شهرهایی چون میلان و فلورانس برای یک فرد مجرد هزینه هایی حدود 750€ الی 900€ (یورو) را در پی خواهد داشت. با توجه به امکانات رفاهی مطلوب شهرهای رم و تورین، درصد بیشتری از متقاضیان این مناطق را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند.

علی رغم گستردگی فرصت های کار و ارتقای سطح زندگی در ایتالیا، کشور مالتا در این زمینه حرف چندانی برای گفتن ندارد؛ بدان معنا که به عنوان نمونه با توجه به حاصلخیز نبودن خاک این کشور، فعالیت های کشاورزی در مالتا سودبخش نخواهد بود. یافتن شغل مناسب یکی از دغدغه های اصلی مهاجرین حاضر در این کشور بوده و حداقل رقم مورد نیاز جهت سرمایه گذاری نیز 350000€ (یورو) تعیین شده است.در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود از طریق برقراری ارتباط با همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آگاهی بیشتری در این موضوع دست یافته و بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.